Imperia Online България  
Април 23, 2024, 12:08:10 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вестник Имперец - коментари  (Прочетена 32648 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #210 -: Октомври 19, 2012, 17:38:47 »

16:44 без последсвия за класификаицията "идиот"  *bravo*! Работно време=over, който заложи на 3+ дни печели  *freak*. Да живей двойният стандарт  Tongue
Що си бягам от акъла , кат са знаем. Undecided Щях да отнеса тиквената награда за прогноза. Grin
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #211 -: Октомври 19, 2012, 21:44:31 »

Тук вече е нещо като автоимунна психология. Нека обясня с пример. Ако аз бях пишех, държах вилица и лъжица, рисувах и т.н с лявата си ръка, то според мен в думата "левак" щеше да е напълно неправилно и неразбираемо да се залага какъвто и да е негативен смисъл. Та така.

Според проверилия случая да те нарекат "идиот" не е обидно и точка по въпроса.

П.П: Впрочем аз нямам против хората, които пишат с лявата си ръка и от няколко години не съм наричал когото и да било "левак". Отвреме-навреме все пак е възможно да кажа, че Internet Explorer и разни други неща на MS са изключително "левашки" направени.
Активен

viki4
Хората са направени дефектно - твърде лесно се прегъват в коленете.
Майор
*****

Karma: +251/-2163
Неактивен Неактивен

Публикации: 612



Профил
« Отговор #212 -: Октомври 19, 2012, 21:48:41 »

Тук вече е нещо като автоимунна психология. Нека обясня с пример. Ако аз бях пишех, държах вилица и лъжица, рисувах и т.н с лявата си ръка, то според мен в думата "левак" щеше да е напълно неправилно и неразбираемо да се залага какъвто и да е негативен смисъл. Та така.

Според проверилия случая да те нарекат "идиот" не е обидно и точка по въпроса.

П.П: Впрочем аз нямам против хората, които пишат с лявата си ръка и от няколко години не съм наричал когото и да било "левак". Отвреме-навреме все пак е възможно да кажа, че Internet Explorer и разни други неща на MS са изключително "левашки" направени.

Добре е да правиш разлика между левак и левичар.  *pardon*

Левак - Прен. Разг. Несръчен, глуповат човек.
Левичарите са хора, които главно използват лявата си ръка повече от дясната. Левичарите използват лявата си ръка за повечето неща.
« Последна редакция: Октомври 19, 2012, 21:54:11 от viki4 » Активен

''Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си!"
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #213 -: Октомври 19, 2012, 22:06:17 »

Добре е да правиш разлика между левак и левичар.  *pardon*

Левак - Прен. Разг. Несръчен, глуповат човек.
Левичарите са хора, които главно използват лявата си ръка повече от дясната. Левичарите използват лявата си ръка за повечето неща.
Добре че даваш преносното и разговорното значение на левак и първото и основно на левичар.Само и само да се изтъкнеш пак изтъкна единствено лицемерие и невежество.

Левак-1.Който действа с лявата ръка 2. Прен. Непохватен човек

Етимология

от ляв

Левичар - 1.Който действа с лявата ръка 2.Прен. Човек с леви идеи

 Grin Grin Grin
« Последна редакция: Октомври 19, 2012, 22:09:05 от Asguard » Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #214 -: Октомври 19, 2012, 22:09:35 »

левак   мн. леваци, м. 1. Човек, който си служи по-добре с лявата, отколкото с дясната ръка. 2. Прен. Разг. Несръчен, глуповат човек.
http://www.t-rechnik.info/l.php?page=5&
http://talkoven.onlinerechnik.com/duma/%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D0%BA
http://exeqt.webmaistor.eu/%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B0%D0%BA

левича̀р
 
Тълковен речник
левичарят, левичаря, мн. левичари, м.
1. Левак.
2. Човек с леви убеждения.
http://rechnik.info/%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87%D0%B0%D1%80

Би ли споделила къде прочете, че има разлика?


Активен

viki4
Хората са направени дефектно - твърде лесно се прегъват в коленете.
Майор
*****

Karma: +251/-2163
Неактивен Неактивен

Публикации: 612



Профил
« Отговор #215 -: Октомври 19, 2012, 22:12:00 »

Добре че даваш преносното и разговорното значение на левак и първото и основно на левичар.Само и само да се изтъкнеш пак изтъкна единствено лицемерие и невежество.

Левак-1.Който действа с лявата ръка 2. Прен. Непохватен човек

Етимология

от ляв

Левичар - 1.Който действа с лявата ръка 2.Прен. Човек с леви идеи

 Grin Grin Grin

 Grin Grin Grin Не виждам нищо лицемерно, в това да копирам извадка от тълковен речник, както не виждам и нищо невежо щом знам как да използвам въпросния речник. Виж обаче, виждам обида към потребител, което е забранено от форумните правила. *BYE2*   *freak* *hmm*

И между другото извадих тълковника, само защото знам как се обиждат хората пишещи с лява ръка от понятието леваци, защото често се бърка тази дума с левичари.  Embarrassed
Активен

''Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си!"
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #216 -: Октомври 19, 2012, 22:16:38 »

Grin Grin Grin Не виждам нищо лицемерно, в това да копирам извадка от тълковен речник, както не виждам и нищо невежо щом знам как да използвам въпросния речник. Виж обаче, виждам обида към потребител, което е забранено от форумните правила. *BYE2*   *freak* *hmm*

И между другото извадих тълковника, само защото знам как се обиждат хората пишещи с лява ръка от понятието леваци, защото често се бърка тази дума с левичари.  Embarrassed
Лицемерно е да даваш второто и разговорно значение на дума за да го изпозваш като аргумент, сравнявайки го с първото и основно на друга дума.Или е невежество.Избери си сама.Сарказма и провокирането също са забранени от правилата на Форума.Ти виждащ обида , аз виждам провокация и сарказъм и те така.  *BYE2* *BYE2* *BYE2*

 Grin Grin Grin
« Последна редакция: Октомври 19, 2012, 22:22:24 от Asguard » Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #217 -: Октомври 19, 2012, 22:22:32 »

Според мен най-накърнени са чувствата на хората с леви убеждения, понеже ги споменахме само бегло в спора. Grin
Активен

Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #218 -: Октомври 19, 2012, 22:28:16 »

Според мен най-накърнени са чувствата на хората с леви убеждения, понеже ги споменахме само бегло в спора. Grin
И то като второ значение *freak* Някои хора явно ползват форума за да обиждат и провокират другите потребители , по всякакъв начин , с надеждата да им отговорят и веднага следва призив за наказание.Колко жалко.Колко жалки. Grin
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
viki4
Хората са направени дефектно - твърде лесно се прегъват в коленете.
Майор
*****

Karma: +251/-2163
Неактивен Неактивен

Публикации: 612



Профил
« Отговор #219 -: Октомври 19, 2012, 22:33:00 »

Лицемерно е да даваш второто и разговорно значение на дума за да го изпозваш като аргумент, сравнявайки го с първото и основно на друга дума.Или е невежество.Избери си сама.Сарказма и провокирането също са забранени от правилата на Форума.Ти виждащ обида , аз виждам провокация и сарказъм и те така.

 Grin Grin Grin

Не виждам провокация и сарказъм в това да коментирам конкретен пост във форума, относно тълкуване, а не относно лични качества на автора. Поради изключително честата употреба на думата "левак" в преносния разговорен смисъл и адски популярната форма на "левичар", отнасяща се за хора пишещи с лява ръка, мисля че думата "левак" вече изцяло се приема като обида за несръчен човек. За мен примера е с недъг и води до двузначност и наклон към обида.
Но сега като се замисля, може би няма да стигнем до общата истина, поради различия в териториалния диалект,различия в социално обусловена езикова общност и разбира се липса на езикова кодификация в неформалното общуване, което водим във форума.
Активен

''Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си!"
viki4
Хората са направени дефектно - твърде лесно се прегъват в коленете.
Майор
*****

Karma: +251/-2163
Неактивен Неактивен

Публикации: 612



Профил
« Отговор #220 -: Октомври 19, 2012, 22:36:54 »

И то като второ значение *freak* Някои хора явно ползват форума за да обиждат и провокират другите потребители , по всякакъв начин , с надеждата да им отговорят и веднага следва призив за наказание.Колко жалко.Колко жалки. Grin

Ако беше убеден, че постът ми е провокация определено нямаше да ми отговориш:
1.2. Забраняват се:
- Да се отговаря на провокации или обиди;



И ако толкова ви притеснява, че някой може да си позволи да ви коментира постовете, си  пишете на личен. Форумът е публичен и всеки пост в него може да подлежи на обсъждане, следователно мислете преди да пишете, за да не се сърдите после. Лека вечер.
« Последна редакция: Октомври 19, 2012, 22:40:29 от viki4 » Активен

''Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си!"
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #221 -: Октомври 19, 2012, 22:43:02 »

Не виждам провокация и сарказъм в това да коментирам конкретен пост във форума, относно тълкуване, а не относно лични качества на автора. Поради изключително честата употреба на думата "левак" в преносния разговорен смисъл и адски популярната форма на "левичар", отнасяща се за хора пишещи с лява ръка, мисля че думата "левак" вече изцяло се приема като обида за несръчен човек. За мен примера е с недъг и води до двузначност и наклон към обида.
Но сега като се замисля, може би няма да стигнем до общата истина, поради различия в териториалния диалект,различия в социално обусловена езикова общност и разбира се липса на езикова кодификация в неформалното общуване, което водим във форума.
Естествено че е провокация изречението
"Добре е да правиш разлика между левак и левичар".И саркастично.Факта , че Sheremetev отговори веднага , доказва че е провокиран.То няма и как да е , като намекнеш за някой че е неграмотен.Но нека той да каже.По скромни впечатления 95 процента от постовете ти са директна провокация към форумни потребители.Избягваш наказанието ,щото пък 100 процента са подмазване на Екипа.От обяснителният режим в който влезе пък е очевадно че си гузна. Grin
« Последна редакция: Октомври 19, 2012, 22:48:34 от Asguard » Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #222 -: Октомври 19, 2012, 22:47:37 »

Ако беше убеден, че постът ми е провокация определено нямаше да ми отговориш:
1.2. Забраняват се:
- Да се отговаря на провокации или обиди;



И ако толкова ви притеснява, че някой може да си позволи да ви коментира постовете, си  пишете на личен. Форумът е публичен и всеки пост в него може да подлежи на обсъждане, следователно мислете преди да пишете, за да не се сърдите после. Лека вечер.
Нарочно отговорих.Ако ме накажат за отговор на провокация , теб ще накажат за първоизточник на провокацията.Познай коя санкция е по голяма, ако се подхожда принципно. Grin И не ми давай съвети какво да правя , да не ти кажа къде да ходиш Grin
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
_P0BeDiTeL_
Недей да викаш! -силните говорят тихо!
Полковник
******

Karma: +310/-1042
Неактивен Неактивен

Публикации: 1344


Който хвърчи високо, пада много ниско.


Профил WWW
« Отговор #223 -: Октомври 19, 2012, 22:48:28 »

А не мислите ли ,че може да си водите споровете на лично.
Хайде някой да ми обесни какво общо имат 15-те (образно казано 15)поста за леваци и левичари имат с темата в която са написани >> Imperia Online България > Световно първенство > Общи приказки > Публикувай отговор ( Re:Вестник Имперец - коментари )
Не сме длъжни да ви четем споровете и заяжданията,тук искаме да научим нещо за световното  ,засрамете се малко и си намерете друга тема или скайп  :Smiley
Активен

Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #224 -: Октомври 19, 2012, 22:51:44 »

А не мислите ли ,че може да си водите споровете на лично.
Хайде някой да ми обесни какво общо имат 15-те (образно казано 15)поста за леваци и левичари имат с темата в която са написани >> Imperia Online България > Световно първенство > Общи приказки > Публикувай отговор ( Re:Вестник Имперец - коментари )
Не сме длъжни да ви четем споровете и заяжданията,тук искаме да научим нещо за световното  ,засрамете се малко и си намерете друга тема или скайп  :Smiley
Сори. Embarrassed
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!