Imperia Online България  
Юни 22, 2024, 13:43:54 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Филм-"Новото робство"  (Прочетена 45824 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
kephy
DISTRUSTED MEMBER
Капитан
****

Karma: +72/-185
Неактивен Неактивен

Публикации: 478


Nec vitia nostra nec remedia pati possumus ...


Профил
« Отговор #15 -: Април 13, 2008, 21:53:34 »

Мислех че е над нивото ти да се заяждаш,и че си умен въпреки  че говориш някои работи дето не са много логични.Та да ти обясня,за да не спамим другата тема-не ме интересува робство ли е било или не.Турците са ни завладели и са ни върнали с години назад от другите държави в Европа.затуй ще ги мразя !

Не, просто ти посочвам колко е рисковано да се използват подобни негативни стереотипни образи за "другия", защото могат много лесно да бъдат обърнати срещу теб.
Що се отнася до "турците" до голяма степен днешните турци също са жертви на онази империя. Не напразно, създателят на съвременната турска държава. Мустафа Кемал прави всичко възможно да пресече всякаква приемственост между османската империя и новата Турска република. За жалост, в днешна Турция има има силна тенденция да бъде "национализирана" т.е. да се придаде национален Турски облик на Османската Империя, рабира се, с определени политически цели. За жалост някогашните наши възрожденски възприятия (всързани с османо-турския, който е наразбираем за днешните турци език) неволно обслужват тяхната кауза.
   
 
Активен

HUMANS NEED FANTASY TO BE HUMAN TO BE THE PLACE WHERE THE FALLING ANGEL MEETS THE RISING APE.
kephy
DISTRUSTED MEMBER
Капитан
****

Karma: +72/-185
Неактивен Неактивен

Публикации: 478


Nec vitia nostra nec remedia pati possumus ...


Профил
« Отговор #16 -: Април 13, 2008, 22:14:44 »

Както ви казах - не се занимавайте с глупостите на дядо ви Кефи. Той е един сух теоретик, който ни в клин, ни в ръкав е готов да ви стовари върху главите хиляди факти, половината от които нямат връзка с темата на разговора или са леко преувеличени, или пък са откровено неверни.  *crazy* *crazy* *crazy*
И вместо да се репчи с псевдоисторията, която знае (или си мисли, че знае *hihi*), да беше пообикалял из така многообичната му Родина, може би тогава щеше да разбере какво е реалното състояние на нещата...

Ми обикалям, чат пат.
Ти няколко пъти ме обвиняваш в поднасянето на неверни факти и все някак пропускаш да посочиш и един от тях. Или какво пак хвърляме голословни обвинения
Активен

HUMANS NEED FANTASY TO BE HUMAN TO BE THE PLACE WHERE THE FALLING ANGEL MEETS THE RISING APE.
sir.teo
Гост
« Отговор #17 -: Април 14, 2008, 02:57:31 »

Мога да ти кажа, че положението в Лудогорието е много по-страшно. Там (за разлика от Родопите) се шири воинстващия турски национализъм, а наглостта на самозабравилите се ДПС-активисти е безгранична.
На там не съм ходил. Но в Родопите са джамия до джамия. Ходих по-миналата година на Пирин с теснолинейката и около Велинград, е пълно с жени в забрадки! Заговорих ме ги във влака, а те викат, че не трябвало да говорят с непознати, така ги били учили. Ходил съм преди 15 години във Велинград, не си спомням забрадки.
Щом даваме водите на Родопите на Турция, с изграждането на "Горна Арда", за какво говорим...
Активен
qdosahame
Редник
*

Karma: +145/-163
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #18 -: Април 14, 2008, 16:02:40 »

Dobre de,ne jiveeme li v demokrati4na durjava  *scratch* ako iskat sus zabradki ako iskat po prashki shte si hodqt  Grin
Активен

Да си патриот е да обичаш Родината си , не да мразиш всичко и всички...
sir.teo
Гост
« Отговор #19 -: Април 14, 2008, 16:28:53 »

демократична православна страна
Активен
kephy
DISTRUSTED MEMBER
Капитан
****

Karma: +72/-185
Неактивен Неактивен

Публикации: 478


Nec vitia nostra nec remedia pati possumus ...


Профил
« Отговор #20 -: Април 14, 2008, 16:40:38 »

демократична православна страна


я , а протестанти, католици, евреи, арменци да пият студена вода, нали
Активен

HUMANS NEED FANTASY TO BE HUMAN TO BE THE PLACE WHERE THE FALLING ANGEL MEETS THE RISING APE.
sir teo
Лейтенант
***

Karma: +58/-27
Неактивен Неактивен

Публикации: 143


Профил
« Отговор #21 -: Април 14, 2008, 16:51:27 »


я , а протестанти, католици, евреи, арменци да пият студена вода, нали
Щом сте толкова голословен, бихте ли ми отговорили, защо в турските учебни заведения е забранено да се влиза със забрадка?
Активен
sirizonak
Редник
*

Karma: +10/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 17


Профил
« Отговор #22 -: Април 14, 2008, 20:35:43 »

демократична православна страна
Е какво? Изповядването на друга религия да не престъпление? Нека си ходят със забрадки. НО българския език Е ОФИЦИЯЛНИЯ. И те са български граждани !!! Пагубно е да делиш хората. И този процес е двустранен ... и което е по лошо турците в България (поне голямата част) не се смятат и НЕ искат да са български граждани. В това число прибавете и циганите които се турчеят. Този процес на "отделяне" е много по ярко изразен при тях. Който не го вижда живее в илюзия.
 пп Турция се води светска държава. Ако им позволят да носят забрадки, ще им изтърват края ... и пак ще трябва военните им да се намесват.
Активен

О,зная, зная, ти плачеш, майко,
 затуй, че ти си черна робиня,
 затуй, че твоят свещен глас,майко,
 е глас без помощ, глас във пустиня.
kephy
DISTRUSTED MEMBER
Капитан
****

Karma: +72/-185
Неактивен Неактивен

Публикации: 478


Nec vitia nostra nec remedia pati possumus ...


Профил
« Отговор #23 -: Април 14, 2008, 21:36:48 »

Е какво? Изповядването на друга религия да не престъпление? Нека си ходят със забрадки. НО българския език Е ОФИЦИЯЛНИЯ. И те са български граждани !!! Пагубно е да делиш хората. И този процес е двустранен ... и което е по лошо турците в България (поне голямата част) не се смятат и НЕ искат да са български граждани. В това число прибавете и циганите които се турчеят. Този процес на "отделяне" е много по ярко изразен при тях. Който не го вижда живее в илюзия.
 пп Турция се води светска държава. Ако им позволят да носят забрадки, ще им изтърват края ... и пак ще трябва военните им да се намесват.

Я ти си можел и да мислиш и да пишеш разумно ..... Undecided макар как да реши точно каква част от тях не искат да са български граждани си остава мистерия за мен
« Последна редакция: Април 14, 2008, 21:44:14 от kephy » Активен

HUMANS NEED FANTASY TO BE HUMAN TO BE THE PLACE WHERE THE FALLING ANGEL MEETS THE RISING APE.
sirizonak
Редник
*

Karma: +10/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 17


Профил
« Отговор #24 -: Април 14, 2008, 22:57:17 »

 Ха ха ха батенце да знаеш аз винаги съм си бил такъв. А за теб няма да е зле ти да се вслушваш в думите на събеседниците си, пък може и да научиш нещо, знае ли човек? Това че си си изградил твърдо мнение по всички въпроси, те прави сляп за много неща. И това не означава, че си прав   Wink  Това твое качество те прави нетолерантен към хората ... а ти уж за това се бориш.
 пп: knock knock Neo
Активен

О,зная, зная, ти плачеш, майко,
 затуй, че ти си черна робиня,
 затуй, че твоят свещен глас,майко,
 е глас без помощ, глас във пустиня.
Edinak
Degraded
Сержант
**

Karma: +73/-68
Неактивен Неактивен

Публикации: 96



Профил
« Отговор #25 -: Април 14, 2008, 23:22:37 »

А на мен ми изтриха поста и всичко което коментирахте след него. Все пак мерси за подкрепата и одобрението. Тези които искат България да се управлява от турци да го дуфат. А ако някой мисли че няма нищо лошо бълари да бъдат управлявани от турци и той да го дуфа  Grin *sos*
« Последна редакция: Април 15, 2008, 08:44:40 от Edinak » Активен

Mi6
Лейтенант
***

Karma: +43/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 150


ПОЧИВАМ СИ


Профил
« Отговор #26 -: Април 14, 2008, 23:24:26 »

А на мен ми изтриха поста и всичко което коментирахте след него. Все пак мерси за подкрепата и одобрението. Тези които искат българия да се управлява от турци да го дуфат. А ако някой мисли че няма нищо лошо бълари да бъдат управлявани от турци и той да го дуфа  Grin *sos*
Аз ти имам сейфнат поста  Grin
Може пак да го постнем некой ден  wassup
Активен
kephy
DISTRUSTED MEMBER
Капитан
****

Karma: +72/-185
Неактивен Неактивен

Публикации: 478


Nec vitia nostra nec remedia pati possumus ...


Профил
« Отговор #27 -: Април 15, 2008, 00:47:15 »

Ха ха ха батенце да знаеш аз винаги съм си бил такъв. А за теб няма да е зле ти да се вслушваш в думите на събеседниците си, пък може и да научиш нещо, знае ли човек? Това че си си изградил твърдо мнение по всички въпроси, те прави сляп за много неща. И това не означава, че си прав   Wink  Това твое качество те прави нетолерантен към хората ... а ти уж за това се бориш.
 пп: knock knock Neo

Аз не съм си изградил твърдо мнение по всички въпроси - просто предлагам факти - предлагам ги конкретно и ясно и те могат да бъдат проверени ... и се надявам някой да предложи същото. И направо ми се реве, когато видя как някой узурпира "българското" и решава, че само той и единствено той и немуподобните декламатори са  "истинските българи" - научил си декламацията като малък и не желае да надхвърли селската си камбанарийка. И нямам нищо против да науча нещо от вас, ИСКАМ да науча нещо от вас - но искам да науча реални неща, не искам да ме заливате с лозунги и идеологеми или с митологията за робството, без да можете дори да се обосновете защо. Това е някаква сиромахомилска мазохистична изгъзица - че социалното страдание извисявало и че да си бивш роб
е голяма работа. Руснаците се хвалят с това - колко са страдали, но това е защото в цялата си история те са  били тъпкани и не могат да си представят да живеят в истински свободдно и демократичко общество. и сега така

Мислех, че онова, което става сега с БЮР Македония ще ви отвори очите - и онези там "потомците на Александър", вярват че ей сега са напуснали фалангата, макар че дедите им са били пребивани и са пращани по Голи Оток, защото се считали за българи. И тврдят, че Самуил бил Македонски цар, но когато попиташ за факти или почват с обидите, или подхвърлят някой фалшив кеменен надпис Made in Skopje.  Ние имаме история от която можем и трябва да се гордеем и няма смисъл да си изисляме митове или да си пропомняме митовете, с които по-будните българи от 19ти век искали да пробудят неинтерсуващите се от нищо, освен от своте нивички и своето семейство наши прадеди.
Не разбирам защо трябва трябва да наливаме вода в мелницата на неосманизма и пантрюкизма като поддържаме тезата, че Османската империя = Турция, при условие , че до първата третина на 19ти век, "турк" в Империята е означавало изостанал селяндур, че онези, аги и паши, които са ни потискали са се наричали Османлии, че до 19ти век, нито един султан (освен може би самият Осман) няма майка туркиня, нито пък до Митхад паша е имало турчин везир, като и самият Митхад, основоположникът на турския национализъм е бил от съмнително "турско" потекло, че "бащата" на модерна Турция Кемал "Аттатюрк" е създал модерната република като отрицание на старата Османска империя, или че наследниците на "поробителите ни" колкото и да се дзверят няма да могат да прочетат и един документ на великата "им" империя, написан само преди век, защото османотурският е бил отречен от модерна Търция (още по времето на Кемал), която освен че премахва монархията и халифата прави и езикова реформа и променя и писмеността, за да бъдат сигурни, всяка следа от старата империя е изтрита. Ето това са факти - обмисляй си ги както искаш. И като пишете за "потурчване", как така след пет века господство на една азиатска държава, с враждебна религия ние успяхме да излезем от нея със народностното си име, със своя език, национално самосъзнание, а вардарските ни сънародници - само за 70 - 80 години изчезнаха, така , че покойният им президент Глигоров гордо обяви "Македония е дебугаризина" през 1992 г. 
Все повече и повече се убеждавам, че ние използваме 'робството" от миналото за оправдаем собствената си неспособност да се справим с настоящето. Това е робското - да живееш със съзнанието, че собствената ти съдба не зависи от теб, да правиш фината разлика дали си "под крилото на някого" или "си роб". Робското да избегнеш отговорността за съдбата си. И когато някой почне да обяснява, колко ни забавила Османската империя, да съгласен съм, че ни е забавила, но веднага след Освобождението България е една от най-динамичните страни в света, с бързо разрарастващи се икономика, образование, транспорт (още под властта на империята българите имат един от най-високите проценти грамотност за времето и около 8,5 пъти по-напред от "братушките-освободители") български стипендианти на държавата учат в най-добрите немски, френски и австрийски университети, български поет е номиниран за Нобелова награда - всичко това в рамките на едно поколение от "робството" - как става това - да не би да сме били облъчени от извънземните като в роман на Артър Кларк? Не, това означава, че в периода на "робството" българското общество е успявало да натрупва интелектуален и социален потенциал, който реализираме непосредствено след като създаваме своя държава, че сме излъчили държавници, които са успели да насочат в положителна посока тази енергия. А къде сме сега - 130 години по-късно? И турците ни били виновни , айде де.....   
« Последна редакция: Април 15, 2008, 00:53:52 от kephy » Активен

HUMANS NEED FANTASY TO BE HUMAN TO BE THE PLACE WHERE THE FALLING ANGEL MEETS THE RISING APE.
Edinak
Degraded
Сержант
**

Karma: +73/-68
Неактивен Неактивен

Публикации: 96



Профил
« Отговор #28 -: Април 15, 2008, 09:16:02 »

Зоя не разбрах ти какво предлагаш? Кой да ни е виновен? И не разбрах също дали нямаш нищо против турци да управляват България защото няма да е робство или защото турция е със нова история и много перспективен вариант за нас? Не разбрах турците като са се отрекли от "осмалийството" вече стбиляги ли са и трябва ли да забравим жестокостите и зверствата търпяни от нашите деди заради това? Те ако имат какво да се срамуват и искат да го забравят и да се разграничат от делата на дедите си, ние трябва да правим точно обратното да се гордеем с предците си. Именно защотото, както ти каза, след над 5 века РОБСТВО те са успели да съхранят вярата, писмеността, културата и българското си самосъзнание. Това към което ти така живописно и подпирайки се на познанията си по турска история се опитваш да ни насочиш е да приемем че да има МНОГО ДЖАМИИ В БЪЛГАРИЯ всъщност е добре, че ако българският език НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН В БЪЛГАРИЯ всъщност показва колко великодушни и напредничави сме, че ако си повторим 1000 пъти че турско робство НЕ е имало и това ще стане истина, а ние гордо ще го твърдим на нашите деца и внуци, който ще научат своите внъци че всъщност с турците сме били винаги братя и благодарение на тях сме нучили този изумителен език ТУРСКИЯТ и сме приели поголовно исляма /ако не знаеш турски и не вярваш в аллах в Шишеджам си до бачкаторската зона само/. А малко като понавлязат турските управници по-така в бизнеса и има облекчения за получаване на българско гражданство от турски граждани и стане масовото кръвопреливане и турските телевизии станат нещо нормално в България,/защото по това време едва ли някой ще може да отрече че има много турци в България и те имат правото да си гледата национална медия на майчиния си език, а и ние сме ларж народ/ и се започне яко с кючеците и от българската култура няма да остане кой знае какво. Нови учебници по история ще се напишат, децата ви ще имат задължителен език да учат в училище /но това няма да е българският, защото той скоро вече няма да е задължителен/ и българското до няколко поколения ще е само спомен както траките са живяли по тези места но средностатистическия кон не му е ясно какво отношение има това към нас, и си казва че това е било отдавна и не е било вярно. Така един ден правнуците ни ще отричат че вие сте били българи защото инае ще се чувстват както циганите - малцинство. Кефи вземи млъкни с про-турската си пропаганда че се срамувам и страхувам едновременно, че може /опази боже/ хората които споделят твоето виждане и наистина са българи по самосъзнание, култура и майчин език, да са повече от останалите българи. Господ да пзи България тогава, защото ние няма да я опазим...
Активен

Revenger
Гост
« Отговор #29 -: Април 15, 2008, 10:15:55 »

А каде забравихте милионите избити арменци в на4алото на миналият век?Керфи.за6то пак за6титава6 тази зверска турска нация?Осман убил 4и4о си и така запо4нало вси4ко.Жалко,4е народите на балканския полуостров не са били единни за да спрат на6ествието на фесовете.Турците не са имали кои знае колко голяма армия,но са ползвали воиските на своите васали (победени хр държави).Какво зна4ение има на кои султан маика му от каква националност е след като тои е ислямист фанатик?Хората са били големи манипулатори и са си направили много добре сметката с дале4на перспектива.Това което днес се слу4ва в на6ата родина е ни6то с това което предстои.Тъжно но факт!
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!