Imperia Online България  
Април 26, 2024, 13:08:21 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Имперец срещу Номад !  (Прочетена 4246 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Viktoria89
Редник
*

Karma: +5/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 47


Профил
« -: Септември 22, 2012, 17:26:55 »

имам едни въпрос ! понеже импереца е обесмислен с армията си, малките крепости и голямата издръжка ..... та как може имперец да бие номад при условие :

номад - 2.9М катафракта 100К балиста ( това е максимума за съюзна армия)

имперец - ? каква имперска армия може да победи това - как ли не смятах това е невъзможно !

ако е така с каква цел играе импераца ?

и защо армията на импереца е по-скъпа с повече атака а по-безпомощна пред номадската !
Активен
greedy
Лейтенант
***

Karma: +28/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 111


the most distrusted member


Профил
« Отговор #1 -: Септември 22, 2012, 18:12:33 »

имам едни въпрос ! понеже импереца е обесмислен с армията си, малките крепости и голямата издръжка ..... та как може имперец да бие номад при условие :

номад - 2.9М катафракта 100К балиста ( това е максимума за съюзна армия)

имперец - ? каква имперска армия може да победи това - как ли не смятах това е невъзможно !

ако е така с каква цел играе импераца ?

и защо армията на импереца е по-скъпа с повече атака а по-безпомощна пред номадската !
Да победи в атака или в защита?Сценария е доста различен,но все пак в основата си е един и същ - фаланги.Номадите имат катафракти а имперците фаланга.Сложи нещо от вида - 2.3м фаланга 300к балисти и малко стрели и коне за фланговете и ще се получи особенно ако е в защита.Дори и повече да са балистите не е зле ,стига да ги имате.Не ми се смята сега да открия точната постройка,а и то си зависи от колониите които имате,но много фаланга и това е единствения изход.
Активен
Viktoria89
Редник
*

Karma: +5/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 47


Профил
« Отговор #2 -: Септември 23, 2012, 09:16:19 »

ако може сметни ! при равно количество балисти няма как да победи импереца ! при 200К балиста и 2.8М катафракта - 300К балиста 2.3М фаланга и по 200К стрели и паладини няма никакъв резултат ! говоря при залагане на симулатора  само атака,защита без терен и на полева битка нищо друго не променям и не слагам
Активен
cbr
Лейтенант
***

Karma: +21/-16
Неактивен Неактивен

Публикации: 136


Профил
« Отговор #3 -: Септември 23, 2012, 15:48:23 »

 Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Активен
cbr
Лейтенант
***

Karma: +21/-16
Неактивен Неактивен

Публикации: 136


Профил
« Отговор #4 -: Септември 23, 2012, 15:51:05 »

Два начина има ,как да няма  безсмъртните са в детските филмчета,лична армия или камикадзета и  замъка се взима!
Активен
Viktoria89
Редник
*

Karma: +5/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 47


Профил
« Отговор #5 -: Септември 24, 2012, 00:22:16 »

то това е ясно , но по този начим расата имперец е безсмислена според мен ! ок фермерска раса да е но каква голяма издръжка има и неефективни военни единици ! ( това си е моето мнение ) !
Активен
ridrik
Редник
*

Karma: +7/-9
Неактивен Неактивен

Публикации: 31


Профил
« Отговор #6 -: Септември 29, 2012, 11:02:18 »

ми слагаш 2 милиона и 600к фаланги и 400к балисти и го отнасаш Grin товае с вси4ките му колонии и на импереца и на номада  морала е по 140 и на двамата Smiley
Активен
sos330
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


Профил
« Отговор #7 -: Септември 29, 2012, 11:52:41 »

ами  няма смисъл да си имперец вече ;  Господа админи оправете играта махнете имперците като раса или оправете нещата
Активен
Atila_96
Капитан
****

Karma: +28/-21
Неактивен Неактивен

Публикации: 292


Профил
« Отговор #8 -: Септември 29, 2012, 12:38:13 »

Защо не престанете да пишете глупости, нямало смисъл... случайно да сте забелязали, че в почти всеки свят имперец е доминиращия играч ? Тва че вие не може да играете с имперец, не означава, че расата е слаба.
Активен
keba
Редник
*

Karma: +3/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 8


Профил
« Отговор #9 -: Септември 29, 2012, 15:06:29 »

Защо не престанете да пишете глупости, нямало смисъл... случайно да сте забелязали, че в почти всеки свят имперец е доминиращия играч ? Тва че вие не може да играете с имперец, не означава, че расата е слаба.
По отношение на индивидуалното класиране си прав. Чак за доминиращ играч не може да става на въпрос , но има изравняване на силите. Аз съм имперец тръгнах с 3 седмици закъснение да играя в свят x2 и сега няколко дена преди края съм 60 и някой подред. Играя без диаманти освен тези които генерира играта, но компенсирам липсата на диаманти с 18 часова игра и задължително необходимата доза късмет. Крайния резултат е че ако се бориш за топ 100 с имперец можеш да го постигнеш.
Обаче по отношение на съюзната игра , за която говори Viktoria89 си тотално заблуден. Там импереца е гола вода .2 000 000 катафракта + 800 000 елитни стрелци + 60 000 балисти нямат аналог на полева срещу имперец. Могат да бъдат спрени от 9-ка крепост с 30 фортификация 180 кули пълни с балисти + 200 000 елитни стрелци, ров на максимум , ако номада е тръгнал със 140 морал и то не от всеки път. Дори и при загуба на битката от страна на номада загубите му на дърво са между 2,2 и 2,5 пъти по - малко от тези на импереца, на желязо са приблизително еднакви. За полева от страна на импереца залагам 2 000 000 фаланги +  900 000 паладини + 60 000 балисти, като най - оптимален вариант за отпор и въпреки този оптимален вариант импереца губи всеки път на полева. Това по отношение на битката ,  що се отнася до издръжката на армията и ъпргейта на крепостта  и сам можеш да сметнеш, импереца колко е по ощетен от номада. Да споменавам ли факта , че при нападение на имперска съюзна войска срещу номадска такава , ако съотношението на силите посочено по - горе е запазено , импереца въобще няма да помирише крепостна обсада ?
« Последна редакция: Септември 29, 2012, 15:57:41 от keba » Активен
Atila_96
Капитан
****

Karma: +28/-21
Неактивен Неактивен

Публикации: 292


Профил
« Отговор #10 -: Септември 29, 2012, 15:57:14 »

Тази толкова хвалена ''непобедима'' номадска армия може да бъде смчкана от един добре развит имперец, който е играл с такава цел цяла ера.
Активен
keba
Редник
*

Karma: +3/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 8


Профил
« Отговор #11 -: Септември 29, 2012, 16:41:40 »

300 000 балисти се правят от 45 импереца с по 13 провинции всеки един от тях с поне 200 000 селяни във всяка провинция и бюрокрация 23 ниво за около 12 дни. Отговарям ти на въпроса , който ти изтри "Каква номадска войска спират 300 000 балисти с 500 000 паладини и 2 200 000 фаланги?". При 5 месечна ера ти си направи сметка колко време им е отнело да се развият , без диаманти става на въпрос, колко армия са изгубили по пътя на своето развитие и колко ресурс са изгубили да я възстановят и колко време им остава за да създадат въпросните 300 000 балисти(само за тях , отделно за паладини и фаланги, отделно за поддръжка на въпросните армии, отделно за създаване и ъпгрейт на замъци, отделно за ресурс за хазната и т.н. и т.н.). Предлагам ти да говорим за по реалистични варианти. Ако обаче искаш да продължим с варианти от рубриката Студио "X" ми намери съюз с 45 импереца , развити до степента , която ти посочих и ще има за какво да си говорим.
А въпросните имперци като се развиват нали има и други съюзи покрай тях , които се развиват паралелно, има шпионаж и ред други чисти и нечисти игри за наблюдение на въпросния съюз и ще се вземат съответните мерки от тези съюзи , които най - вероятно ще се състоят и от имперци и от номади и твоя идеален съюз съставен само от имперци ще увисне като прани шорти на тел. Пак ти казвам , аз съм се развил като имперец и расата е конкурентна на номада. Това що се отнася до индивидуалната класация, но на съюзно ниво е видимо по-слабата раса.
« Последна редакция: Септември 29, 2012, 17:03:42 от keba » Активен
shikoznia
Лейтенант
***

Karma: +6/-44
Неактивен Неактивен

Публикации: 134


Профил
« Отговор #12 -: Октомври 01, 2012, 16:48:54 »

тука много различни и интересни мнения за имперец срещу номад...обаче ви обягват мн важни неща...тук искам да посоча, че говоря за индивидуална игра, не за съюзни войни и превземане на замъци...защото никъде няма да видиш мн силен съюз съставен само от едната раса..винаги ще има по няколко импереца/при изразен номадски съюз/ и съответно номади /при такъв с имперци/ това е така, защото катафрактите колкото и да са на брой винаги ще се намери някой който да направи 5 пъти по бързо и 10 пъти повече фаланги и всеки уважаващ себе си лидер търси леко изравняване на везните..
1-во стила на игра на даден играч е доста ключов фактор в развитието на дадена раса. Един добър номадски играч никога няма да остави имперците около него да се развият..още в началото ще го натисне още в първите стъпки и няма да го остави намира до край...защото ако го направи е свършен.
2-ро и може би мн интересен факт,който не взимате в предвид е икономическата страна на нещата..за пример една 1м армия катафракти ти струва 1,35М на час. докато 2М фаланги ти струват 800К на час... ами замислете се малко над това, че да не успееш да направиш няколко по ред удара с номадската армада и колко си навътре със злато за издръжка...и да речем някой имперец те хване и ти опожари по 100к селянина във всичките провинции...тогава къде отиде голямата ти армия...претопена в казана....
и да кажа нещо като за финал...такова нещо като непобедима армия няма...винаги ще се намери, някой по съобразителен, винаги нечия тактика ще преодолее и най-непробиваемата защита и няма крепост която да не може да бъде смъкната
Активен
Chakalesko
Лейтенант
***

Karma: +16/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 171


Профил
« Отговор #13 -: Октомври 01, 2012, 20:45:11 »

Расата Имперец изобщо не е слаба раса само трябва да знаете какво да правите с него. Какво да проучвате каква армия да стройте повече какви колонии да взимате също има значение общо взето всичко си зависи от тактиката и начина и стила на игра.
Аз почти винаги играя имперец поради по добрата икономика и с малко атаки права това което номада трябва да го направи с цял ден кражби и излишно трупане на врагове Wink !!!
Като цяло мое мнение че импереца е по добра раса само това му куцца бавното строене на армия ужасно много време Wink ако това оправят с издръжката се оправям лесно 14 ниво банка 20м злато в столицата и няма какво да ви обяснявам вия знаете за какво иде реч Wink !!!!
И нека номадите да не се заблуждават че могат да бият някой имперец че колко номади съм разплаквал не е истина толкова пъти аз не съм плакал Wink
Активен
Емил М.
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


Профил
« Отговор #14 -: Юни 27, 2014, 19:13:25 »

вие имперците сами си го просите не мрънкайте вие сте решили да сте имперци само защото сте видели хубава крепост и по брунирани воиски
номада е по силен военно но импереца икономически той произвежда повече ресурси за по кратко време неговите згради се правят по бързо
аз имам профили и имперски и номадски като по развит военно ми е номадския а имперския по сгради и ресурси е далеч пред номадския
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!