Imperia Online България  
Април 28, 2024, 18:52:29 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Малко помощ...  (Прочетена 1931 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« -: Април 16, 2013, 23:02:13 »

Имам проблем с двигателя на колата ... Автомобила е Сузуки Балено 1.3 16в 97год. Проблема е следния .... след като го купих ,смених маслото на двигателя . ... започна харчене на масло и горенето му .... Направих ремонт на главата - пасване на клапаните и подмяна да гумичките ...също так и смених и сегментите на буталата. Проблема вместо да се реши стана още по-голям . Сега ми предлагат да набият ризи на цилиндрите .... някой да се е сблъсквал с такъв проблем и да даде съвет .....
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #1 -: Април 17, 2013, 01:32:19 »

Вал , има 1 руска добавка за масло , която би трябвало да ти реши проблема. След нейното добавяне спира горенето на маслото. Руснака гарантира , че ако двигателя поработи малко с тази добавка , след това се източи маслото , то колата може да мине около 80 КМ без масло и без да блокира двигателя. Вероятно е имала проблем колата и е налято от тази добавка за да се продаде без проблем. Добавката върви около 70лв (63 лв я виждах последно във магазините на бензиностанции Shell )

П.П. Ако си гледал маслото по каталог , то при следващата смяна на масло може да опиташ с по-голям вискозитет - сегашното може да й е прекалено редко. (Ако сега си с пълна синтетика , то следващия път опитай с полу-синтетика - при мен при пасата даде ефект)
« Последна редакция: Април 17, 2013, 01:36:07 от house83 » Активен

Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #2 -: Април 17, 2013, 05:41:09 »

Доки ...много голям е разхода на масло ...3 литра на 400 км .... невярвам да спре от една присадка
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #3 -: Април 17, 2013, 09:24:34 »

Доки ...много голям е разхода на масло ...3 литра на 400 км .... невярвам да спре от една присадка


Хане, има едно съмнение за не особено добре направен ремонт ... дори и смяната на вложките само би трябвало да ти намали разхода на масло ... а подмяната на сегменти и вложки няма как да не ти реши проблема Smiley

Провери ремонта ... и наистина послушай ДОК ... и сложи "по-дебело" масло ...  *beer*
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #4 -: Април 17, 2013, 10:48:57 »

засега съм се спрял на ...слагане на вложки...сегментите са сменени и би трябвало да се реши проблема ....единствено ме притеснява това че по принцип двигателя не е направен с вложки и ако му сложа как ще се реши охлаждането ....а то е ясно че сложих по дебелото масло ,но и него гори без да се замисли гадта Smiley
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
straho
Гост
« Отговор #5 -: Април 17, 2013, 11:33:11 »

....единствено ме притеснява това че по принцип двигателя не е направен с вложки ......
 Доктора май е прав за добавката. Прекарали са те много гадно.Sad

Ако си от Варна мога да те свържа с много компетентен човек който да ти даде напътствия.
« Последна редакция: Април 17, 2013, 11:54:19 от straho » Активен
lyubo_78
Полковник
******

Karma: +663/-360
Неактивен Неактивен

Публикации: 1001


welcome to hell


Профил
« Отговор #6 -: Април 17, 2013, 14:09:30 »

Ти си дал пари за ремонт, колкото да си купиш още едно сузуки  Grin. Да си дадеш колата на майстор, та пишман да станеш, че си я дал. Мойта предната така й направиха гарнитурата, че ако не ме бяха блъснали, щеше да се наложи да сменям нова гарнитура. Като я разглобихме се оказа, че маслото е пресечено отново, а беше само на някакави си 300-400км. А 3 от болтовете на главата изобщо не бяха стегнати. Просто я затворили и толкоз. Така че не се учудвам, ако са ти направили "качествен" ремонт...
Активен

Съвет към всички, които слагат тенджера на печката и отиват на компютъра: вземете със себе си една лъжица. Този предмет ще ви напомня, че готвите нещо.
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #7 -: Април 17, 2013, 16:31:09 »

засега съм се спрял на ...слагане на вложки...сегментите са сменени и би трябвало да се реши проблема ....единствено ме притеснява това че по принцип двигателя не е направен с вложки и ако му сложа как ще се реши охлаждането ....а то е ясно че сложих по дебелото масло ,но и него гори без да се замисли гадта Smiley

Хане .. тоя "добитък" има ли турбо ?
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #8 -: Април 17, 2013, 18:23:26 »

няма Кро  ..... а интересното е че компресията си е екстра Smiley ...12
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #9 -: Април 17, 2013, 18:46:26 »

няма Кро  ..... а интересното е че компресията си е екстра Smiley ...12


 *scratch* То твойто отива към ходене на църква Grin
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #10 -: Април 17, 2013, 18:52:13 »

Вал , щом компресията е добре , то няма смисъл набиване на ризи. Ако старите са били надрани , а монтьорите поне малко компетентни , то е трябвало да го забележат. Остава да не са компетентни и да са те прецакали с ремонта. За допълнителен ремонт ще дадеш още доста добра сума - ако питаш мен , то бих рискувал с добавката - все пак преди да смениш маслото е била добре колата (демек я е имало добавката и действа  Wink )
Активен

Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #11 -: Април 17, 2013, 19:39:00 »

ами явно има елипса ....щом толкова гори .... здраво пуши след мен и смърди ....аз затова мисля ,че трябва ремонт някакав по цилиндрите да правя
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
bobosam
Капитан
****

Karma: +145/-143
Неактивен Неактивен

Публикации: 292



Профил
« Отговор #12 -: Април 18, 2013, 18:36:56 »

Хане, щом е минала през майстор и няма ефект или сменяй колата или майстора. В последно време се навъдиха едни такива майстори...Няма да се учудя ако нищо не са пипнали, а само парите са прибрали. Аз избягах вече от едни такива. Повечето неща дето трябваше да сменят само парите прибраха. Сега на смяна на масло ще я отворим да видим дали поне ремъка са сменили ...
Активен

Ти имаш своя позиция, която отстояваш, моля те, остави ме и аз да отстоявам своята, без да се обиждаш - ти, както и всички други, които смятат, че Екипът, аз или някой друг, който е дръзнал да каже нещо, което не ви харесва, са ви длъжни с нещо...
MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #13 -: Април 18, 2013, 19:09:32 »

Хане, щом е минала през майстор и няма ефект или сменяй колата или майстора. В последно време се навъдиха едни такива майстори...Няма да се учудя ако нищо не са пипнали, а само парите са прибрали. Аз избягах вече от едни такива. Повечето неща дето трябваше да сменят само парите прибраха. Сега на смяна на масло ще я отворим да видим дали поне ремъка са сменили ...
То редовен номер взе да им става това ... после ми се мъкнат да ми продават същите неща да съм ги дал преди ден / частите / ... просто трябва да се иска като се сменя нещо , да ти даде и старото като ти сдава колата..да се знае , какво е сменено ..
Активен

Close enough to ...BASTARDS
valhala
Лейтенант
***

Karma: +46/-223
Неактивен Неактивен

Публикации: 234


HARD-DEFENDER


Профил
« Отговор #14 -: Април 18, 2013, 19:23:23 »

Горене на масло ! Или явен Теч ! Или неуплътнени сегменти. Иначе казано смяна на сегменти не ВИНАГИ решава проблема. Евентуална 'Елипса" в цилиндъра ...........и си "ГОТОВ" Компресията също може да е измамен фактор ! При навлизане на масло между сегментите, недостатъчно обиране и връщане в картера повишава измамно компресията !!! Трябва ти МАЙСТОР , който да махне главата и да премери за елипси !!! 99 % Там ти е проблема................Пари , брачет сори  Smiley Друг вариянт е Добавка и махай аутото, бързо
Активен

*Без сетива, няма чувства. Ако се смееш, когато другите се смеят и плачеш, когато другите плачат, тогава трябва да се приготвиш да умреш, когато те умират, и да живееш, когато те живеят.
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!