Imperia Online България  
Април 28, 2024, 15:15:00 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: бутоните  (Прочетена 1576 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ElectricSnake
Капитан
****

Karma: +12/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 261


Профил
« -: Юли 31, 2012, 20:13:03 »

за някой бутони сте го направили
май е най-добре за всички бутони да е така
као се кликне и отива към AJAX requesta, скривайте бутона
+ ако може да има timeout  за AJAX requesta и ако се издани .. да има някаква индикация .. да се връща бутона .. или нещо друго ..
че иначе кликаш като побаркан.. и не знаеш какво става . хванало лие клика .. не е ли .. минала ли е заявката .. не е ли ..
Активен
pavkata99
Лейтенант
***

Karma: +12/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 197



Профил
« Отговор #1 -: Юли 31, 2012, 20:18:12 »

При мен си няма такъв проблем, ако съм те разбрал правилно
Активен

FRI3NDS R H4RD 2 FIND H4RD3R 2 L34V3 IMPOSSIBL3 2 4GET
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #2 -: Юли 31, 2012, 20:27:20 »

Аз така и не разбрах. Това се получава от образувателната ни система.  *xxx*
Активен

ElectricSnake
Капитан
****

Karma: +12/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 261


Профил
« Отговор #3 -: Август 01, 2012, 13:07:20 »

 мм явно не го казвам както трябва
и определено е от образователната система ( пръчката има два края )
сайта ви работи с AJAX requesti  за всяко едно нещо
когато връзката е калпава ... , човек клика на бутона .. в повечето случай нищо визулано не се случва - няма индикация че клика е успешен .. и след малко човека пак клика
ако се проселдят заявките се вижда , че се натрупват еднакви AJAX request  които висят
варианта да се скрива по възможност бутона след първия клик е добър вариант - така човек поне знае че клика е приет и в същотот  време се избягват много еднакви заявки към сървера
и както казах ако връзката е калпава - AJAXA  дава timeout ..  и съответно да светва обратно бутона .. или да има индикация за грешка

Активен
pavkata99
Лейтенант
***

Karma: +12/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 197



Профил
« Отговор #4 -: Август 01, 2012, 14:03:24 »

ОК, за мобилни у-ва ли говориш или за компютри? За компютри, поне при мен е така, като цъкна почва да зарежда и винаги ми изпълнява заявката като работи интернета и разбирам по това че браузъра ми има индикация че зарежда в дадения момент и като спре да зарежда обикновено ресурсите ми се покачват Grin а за мобилните у-ва е добре да се направи това, понякога не натискаш както трябва или заради тая дандания с тоя дизайн на мене почна да ми забавя леко и цъкам по 2 пъти за да се уверя, че всичко е наред, но имам и още една препоръка за мобилните у-ва - моля махнете това за оценката на дизайна, писна ми вместо Х да цъкам това и така само губя време, особено като нямам WI-FI връзка с мобилен интернет е досадно, а и понякога като се застъпва Х с например профилната картинка или нещо дава ми индикация, че е кликнато, но нищо не става... досадно е  *freak*
Активен

FRI3NDS R H4RD 2 FIND H4RD3R 2 L34V3 IMPOSSIBL3 2 4GET
ElectricSnake
Капитан
****

Karma: +12/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 261


Профил
« Отговор #5 -: Август 02, 2012, 14:24:09 »

 ами като си свиканал да седиш на 'суппер вразка' на пс или на мобилно .. няма осбенни проблеми
ама ако е малко по слаба ... винаги възниква проблема да кликам по два три пъти на бутон

а за мобилните .. там не ми се говори .. там за да си пратя войската на някаде ми отива по 20-30 мин
почва се едно кликане .. търсене къде ще хване клика .. после като кликаш на едно то се отваря това дето е под него .. и в един момент 3-4 прозореца отворени но не и този дето ти трябва .. после рефреш за да ги затвориш бързо и безболезнено ... и ако си някаде на майната му и вразката е кокото конец .... докато зареди всичките красоти ... може да брадясаш
Активен
pavkata99
Лейтенант
***

Karma: +12/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 197



Профил
« Отговор #6 -: Август 02, 2012, 14:42:00 »

Абсолютно точно
Активен

FRI3NDS R H4RD 2 FIND H4RD3R 2 L34V3 IMPOSSIBL3 2 4GET
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!