Imperia Online България  
Април 24, 2024, 07:00:57 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Капитулация  (Прочетена 1942 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
-fiher-
Луцифер(Луци)
Лейтенант
***

Karma: +11/-35
Неактивен Неактивен

Публикации: 140



Профил
« -: Юли 16, 2012, 23:00:19 »

Искам да попитам защо капитулацията коства 10% от военните точки? Това е нищожна цена за да капитулираш и като средновековна симулация трябва да се взима 1/4 от населението на капитулиралия и 1/5 от добива му да се дава на победителя както е било тогава (за разяснение 1/4 население за роби  и 1/5 от добива се плаща данък т.е. капитулиралия става васал ). Така мисля че е честно Smiley
Активен

Животът - поредното нещо заради което само по себе си не си струва да живееш , но пък заради дребните неща в живота на всеки един като любов,пари или семейство просто не ти стиска да натиснеш спусъка !
ElectricSnake
Капитан
****

Karma: +12/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 261


Профил
« Отговор #1 -: Юли 17, 2012, 00:04:46 »

ама то се взема
просто не си капитулирал май скоро
Smiley
просто се вземат 10 камъка ( след първата капитулация )
-================
ще го преместят това 'предложения препоръки'
Активен
-fiher-
Луцифер(Луци)
Лейтенант
***

Karma: +11/-35
Неактивен Неактивен

Публикации: 140



Профил
« Отговор #2 -: Юли 17, 2012, 12:34:26 »

капитулирали са от мен доста пъти и досега да ми се вдигне добива или населението от това не съм виждал и за предложението ми не е нужно да съм капитулирал често (всъщност никога) защото то влияе и на агресора от когото се капитулира
Активен

Животът - поредното нещо заради което само по себе си не си струва да живееш , но пък заради дребните неща в живота на всеки един като любов,пари или семейство просто не ти стиска да натиснеш спусъка !
Krum
Community Manager
*

Karma: +957/-518
Неактивен Неактивен

Публикации: 4047



Профил
« Отговор #3 -: Юли 18, 2012, 12:23:53 »

Ако се дава каквото и да е на "победителя", то капитулацията ще се превърне в метод за точене. Капитулацията е демонстрация на военна немощ и като такава се наказва с военни точки. Ако паднеш в по-нисък чин заради капитулацията, не е никак нищожна цената.
Активен

предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Давам Ви  максимум 1-2 години живот на играта, а после да видим дали пророците грешат или този път ще познаят края

Отнети пророчески лицензи: 1
-fiher-
Луцифер(Луци)
Лейтенант
***

Karma: +11/-35
Неактивен Неактивен

Публикации: 140



Профил
« Отговор #4 -: Юли 19, 2012, 08:09:10 »

при 100к военни точки си е унизително но при 20 военни точки в началото на някой сървар каква е цената да капитулираш??? 2 военни точки??? неможете да кажете с ръка на сърцето както се казва че 2 военни точки е добра цена за капитулация защото какво става ако всеки капитулира в началото ? ?? изобщо какъв ще е смисъла да играеш ако всички ти капитулирват в началото и как да се развиеш изобщо?? мисля че е честно да се дава нещо на агресора в такива случай и щом може да се превърне в точене тогава го направете не при първа а при втора капитулация така и да искаш да точиш някого ще изчакаш една капитулация време и едвали би си струвало. да не говорим че това е симулация ако не знаете при договори за капитулация агресора не подписва ей така за сваляне на военна мощ сред другите кралства/империи  а е искал нещо в замяна както казах в началото васалство от победената страна и в империяонлайн като средновековна симулация трябва да се направи по методът по който се е правил реално
« Последна редакция: Юли 19, 2012, 08:14:40 от -fiher- » Активен

Животът - поредното нещо заради което само по себе си не си струва да живееш , но пък заради дребните неща в живота на всеки един като любов,пари или семейство просто не ти стиска да натиснеш спусъка !
Krum
Community Manager
*

Karma: +957/-518
Неактивен Неактивен

Публикации: 4047



Профил
« Отговор #5 -: Юли 19, 2012, 10:47:36 »

Ами принуждавай ги да капитулират от теб когато са на 100к военни точки, а не на 20. Тия дето имат по 20 военни точки са лесни, фермери, които си копаят, пробвай се с някой от твоята лига. Грабежите не са единственият източник на развитие. Ти трябва да се нагаждаш към играта, а не тя към теб. Да се дава нещо на агресора вече поясних защо не може да стане, много бързо ще се изкриви в прехвърляне на блага между акаунти. На всички ни е ясно какво представлява реалната капитулация, но е също толкова ясно, че не може да се пренесе този механизъм с абсолютна точност. Не и когато може да изкриви геймплея. Геймплей > реализъм.
Активен

предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Давам Ви  максимум 1-2 години живот на играта, а после да видим дали пророците грешат или този път ще познаят края

Отнети пророчески лицензи: 1
pavkata99
Лейтенант
***

Karma: +12/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 197



Профил
« Отговор #6 -: Юли 19, 2012, 17:57:18 »

То пък сякаш е болка за умиране като не получиш малко рес от капитулация, ами обери го едно хубавичко и готово, сега като си отчаян няма да ти променят играта, аз пък ако го променят, ако не го направят за мен няма значение, то много играчи на по-голямо ниво не капитулират  *xxx*
Активен

FRI3NDS R H4RD 2 FIND H4RD3R 2 L34V3 IMPOSSIBL3 2 4GET
-fiher-
Луцифер(Луци)
Лейтенант
***

Karma: +11/-35
Неактивен Неактивен

Публикации: 140



Профил
« Отговор #7 -: Юли 19, 2012, 22:54:17 »

аз че се бия с по малки с по големи това е ясно въпросът е там че да речем си в началото на сървар и почваш да нападаш но не можеш да носиш много рес и после другия щото още ням военни точки си капитулирва ей така после втори и трети и четвърти а аз например веднъж съм нападал падайки по морал колкото да срина крепост да махна балистите и после идвам с половин армия да взема рес и оня к'фо ? капитулира  а аз не можах да взема всичкия рес да си върна загубите и в такива моменти когато си дал найстина много за да можеш да обереш някого ей така за едното нищо да капитулира не е честно поне да не може да капитулираш от човек от когото си спечелил битка в последните 24 часа  се пак да е нещо или сложете друга компенсация за агресора щом ако е рес може да се злоупотребява тогава защо не да се овеличават с 5% военните точки на агресора се пак щом капитулацията е е знак за военна немощ и се наказва с военни тогава агресора показва военна мощ и трябва да бъде поущрен с военни (може и пак да се злоупотребява с желаещи за военни така че може и просто отнетите военни на капитулиралия да се дават на агресора а от опит знам че когато човек има свои 10 ацц има само 1 със военни другите са фермерски и от тях военни по схемата ня вземе и ще трябва истински бой за тях )
Активен

Животът - поредното нещо заради което само по себе си не си струва да живееш , но пък заради дребните неща в живота на всеки един като любов,пари или семейство просто не ти стиска да натиснеш спусъка !
pavkata99
Лейтенант
***

Karma: +12/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 197



Профил
« Отговор #8 -: Юли 22, 2012, 19:41:45 »

аз че се бия с по малки с по големи това е ясно въпросът е там че да речем си в началото на сървар и почваш да нападаш но не можеш да носиш много рес и после другия щото още ням военни точки си капитулирва ей така после втори и трети и четвърти а аз например веднъж съм нападал падайки по морал колкото да срина крепост да махна балистите и после идвам с половин армия да взема рес и оня к'фо ? капитулира  а аз не можах да взема всичкия рес да си върна загубите и в такива моменти когато си дал найстина много за да можеш да обереш някого ей така за едното нищо да капитулира не е честно поне да не може да капитулираш от човек от когото си спечелил битка в последните 24 часа  се пак да е нещо или сложете друга компенсация за агресора щом ако е рес може да се злоупотребява тогава защо не да се овеличават с 5% военните точки на агресора се пак щом капитулацията е е знак за военна немощ и се наказва с военни тогава агресора показва военна мощ и трябва да бъде поущрен с военни (може и пак да се злоупотребява с желаещи за военни така че може и просто отнетите военни на капитулиралия да се дават на агресора а от опит знам че когато човек има свои 10 ацц има само 1 със военни другите са фермерски и от тях военни по схемата ня вземе и ще трябва истински бой за тях )
Първи път - 0 диаманта
Втори път - 10 диаманта
Трети път - 20 диаманта
Четвърти път - 30 диаманта и т.н да ти капитулира ако иска
Активен

FRI3NDS R H4RD 2 FIND H4RD3R 2 L34V3 IMPOSSIBL3 2 4GET
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!