Imperia Online България  
Март 29, 2024, 05:36:21 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Неправилно отчитане на ефективността на провинциите  (Прочетена 2182 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
kravopietsa
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 12


Профил
« -: Юни 19, 2012, 13:27:13 »

Така,проблемът е следния както и да го смятам(макър и не мн добър в математиката) Бюрокрацията ми е вдигната на 10.(съответно 10.5%=50% ефективност).От друга страна имам 5 бр. провинции включително главната(т.е. анексирал съм допълнително още 4 провинции).Ако правилно всичко разбирам. При анексирането на 1-та провинция би трябвало да е с ефективност 90%,следващата с 80%,третата със 70% и четвъртата с 60%.При 10-то ниво на бюрокрация излиза,че последната(четвъртата провинция) трябва също да е на 100% ефективност,а в момента е на 90%,както и следващата 5-та анексиарана,която все още не съм анексирал,но имам 5-то ниво ЦВ.Както и си правех сметката,когато анексирам и 5-та допълнителна провинция пак ще съм си на 100% ефективност.
Или аз не смятам добре или това ще да е от играта.
Благодаря предварително

Ето и снимки:

http://dox.bg/files/dw?a=58c2d9f6c6

http://dox.bg/files/dw?a=54f9c69d19
« Последна редакция: Юни 19, 2012, 13:36:13 от kravopietsa » Активен
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #1 -: Юни 19, 2012, 17:18:18 »

Всеки играч разполага със своя собствена Имперската Карта, включваща 19 независими провинции, които могат да бъдат разграбени, превърнати във васал или анексирани към империята. Независимите провинции са развити до определено ниво и имат различни бонуси. Едновременно, според това ниво на развитие и разстоянието спрямо провинция No.1, се разделят на 3 кръга:

    Първи кръг (от 2-ра до 5-та)

        Модификатор на Фермите – Капацитетът на Фермите е с 20 000 души по-малък.
        Модификатор на Бюрокрация – 0, т.е. събираемостта на провинциите от 1-ви кръг не е повлияна в отрицателна посока от местоположението им. Може да бъде намалена от липсата на нива Бюрокрация или от недостатъчно такива нива.

Втори кръг (от 6-та до 13-та)

Модификатор на фермите – Капацитетът на Фермите е с 20 000 души по-голям.
Модификатор на Бюрокрация – минус 0.2, т.е. събираемостта на провинциите от 2-ри кръг е с 20% по-малка (освен минуса от евентуална липса на нива Бюрокрация или недостатъчно такива нива).


Трети кръг (от 14-та до 19-та)
Модификатор на Фермите – Капацитетът на Фермите е с 60 000 души по-голям.
Модификатор на Бюрокрация – минус 0.4, т.е. събираемостта на провинциите от 3-ти кръг е с 40% по-малка (освен минуса от евентуална липса на нива Бюрокрация или недостатъчно такива нива).
Активен

kravopietsa
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 12


Профил
« Отговор #2 -: Юни 20, 2012, 19:28:41 »

мда....така звучи по-логично,явно съм пропуснал тази част да прочета.
Мерсаж за бързия отговор !
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!