Imperia Online България  
Март 28, 2024, 17:37:11 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да - на свободните пушачите - не на дискриминацията!!!!  (Прочетена 46599 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #285 -: Декември 16, 2012, 04:22:45 »

Благодаря за мнението.
Запозната съм. Само, че не виждам особен смисъл в това да пренасяме дискусията на полето на заболяванията, които предизвикват лош дъх или отделяне на лоша телесна миризма. Няма нужда да показвате начетеност на всяка цена. Smiley

Ставаше въпрос (поне в началото на темата) за вопиющото желание на голяма част от гражданите - пушачи да се върне старата практика да пушат безконтролно стандартни цигари с или без филтър в обществени заведения, щото иначе се били чувствали дискриминирани. Останалата част от гражданството пък не иска да се връща назад във времето, когато още на първия час от посещение в обществено заведение непушачът се чудеше защо си е забравил противогаза вкъщи.
Очевидно е, че без контрол и забрана от страна на държавата, пушачите не искат и не могат да се самоконтролират колко цигари да изпушат, така, че да не превръщат помещението на съответното заведение в смрадлива дупка, изпълнена с цигарения дим. Това е. *pardon*
Какво написа , виждаш ли .... сама си противоречиш в поне 3 изречения без да поглеждам сериозно ...нека ви дадем още малко въздух ...после , ще говорим. *hihi*
Активен

Close enough to ...BASTARDS
MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #286 -: Декември 16, 2012, 09:31:47 »

 *coffee* *SMOKE*
Активен

Close enough to ...BASTARDS
lyubo_78
Полковник
******

Karma: +663/-360
Неактивен Неактивен

Публикации: 1001


welcome to hell


Профил
« Отговор #287 -: Декември 18, 2012, 13:47:01 »

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5378331      *ok*
Активен

Съвет към всички, които слагат тенджера на печката и отиват на компютъра: вземете със себе си една лъжица. Този предмет ще ви напомня, че готвите нещо.
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #288 -: Декември 19, 2012, 00:45:25 »

Но да се забрани изобщо пушенето ..не да ви пълним здравната каса и после пак да си плащаме , ясно ли е мила !!!
Подкрепям.
Тъжно е, когато хората мислят първосигнално.
Лошо е това ожесточение от страна на повечето непушачи. Гадно е фанатичното отношение от страна на много бивши пушачи - ако си бил пушач, който е пушил повече от 10 цигари на ден поне година, поне не се излагай и ти да хулиш.
Тая тема не съм я чел цялата - само отначало и последните две страници, но гледам Скелетан (би трябвало да е той) доста се изявява.
Та да го питам: Ти колко често ходиш на кръчма - ресторант, бар, кафе...? Веднъж в месеца или веднъж в годината? ... Мразя фанатиците, мразя крайностите във всичко.
"На зла круша - зъл прът" - не излизайте с приятели, които са фанатизирани непушачи, дори и на открито, където може да пушите. Не излизайте с тях, защото те ви тровят. Тровят ви живота.
 *SMOKE* *SMOKE* *SMOKE* *SMOKE* *SMOKE* *SMOKE* *SMOKE* *SMOKE* *SMOKE* *SMOKE* *SMOKE* *SMOKE* *SMOKE* *SMOKE* *SMOKE* *SMOKE* *SMOKE* *SMOKE* *SMOKE* *SMOKE*
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
Rider_M
Skeletan
Редник
*

Karma: +141/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 31



Профил
« Отговор #289 -: Декември 19, 2012, 01:33:12 »

Веднъж в годината ходя на нощен бар, един път в годината ходя в публичен дом, тринадесет пъти ходя на кафе в заведение, пет пъти ходя на театър, десет пъти ходя на кино, почти постоянно съм на работа, поне петдесет и пет пъти ходя на обяд в ресторант или кръчма от подобен тип, от седем до дванадесет пъти ходя в пицария. Извини ме, ако пропуснах нещо. Ако наистина моето желание да не ви дишам миазмите ти се вижда фанатизъм, отиди се прегледай! На крив хуй вълната му пречи!!

Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #290 -: Декември 19, 2012, 02:53:51 »

Веднъж в годината ходя на нощен бар, един път в годината ходя в публичен дом, тринадесет пъти ходя на кафе в заведение, пет пъти ходя на театър, десет пъти ходя на кино, почти постоянно съм на работа, поне петдесет и пет пъти ходя на обяд в ресторант или кръчма от подобен тип, от седем до дванадесет пъти ходя в пицария. Извини ме, ако пропуснах нещо. Ако наистина моето желание да не ви дишам миазмите ти се вижда фанатизъм, отиди се прегледай! На крив хуй вълната му пречи!!


Хехе, така като гледам на доста места ходиш... Вземи иди и на лекар, пък може и на м..ната си.  *pardon*
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #291 -: Декември 19, 2012, 04:17:08 »

Бай ви Скелетан де ще ходи си е негова работа.

Аз обаче се чудя що да спираме само с тази забрана - има още доста глупости, от които нашето продемократично общество на 21-ви век трябва да се освободи.

Като например постоянните ограничения, които ми налагат на работното място. Ако ида пиян някой път и оповръщам клавиатурата, при сегашното консервативно положение е възможно дори да ме уволнят. А това е дискриминация! На всеки се случва да му стане тъжно, па да си пийне мъничко. Или пък щото има повод да празнува. Еле па от нерви - спокойствие трябва! Еми че така де - ако на теб не ти харесва да ти смърдя на уиски "Савой", сам се сети къде да си завреш предразсъдъците!

И другата скудоумщина, която не разбирам - аз в затвор ли живея, че не мога да си усилвам любимите песни баш както си трябва? Особено пък в някакви измислени периоди. Хората през деня слушат толкова много шум, има ли разлика дали ще потърпят още мъничко между 3 и 5 през нощта примерно? А и то е музика за душата, да се отпуснат малко, хубаво да им стане и един голям "Савой" да си налеят. Тъкмо сутринта ще си смърдим взаимно в градския Smiley
Активен

MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #292 -: Декември 19, 2012, 12:24:43 »

Аз като се замисля не само цигарите миришат. А и по-добре на тях отколкото на пот , кир и непрани или несменяни дрехи с дни. И не ми казвайте , че не е така ... !!!
Активен

Close enough to ...BASTARDS
MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #293 -: Декември 19, 2012, 12:40:26 »

Веднъж в годината ходя на нощен бар, един път в годината ходя в публичен дом, тринадесет пъти ходя на кафе в заведение, пет пъти ходя на театър, десет пъти ходя на кино, почти постоянно съм на работа, поне петдесет и пет пъти ходя на обяд в ресторант или кръчма от подобен тип, от седем до дванадесет пъти ходя в пицария. Извини ме, ако пропуснах нещо. Ако наистина моето желание да не ви дишам миазмите ти се вижда фанатизъм, отиди се прегледай! На крив хуй вълната му пречи!!


За 14 пъти дето ти пречи цигареният дим , нещо много грубо се изказваш!!! Не е лошо да спреш да се пениш от злоба !!
Активен

Close enough to ...BASTARDS
_P0BeDiTeL_
Недей да викаш! -силните говорят тихо!
Полковник
******

Karma: +310/-1042
Неактивен Неактивен

Публикации: 1344


Който хвърчи високо, пада много ниско.


Профил WWW
« Отговор #294 -: Декември 19, 2012, 13:05:37 »

Веднъж в годината ходя на нощен бар, един път в годината ходя в публичен дом, тринадесет пъти ходя на кафе в заведение, пет пъти ходя на театър, десет пъти ходя на кино, почти постоянно съм на работа, поне петдесет и пет пъти ходя на обяд в ресторант или кръчма от подобен тип, от седем до дванадесет пъти ходя в пицария. Извини ме, ако пропуснах нещо. Ако наистина моето желание да не ви дишам миазмите ти се вижда фанатизъм, отиди се прегледай! На крив хуй вълната му пречи!!


По едно време за такива реплики като тая оцветена в червено ,наказваха и споменаваха че във форума на ИО влизат и непълнолетни и малолетни ,явно сега такива не влизат или  са се променили правилата  *pardon*
Активен

Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #295 -: Декември 19, 2012, 13:39:20 »

Поста му е хубав и от сърце, но не е актуален в онази му част, която е в червено. Сега почти всички са обезкосмени. Незнам де ги има чак такива влакнодайни та да пречат на не дотам оптекаемата ракета. Явно си е храсталак. Може и птички да има Grin
« Последна редакция: Декември 19, 2012, 13:53:02 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
lyubo_78
Полковник
******

Karma: +663/-360
Неактивен Неактивен

Публикации: 1001


welcome to hell


Профил
« Отговор #296 -: Декември 19, 2012, 14:57:33 »

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=5381651
Активен

Съвет към всички, които слагат тенджера на печката и отиват на компютъра: вземете със себе си една лъжица. Този предмет ще ви напомня, че готвите нещо.
MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #297 -: Декември 19, 2012, 20:10:37 »

Въпроса е не да ми забраняват това или онова , а след като казват , че се грижат за здравето на хората , да забранят производството и търговията на тютюн и с тютюневи изделия , както и вноса на същото. Иначе просто правят на глупаци всички , и пушачи и непушачи. Другите аргументи на хората , които не пушат са меко казано смешни !!!
« Последна редакция: Декември 20, 2012, 01:46:54 от MRaven » Активен

Close enough to ...BASTARDS
straho
Гост
« Отговор #298 -: Март 29, 2013, 20:49:39 »

http://www.manager.bg/news/otkriha-zashto-nyakoi-pushachi-ne-mogat-da-sprat-tsigarite

"Откриха защо някои пушачи не могат да спрат цигарите
от 29.03.2013 18:12

Широко разпространеното мнение, че прекратяването на вреден навик като пушенето зависи от волята беше развенчано с новото изследване на американски учени от Северна Каролина.

Те открили, че генетичната предразположеност към цигарите надделява дори и над най-силната воля. Най-голямо пристрастяване към кутията с цигари имат юношите, които пушат по 20 или повече цигари на ден.

С възрастта възможността тийнейджърите да се откажат от пушенето намалява. В експеримента участват 1000 души до 38 години, съобщи БГНЕС. По време на анализите на специалистите било установено, че най-закоравелите пушачи имат значителни промени в структурата на ДНК и гените, които са отговорни за реакцията на мозъка и тялото от никотин.

Учените заключават, че хората,  които имат по-висок генетичен риск, е по-вероятно да започнат да пушат по време на юношеството."
Активен
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #299 -: Март 30, 2013, 01:58:16 »

http://www.manager.bg/news/otkriha-zashto-nyakoi-pushachi-ne-mogat-da-sprat-tsigarite

"Откриха защо някои пушачи не могат да спрат цигарите
от 29.03.2013 18:12

Широко разпространеното мнение, че прекратяването на вреден навик като пушенето зависи от волята беше развенчано с новото изследване на американски учени от Северна Каролина.

Те открили, че генетичната предразположеност към цигарите надделява дори и над най-силната воля. Най-голямо пристрастяване към кутията с цигари имат юношите, които пушат по 20 или повече цигари на ден.

С възрастта възможността тийнейджърите да се откажат от пушенето намалява. В експеримента участват 1000 души до 38 години, съобщи БГНЕС. По време на анализите на специалистите било установено, че най-закоравелите пушачи имат значителни промени в структурата на ДНК и гените, които са отговорни за реакцията на мозъка и тялото от никотин.

Учените заключават, че хората,  които имат по-висок генетичен риск, е по-вероятно да започнат да пушат по време на юношеството."

Ето.А аз се чудя защо все не успявам.Всъщност от близо 2.5 кутии ги намалих на 10 цигари , но опитите ми да спра тотално не се увенчават с успех.Ставам нервен , раздразнителен и съм противен на всички , вкл на мен самия.Еми ще се опитам да поддържам 10 бройки и това е.Четох доста за електронните цигари , но колкото повече чета за тях , толкова повече се обърквам дали е по добре да си остана на нормални или да мина на електронна.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!