Imperia Online България  
Април 19, 2024, 14:15:42 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да - на свободните пушачите - не на дискриминацията!!!!  (Прочетена 46675 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Rider_M
Skeletan
Редник
*

Karma: +141/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 31



Профил
« Отговор #270 -: Декември 16, 2012, 01:27:57 »

Ти отдавна се имаш за нещо като вездесъщ .... добре , но не живееш сам в тази държава . Всеки ден те ебават с така наречените ти граждански права ...което позволяваш ... може ли аз да си запаля цигарка далечко от теб , да не ви вмирисвам ваше височество , а ?! Моля , моля ...

Ако едни права са потъпкани, защо трябва да се примирявам с потъпкването на други?? И какво тук значи примирение и позволение?? Аз изразявам позиция. А позиции имам и по други въпроси, за които Вие сте в явно невидение.

Вие май имате някакъв личен проблем с мен, м? Извинявам се, ако съм Ви обидил с нещо, в тази тема всичко бе в кръга на шегата. Ако позицията ми не Ви харесва, съжалявам, но това е тя и не подлежи на промяна. Вярно, включих се отново в темата в отговор на Ваш пост, но това пак доколкото исках да изразя принципната си позиция, а не заради някакви лични противоречия. А относно културата - когато нямате какво да кажете по темата, заяждането на дребно не е добър вариант. И колкото и смешно да звучи, с тези емотикони аз изразих подкрепа относно сравнението на Любо и съотносимостта му в някаква степен към спора, а Вие с вашия излишен коментар изразихте само своята неприязън към мен. И тъй като нямате какво ново и смислено да кажете вече, аз няма да Ви притеснявам повече със своето присъствие, поне не в тази тема, поне не тази вечер. Простете ми. И да, може да запалите, разрешавам Ви. Всичко добро и крепко здраве Ви желая.
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.
MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #271 -: Декември 16, 2012, 01:40:12 »

Ако едни права са потъпкани, защо трябва да се примирявам с потъпкването на други?? И какво тук значи примирение и позволение?? Аз изразявам позиция. А позиции имам и по други въпроси, за които Вие сте в явно невидение.

Вие май имате някакъв личен проблем с мен, м? Извинявам се, ако съм Ви обидил с нещо, в тази тема всичко бе в кръга на шегата. Ако позицията ми не Ви харесва, съжалявам, но това е тя и не подлежи на промяна. Вярно, включих се отново в темата в отговор на Ваш пост, но това пак доколкото исках да изразя принципната си позиция, а не заради някакви лични противоречия. А относно културата - когато нямате какво да кажете по темата, заяждането на дребно не е добър вариант. И колкото и смешно да звучи, с тези емотикони аз изразих подкрепа относно сравнението на Любо и съотносимостта му в някаква степен към спора, а Вие с вашия излишен коментар изразихте само своята неприязън към мен. И тъй като нямате какво ново и смислено да кажете вече, аз няма да Ви притеснявам повече със своето присъствие, поне не в тази тема, поне не тази вечер. Простете ми. И да, може да запалите, разрешавам Ви. Всичко добро и крепко здраве Ви желая.
Излишен труд ..лека нощ .Не няма да запаля , може и да стигнете 100 години живот , не искам аз да съм причината да ви  ги отнема , хех ...
Активен

Close enough to ...BASTARDS
Moria
Хапче, горчиво като ИСТИНАТА
Редник
*

Karma: +29/-14
Неактивен Неактивен

Публикации: 2



Профил
« Отговор #272 -: Декември 16, 2012, 02:13:32 »

Що се отнася до смрадта, то при интерес мога да изброя редица широко разпространени заболявания на устната кухина и зъбите в нея , които предизвикват ужасна воня при вербално общуване с подобни индивиди. И уверявам те тия заболявания не щадят непушачите !  Някои от тях са и заразни при целувки. Така че ...умната!  WinkGrin

Благодаря за мнението.
Запозната съм. Само, че не виждам особен смисъл в това да пренасяме дискусията на полето на заболяванията, които предизвикват лош дъх или отделяне на лоша телесна миризма. Няма нужда да показвате начетеност на всяка цена. Smiley

Ставаше въпрос (поне в началото на темата) за вопиющото желание на голяма част от гражданите - пушачи да се върне старата практика да пушат безконтролно стандартни цигари с или без филтър в обществени заведения, щото иначе се били чувствали дискриминирани. Останалата част от гражданството пък не иска да се връща назад във времето, когато още на първия час от посещение в обществено заведение непушачът се чудеше защо си е забравил противогаза вкъщи.
Очевидно е, че без контрол и забрана от страна на държавата, пушачите не искат и не могат да се самоконтролират колко цигари да изпушат, така, че да не превръщат помещението на съответното заведение в смрадлива дупка, изпълнена с цигарения дим. Това е. *pardon*
Активен
MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #273 -: Декември 16, 2012, 02:23:01 »

Благодаря за мнението.
Запозната съм. Само, че не виждам особен смисъл в това да пренасяме дискусията на полето на заболяванията, които предизвикват лош дъх или отделяне на лоша телесна миризма. Няма нужда да показвате начетеност на всяка цена. Smiley

Ставаше въпрос (поне в началото на темата) за вопиющото желание на голяма част от гражданите - пушачи да се върне старата практика да пушат безконтролно стандартни цигари с или без филтър в обществени заведения, щото иначе се били чувствали дискриминирани. Останалата част от гражданството пък не иска да се връща назад във времето, когато още на първия час от посещение в обществено заведение непушачът се чудеше защо си е забравил противогаза вкъщи.
Очевидно е, че без контрол и забрана от страна на държавата, пушачите не искат и не могат да се самоконтролират колко цигари да изпушат, така, че да не превръщат помещението на съответното заведение в смрадлива дупка, изпълнена с цигарения дим. Това е. *pardon*
Ами поискайте забрана ...аз съм за ...хайде да ви видим колко ви е !!!!
Активен

Close enough to ...BASTARDS
MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #274 -: Декември 16, 2012, 02:25:33 »

Но да се забрани изобщо пушенето ..не да ви пълним здравната каса и после пак да си плащаме , ясно ли е мила !!!
Активен

Close enough to ...BASTARDS
MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #275 -: Декември 16, 2012, 02:28:07 »

Благодаря за мнението.
Запозната съм. Само, че не виждам особен смисъл в това да пренасяме дискусията на полето на заболяванията, които предизвикват лош дъх или отделяне на лоша телесна миризма. Няма нужда да показвате начетеност на всяка цена. Smiley

Ставаше въпрос (поне в началото на темата) за вопиющото желание на голяма част от гражданите - пушачи да се върне старата практика да пушат безконтролно стандартни цигари с или без филтър в обществени заведения, щото иначе се били чувствали дискриминирани. Останалата част от гражданството пък не иска да се връща назад във времето, когато още на първия час от посещение в обществено заведение непушачът се чудеше защо си е забравил противогаза вкъщи.
Очевидно е, че без контрол и забрана от страна на държавата, пушачите не искат и не могат да се самоконтролират колко цигари да изпушат, така, че да не превръщат помещението на съответното заведение в смрадлива дупка, изпълнена с цигарения дим. Това е. *pardon*
Разделяме си ги и няма проблем ...или ти държиш да си точно в някое с очилата на муцуната ...хихихи ... ми готините , ще са за нас ...сори
Активен

Close enough to ...BASTARDS
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #276 -: Декември 16, 2012, 02:35:44 »

Истината винаги е по средата.Трябва да има заведения за пушачи и такива  за непушачи.Тогава всеки ще има право на избор къде да отиде.В края на краищата далеч по напреднали държави от нас, са го направии точно така.Не вярвам да не мислят за здравето на нациите си.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Moria
Хапче, горчиво като ИСТИНАТА
Редник
*

Karma: +29/-14
Неактивен Неактивен

Публикации: 2



Профил
« Отговор #277 -: Декември 16, 2012, 02:36:31 »

Чистосърдечно Ви предлагам, MRaven, да си легнете и да се успокоите.
Словесните спорове, в които нямате разумни доводи, за да подкрепите позицията си, са вредни за Вашето здраве. Smiley
Лека нощ.
Активен
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #278 -: Декември 16, 2012, 02:43:46 »

Ако едни права са потъпкани, защо трябва да се примирявам с потъпкването на други?? И какво тук значи примирение и позволение?? Аз изразявам позиция. А позиции имам и по други въпроси, за които Вие сте в явно невидение.

Вие май имате някакъв личен проблем с мен, м? Извинявам се, ако съм Ви обидил с нещо, в тази тема всичко бе в кръга на шегата. Ако позицията ми не Ви харесва, съжалявам, но това е тя и не подлежи на промяна. Вярно, включих се отново в темата в отговор на Ваш пост, но това пак доколкото исках да изразя принципната си позиция, а не заради някакви лични противоречия. А относно културата - когато нямате какво да кажете по темата, заяждането на дребно не е добър вариант. И колкото и смешно да звучи, с тези емотикони аз изразих подкрепа относно сравнението на Любо и съотносимостта му в някаква степен към спора, а Вие с вашия излишен коментар изразихте само своята неприязън към мен. И тъй като нямате какво ново и смислено да кажете вече, аз няма да Ви притеснявам повече със своето присъствие, поне не в тази тема, поне не тази вечер. Простете ми. И да, може да запалите, разрешавам Ви. Всичко добро и крепко здраве Ви желая.



Аз лично нямам против неупотребяващите тютюн. Тяхно право си е и да искат заведения, локали и бирарии за непушачи.  Лично нямам воля да ги спра, опитвал съм и стигам до някъде след което се задава банкет, сбирка, увеселение и до там. Но на законоподателите вообще май не им дреме за нас пушачите и за вас непушачите.
Относно вредата да, има я, но каквото е на глава писано, на камък няма да иде. Ето, ставам сутрин, кашлям, кихам, слюнкоотделям, заплашен съм от куп болести а ти ставаш свеж като агурец, изтупан, блестящ, излизаш на улицата  и...
...и те блъска каруца. Спираме горестно тази дискусия и си казваме - ех какъв убав и блестящ ум си замина. Едно време жреците пращали при Тангра добрите, сега сам Тангра си ги прибира. Изливаме по глътка Дъмпел на земята за блестящия ум и отръскваме пепел от цигара за да му се намира. Облажваме бог че ще е в компанията на блестящ ум и демократ и пишем елегия в негова чест. А тук на земята си властва отново закона - каквото на глава е писано, на камък няма да иде Tongue Grin
« Последна редакция: Декември 16, 2012, 02:49:26 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
straho
Гост
« Отговор #279 -: Декември 16, 2012, 02:55:11 »

Благодаря за мнението.
Запозната съм. Само, че не виждам особен смисъл в това да пренасяме дискусията на полето на заболяванията, които предизвикват лош дъх или отделяне на лоша телесна миризма. Няма нужда да показвате начетеност на всяка цена. Smiley

Ставаше въпрос (поне в началото на темата) за вопиющото желание на голяма част от гражданите - пушачи да се върне старата практика да пушат безконтролно стандартни цигари с или без филтър в обществени заведения, щото иначе се били чувствали дискриминирани. Останалата част от гражданството пък не иска да се връща назад във времето, когато още на първия час от посещение в обществено заведение непушачът се чудеше защо си е забравил противогаза вкъщи.
Очевидно е, че без контрол и забрана от страна на държавата, пушачите не искат и не могат да се самоконтролират колко цигари да изпушат, така, че да не превръщат помещението на съответното заведение в смрадлива дупка, изпълнена с цигарения дим. Това е. *pardon*
Радвам се че си забелязала че чета.  Grin Затова изразявам  и убедено мнение по въпроса   Тайничко се надявах да ме харесаш но нейсе.  еех  Embarrassed   Grin Права си. Да не се отклоняваме. Писах "само по желание"! Wink
Ето и какво мисля за лицемерието на тази забрана.
Ми.......... в общата каца с меда постъпват попълнения и от пушачите и от тия които им продават. А е криза! ...Държавата взема своето производителя също. За останалите "овце" остават препирните.  Всичко останало са празни приказки ! Очаквайте сериозен акциз и за похапващите посолена сланинка, че май сърдечните заболявания са водеща причина за понижена работоспособност и за човешката смъртност. ...кризата още не е свършила и не мислете, че нещо което още не е обложено със сериозен акциз няма да бъде! Wink

Pecunia non olet е казал Веспасиан когато обложил тоалетните с данък! Smiley Ха сега помислете си ,.....дали са се отказали Римските граждани да ходят до тоалет!? Grin Grin Интересно какъв ли е бил дебата в сената и между данакоплатците!? Е,  до забрана не се е стигнало но примера показва колко невероятни хрумвания имат държавниците когато има финансов проблем. Grin
« Последна редакция: Декември 16, 2012, 03:19:48 от straho » Активен
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #280 -: Декември 16, 2012, 02:55:32 »

Аз съм за правото на избор.Нека се направи така,щото да има заведения и за едните и за другите.Не искам да преча на хората с цигарата си,но искам да има заведение,където да изпуша една цигара и да изпия едно кафе,без да бъда квалифициран като престъпник и закононарушител.Още повече за нещо,чиято употреба е разрешена,а производството се субсидира от бюджета.Да не влизаме в детайли,колко процента от приходите в хазната идват от цигарите и налозите върху тях.
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
straho
Гост
« Отговор #281 -: Декември 16, 2012, 02:57:45 »

Аз съм за правото на избор.Нека се направи така,щото да има заведения и за едните и за другите.Не искам да преча на хората с цигарата си,но искам да има заведение,където да изпуша една цигара и да изпия едно кафе,без да бъда квалифициран като престъпник и закононарушител.Още повече за нещо,чиято употреба е разрешена,а производството се субсидира от бюджета.Да не влизаме в детайли,колко процента от приходите в хазната идват от цигарите и налозите върху тях.
Това е решение но няма да се приеме точно защото е решение!
Активен
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #282 -: Декември 16, 2012, 03:31:58 »

След като Бойко Борисов обяви, че ако върнат пушенето на закрити места, ще си подаде оставката, нацията за първи път от над век се обедини и поиска час по-скоро да се кади с тютюн навсякъде.

"Ако Бойко ще подаде оставка, това е приемлива цена. По-добре да инхалирам няколко фаса седмично, отколкото той да управлява. Само да не бъде наследен от Станишев, че е голям потрес така" - коментира средностатистическият българин новината.

Споровете около това дали забраната да остане, или да се отмени, спряха напълно, а противниците на тютюнопушенето сведоха глава и обясниха, че ще преглътнат малко тютюнев дим, щом това е цената на скъсването с аграрния авторитаризъм и задушаващото ежедневно самохвалство от снеслата златно яйце банкянкса кокошка.

"Обещаваме да не пушим чак толкова много. Само подкрепете, вече каузата е обща" - умекнаха и тютюнджиите, дали си сметка, че всички дишат един въздух, който би бил доста по-свеж, ако премиер е Йоло Денев.
 *hahaha*
« Последна редакция: Декември 16, 2012, 03:37:06 от Asguard » Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
straho
Гост
« Отговор #283 -: Декември 16, 2012, 04:03:18 »

След като Бойко Борисов обяви, че ако върнат пушенето на закрити места, ще си подаде оставката, нацията за първи път от над век се обедини и поиска час по-скоро да се кади с тютюн навсякъде.

"Ако Бойко ще подаде оставка, това е приемлива цена. По-добре да инхалирам няколко фаса седмично, отколкото той да управлява. Само да не бъде наследен от Станишев, че е голям потрес така" - коментира средностатистическият българин новината.

Споровете около това дали забраната да остане, или да се отмени, спряха напълно, а противниците на тютюнопушенето сведоха глава и обясниха, че ще преглътнат малко тютюнев дим, щом това е цената на скъсването с аграрния авторитаризъм и задушаващото ежедневно самохвалство от снеслата златно яйце банкянкса кокошка.

"Обещаваме да не пушим чак толкова много. Само подкрепете, вече каузата е обща" - умекнаха и тютюнджиите, дали си сметка, че всички дишат един въздух, който би бил доста по-свеж, ако премиер е Йоло Денев.
 *hahaha*


Горкия ББ. Много го "плюят" завалията.  Grin  Ми какво да прави като комунетата опоскаха кацата с меда за години напред. За целия срок на управлението му!  Добре де ...ще си отиде. А после!? Кой ? И тоя някой от де ще извади пари !?  Изпод дюшека  си ли? Щото, ако е се кани да взема на заем от мое, твое и на други данакоплатци  име например, за да си платят лизингите на яхтите, изплащането на дворцови ипотеки както издръжките на наложници и обучението на отрочетата си по чужбина със съответния стандарт на живот, хората от неговите кръгове, а после ние  да им плащаме масрафа през бюджета поне аз изобщо не съм съгласен! Аз нужда от заем за момента нямам а чужд не искам да плащам . Ако се появи нужда, мога сам да тегля! Подучух, че тия дето са най настървени срещу ГЕРБ, точно това се канят да правят. И лозунга с оправданието вече е написан: "За да поправим стореното от ГЕРБ" Та..... кой да бъде след ББ!? Кой знае какви налози и забрани ще наложат тогава, с този лозунг като херугва, пред всичко което се канят да сторят!? Shocked
Активен
MRaven
FreeLancer
Капитан
****

Karma: +66/-160
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #284 -: Декември 16, 2012, 04:17:45 »

Чистосърдечно Ви предлагам, MRaven, да си легнете и да се успокоите.
Словесните спорове, в които нямате разумни доводи, за да подкрепите позицията си, са вредни за Вашето здраве. Smiley
Лека нощ.
Така е ,   но моето здраве не е Ваш проблем мила ..
Активен

Close enough to ...BASTARDS
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!