Imperia Online България  
Април 16, 2024, 08:08:19 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да - на свободните пушачите - не на дискриминацията!!!!  (Прочетена 46658 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Pavlov
Tiberius
Капитан
****

Karma: +74/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 479


Профил
« Отговор #315 -: Април 05, 2014, 21:24:38 »

По ред на споделяния и лични приоритети:
1. Тестер - имаш право да не бъдеш тровен. Категорично. Grin
2. Хун Аксау - демокрацията е едно понятие, което винаги включва изключителното право на мнозинството да доминира над малцинството. Не говоря за съвременните инструменти за манипулация на масовото съзнание (вж. Труман Капоти).
« Последна редакция: Април 05, 2014, 21:27:22 от Pavlov » Активен
Hun Axau
Редник
*

Karma: +2/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 1


ПОГРЕБАЛЕН АГЕНТ


Профил
« Отговор #316 -: Април 05, 2014, 21:26:33 »

Не го разбирам. Що трябва да е заведение? Ми пуши си у вас, у приятели, в мазата, в някоя канавка... там, където няма да ми пречиш. Законът за здравето дефинира понятието „обществени места” като места, които са обществено достъпни и/или предназначени за обществено ползване, без оглед на собствеността или правото на достъп. Заведението е обществено място. Можеш да си пушиш някъде другаде, никой не ти отнема правото да пушиш. А според мен би трябвало, но това е друга тема.

А защо някой плаща невероятни акцизи за да се трови, трябва да отговори сам на себе си!
 Grin
Ти  Grin наистина си РЦ !!!
Един ресторант , Защо трябва непременно да е ОБЩЕСТВЕН ?
Но шибаната забрана е за всички ........ЧЕТИ , всички ресторанти ...............и това са го направили такива , като ТЕБ
Активен

Какво значи-ще умрем?Може би в човека има сто сетива и със смъртта загиват само петте,които са ни известни,а останалите остават живи!
tester_1
Skeletan
Лейтенант
***

Karma: +81/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 127



Профил
« Отговор #317 -: Април 05, 2014, 21:28:57 »

Ами защото е ОБЩЕСТВЕН!!! Всеки ресторант е ОБЩЕСТВЕН!! Върви в кухнята!!!
ХАХАХА
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.
Hun Axau
Редник
*

Karma: +2/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 1


ПОГРЕБАЛЕН АГЕНТ


Профил
« Отговор #318 -: Април 05, 2014, 21:34:15 »

По ред на споделяния и лични приоритети:
1. Тестер - имаш право да не бъдеш тровен. Категорично. Grin
2. Хун Аксау - демокрацията е едно понятие, което винаги включва изключителното право на мнозинството да доминира над малцинството. Не говоря за съвременните инструменти за манипулация на масовото съзнание (вж. Труман Капоти).
С Тъестера , нямя см. повече да контатктувам  Grin , картинката ми е пределно ясна !
Но не ми е съвсем ясно , че 2-3-ти в България не пушат  Smiley
Няма такава статистика !
А скапаният , прогнил , "ПАРЛАМЕНТ" въобще не отговаря на визията на народа ....и не само
Активен

Какво значи-ще умрем?Може би в човека има сто сетива и със смъртта загиват само петте,които са ни известни,а останалите остават живи!
Hun Axau
Редник
*

Karma: +2/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 1


ПОГРЕБАЛЕН АГЕНТ


Профил
« Отговор #319 -: Април 05, 2014, 21:38:35 »

Мой , частен ,личен  РЕСТОРАНТ  *pardon*
Моята кола , жена , дете , дом не са ОБЩЕСТВЕНИ !
Добрия "ИНДИАНЕС" , е МЪРТВИЯ индианес ...........Вашингтон!
Активен

Какво значи-ще умрем?Може би в човека има сто сетива и със смъртта загиват само петте,които са ни известни,а останалите остават живи!
Pavlov
Tiberius
Капитан
****

Karma: +74/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 479


Профил
« Отговор #320 -: Април 05, 2014, 21:41:23 »

Аз лично разсъждавам в посока собственост - е ли е гражданинът на държавата нейна собственост? Защото да забраняваш на личност да прави нещо със собственото си здраве и да рестриктираш, означава, че обозначаваш собственост. От друга страна, тестерът е прав - да ми пушиш в лицето, си е жива агресия към собственото ми здраве. И пак стигаме до фундамента - гражданите на тази (условно казано) държава като какъв ресурс се третират?
Активен
Hun Axau
Редник
*

Karma: +2/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 1


ПОГРЕБАЛЕН АГЕНТ


Профил
« Отговор #321 -: Април 05, 2014, 21:49:46 »

 Grin Личната собственост !!!!!! Не е Държавна собственост , ПАВЛОФ  *ok* И никой не кара Тестострона да влиза в заведения в които се пуши , примерно и е упоменато със всички средтва  *pardon*
М Huh?? Демократично ,нали ?  
Не навлизай в друга тема ....за отклонение на вниманието  Smiley
 Без номера и хватки КГБ  *beer*
П.С  И ние  ;D нямаме "ДЪРЖАВА" Павлов !!!!!!
« Последна редакция: Април 05, 2014, 21:53:11 от Hun Axau » Активен

Какво значи-ще умрем?Може би в човека има сто сетива и със смъртта загиват само петте,които са ни известни,а останалите остават живи!
tester_1
Skeletan
Лейтенант
***

Karma: +81/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 127



Профил
« Отговор #322 -: Април 05, 2014, 21:54:13 »

Не е проява на собственост. Държавата следва да се грижи за здравето на собствените си граждани.

Из Конституцията:
Чл. 35. (1) Всеки има право свободно да избира своето местожителство, да се придвижва по територията на страната и да напуска нейните предели. Това право може да се ограничава само със закон, за защита на националната сигурност, народното здраве и правата и свободите на други граждани.

Чл. 37. (2) Свободата на съвестта и на вероизповеданието не може да бъде насочена срещу националната сигурност, обществения ред, народното здраве и морала или срещу правата и свободите на други граждани.

Чл. 41. (1) Всеки има право да търси, получава и разпространява информация. Осъществяването на това право не може да бъде насочено срещу правата и доброто име на другите граждани, както и срещу националната сигурност, обществения ред, народното здраве и морала.

Чл. 52. (3) Държавата закриля здравето на гражданите и насърчава развитието на спорта и туризма.

Не разбирам как това е проява на собственост. Да поставяш правила в зависимост от някакви общоприети принципи не е лошо, напротив! Естествено, конкретните мерки могат да се дискутират, но не виждам опора в дискутирането на принципа.

А по отношение на ресторанта - в него се предоставя обществена услуга "хранене". Има легална дефиниция за "обществени места". Ти сега нея ли искаш да обориш? Кой те бие по главата да си правиш ресторант? Направи си обор и си пуши в него! Аз искам да се храня и отивам в ресторант, където предлагат обществената услуга "хранене". И ям. А ти пуфтиш някъде другаде!!
 [:-}
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.
no_merCyBg
Няма такова животно
Майор
*****

Karma: +457/-250
Неактивен Неактивен

Публикации: 780



Профил
« Отговор #323 -: Април 05, 2014, 21:59:51 »

Абе  как  нищо  неказвахте до ония  ден като се   пушеше  на сякаде   а сега когато  пуснаха забраната  зехте   да отваряте  теми
  до ония   ден  Скелет се хранише  в  ресторант с пушачи  а сега си   се  зантиресувал  за здравето си  то вече    отишло   *pardon*
  Пълни глпости говоритееееееее
  Знаете че на сякаде има вратички  и сичко  става  ако не с пари то с много  пари   *pardon*
Активен

Авторското Право  Grin
Pavlov
Tiberius
Капитан
****

Karma: +74/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 479


Профил
« Отговор #324 -: Април 05, 2014, 22:00:39 »

Хуне, разочароваш ме. Не искам да те неглижирам, но ме караш. Искаш да се аргументираш, но само се "хилондриш". Създаваше впечатление на човек, който заслужава усилия, но ... уви. Аз лично те пускам да се пързаляш ...
Тестер - конституционните права на гражданина на държавата са едно добро пожелание на практика. Не е необходимо да се аргументирам, надявам се. А какво ще кажеш за инкриминираната употреба на "леки наркотици" и съдебното преследване на употребата на медицинска марихуана?
« Последна редакция: Април 05, 2014, 22:02:31 от Pavlov » Активен
Hun Axau
Редник
*

Karma: +2/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 1


ПОГРЕБАЛЕН АГЕНТ


Профил
« Отговор #325 -: Април 05, 2014, 22:04:01 »

П.С  И ние  ;D нямаме "ДЪРЖАВА" Павлов !!!!!!
Така , че всичкото е блъвоч  Smiley
Както и "Конституцията" !
И в същия смисъл , когато не можем да се преборим с мирни средства ДЕМОКРАЦИЯТА  дава право на РЕВОЛЮЦИЯ  Smiley
Некои ще ловят първите полети на Лувтханза  Cool
Активен

Какво значи-ще умрем?Може би в човека има сто сетива и със смъртта загиват само петте,които са ни известни,а останалите остават живи!
Pavlov
Tiberius
Капитан
****

Karma: +74/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 479


Профил
« Отговор #326 -: Април 05, 2014, 22:09:17 »

Погребални агенте, учи китайски и индийски, остави тази Луфтханза. Наистина съм разочарован от теб/вас.  Grin
Активен
Hun Axau
Редник
*

Karma: +2/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 1


ПОГРЕБАЛЕН АГЕНТ


Профил
« Отговор #327 -: Април 05, 2014, 22:10:18 »

Хуне, разочароваш ме. Не искам да те неглижирам, но ме караш. Искаш да се аргументираш, но само се "хилондриш". Създаваше впечатление на човек, който заслужава усилия, но ... уви. Аз лично те пускам да се пързаляш ...
Тестер - конституционните права на гражданина на държавата са едно добро пожелание на практика. Не е необходимо да се аргументирам, надявам се. А какво ще кажеш за инкриминираната употреба на "леки наркотици" и съдебното преследване на употребата на медицинска марихуана?
Да ТИ кажа ли ? Утре ще влезне закон , в който " леката проституция" ще се третира като нормално явление в училищата !
Медицински хероин  и прочие ...
Павлоффф , ай стига бре !
Май ТИ ще ходиш на Банско  Smiley
Активен

Какво значи-ще умрем?Може би в човека има сто сетива и със смъртта загиват само петте,които са ни известни,а останалите остават живи!
tester_1
Skeletan
Лейтенант
***

Karma: +81/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 127



Профил
« Отговор #328 -: Април 05, 2014, 22:12:18 »

Абе  как  нищо  неказвахте до ония  ден като се   пушеше  на сякаде   а сега когато  пуснаха забраната  зехте   да отваряте  теми

Не е вярно, че не сме казвали. Напротив, от това казване и ... така така и ... хоп, забрана!
 Grin
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.
no_merCyBg
Няма такова животно
Майор
*****

Karma: +457/-250
Неактивен Неактивен

Публикации: 780



Профил
« Отговор #329 -: Април 05, 2014, 22:13:01 »

Погребални агенте, учи китайски и индийски, остави тази Луфтханза. Наистина съм разочарован от теб/вас.  Grin
брех   чичка много  лош  си станал   Tongue
Активен

Авторското Право  Grin
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!