Imperia Online България  
Април 24, 2024, 15:51:25 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да - на свободните пушачите - не на дискриминацията!!!!  (Прочетена 46699 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
dundee
Редник
*

Karma: +37/-23
Неактивен Неактивен

Публикации: 24



Профил
« Отговор #15 -: Юни 02, 2012, 15:08:12 »

Затова положението е такова в България. Досега всички правителства правят едно и също. Създават разни интриги между населението, забъркват ни мозъците с какви ли не щуротии, а в същото време си въртят тяхните си игрички. Помислете малко дами и господа - НЕПУШАЧИ. Колко са заведенията които направиха супер аспирации и какво ли не, за да са изрядни по законите на управляващите. Някой теглиха кредити от банките за да осъществят зали за пушачи и непушачи,за да останат в бизнеса с който се препитават и тези заеми още не са ги върнали. Помислете и колко заведения ще затворят защото хората наистина ще спрат да ходят по такива. Не става въпрос само за нощни клубове и ресторанти. Колко хора работят в бранша и колко ще останат без работа като започнат да фалират. Хич не ми говорете - да си инвестирали парите в ИТ технологии и т.н.,те не са милионери за да го сторят. Има кой да ги прави тези неща. За мен лично забраната за пушене е пълен АБСУРД. И да, това си е дискриминация, тъй като досега за непушачите си имаше условия(зали за непушачи), а вече за пушачите няма такива. Тръгнали сме да се равняваме по европейските стандарти. Добре, но защо взимаме само нещата от европейския съюз които са като нож в гърдите на обикновения българин. Цени равни на европейските, че и по-високи. Заплатите една десета от европейските - това ли е равенството. Старите хора са казали - ВСИЧКО МАРА ВТАСАЛА СЕГА И ТОВА!!!!
Активен

Рекламите във форума са забранени.
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #16 -: Юни 02, 2012, 15:16:59 »

Като цяло е недомислен закона.Как примерно ще се наказват пущачите на стадиона..Ами никак.Представям си как някоя лелка на 55 се навира в агитката на ЦСКА , левски или локо Пд..Оттук веднага се създава усещане че се прави закон с ясното съзнание че не може да бъде приложен..За заведенията за обществено хранене съм твърдо ЗА да има забрана..Но за барове и дискотеки няма как да го приема.Да не говорим че контрола там ще е невъзможен..Няма как да се следят 555 човека в една дискотека..И за да оправдаят маскимата че пътят към ада е послан с добри намерения, първият глобен е глобен за това че в заведението има пепелници Shocked..Не че са хванали някой с цигара..По тая логика от утре КАТ да глобява всички , щото на километража им пище 21о и може би някога ще нарущат закона..Трябва да има ограничения , но тоя закон е пълно недомислие..Ако депутатите ни бяха в Европейският парламент щяха да пущат в кафето за пущачи на Парламента..Не навън , както е при нас според този закон..Ама те в Европата са глупави и не разбират.. Grin
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Evo
Гост
« Отговор #17 -: Юни 02, 2012, 15:22:09 »

С тази глупост съвсем скоро , ще започнем да четем за набити инспектори и придружаващият полицай .. Grin Grin  ... между другото баровете и дискотеките , ще станат частни клубове , пак ще си пушим там.

А за непушачите - като ти преча , че пуша не сядай до мен или около мен . Повечето хора се съобразяват къде е редно и няма да пречат на никого ,когато си запалят цигара. Толкоз , абсолютно против съм ...

Активен
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #18 -: Юни 02, 2012, 18:06:43 »

Има много други механизми.Примерно тези ,които искат да се пуши в заведението им да плащат по високи данъци ,или допълнителен такъв.Но сега отидохме от едната крайност на другата.Не може да игнорираш 55 процента от населението за сметка на останалата част.Просто трябва да има избор.И да има заведения за пушачи и непушачи.Аз не отричам правото на непушачите да има заведения без цигарен дим.Те защо отричат моето да има такива,в които да мога да пуша.Оставам с впечатление , че пушачите са далеч по толерантни хора.
« Последна редакция: Юни 02, 2012, 18:10:51 от Asguard » Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Evo
Гост
« Отговор #19 -: Юни 02, 2012, 18:17:10 »

Очаквам скоро да ме накарат да ям само абсолютно безвредна , екологично чиста храна , да не пия на обществени места алкохол , да не правя секс , да не излизам от апартамента си само ако е изключително необходимо да отида на работа , за да им изкарам заплатите ....  *hahaha*

Ще се намери все някой да ми каже , как в Европа спазват такива елементарни неща ...отговарям веднага ... според заплащането и отношението търсете .
Активен
lyubo_78
Полковник
******

Karma: +663/-360
Неактивен Неактивен

Публикации: 1001


welcome to hell


Профил
« Отговор #20 -: Юни 02, 2012, 20:15:40 »

Виждам, че театър "Сълза и смях" има "нови попълнения".  Grin Grin Grin
Какво толкова сте се завайкали, че нема да се пуши по заведенията? Преди време, когато задължиха ресторантьорите да има зали за непушачи, пак имаше протести. Създадоха се фиктивни такива места, които не доведоха до кой знае каква промяна. В началото на мандата си още Б.Б. поиска да наложи пълна забрана. Тогава "бизнесът" се възпротиви и поиска време, за да осигури нужната аспирация и зали за пушене. Е, повече от 2 години минаха и същия този "бизнес" не си мръдна пръста, да направи каквото и да било. Колко верме му е нужно на "бизнеса", за да изпере толкова пари, че аспирациите да излязат безплатни? Аспирации, които да работят постоянно! Сега ще ми е по приятно да вляза в заведение и да не гледам пишлемета и кифли на по 13-14 години захапали цигарите, мислейки, че са захапали Господ за.....!


П.П. Това е моята гледна точка и не задължавам никой да се съобразява с нея!
Активен

Съвет към всички, които слагат тенджера на печката и отиват на компютъра: вземете със себе си една лъжица. Този предмет ще ви напомня, че готвите нещо.
6i6arkata
Лейтенант
***

Karma: +117/-79
Неактивен Неактивен

Публикации: 123



Профил
« Отговор #21 -: Юни 02, 2012, 21:44:07 »

Вие луди ли сте ? Във всяка една нормална държава тютюнопушенето на обществени места е забранено...пафкайте си вкъщи!
Активен
ninov
Гост
« Отговор #22 -: Юни 02, 2012, 22:20:27 »

Вие луди ли сте ? Във всяка една нормална държава тютюнопушенето на обществени места е забранено...пафкайте си вкъщи!

Във всяка една себеуважаваща се страна няма подобно нещо.Пушачите могат да си стоят в къщи и ще се тровят много по-малко,отколкото като излязат на улицата.А ти ходи по улиците и дишай вредните емисии от колите и прахоляците вдигащи се от тях. Tongue.
Активен
bobosam
Капитан
****

Karma: +145/-143
Неактивен Неактивен

Публикации: 292



Профил
« Отговор #23 -: Юни 02, 2012, 22:36:48 »

Какво сте се завайкали за разходите на ресторантьорския бизнес. Съвсем отговорно мога да кажа, че разходите им за подръжка ще намалеят значително. Нямате си представа как пушачите успяват за една година да превърнат новото заведение в катраненена дупка. Сменял съм окачен таван на игрална зала на половин година. Ако пипнете тези пана ВЕРВАЙТЕ МИ ще откажете цигарите. Дали ще има отлив от заведенията - не вярвам. Какво сега - ще се откажеш от пица с бира заради цигарите ли. Всичко зависи от доходите и наличните пари в джоба, а не от това дали ще можеш да изпушиш някоя цигара там. Затова да се замислим как да изкараме някой лев повече пък после все ще успеем да го похарчим....
« Последна редакция: Юни 03, 2012, 10:42:18 от bobosam » Активен

Ти имаш своя позиция, която отстояваш, моля те, остави ме и аз да отстоявам своята, без да се обиждаш - ти, както и всички други, които смятат, че Екипът, аз или някой друг, който е дръзнал да каже нещо, което не ви харесва, са ви длъжни с нещо...
straho
Гост
« Отговор #24 -: Юни 02, 2012, 22:51:51 »

Аргументите с които се започна тормоза над пушачите са ЛИЦЕМЕРНИ! Много добре се знае, че са глупости!   Удивително  е обаче, че успяха да противопоставят хорицата един срещу друг! Аз лично ПУША и ще си пуша докато ми харесва! На който не му харесва, прав му път. Няма да му се моля , да се върти около мен!  *SMOKE* *SMOKE* *SMOKE* *cocktail* Wink
Активен
ninov
Гост
« Отговор #25 -: Юни 02, 2012, 23:00:12 »

Какво сте се завайкали за разходите на ресторантьорския бизнес. Съвсем отговорно мога да кажа, че разходите им за подръжка ще намалеят значително. Нямате си представа как пушачите успяват за една година да превърнат новото заведение в катраненена дупка. Сменял съм окачен таван на игрална зала на половин година. Ако пипнете тези пана ВЕРВАЙТЕ МИ ще откажете цигарите. Дали ще има отлив от заведенията - не вярвам. Какво сега - ще се откажеш от пица с бира заради цигарите ли. Всичко зависи от доходите и наличните пари в джоба, а не от това дали ще можеш да изпусиш някоя цигара там. Затова да се замислим как да изкараме някой лев повече пък после все ще успеем да го похарчим....

Ами представи си за момент,че повече няма да сменяш окачените тавани,как ще изкараш някой лев тогава?А относно поддръжката,клиентът ако има някой на горния етаж ще се съобразява малко.И ако прочетеш по-внимателно повече от постовете ще разбереш,че говорим за дискриминация.
Активен
Rider_M
Skeletan
Редник
*

Karma: +141/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 31



Профил
« Отговор #26 -: Юни 02, 2012, 23:18:34 »

Никой с никого не се съобразява, ако не му бръкнеш в джобчето. Та ако случайно пушача по-горе дойде да пуфти до мен, да знае, че веднага ше звънна да дойдат да го глобят! Няма дискриминация тука - дискриминиран до сега бях аз, че ви дишах миазмите. Като ви се пуши - дома!
 *freak*
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.
ivmart
Лейтенант
***

Karma: +11/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 210



Профил
« Отговор #27 -: Юни 02, 2012, 23:22:44 »

Това с дискриминациите са пълни глупости . замислете се малко повечко и ще разберете че изобщо не са целта пушачите или непушачите Smiley целта на този закон е просто да не обръщаме внимание на нещата които трябва да се случат без да се вдига много шум . Просто това е новото 20 за да ни отклонят вниманието за жалост Smiley А това че някой нямало да прави ремонт на заведението или някой се е смятал за дискриминиран е строго индивидуално .
Активен

Не го превръщайте в начин на живот :Д
Evo
Гост
« Отговор #28 -: Юни 03, 2012, 06:37:08 »

Никой с никого не се съобразява, ако не му бръкнеш в джобчето. Та ако случайно пушача по-горе дойде да пуфти до мен, да знае, че веднага ше звънна да дойдат да го глобят! Няма дискриминация тука - дискриминиран до сега бях аз, че ви дишах миазмите. Като ви се пуши - дома!
 *freak*
Амиии , тогава и аз почвам да звъня примерно за неспазването на начина по който трябва да се разхождат кученцата ...а и откъде накъде , ще ми препикават колата ?!?!

Да се сетя ли още 1000 неща ?! .... А , че ще си огранича ходенето по заведения то е ясно , а утре ще се огранича и в плащането на данъци най-вероятно ...

Смешна история...аз поне нямам думи!!!!
Активен
Rider_M
Skeletan
Редник
*

Karma: +141/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 31



Профил
« Отговор #29 -: Юни 03, 2012, 08:15:49 »

Амиии, звъни, кой те спира. Правилата трябва да се спазват. Не виждам нищо смешно тук.
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.
Страници: 1 [2] 3 4 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!