Imperia Online България  
Април 16, 2024, 20:36:21 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 25   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да - на свободните пушачите - не на дискриминацията!!!!  (Прочетена 46660 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
21122012
Pandora/Nibiru
Редник
*

Karma: +69/-51
Неактивен Неактивен

Публикации: 11



Профил
« -: Юни 02, 2012, 05:31:52 »

 Използвайки думата “дискриминирани”  тряба да се обърна и към тълковния речник:
Дискриминация :
“Дискриминация има тогава, когато е налице официално или неофициално разделяне на хората в отделни групи по някакъв техен общ признак, при което им се дават или отнемат дадени права, задължения и възможности, според групата към която принадлежат. Отношението към хората от различни групи трябва да е различно, неравноправно и нерационално.” ( от тълковен речник)
Аз съм пушач драги прятели ! И възмотително се поставям срещу забраната за пушене ! Вече всички заведения, в които се пуши наляха достатъчно много пари  в хазната за да направят стаи за пушачи и непушачи( Къде са парите и защо ли трябваше да ги наливат)!Парите им отиват по дяволите!!  Който не иска да пуши да си върви в стаите за непушачи!!!!! Това е пълна дискриминаця към хората които пушат !Това са над 38  % от българите!!!! Повече от малцинствата, като процент  в България са доста по малко  , дори и  всички заедно не правят толкова!!!!! Исакм да ви питам нещо!!!!?Huh??? Колите и дима от колите,  и вредните газове – те по малко ли вредят от цигарите –спрете  ги!!! Ми я да видим колко вредят на атмосферата   и белите дробове  химическата индустрия, колите, фабриките , самолетите, замъряването на атмосфверата като цял -  ми спре те ги бе!!!!   Ми в София дишаме  цялата Менделеева  таблица по цял ден , ама никой нищо не казнва нали!!!!!???
Ако ще дискриминираме пушачите , това в въпрос на личен избор!!! Само сектора на заведенията ще пострада !!! Грозно е да дискриминираш хората така, за да печели държавата от лесни глоби !!!!! Алкохола също е вреден !!!! Даже предизвиква катасдтрофи!!! Ми забранете ракията в България бе ! Тия дето блъскат деца по пешеходни пътеки са пили ракия , а не са пушили цигари!!!! Ма спрете вредните емисии нА ВЪГЛЕРОДЕН ДИОКСИД  вместо да се борите със малкото удоволсвие, което е останало на ОБРАНИЯ ВИ НАРОД!!!!

« Последна редакция: Юни 02, 2012, 05:58:37 от 21122012 » Активен

"Реалноста е по-различна, отколкото си мислим! "...
                                                  Станислав Гроф
arjenti
Гост
« Отговор #1 -: Юни 02, 2012, 07:34:04 »

подкрепям те напълно Smiley
Активен
Rider_M
Skeletan
Редник
*

Karma: +141/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 31



Профил
« Отговор #2 -: Юни 02, 2012, 09:09:35 »

Все едно да се каже, че убийците се дискриминират. Никой не е забранил пушенето напълно, то е забранено само на обещствени места. И това е така, защото пушачите пречат на непушачите. На мен например цигарения дим ми пречи - очите ми сълзят, дробовете ми не му се кефят. Общо взето бърка ми в гъза! Пушете си у вас, на терасата, из гората, но когато седна с някого някъде, искам да мога да му виждам лицето, а не кълбата дим, които бълвате.
Тези спиртосници, които блъскат децата, са пили и са седнали зад волана, което както всички знаем е ... какво?... ами забранено! Автомобили, индустрия - човечеството се движи в тази посока, приемат се квоти за емисии, разработват се електроавтомобили, алтернативни горива и горивни системи, катализатори, пречистватели и т.н. Това е продължителен във времето процес, не може от раз, иначе негативите биха били повече от ползите. Всъщност и тютюнопушенето мина през фази, ако си спомняте.

Та това, което искам да кажа е, че е нужен нов прочит на тълковния речник.
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.
ninov
Гост
« Отговор #3 -: Юни 02, 2012, 10:04:39 »

     Както е тръгнало защо не направят заведения само за жени и само за мъже  *crazy*.Колкото съм съгласен със забраната за тютюнопушене,толкова съм и против :Smiley. До известна степен я одобрявам забраната.И на мен не харесва в ресторанти и някой барове да се пуши,но не може да изляза някоя вечер,да отида на нощен бар,да си поръчам едно хубаво питие и да не запаля цигара.Толкова пари се наляха в тая хазна за разделяне на зали за пушачи и непушачи,защо сега не ги върнат на собствениците на заведенията,които го направиха  *hmm*,питам аз и отговор не искам.
     Господата управляващи вместо да решават къде по-сериозни проблеми,те седнали да ми казват къде да пуша и къде не.Защо не помислят малко за домовете за децата лишени от родителски грижи;дребните хорица,които от ден на ден се чудят как да съберат стотинки хляб да си купят;за подобряването на стандарта на живота в България???Седнали те да ми забраняват!!!След като искаше да пълни държавната хазна,другаря Борисов нали обеща,че ще глобява всеки един,който отсъства от парламентарния контрол.Някой да е глобил засега??? Евала правя на Гърция от всякъде взимат пари и си живеят живота.Все пак не е луд този,който яде баницата,нали?
     Помнете ми думата,защото един ден ще ме споменавате-България отива на зле и никога няма да се оправи,докато на тези кресла,не бъдат заети от някой здраво мислещи и кадърни хора,не някакви крадльовци и измамници,които се въдят от 20 години насам!
     И за последно ще кажа-искахте демокрация..на Ви демокрация,ама така не става..

     П.П. Мир и покой за загиналите за свободата на България  bgflag bgflag bgflag
Активен
fasulakis
Редник
*

Karma: +12/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 40


Профил
« Отговор #4 -: Юни 02, 2012, 10:31:24 »

сега ще видите като забранят и семките на обществените места Grin
Активен
bobosam
Капитан
****

Karma: +145/-143
Неактивен Неактивен

Публикации: 292



Профил
« Отговор #5 -: Юни 02, 2012, 10:33:20 »

Малко е сбъркано заглавието на темата. Забраната е валидна за всички. Няма никакво разделение по какъвто и да е признак за да има дискриминация. Това, че някои сме свикнали с цигарения дим не означава, че сега са ни отнели някои права. По същият начин някои етноси са свикнали да  възприемат секса с малолетни за нормален. Утре когато държавата реши да се погрижи за тези малки деца (вече има слаби опити) пак ли някой ще се чувства дискриминиран...
Активен

Ти имаш своя позиция, която отстояваш, моля те, остави ме и аз да отстоявам своята, без да се обиждаш - ти, както и всички други, които смятат, че Екипът, аз или някой друг, който е дръзнал да каже нещо, което не ви харесва, са ви длъжни с нещо...
nemessis11
Капитан
****

Karma: +49/-47
Неактивен Неактивен

Публикации: 368



Профил
« Отговор #6 -: Юни 02, 2012, 12:53:46 »

И аз съм пушач, ама нямам нищо против да изляза и да пуша една цигара извън заведението.....
Активен

Генерал Лебед /мир на праха му/ беше казал веднъж. "Тъп си, не когато имаш липса на ум, а когато умът ти е такъв\".Grin
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #7 -: Юни 02, 2012, 13:19:59 »

Питейните заведения от рода на барове, локали, таверни, ресторанти са овеселителни заведения, къде е разликата от това да забранят пушенето в тези места и примерно да забранят алкохола в същите, и двете имат вредни последствия. Тези мерки не са породени - от виждате ли, грижа за хората. Тези мерки са само ако могат да спомогнат пълненето на хазната. В много държави вече отмениха тези мерки щото вместо да си я напълнят - постъпленията спаднали. Треа се строят магистрали, ей. Лично аз знаете ли кога ще ида да изпия две ракий на заведение без да запаля цигара - точно никога. Отивам там и си плащам за удоволствието, и когато то не е пълно според разбиранията ми - не отивам.
« Последна редакция: Юни 02, 2012, 13:22:14 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
nemessis11
Капитан
****

Karma: +49/-47
Неактивен Неактивен

Публикации: 368



Профил
« Отговор #8 -: Юни 02, 2012, 13:22:38 »

Ще изпиеш, та повече от 2, пиенето върви много без цигарка Tongue
Активен

Генерал Лебед /мир на праха му/ беше казал веднъж. "Тъп си, не когато имаш липса на ум, а когато умът ти е такъв\".Grin
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #9 -: Юни 02, 2012, 13:36:01 »

Ще изпиеш, та повече от 2, пиенето върви много без цигарка Tongue

Мдаа, и без мезе също върви, без чаша също - може направо от бутилката, пледирам да се забрани и леда в заведенията с оглед на това че е много леден и го боли, я теб да те замразят и да видиш тогава Grin
Пледирам също да се забрани варенето на ракия, да се обложат с данък овошките по дворовете, я ми кажи ти като дишаш не отделяш ли при издишване въглероден двуокис, а като го отделяш имаш ли квоти за вредни емисий - нямаш, глоба тогава.
« Последна редакция: Юни 02, 2012, 13:43:05 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Rider_M
Skeletan
Редник
*

Karma: +141/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 31



Профил
« Отговор #10 -: Юни 02, 2012, 13:39:44 »

Според мен следващата стъпка трябва да бъде тотална забрана на тютюнопушенето. Продажбата на цигари и тютюневи изделия трябва да бъде инкриминирана също както е при твърдите наркотици, а също и отглеждането и притежанието на тютюн. Нямам нищо против да се забранят и алкохолните напитки над определен процент алкохолно съдържание. Тютюнопушенето и пиенето на твърдо гориво трява да станат възможни само по лекарско предписание и при строг контрол на тези вещества.
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.
nemessis11
Капитан
****

Karma: +49/-47
Неактивен Неактивен

Публикации: 368



Профил
« Отговор #11 -: Юни 02, 2012, 13:41:07 »

Мдаа, и без мезе също върви, без чаша също - може направо от бутилката, пледирам да се забрани и леда в заведенията с оглед на това че е много леден и го боли, я теб да те замразят и да видиш тогава Grin
Снощи пих без лед Grin Grin Grin
Активен

Генерал Лебед /мир на праха му/ беше казал веднъж. "Тъп си, не когато имаш липса на ум, а когато умът ти е такъв\".Grin
ninov
Гост
« Отговор #12 -: Юни 02, 2012, 13:45:55 »

Според мен следващата стъпка трябва да бъде тотална забрана на тютюнопушенето. Продажбата на цигари и тютюневи изделия трябва да бъде инкриминирана също както е при твърдите наркотици, а също и отглеждането и притежанието на тютюн. Нямам нищо против да се забранят и алкохолните напитки над определен процент алкохолно съдържание. Тютюнопушенето и пиенето на твърдо гориво трява да станат възможни само по лекарско предписание и при строг контрол на тези вещества.

Тогава да лягаме да умираме,а?
Питейните заведения от рода на барове, локали, таверни, ресторанти са овеселителни заведения, къде е разликата от това да забранят пушенето в тези места и примерно да забранят алкохола в същите, и двете имат вредни последствия. Тези мерки не са породени - от виждате ли, грижа за хората. Тези мерки са само ако могат да спомогнат пълненето на хазната. В много държави вече отмениха тези мерки щото вместо да си я напълнят - постъпленията спаднали. Треа се строят магистрали, ей. Лично аз знаете ли кога ще ида да изпия две ракий на заведение без да запаля цигара - точно никога. Отивам там и си плащам за удоволствието, и когато то не е пълно според разбиранията ми - не отивам.

Така е.Нека да видим какво ще попълнят и колко заведения ще затворят поради недостиг на средства,за да си плащат наемите.А колкото до магистралите и пътищата...поне да ги правят както трябва,а не след първия дъждец да зейнат дупките.
Активен
Rider_M
Skeletan
Редник
*

Karma: +141/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 31



Профил
« Отговор #13 -: Юни 02, 2012, 13:49:20 »

Който живее само за да пуши и пие - да ляга да мре.
 Grin

И какво, като затворят не знам си колко заведения?! Тъкмо ще инвестират капитала си в нещо по-полезно - може да се насочат към софтуерния бизнес, където България има какво да предложи като специалисти. Стига с това висене по кръчмите!!
 *hahaha*
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #14 -: Юни 02, 2012, 13:50:50 »

Според мен следващата стъпка трябва да бъде тотална забрана на тютюнопушенето. Продажбата на цигари и тютюневи изделия трябва да бъде инкриминирана също както е при твърдите наркотици, а също и отглеждането и притежанието на тютюн. Нямам нищо против да се забранят и алкохолните напитки над определен процент алкохолно съдържание. Тютюнопушенето и пиенето на твърдо гориво трява да станат възможни само по лекарско предписание и при строг контрол на тези вещества.

Ех, такъв е живота, днес мислиш за следващата стъпка на правителството, утре си се пренесъл в един по добър свят и не мислиш за нищо.
Всичко е суета Grin
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Страници: [1] 2 3 ... 25   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!