Imperia Online България  
Април 25, 2024, 03:50:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Проблем с битка  (Прочетена 7917 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #30 -: Май 24, 2012, 23:20:56 »

До Понеделник няма кой да погледне битката. Ако имате желание си направете 20 опита на симулатора и ако 1 от тези 20 ви покаже , че губите под 20 000 Фаланги елате отново да поспорим , но с линк от симулацията.
Активен

sisiena
Сержант
**

Karma: +31/-41
Неактивен Неактивен

Публикации: 94


Профил
« Отговор #31 -: Май 24, 2012, 23:29:16 »

Симулации си прави ти ,от теб искам и те моля да докладваш битката света и  да я разгледат
Активен
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #32 -: Май 24, 2012, 23:58:17 »

Симулации си прави ти ,от теб искам и те моля да докладваш битката света и  да я разгледат

http://www22.imperiaonline.org/imperia/game_v5/game/bitkiSimulator.php?report=122/33298/&lang=bg&s=1&bitkaKey=11c7ed75479054b652cb4b84a383684b

Ето симулацията - макар и със максимални нива на проучванията на нападателя , мога да ти кажа , че всеки 2 от 5 симулации твоя съюзник губи битката. Трябва да се радвате даже , че не я е изгубил.

Активен

sisiena
Сержант
**

Karma: +31/-41
Неактивен Неактивен

Публикации: 94


Профил
« Отговор #33 -: Май 25, 2012, 00:20:40 »

докторе бием касааааа
Активен
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #34 -: Май 25, 2012, 00:22:52 »

докторе бием касааааа

Е , каса де - наказание на атака не съм слагал , но все пак тая каса си има крепост и малка армиика , нали.

П.П. Има и проучвания - все пак не е независима провинция , а каса със крепост 7 (неразрушена)
« Последна редакция: Май 25, 2012, 00:24:26 от house83 » Активен

Kilgor_
Jeeves
Лейтенант
***

Karma: +110/-56
Неактивен Неактивен

Публикации: 177



Профил
« Отговор #35 -: Май 25, 2012, 00:28:13 »

Единственият начин да има такива загуби при тази битка е ако фалангите са избягали поради нисък морал. Това съвсем спокойно може да се е случило в последния( финалния) рунд. Анимациите никога не са отразявали коректно избягалите поради нисък морал войскови части. Особено ако това се случва в рунда в който се печели битката, може да се познае че се е случило само по загубите после  Grin  Имперец при крепостна обсада губи 10% от избягалата армия. В случая 10% от 559 000 са 55 900, възстановил е около 30к от военната медицина и така.

П.П. Ако атакуващият завършва битката над 50 морал, то тогава е проблем. Балистите не могат да избият толкова фаланга, те са силни срещу катапулти и трабанти, иначе са гола вода, само смъкват морала.
Активен

И ето че в миг сред тълпата кафява
пролазва пълзяща, безформена гад-
червена от кръв се проточва гнуснава
 челюст разтваря и трака с жад.
Тя лази, извива и челюсти впива.
в актьорите сгърчени- плячка и стръв,-
................................................
И ангелски сонм отлетява далеко
и плач възвестява в небесний покой,
че тази пиеса се казва "Човекът",
а червеят нейни герой!
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #36 -: Май 25, 2012, 00:32:56 »

http://www22.imperiaonline.org/imperia/game_v5/game/bitkiSimulator.php?report=122/33298/&lang=bg&s=1&bitkaKey=11c7ed75479054b652cb4b84a383684b

Ето симулацията - макар и със максимални нива на проучванията на нападателя , мога да ти кажа , че всеки 2 от 5 симулации твоя съюзник губи битката. Трябва да се радвате даже , че не я е изгубил.


Единственият начин да има такива загуби при тази битка е ако фалангите са избягали поради нисък морал. Това съвсем спокойно може да се е случило в последния( финалния) рунд.

И всичко се връзва - битка на ръба  *pardon* - на симулацията , която съм публикувал , ако я гледаш до края се вижда как бягат в последния рунд.
« Последна редакция: Май 25, 2012, 00:41:31 от house83 » Активен

sisiena
Сержант
**

Karma: +31/-41
Неактивен Неактивен

Публикации: 94


Профил
« Отговор #37 -: Май 25, 2012, 18:39:05 »

До кой край да я гледам , упорит си обаче явно аз съм Кьорав
Докторе специално за теб и и другият професор  http://vbox7.com/play:15c5c66dc7
много ви моля я ми покажете кога бягат от какво бягат и т.н
Активен
Kilgor_
Jeeves
Лейтенант
***

Karma: +110/-56
Неактивен Неактивен

Публикации: 177



Профил
« Отговор #38 -: Май 25, 2012, 19:18:37 »

До кой край да я гледам , упорит си обаче явно аз съм Кьорав
Докторе специално за теб и и другият професор  http://vbox7.com/play:15c5c66dc7
много ви моля я ми покажете кога бягат от какво бягат и т.н

Хе хе, влизат на 47 морал в разрушената крепост, да доубиват гарнизона. Кое не ти е ясно ? В последния рунд избиват остатъка от гарнизона и едновременно с това бягат. Няма откъде да го видиш, тъй като симулацията приключва след този рунд. Това си е парадокс, но е възможен  *pardon*
Активен

И ето че в миг сред тълпата кафява
пролазва пълзяща, безформена гад-
червена от кръв се проточва гнуснава
 челюст разтваря и трака с жад.
Тя лази, извива и челюсти впива.
в актьорите сгърчени- плячка и стръв,-
................................................
И ангелски сонм отлетява далеко
и плач възвестява в небесний покой,
че тази пиеса се казва "Човекът",
а червеят нейни герой!
sisiena
Сержант
**

Karma: +31/-41
Неактивен Неактивен

Публикации: 94


Профил
« Отговор #39 -: Май 25, 2012, 19:27:12 »

На мен ми е ясно ,че анимацията е бъгната ,но да видят двамата  защото вчера изписаха един милион глупости
Активен
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #40 -: Май 25, 2012, 19:36:32 »

...виж първия ми пост от вчера ....дали не съм ти казал че анимацията не е това което виждаш .... а ти през цялото време ми говориш ,че битката ти е бъгната ....
« Последна редакция: Май 26, 2012, 00:16:04 от house83 » Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
zmei
Гост
« Отговор #41 -: Май 25, 2012, 22:32:13 »

килгор е прав Tongue
Активен
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #42 -: Май 25, 2012, 23:37:25 »


Ако това го бях написала аз, сисиена или друг потребител, щяхте да го накажете нали? Направо съм възмутена...ми научете се да си владеете гнева, така не съм обиждала някого дори аз, а съм наказвана доста пъти   Smiley Я да видим какво ще е развитието относно твоя коментар и мерките срещу теб  Smiley
В рамките на коректноста , Сисиена зададе този тон.От вчера липсват едни доста неуместни постове , в които производни на малоумен бяха в изобилие и от двете страни.Никой не е наказан , значи аршина е еднакъв.Друг е въпроса трябва и да има подобно отношение от страна на потребителите.В края на краищата се предполага,че това е игра за удоволствие. Добре че поне въпроса беше уточнен и страстите ще замрат *pardon* Надявам се. *hihi*
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
sisiena
Сержант
**

Karma: +31/-41
Неактивен Неактивен

Публикации: 94


Профил
« Отговор #43 -: Май 25, 2012, 23:43:56 »

зададох въпрос точен и ясен  ,ама вие нали сте професори и всичко знаете  от девет кладенеца вода донесохте и така и не разбрахте за какво става дума ,нито ти нито доктора сте достатъчно компетентни да отговорите
Активен
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #44 -: Май 25, 2012, 23:48:00 »

зададе въпрос по картинка ....от която колкото имахме инфо толкова се опитвахме да ти помогнем  ..... аз предположих че може би е имало и балисти и кули и ти почна през цялото време да ми обясняваш кога и къде са те били те  .... днес като видях качения клип да видя някъде кули  .... ама вчера си говореше едно към гьотере  ..... и още в първия си пост ти казах че визуализацията не е това което ти се иска  ..... а ти ме убеждаваше как само на нея вярваш  ....повече няма какво да говорим
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!