Imperia Online България  
Април 29, 2024, 00:02:57 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сигурност на личността !!!  (Прочетена 1593 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Chakalesko
Лейтенант
***

Karma: +16/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 171


Профил
« -: Април 12, 2012, 13:38:56 »

Тука искам малко да дискутираме малко сигурността на нашите акаунти че ми писна от тия хакерски щуротии !!!
Нямали някакъв начин да се направи някаква програма да пази паролите и ако някой разбие акаунта ни автоматично да сигнализира на администратора и от там акаунта да се блокира до появяването на истинския му играч а това мисля че става по следния начин !!!
С въвеждането на и ползването само и единствено на 1 IP адрес а сега мога да влизам от всеки компютър или Интернет зала !!!
Ако направите да се влиза само с едно IP според мен няма да има такива набези на хакери !!!
И следователно при сигнал на истинския играч че си сменя IP или компа да му се запише новото IP и пак следващо IP да не може да влиза в акаунта му !!!
Активен
agent_n
НАСКЪРБЕН КЛАСИК
Майор
*****

Karma: +391/-387
Неактивен Неактивен

Публикации: 783


Аз nastrade-вечно недоволен-регистр. февруари 2006


Профил
« Отговор #1 -: Април 12, 2012, 13:48:28 »

Е аз на ден сменям по няколко компютъра !? Как само от 1 IP - това е невъзможно. Сутринта влязох от компа вкъщи, след 1 час бях в офиса. На обяд бях у родителите ми. Сега съм в офиса. Довечера съм на гости - и от всякъде влизам !
А утре съм на път и през лаптопа или телефона с мобилен интернет, как ще ме вържете на едно място. Аз съм против !
Активен

"Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита"
Хр. Ботев

...
Акълът е нещо, което можеш да раздаваш и без да имаш.
...
Човек, който няма чувство за история, е като човек, който няма уши и очи !
...
Koга ще се оправи България ?
*********************************************************
Chakalesko
Лейтенант
***

Karma: +16/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 171


Профил
« Отговор #2 -: Април 12, 2012, 13:50:37 »

Гледай сега приятел за това казах да се дава коректните IP на администратора и няма да имаш проблем защото ще са записани само твойте IP !!!
Активен
Amooterium
Редник
*

Karma: +34/-6
Неактивен Неактивен

Публикации: 7



Профил
« Отговор #3 -: Април 12, 2012, 13:56:04 »


С въвеждането на и ползването само и единствено на 1 IP адрес а сега мога да влизам от всеки компютър или Интернет зала !!!
Ако направите да се влиза само с едно IP според мен няма да има такива набези на хакери !!!
И следователно при сигнал на истинския играч че си сменя IP или компа да му се запише новото IP и пак следващо IP да не може да влиза в акаунта му !!!

Нали осъзнаваш, че това означава хората, които не си седят по цял ден вкъщи, за да играят само от едно IP, да спрат да играят! Такова сменяне на доставчик и комп не е толкова често наистина, но:
Учениците често влизат от зала около даскало в междучасието. На голяма част от играчите им се е налагало да се логват от зала, докато са на разходка, или от приятел, който може и да не е чувал за ИО, но пък има и-нет и комп ..а не говорим за играещите от работа през IPhone и случайни и неслучайни wifi. За чужденците при които си е нормално да киснат в и-нет кафенета няма и да отварям дума.

Иначе те подкрепям, че не е нито приятно нито нормално да ти хакнат акк. и може да се измислят  решения *beer*
Активен

Chakalesko
Лейтенант
***

Karma: +16/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 171


Профил
« Отговор #4 -: Април 12, 2012, 13:59:19 »

Да приятелче за това пуснах тема да я дискутираме и ако може администратора да вземе мерки аз ще се радвам че ще се спрат тези кражби на акаунти. Ако не бях на линия сега нямаше да имам акаунт това ме спаси че бях на линия и ме изхвърли играта и после докато влезна ми беше сменил паролата веднага забравена парола и взех надмощия над акаунта си иначе най вероятно повече нямаше да мога да играя Sad
Активен
ninov
Гост
« Отговор #5 -: Април 12, 2012, 14:00:12 »

А също съм против.А колкото до сигурността,това си е твой проблем.Като искаш да не ти разбиват паролата си я сменяй всеки ден или през ден.Така можеш да си сигурен,че няма да ти откраднат акк.
Активен
Chakalesko
Лейтенант
***

Karma: +16/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 171


Профил
« Отговор #6 -: Април 12, 2012, 14:08:55 »

и ти имаш право за смяната на паролите но и това малко по кофти всеки ден ден или през ден нова парола ужас. Моята цел е да си имаш парола и да си си спокоен а не всеки ден да мислиш пароли като чели управлявам милиони левове и не искам да ми ги открадне някой !!!
Активен
JGCWJ47
Лейтенант
***

Karma: +21/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 214


Профил
« Отговор #7 -: Април 12, 2012, 14:38:38 »

Ако ползвате пароли от типа "123456" или "111111" ще са лесни за хакване. Но ако паролата е от сорта на "Hy~=^[=>h~wdG@W2{LkY" пожелавам успех на хакерите.
Активен

Вече няма да може да се разхождате с милионни армии. Tongue *SPITEFUL*

Как се отнемат пророческите лицензи?
Chakalesko
Лейтенант
***

Karma: +16/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 171


Профил
« Отговор #8 -: Април 12, 2012, 14:51:02 »

Не ползвам цифри винаги е име на нещо с разни йероглифи !!!
Активен
Amooterium
Редник
*

Karma: +34/-6
Неактивен Неактивен

Публикации: 7



Профил
« Отговор #9 -: Април 12, 2012, 15:07:02 »

Историята (не само на ИО) показва, че най-големите хакери на всички времена са наивността и доверчивостта.. чак след това са големите мозъци !
Активен

ninov
Гост
« Отговор #10 -: Април 12, 2012, 17:06:56 »

Ако ползвате пароли от типа "123456" или "111111" ще са лесни за хакване. Но ако паролата е от сорта на "Hy~=^[=>h~wdG@W2{LkY" пожелавам успех на хакерите.

Само за 2 минути да имам достъп до компа ти,няма да можеш да се скриеш  *hihi* *hihi* *hihi* *hihi*
Активен
JGCWJ47
Лейтенант
***

Karma: +21/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 214


Профил
« Отговор #11 -: Април 12, 2012, 18:28:09 »

Само за 2 минути да имам достъп до компа ти,няма да можеш да се скриеш  *hihi* *hihi* *hihi* *hihi*

If a bad guy has  physical access to your computer, it's not your computer anymore.

Това даже и от Microsoft са го разбрали. 

Активен

Вече няма да може да се разхождате с милионни армии. Tongue *SPITEFUL*

Как се отнемат пророческите лицензи?
ninov
Гост
« Отговор #12 -: Април 12, 2012, 18:38:11 »

If a bad guy has  physical access to your computer, it's not your computer anymore.

Това даже и от Microsoft са го разбрали. 



Не ме разбра-компютъра ти ще работи,както и ти ще работиш на него,но нямаше да знаеш,че знам кога,къде,в колко часа кой бутон си натиснал,както и какви са ти паролите  *hihi* *hihi* *hihi*
Активен
JGCWJ47
Лейтенант
***

Karma: +21/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 214


Профил
« Отговор #13 -: Април 12, 2012, 18:43:27 »

Не ме разбра-компютъра ти ще работи,както и ти ще работиш на него,но нямаше да знаеш,че знам кога,къде,в колко часа кой бутон си натиснал,както и какви са ти паролите  *hihi* *hihi* *hihi*
Това е друго. За него даже не ми трябва физически достъп.
Активен

Вече няма да може да се разхождате с милионни армии. Tongue *SPITEFUL*

Как се отнемат пророческите лицензи?
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!