Imperia Online България  
Април 29, 2024, 17:37:58 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Пресмятане на проучване "атака стрелец" на противника.  (Прочетена 1702 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
i1978
Гост
« -: Април 18, 2012, 13:19:38 »

Така отварям тема, защото вече втора година се опитвам да разбера аджеба това пусто проучване може ли да бъде изчислено с точност. Знам, че "броните" не могат да се сметнат знам другите как се смятат, но точно това проучване незнам. Та нека всеки сподели. На мене ми се върти в главата единствено при елитни стрели, че може, защото те стрелят два рунда преди останалите и обикновенно до трети рунд стрелите в крепостта си седят неударени. Има таблица някаква, но аз лично не съм я виждал. Играл съм с добри играчи, но никой незнаеше как се смятат стрелите освен един, който така и не отиде до селото си да си вземе лаптопа. Той си знае кой е. Очаквам сериозна дискусия по тая тема. И без излишен спам на "пилешките" мозъци, които доста са се навъдили напоследък в ИО. Не визирам никой конкретно така, че не считам, че обиждам, който и да е.

P.S. Добре пиша. Проучвания на 10то ниво всичките. Терена е равнина
1000 елитни стрелеца срещу 10 000 фаланги.
Калка показа 2616 убити фаланги. Та значи пиша изчислението, което явно е грешно или недосметнато
1000*40*4*4=640 000поражения
2616*310=810 960 живот
Ми 640 000 не е равно на 810 960. Определено бъркам и то сигурно елементарно. Говоря за поражения от първи рунд на крепостната. Битката е елементарна за да се хване начина на смятане.
« Последна редакция: Април 18, 2012, 17:14:08 от i1978 » Активен
i1978
Гост
« Отговор #1 -: Април 23, 2012, 09:51:02 »

Да 109 преглеждания и нито един отговор. Мисля, че ако тоя въпрос беше зададен преди две три години до сега да беше изписано поне 10 страници с мнения и съвети, както и щеше да имам отговор на въпроса. Иначе темите за "спамене" и "плюене" доста са вървежни в последно време.
« Последна редакция: Април 23, 2012, 09:59:08 от i1978 » Активен
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #2 -: Април 23, 2012, 21:26:06 »

Грешката ти идва основно от неотчитането на разпределението на отрядите (Виж - http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=59035.0 ) ... както и междинните рундове (които ги изписваше подробно в старите доклади но в съвременните "шарении" не можеш да ги хванеш ) ...  *pardon* Отделно от това си сгрешил и живота на Фалангите ... броните не увеличават жизнените точки на единиците а действа по съвсем различен начин - прегледай това http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=5.0;

Има много по-лесен начин да сметнеш Атака-Стрелец на противника .... залагаш проучванията в калкулатора и при съвпадение на крайния морал  т.е. разпределението на отрядите е съпоставимо ... именно на база на този предварителен рунд стрелба на ел.стрелци ... при съвпадение на бройката избити противници ... получаваш и нивото на Атака-Стрелец  *pardon*

Р.Р. Това, че не може да се сметне ниво брони в поредни МИТ в ИО Wink Смята се ... за целите на калкулатора се смята перфектно  *pardon* ... при по-големи армии се получава понякога едно "замазване" ... даващо отклонение от 1 ниво ... но това определено не е фатално за проиграване на реална битка  *beer*
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
i1978
Гост
« Отговор #3 -: Април 24, 2012, 09:20:43 »

Много благодаря за отговора. От написаното разбирам, че битката, когато е доста на кантар, защото тия изчисления определено се правят при равностойни битки, трябва да се смята на стария калкулатор, защото отрядите ги има в него. Следи се морала и убитите фаланги докато не се получи числото от реалната битка. Относно броните определено не го знаех, но не съм единствения в ИО. Явно има начин. Едната тема за разпределението на отрядите я имам копирана в лични бележки чел съм я, но не е приложима в новия калкулатор на версия 4, тренирах я със стария там всичко е наред. Рулетката идва не от броните, а от това кой отряд с кой ще се сбие. Темата за броните също съм  я чел, но явно тогава не съм вникнал в написаното въпреки, че е от три реда. Със сигурност има разлика, къде си изчисляват броните дали в самия живот на защитника или в намялаването на атаката на нападателя. Още веднъж благодаря.
Активен
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #4 -: Април 24, 2012, 10:33:14 »

Много благодаря за отговора. От написаното разбирам, че битката, когато е доста на кантар, защото тия изчисления определено се правят при равностойни битки, трябва да се смята на стария калкулатор, защото отрядите ги има в него. Следи се морала и убитите фаланги докато не се получи числото от реалната битка. Относно броните определено не го знаех, но не съм единствения в ИО. Явно има начин. Едната тема за разпределението на отрядите я имам копирана в лични бележки чел съм я, но не е приложима в новия калкулатор на версия 4, тренирах я със стария там всичко е наред. Рулетката идва не от броните, а от това кой отряд с кой ще се сбие. Темата за броните също съм  я чел, но явно тогава не съм вникнал в написаното въпреки, че е от три реда. Със сигурност има разлика, къде си изчисляват броните дали в самия живот на защитника или в намялаването на атаката на нападателя. Още веднъж благодаря.

Броните се смятат аналогично на Атака-Стрелец .. само, че първо трябва да си извел всички останали проучвания и да следиш крайния резултат а не първоначалните рундове  Wink

Има едно единствено поучване, което няма как да го сметнеш за атакуващ противник с точност .... нито с новия нито със стария калкулатор и това е любимото ми проучване Бойни-Коне Wink
Можеш да го изведеш приблизително при сериозни разминавания между реалния доклад и симулирания ... но никога с точност  *pardon*

Р.Р. Винаги говоря за класики и ползване на стария калкулатор а не за он-лайн базирания .. аз от картинки не се впечатлявам много  *pardon*
Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
i1978
Гост
« Отговор #5 -: Април 24, 2012, 10:40:13 »

Да точно това и смятах одеве опитах се за броните с просто тройно правило да изведа определени числа, но не се получи, защото има не едно, а няколко неща влияещи върху броните, затова и помислих, че точно със стария калкулатор би се получило стига да се знае, къде да се гледа доклада.
« Последна редакция: Април 24, 2012, 11:06:34 от i1978 » Активен
Krokodil
Минало ...
Trusted Member
*

Karma: +998/-578
Неактивен Неактивен

Публикации: 2216


Духът на един мъртвец ... Винаги Обитаващ БЛАТОТО


Профил
« Отговор #6 -: Април 24, 2012, 11:16:27 »

Има една "подробност", която не е отчетена при опита за изчисляване на Атака-стрелец по така зададения пример 10000 Фаланги срещу 1000 ел.стрели .....

Тя идва от разпределението на отрядите -

10000 фаланги се разпределят в 100 отряда по 100 фаланги ...

ел.стрелци обаче се разпределят в 92 отряда ... и това е в следствие на някои аномалии идващи от СЛУЖЕБНОТО КОПИЕ което калкулатора автоматично поставя в крепостта при защита Wink

напрактика защитника разпределя 1001 войника а не 1000 и за това няма 10 отряда по 100 войника а 92 отряда от които 90 по 11 ел.стрелеца ... 1 с 10 ел.стрелци и 1 с 1 копие ....

след като се срещнат 92 отряда фланги с 91 отряда от ел.стрелци и единия отряд от служебното копие  ..... остават още 8 отряда фаланги, които се срещат с произволни 8 отряда от на защитника ...
които могат да бъдат 8-ем отряда от по 11 ел.стрелци но могат да бъдат 7 отряда по 11 и един от 10 ел.стрелци или 7 от 11 ел.стрелци и един от служебното копие или шест от 11 ел.стелци един от 10 ел.стрелци и един от служебното копие и именно от там идват разликите ... и в крайния резултат  и броя "отнети" жизнени точки на фалангите ... на практика се получава, че не стрелят само 1000 ел.стрелци а между 1076 и 1088 ...  *pardon*

Р.Р. Това ми дойде много преди 3-тото кафе .... но дано съм полезен на някой  *coffee*
« Последна редакция: Април 24, 2012, 11:19:54 от Krokodil » Активен

УВАЖЕНИЕТО СЕ ПЕЧЕЛИ С ДЕЙСТВИЯ, ПОСТЪПКИ И ОТНОШЕНИЕ А НЕ ВЪРВИ В КОМПЛЕКТ С ДЛЪЖНОСТТА ВЪВ ФОРУМА И ИГРАТА !
Цитат на: Krum
... това не е ваша работа,... и Ви препоръчвам да играете друга игра защото тук аз съм назначен от определени хора и Вие не можете да ми държите сметка. *KING*
  

Регистрация Класики
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!