Imperia Online България  
Април 29, 2024, 19:59:24 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Смешки с миграциите  (Прочетена 1001 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Megabone
Bai Kech :)
Сержант
**

Karma: +11/-16
Неактивен Неактивен

Публикации: 90



Профил
« -: Февруари 16, 2012, 17:11:20 »

Цитат
преди 4 минути
Загубихте 42328 от населението на империята си, защото щастието Ви е по-ниско от това на империите около Вас.

2012-02-15 16:05
Загубихте 48607 от населението на империята си, защото щастието Ви е по-ниско от това на империите около Вас.

Как става тоя номер , като щастието в 15/15 провинции ми е на МАКС МАКС зелено.
И си стой така поне час преди часа на миграция ?!?

Вчера , си викам станало е някакъв бъг или нередност , голяма работа
Ама как се обяснява факта , че щастието ми е ПО-НИСКО като е АБСОЛЮТНО 100% максимално навсякаде ?

Някой "около мен" нима има колония на кокали и +5 максимално щастие ?
Тоест щастието се определя от максималното ниво , не от процента за империата или какво ?

И как , аджеба , да спра да губя селяни всеки ден , като щастието навсякаде ми е на 100%

И има ли разлика , дали ще загубя 50 000 селянина като съм навсякаде на 100% щастие или ще загубя ПАК СЪЩИЯ НОМЕР ако съм на доста по-ниско щастие ?? Тоест процента загуба определя ли се от щастието или винаги се губи един и същ и дали съм на 60 или 100 щастие , като губя , губя пак еднаква бройка ?
« Последна редакция: Февруари 16, 2012, 17:13:20 от Megabone » Активен

По-добре ЯК и тъп , отколкото само тъп !
janataBG
Сержант
**

Karma: +3/-14
Неактивен Неактивен

Публикации: 94


Профил
« Отговор #1 -: Февруари 16, 2012, 17:45:26 »

няма значение дали са на макс, има значение колко ти е средното щастие защото то се взема в предвид когато се сравнява с другите империи около теб
Активен
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #2 -: Февруари 16, 2012, 18:37:03 »

Как става тоя номер , като щастието в 15/15 провинции ми е на МАКС МАКС зелено.
И си стой така поне час преди часа на миграция ?!?

Вчера , си викам станало е някакъв бъг или нередност , голяма работа
Ама как се обяснява факта , че щастието ми е ПО-НИСКО като е АБСОЛЮТНО 100% максимално навсякаде ?

Някой "около мен" нима има колония на кокали и +5 максимално щастие ?
Тоест щастието се определя от максималното ниво , не от процента за империата или какво ?

И как , аджеба , да спра да губя селяни всеки ден , като щастието навсякаде ми е на 100%

И има ли разлика , дали ще загубя 50 000 селянина като съм навсякаде на 100% щастие или ще загубя ПАК СЪЩИЯ НОМЕР ако съм на доста по-ниско щастие ?? Тоест процента загуба определя ли се от щастието или винаги се губи един и същ и дали съм на 60 или 100 щастие , като губя , губя пак еднаква бройка ?

Ако щастието ти не е на макс ще загубиш повече. Вдигай населението в провинциите с по-високо максимално щастие и по възможност си вземи колония , вдигаща лимита на щастието. Ако не печелиш население , то поне ще намалиш загубите.
Активен

v0id
Сержант
**

Karma: +22/-68
Неактивен Неактивен

Публикации: 81


Профил
« Отговор #3 -: Февруари 16, 2012, 18:38:24 »

Коприна Мони ама е голяма грешка, аз предпочитам да си ми бягат ама да имам други по важни колонии .
Активен

Megabone
Bai Kech :)
Сержант
**

Karma: +11/-16
Неактивен Неактивен

Публикации: 90



Профил
« Отговор #4 -: Февруари 19, 2012, 13:22:14 »

Примерно като имам армия за 3М издръжка и пълен гарнизон навсякаде е много по-рентабилно да си взема двойна овца и да спестявам по 300 000 злато на час от издръжка ?

Вместо тая коприна и загуба на 50 дори 100 000 селянина всеки ден. 150 000 селянина на ден да губя са 160 000 дърво загуба на час , което е доста по-малко от тези 300к злато
Активен

По-добре ЯК и тъп , отколкото само тъп !
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #5 -: Февруари 19, 2012, 13:45:49 »

1-ви ден - загуба на население
2-ри ден - загуба на население
3-ти ден - загуба на население
И така загубите се трупат (+ население , с което е наета армия) и изведнъж забелязваш колко ти е паднал дохода , защото населението не само добива дърво , ами на неговата база е и дохода на злато от данъците  *hmm*
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!