Imperia Online България  
Април 28, 2024, 18:14:45 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ново точкуване при съюзните войни  (Прочетена 2273 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Levski1914
Сержант
**

Karma: +95/-73
Неактивен Неактивен

Публикации: 68



Профил
« -: Март 31, 2008, 04:14:32 »

Според мен е крайно време да се смени системата за пресмятане на точки при съюзните войни!!Точките да бъдат изчислявани само и единствено на база убити войници а не на милионни обиколки по празни крепости и събиране на по 1,2,4,8....и така нататък ..Сега съюзите които играят за съюзна класация обявяват по няколко войни през ден на по слаби съюзи ,и по слабия естествено бяга като си праща армията по на 8-10 часа някъде и с неколкократното превзимане на празна крепост се печели войната!!Но не е и само това ....днес гледам в нашата листа на съюза ,двама от вражеския съюз са нападали един от нашите в 3-то ниво крепост(една и съща) 15 пъти през деня взели са общо не повече от 10к злато и трийсеттина точки ,но го правят упорито и целодневно всеки ден,предполагам войната е въпрос на тактика и стратегия а не на наличие на 18 часа всеки ден пред компютъра и извършване на безмислени действия!!Същото да бъде и при опожаряването....на ниските точки единственото им оръжие е първо да запалят всичко на противника и в един момент войната утихва и се чака някаква аматьорска издънка!!В противен случай се опорочава идеята на самата игра....за мен е тъпо 16 годишен пъпчив маршал провел 6 милиона атаки и убил 5 войника в един момент от играта казва "аз съм най силния нашият съюз е най добрия ей сега ще занулим всички"....и това с 6-те часа за мен си е пълна глупост..на 2-ия ден се разбира кой кога почива ..най-малкото защото по това време армията му я няма ...даже още по кардинално би изглеждал варианта да не се дават точки от обикаляне на каси и празни крепости изобщо а не само по време на войни....тогава ако искаш да растеш в чин щеш не щеш трябва да воюваш срещу реална армия и да надхитриш противника си,не че аз не обикалям каси, но честно казано вече изпитвам досада от подобен похват за трупане на военни точки.Играта започва да се превръща не в умения,а в наличие на безкрайно свободно време!!Най-обичам някой вечер като седна да поиграя да ми пише съобщение написано със шестици четворки и единици "6a poeme6 li 100k elitki"..поразлистих отново форума ,може и да дублирам темата...намерих сходни неща със това което съм написал...но наистина е време да се помисли иначе ще стане безкрайно досадно в един момент да се играе.......знам че този екип без да ги познавам лично мисли постоянно върху подобряването на геймплея,но ще ги моля да бъде взето предвид и това......а играта си е от най-добрите в света в жанра....лично мое мнение разбира се!!
Активен

naftex
Майор
*****

Karma: +429/-442
Неактивен Неактивен

Публикации: 977



Профил
« Отговор #1 -: Март 31, 2008, 07:46:35 »

И аз съм съгласен,че трябва да се смени системата.Твойто предложение не е лошо.По този начин ще се избегне боя по празни крепости  *hmm* *hmm* .По повоя правилото за 6-те часа онлайн,за което ти си писал.Според мене то изобщо не е излишно,защото инае ще има хора,които по време на война ще се зомбират и ще стоят по 36 часа онлайн(аз съм стоял 40 часа без да спя,защото съм се опасявал,че ако легна да спя брез блока няма да стана и ще ме изнесат).Напълно подкрепям да не се дават точки за удряна по каси и празни крепости!
Активен
EVELINA
Капитан
****

Karma: +1031/-44
Неактивен Неактивен

Публикации: 299



Профил
« Отговор #2 -: Март 31, 2008, 10:37:46 »

И какво ще стане в този вариянт?Трагваш към някой,пътуваш примерно 3 часа в едната посока,но човека си е в играта-нищо не прави ,просто стои и те чака...Секунда преди да го удариш си маха армията оставяйки ти стрелци в крепостта,избива ти копията и взима повече точки...А за теб остава големия минус и загубената война Cry Cry Cry
Активен
Levski1914
Сержант
**

Karma: +95/-73
Неактивен Неактивен

Публикации: 68



Профил
« Отговор #3 -: Март 31, 2008, 13:24:05 »

Е ти мислиш ли че тези 4 или 8 или 16 точки са най-важните в стратегията ти за войната ,които ще ти бъдат дадени от бутнатата крепост,те едва ли могат да компенсират убитите ти копия ,ами тогава избери си един нещастник от противниковия съюз и му проведи 30 атаки днес по празните му крепости и вземи 100-200 точки .....не е реално заради някаква си съюзна класация да се водят подобен род войни и най-слабия съюз може да си намира някакви случайно събрали се и да ги побеждава и накрая дори няма да има кой да им се противопостави защото са извън всякакъв обсег на силните .Въпроса е да издебнеш противника а не да изтриеш масата от движение на мишката!!
Активен

EVELINA
Капитан
****

Karma: +1031/-44
Неактивен Неактивен

Публикации: 299



Профил
« Отговор #4 -: Март 31, 2008, 14:38:26 »

ще го издебнеш ако не играе редовно ,но ако играе и взима нещта на сериозно няма да е лесно ,а ще има да си правиш разходки ,да му буташ празната крепост и да не взимаш никакви точки докато свят ти се завие  Grin Grin Grin
Активен
Levski1914
Сержант
**

Karma: +95/-73
Неактивен Неактивен

Публикации: 68



Профил
« Отговор #5 -: Март 31, 2008, 16:35:13 »

Принципно е така но лайтмотива на идеята ми  в крайна сметка е ,крайната съюзната класация да се определя на базата на избити армии,пък конкретната война щом е такава срещу играчи които го взимат на сериозно да си протече по този начин!И да си се точкува както си е досега!!Не можеш да ме убедиш по никакъв начин,че победител в съюзната класация трябва да е съюз провел милиони атаки по празни крепости.....нека не превръщаме играта в китайска манифактура .......... 100 млрд чорапа на ден по 0.01 цент парчето,за качеството не питай.......и накрая Китай с най-голям търговски стокооборот в света ..от боклуци обаче!!!Това ,че аз не мога да бъда убеден обаче не означава че съм прав и че ще настъпи промяна!!Просто споделям,всички знаят от по старите играчи как се играеше преди години,въпрос на чест беше да намериш начин да се развиеш по разумно от другарчето си и да се сбиеш с него с кеф а не да му чоплиш хралупите!! *hahaha* *hahaha* *hahaha*
Активен

EVELINA
Капитан
****

Karma: +1031/-44
Неактивен Неактивен

Публикации: 299



Профил
« Отговор #6 -: Март 31, 2008, 16:52:23 »

Знам как беше старото точкуване,но имаше един голям недостатък-то беше изцяло в полза на големите фермерски съюзи!Цяла ера се развиват ,вадят големи армии и накрая с 5 войни стават маршали и взимат съюзната класация!И къде е удоволствието от играта?тя е направена все пак да воюваш ,а не да копаш цяла ера  >Grin >Grin >Grin
Активен
Chingiz
Генерал
*******

Karma: +1153/-240
Неактивен Неактивен

Публикации: 2888


ZEALOT


Профил
« Отговор #7 -: Март 31, 2008, 17:06:36 »

Знам как беше старото точкуване,но имаше един голям недостатък-то беше изцяло в полза на големите фермерски съюзи!Цяла ера се развиват ,вадят големи армии и накрая с 5 войни стават маршали и взимат съюзната класация!И къде е удоволствието от играта?тя е направена все пак да воюваш ,а не да копаш цяла ера  >Grin >Grin >Grin
честно казано това го слушам вече доста ери .... ма ти ми кажи къде спехте ...та им давахте на големите фермерски съюзи да станат такива .....и мога да ти кажа ,че това изобщо не е така ...защотъо тогава играехме нашия съюз единствено за съюзната класация ....и винаги печелеше съюз който почти от самото началото на ерата започваше да воюва ...такива случаи с 5 войни да спечелиш съюзната класация историята не помни ....и според мен тогавашното точкуване беше много по добро от това което е в момента ..... защо ....по простата причина ,че сега се толерират съюзи мишки ....които несмеят да вдигнат нетните си точки ,за да имат в обхват и да обявяват постоянно войни на още по големи мишки ....това е лично мнение  ....то и затова вече толкоз време не сме се борили за тази класация
Активен

Levski1914
Сержант
**

Karma: +95/-73
Неактивен Неактивен

Публикации: 68



Профил
« Отговор #8 -: Март 31, 2008, 18:55:38 »

Много точно казано......искам наистина да се върне старата система!!
Активен

EVELINA
Капитан
****

Karma: +1031/-44
Неактивен Неактивен

Публикации: 299



Профил
« Отговор #9 -: Март 31, 2008, 19:24:32 »

В друга тема имаше доста добро предложение за точкуване с малко сложна формула която може би щеше да устройва почти всички ,но така и си остана -на етап предложение
Активен
harko77
Редник
*

Karma: +20/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 14


този кон е в чест на непобедимата троя ;)


Профил
« Отговор #10 -: Април 02, 2008, 04:27:21 »

аз съм съгласе някакви шлоковци с по 100к точки да се мислята за големи играчи защотот съюза им е в челните места  *crazy* >Grin
Активен
rion
Капитан
****

Karma: +64/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 336



Профил
« Отговор #11 -: Април 02, 2008, 10:41:07 »

аз съм съгласе някакви шлоковци с по 100к точки да се мислята за големи играчи защотот съюза им е в челните места  *crazy* >Grin
А ти си голямата  работа  Grin *hahaha*
Активен

Тише, ораторь! Ваше слово, товариш Маузер!
harko77
Редник
*

Karma: +20/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 14


този кон е в чест на непобедимата троя ;)


Профил
« Отговор #12 -: Април 02, 2008, 19:42:14 »

А ти си голямата  работа  Grin *hah
не съм голяма работа но как да воуваме с таикива  ние имаме доста воини повечето с силни съюзи  но винаги сме се представяли добре Smiley
Активен
jorometala
Капитан
****

Karma: +126/-356
Неактивен Неактивен

Публикации: 392


АКО НЕ МОЖЕШ ДА ПОБЕДИШ ЧЕСТНО, РЕВИ НА АДМИНА


Профил
« Отговор #13 -: Април 02, 2008, 20:21:29 »

ами щом асвалтират всеки ден човек от вашите вземете се в ръце.....при асвалт се праща малка армия, така че стой си тихо и мирно с 1к стрели в казармите и когато дойде е готов една атака да хванеш си обърнал играта......много искаш да биеш армии по време на война, това да не е баница да се изяде. чингиза го каза преди време като им шпуснахме война: сега трябва всяка вечер да правим сейвани. кой си оставя армията в крепоста дори в мирно време а ти искаш и по време на война да я оставят.. а за 6 часа блок( питай кралете в 12-ката, добре че един се унесе и като хванеа шпионина на 10минута помисли ли ко му стана че нападателя щев върне), преди седмица бе така и още  не може да се избие разликата , 24 часа на компа и армийката ми отпреде да стои пак не можеш взе войната.. евелина ти каза слажи 200-300стрелеца в крепоста и вземаш повече точки от нападателя дето идва с маса народ ( по време на война бутах крепост само с трабанти и -паладини и пак бях на кантар с точките, а ако бе на линия да сложи и 10-20к копия не ми се мисли).......

преди няколко дена имаше  голям куриоз, в залата на славата е постната нападателната армия на колган, дори да загубеше битката, той печелеше войната  (военните бяха 120к на 150к при загуба на нападателя) , можеше и да спечели и битката но върна.та това го казвам за да знаеш, че дори да загубиш битката можеш да спечелиш войната.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!