Imperia Online България  
Април 26, 2024, 01:26:06 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: поема за империя  (Прочетена 10562 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
pecipicha
Лейтенант
***

Karma: +57/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 137



Профил
« -: Март 27, 2008, 23:36:19 »

                        Империя                                                                                                                          На 5000 народ поставят ме начело  и селяните ръководя ги умело.                                                                                                                                                                                     Камъни дърва,желязо,злато - трупам състояние богато ,                                                                                                                                                                                                                                                                                    което в сгради и проучвания инвестирам и армия почвам да тренирам .                                                                                                                                                                Завладявай за да не бъдеш завладян   мирът за слабия е блян.                                                                                                                                                                                      Замък на предател соча с пръст   нека изпита моята забавена мъст.                                                                                                                                                                                             Към него армията се отправя     ножа в гърба не ще го аз забравя .                                                                                                                                                                                      Пехотата строена е в настръхнали   карета                                                                                   по фланговете  галопира кавалерия напета.                                                                              Полуголи варвари яздят до рицари в доспехи                                                                             заедно постигнали множество успехи .                                                                                Редовната войска настъпва облечена в брони                                                                                и предвождана от генерали -благородници барони .                                                               Небето е потъмнено с облак от стрели  копиеносците вражи гинат като мухи                                                                                      Механик подава ми отчети  как върви обстрела със требучети.                                                                                                                                                                                                         Кула след кула срутват се с трясък  сред вопъл на ранени и ликуващ крясък.                                                                                                                                                                                     С тела окървавени покрит е крепостния ров                                                                            тогава рог надувам в тръбен зов.                                                                                        Коницата само това и чака    екзалтирано тя хвърля се в атака.                                                                                                                                                                                            В противниковите редици се врязва                                                                                              и всеки изпречил се на пътя и наказва .                                                                                Смърттта е груба не е велика                                                                                                    дошла от копито конско или закривена пика.                                                                              Навред из бойното поле битката превръща се в клане.                                                                                                                                                                                                                  Срещат се с хрущене метал със кост                                                                                              паднал на колене граф милост иска от мечоноша прост.                                                            ,,Към двореца да отнемем на изменика живеца''                                                                             С този вик на уста ордата нахлува през царската врата .                                                   Накълцват на парчета тлъстия шопар   на таз земя наричан цар .                                                                                                                                                                                                       ,,Към мазето там е кралската пиячка''                                                                                                и всеки се втурва към вкусната плячка.                                                                                    Oтправям се към царската градина                                                                                                   изпречват ми се двама спешени паладина.                                                                                   Два замаха и премахната е таз заплаха.                                                                                             Раздразнен се превръщам в месомелачка                                                                                              в тронната зала що всичко живо мачка .                                                                                       Тихо влизам в царските покои   оставяйки диря с кървави навои.                                                                                                                                                                                           Дърпам копринена завеса                                                                                                              и пред мен се появява спящата принцеса .                                                                                   Кинжала мой не ще и резне главата                                                                                            за спомен ще отнеме кичур от косата .                                                                                   Пощадена нека тоя замък развива                                                                                                а сганта моя към друг вече отива .                                                                                   
Активен

армия и ресурс се възтановяват а предателствата не се забравят
pecipicha
Лейтенант
***

Karma: +57/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 137



Профил
« Отговор #1 -: Март 27, 2008, 23:47:16 »

олелее как се публикува  Shocked  дано го прочетете както трябва ако може някой да го редактира няма да се разсърдя.  инак как ви се струва личи ли си че съм поет маниак на тема империя  *write*  .някои приятели ми викат защо  не се получило между принца и принцесата -според мен принца не я буди щото ако го види и го отблъсне ще му разбие сърцето ,а ако го хареса но пак го отблъсне защото по негова заповед са убили баща  ще се разбие нейното .така той предпазва двете сърца а и си оставя вратичка за по късно с тоя кичур   Wink
Активен

армия и ресурс се възтановяват а предателствата не се забравят
pecipicha
Лейтенант
***

Karma: +57/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 137



Профил
« Отговор #2 -: Май 10, 2008, 01:33:36 »

нещо ново на прима виста
                  империя 2
Алчен цар недоволен се мръщи
макар победоносно армията му да се завръща в къщи.
,,Каква е тая мизерна сума
не покрива разходите ви по друма.''
,,Като ви плащам големи заплати
трябва да позлатите царските палати.''
,,Но сир наблизо всичко от вас е пропищяло
и вдигнало е знаме бяло.''
,,А който не е развял тоз байрак
е с ниски точки или бедняк''
,,Тогава далечен поход да опитаме .
Я пътуващите търговци да разпитаме
има ли кралство с добиви охолни
та всички от плячката да сме доволни.''
От слуховете по време на царския пир
научи царя за богато кралство в бран и мир .
,,През ноща там вий идете
и тлъста плячка да ми доведете''
Тихомълком армията потегли в късни доби
нападна замък да получи злато и роби.
Питате се после какво се случи
требучетния  обстрел нещо не се получи.
Каменните ядра откъртват едва  мазилка
що пада на паважната натилка.
С  гвардейците си на помощ царя пристига
на механиците скандал им вдига.
,,Некадърници каква е тая излагация''
Явно тук архитектите знаят да градят с фортификация.
Но с това резила не спира
неизброимо воинство започва да се сбира.
От страничните провинции пристигат донесения,
че на замъка пристигат мобилизирани подкрепления .
От него засвистяват смъртоносно стрели
деморализиран всеки бяга себе си да спаси .
Така вместо несметни богатства нощното сражение
на алчния цар донесе срамно поражение.
На замъка господаря-младия хан
за наглеци подготвил е този капан .
Активен

армия и ресурс се възтановяват а предателствата не се забравят
pecipicha
Лейтенант
***

Karma: +57/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 137



Профил
« Отговор #3 -: Май 10, 2008, 01:37:50 »

 >Grin нях нях нях обикновено така правя  Grin  ама понякога заспивам и ме обират  Embarrassed
Активен

армия и ресурс се възтановяват а предателствата не се забравят
SeeK-nDestroY
Гост
« Отговор #4 -: Май 10, 2008, 09:01:56 »

Империя
На 5000 народ поставят ме начело
и селяните ръководя ги умело.
Камъни дърва,желязо,злато -
трупам състояние богато,
което в сгради и проучвания инвестирам
 и армия почвам да тренирам .
Завладявай за да не бъдеш завладян
мирът за слабия е блян.
Замък на предател соча с пръст
нека изпита моята забавена мъст.
Към него армията се отправя
ножа в гърба не ще го аз забравя .
Пехотата строена е в настръхнали   карета
по фланговете  галопира кавалерия напета.
Полуголи варвари яздят до рицари в доспехи
заедно постигнали множество успехи .
Редовната войска настъпва облечена в брони
и предвождана от генерали -благородници барони .
Небето е потъмнено с облак от стрели
копиеносците вражи гинат като мухи
Механик подава ми отчети
как върви обстрела със требучети.
Кула след кула срутват се с трясък
сред вопъл на ранени и ликуващ крясък.
С тела окървавени покрит е крепостния ров
тогава рог надувам в тръбен зов.
Коницата само това и чака
екзалтирано тя хвърля се в атака.
В противниковите редици се врязва
и всеки изпречил се на пътя и наказва.
Смърттта е груба не е велика
дошла от копито конско или закривена пика.
Навред из бойното поле
битката превръща се в клане.
Срещат се с хрущене метал със кост
паднал на колене граф милост иска от мечоноша прост.
,,Към двореца
да отнемем на изменика живеца''
С този вик на уста
ордата нахлува през царската врата .
Накълцват на парчета тлъстия шопар
на таз земя наричан цар .
 ,,Към мазето там е кралската пиячка''
и всеки се втурва към вкусната плячка.
Oтправям се към царската градина
изпречват ми се двама спешени паладина.
Два замаха и премахната е таз заплаха.
Раздразнен се превръщам в месомелачка
в тронната зала що всичко живо мачка .
Тихо влизам в царските покои
оставяйки диря с кървави навои.
Дърпам копринена завеса
и пред мен се появява спящата принцеса .
Кинжала мой не ще и резне главата
за спомен ще отнеме кичур от косата .
Пощадена нека тоя замък развива
а сганта моя към друг вече отива .
Активен
nefto
Лейтенант
***

Karma: +266/-364
Неактивен Неактивен

Публикации: 133


Capt_Blood


Профил
« Отговор #5 -: Май 10, 2008, 09:07:14 »

 *bravo* *bravo* *bravo*

Нямам необходимите знания и умения, за да оценявам написаното, но ми харесва начина, по който възприемаш играта... то иначе в тия компютърно изчислени битки не би имало нищо интерсно;)
Активен

Цитат на: _petrucci_
Онзи ден влизам в един международен свят да ползвам калкулатора ,ами то какво да видя - баници,кифли,торти,бутилки,писма,призовки,всичко в изобилие.Значи на хората това им е интересно и там се е съсредоточил фирмения мениджмънт.Утре ще празнуваме 8-ми март - ще има сутиени,бодита,тампони,гримове и все нужни неща дори и за притежателите на акаунти от мъжки пол.
SeeK-nDestroY
Гост
« Отговор #6 -: Май 10, 2008, 09:09:00 »

Единственото, което не ми хареса е, че това са стихотворения в немерена реч  Undecided
Активен
pecipicha
Лейтенант
***

Karma: +57/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 137



Профил
« Отговор #7 -: Май 12, 2008, 00:26:45 »

сийк енд дестрой  мерси че си ме редактирал   *bravo*   а това че речта не е мерена ами  мързи ме да броя   Embarrassed   смятай какъв  мързел съм  трябваше да ме разбият 8 пъти за да спре да ме мързи да си пращам армията в сейв  Lips Sealed
Активен

армия и ресурс се възтановяват а предателствата не се забравят
SirTinkov
Гост
« Отговор #8 -: Май 12, 2008, 00:44:40 »

бомба си е, явно много ти е разбито сърцето за да напиешеш тез тъжни слова  Cry Cry Cry
Активен
pecipicha
Лейтенант
***

Karma: +57/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 137



Профил
« Отговор #9 -: Май 12, 2008, 01:43:13 »

   воин срещу фермер

Фермер кротко си копае
за атаки чужди той нехае.
За такива няма донесения лични,
защото  е вдигнал много постове гранични.
Грам войска си няма даже
с допълнителен 14 часов доход ,,филийката'' си маже.
Воин злобен без смс-и играе той
но има армия без брой .
Липсата на доходи компенсира
като цял ден битките не спира.
Висок шпионаж да вдига не дочака
а праща на фермера ,,сляпа '' атака.
Да се разбие лошо рискува
но за толкова пари си струва.
Доклада излиза ... победа
на ,,оф'' той хванал е съседа.
Завърнал се фермера отправя люти закани
и временно развява ,,гащи прани'' .
Издига нови стени гранитни
и гарнизон поставя стрелци елитни.
Воина ,,мераците'' свои не крие
тоя път шпионинът му успява да пробие.
Рапорт праща до ,,шефа'' си смел
към какъв капан е той поел.
Губи доблест като безславно 
армията си  в къщи връща
На фермера му е забавно
и спасения доход в хамбари обръща.
Воина нов набег подготвя със стаена злоба
ако не успее фермера ще му изкопае гроба.
Катапулти и конница лека
правят отбраната мека .
Щастието усмихва се на смелия
прибрал на ,,копача'' прихода целия.
Фермера вече яко  се ядосва
за армия  парите си прахосва .
На края той воина разбива
но друг по развит фермер
армията му пребива .
След толкова препирни и  битки смели
стана ,,двама се карат 3ти печели''.


Активен

армия и ресурс се възтановяват а предателствата не се забравят
pecipicha
Лейтенант
***

Karma: +57/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 137



Профил
« Отговор #10 -: Май 12, 2008, 01:51:37 »

бомба си е, явно много ти е разбито сърцето за да напиешеш тез тъжни слова  Cry Cry Cry

за кои тъжни слова става дума  *scratch*  и в кой свят смяташ че ми е разбито сърцето виртуалния или реалния (абе то и в двата  Cry  но продължавам напред макар ,,по инерция'' )
Активен

армия и ресурс се възтановяват а предателствата не се забравят
BOYAN
Капитан
****

Karma: +182/-120
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #11 -: Май 12, 2008, 10:05:20 »

да не се  *suicide*
Активен

SirTinkov
Гост
« Отговор #12 -: Май 12, 2008, 13:08:54 »

за кои тъжни слова става дума  *scratch*  и в кой свят смяташ че ми е разбито сърцето виртуалния или реалния (абе то и в двата  Cry  но продължавам напред макар ,,по инерция'' )
ami nadqvam se da e v virtuakniq  Cry
Активен
pecipicha
Лейтенант
***

Karma: +57/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 137



Профил
« Отговор #13 -: Май 13, 2008, 17:19:19 »

да не се  *suicide*
няма няма споко свикнах с предателствата и измамите и във виртуалния и в реалния свят  Wink
Активен

армия и ресурс се възтановяват а предателствата не се забравят
pecipicha
Лейтенант
***

Karma: +57/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 137



Профил
« Отговор #14 -: Юни 02, 2008, 06:57:04 »

Pharaon_
Сержант
**

Karma: +15/-13
  • [-]
Публикации: 53


Профил Лично Съобщение (Неактивен)
   
   
Нека свържим играта с форума :-)
« -: Ноември 02, 2007, 10:31:26 »
   Отговори с цитатЦитат
Нали повечето желаем един по-активен форум, та идеята ми е да се направят Журналисти(във Форума), които да взимат интервюта от интересните играчи в играта и за тяхните съюзи, да се постват хубави битки с историята за тях. Мисля, че ще стане доста интересно.

Прочетох това и реших да си спомня моето ,,бойно кръщене'' както и причината заради която няколко години не играх империа.
Един ден в блиц свят на империа онлайн
Събуждам се в 6 и първата ми работа е да включа компа. Миналия ден отчаяно съм се опитвал да построя крепост 6то ниво в провинция 8(в трите ми провинции крепостите са 5то ниво)  но когато ресурсите ми набъбваха  за това са се появявали  мераклии да ми ги приберат и се почва прехвърляне на ресурси от провинция в провинция ако врагът е прекалено силен крепостна битка ако е слаб и ако е средно силен събиране цялата армия на едно и полева битка .От начало съм записвал само победи и планирани загуби с прехвърлен ресурс и спасен крепостен гарнизон но когато новите попълнения войска не могат да наваксат загубите в жива сила и съм получавал едновременни атаки и на 3те ми основни провинции се случва непредвидена загуба и лишаване на част от важния ресурс. На края ми е писнало да се занимавам с глупости и с наличните камъни съм дигнал фортификация 2-3 нива повече от необходимото за 6то ниво крепост.Решил да премина от балансирана икономика към изцяло военизирана съм построил няколко ферми в аванс повече мини за дърва и желязо и цяла нощ всички работници са трупали 2та ресурса а мините за камъни са останали празни.Вместо предишната нощ да будувам над икономиката си съм си легнал по-рано за да сменя отново своя оф лайн тайм и изненадам враговете си. Такаааа време е за проверка какво се е случило през ноща общо взето почти нищо- повечето врагове са си мислели че се правя на ,,умряла лисица’’ и не са ме атакували а и те все пак трябва да получат попълнения и да треперят цяла нощ  да не им дойда на гости докато са слаби. Други са били респектирани от новопридобития ми ранг капитан и не са посмели да ме атакуват знаейки колко изобретателен съм в защита и гледайки положителния баланс победи в защита и нападение срещу малко загуби в нападение и повече загуби (планирани и непланирани ) в защита. Друг показател също ги респектира: изклал съм 3-4 пъти по-голяма армия от колкото на мен са ми изклали.Единствено двама са посмели да ме атакуват един ме е опожарил в хълмистата ми основна провинция а друг се е пробвал да ме разграби в основната планинска но горчиво е разбрал защо има само тежки стрелци вътре –бонус здравина на крепостните стени плюс мнооого фортификация правят крепоста трудно разбиваема за начинаещи завоеватели а бонуса стрелба смъква морала катастрофално заради дадените жертви   . Време е най-сетне да се разправя с основните си врагове лидера на един турски съюз и един негов съветник които понеже са много близо един до друг (както и до мен са близо ) играят комбинирано лидера кара само на тежка конница и тежки пешаци а съветника само на тежки стрелци копиеносци и мечоносци.Още вчера съм поръчал тежка конница и пешаци които са готови за мобилизация а сега поръчвам копиеносците и стрелците. Идеята ми е когато ме атакува лидера да мобилизирам всичко без стрелци за да не мрат излишно от конницата му а когато ме атакува съветника да мобилизирам всичко без копията си за да не стават жертва на стрелците му двоен капан .Оставям ресурса пак да набъбне за да изкуша враговете си но никой не ме напада.Опс май е станал ТВЪРДЕ  много някакъв си канадец от 2-3 обхват ме атакува за 1ви път с ОГРОМНА армия едновременно и в трите ми основни провинции но не знае подлата ми душичка  ами аз имам още две  макар и неразвити само на 1500 население малкото останали камъни и една част от златото  веднага се пращат там а  с дървото и желязото се купува още армия а другата част от  златото което трупам авансово за издръжка на полевата си армия в провинция 8 се продава в пазара и се купува още желязо за армията че не ми достига . Крепостите са ми съборени но армията ми също е пратена в неразвитите провки. След малко връщам всичко  в изходна позиция като слагам всички работници да работят за камъни и малко злато за издръжка. Ремонтирам си крепостите раздразнен че вече съм разкрит че не съм извън играта   и че имам нов оф лайн тайм . Явно канадеца е бил  още по- ядосан –след няколко часа пак се пробва тоя път с ПЕТ големи армии .Тоя път пращам армиите си в нападение над първите двама   най-близки и слаби съседи таман бяха натрупали ресурс заслужаващ внимание  . Повторихме упражнението с ремонта на разбитите крепости и спасената армия без да мобилизирам другата армия но в друг вариант .Трети опит нямаше армията му остана блокирана в основната му провинция генерирайки отрицателно злато.Елегантна елиминация си казвам на ум доволен от творческия си зъл гений .Междувременно между двете атаки се случват по-банални неща майка ми ме праща за хляб и там едно че има по-голяма опашка друго че има едно бабе което ми къса нервите питайики много пъти кое колко струва и накрая  купувайки само хляб.Връщайки се разбирам че и планинската ми провинция е опожарена от някакво си пръкнало се от низините лейтенантче .Добрата новина е че двамата турци не са ме атакували мислейки че нарочно съм се оставил да ме опожарят само и само да си помислят че съм оф лайн (е не че знам какво са си мислели но ми хрумна и тоя капан ;)не случайно съм се кръстил сам ,,царя на капаните’’ ) Хапнал съм  за обяд на две на три няколко пъти пробягвайки разтоянието от кухнята до хола където е компа а закуската бях пропуснал . Време е да пробвам друг капан почвам да нападам тоя и оня за да се пробват турците да ме изненадат докато разграбвам но пак не ме атакуват  затишие пред буря. За съжаление отдавна съм се отказал да ги шпионирам защото сигурно вече имат хикснайсто ниво гранични постове само слухтя но по принцип не мога аз да ги изненадам докато атакуват дигнали са картография много пъти докато мен ме е домързяло така и така тук(е там де в блиц свята)атаките стават  за 4 пъти по бързо време . Получавам писмо в което лидера на един български съюз ми пише че докато той и един друг български съюз са се биели бил нападнат от турски съюз писал на българския си враг да сключат примирие и той се съгласил казвайки че също е нападнат от друг турски съюз после обявяванията на воини от турски съюзи взели да се увеличават и той бил почнал да пише на всеки българин в 2-3 обхват молейки го за помощ защото яко го е закъсал .Е добре викам си аз време е за дипломация така и така тук в 1 обхват сериозните играчи сме само аз и турските ми ,,съседи’’ като се разправя с тях и изпълзя от него ще ми трябват съюзници .П исах на лидера на румънския ни  съюз (членувам в него колкото да черпя икономическия бонус)как са нещата (на английски разбира се не на румънски 
 ) и можем ли да се съюзим с българския съюз а защо не да обединим българските и румънскте съюзи срещу турските .Той ми отговаря че на съюза ни също е обявена война и то от моите ,,съседи’’ и още един турски съюз излизал бил във ваканционен мод и мога  да правя със съюза каквото си искам . А така  сега какво ми дойде на главата- вълка единак да управлява съюз  и то румънски и то слаб   срещу два турски въх въх въх  .Айде стягай се викам си аз румънците и те са хора и тях сигурно ги атакуват турци май това е повсеместно то кой да му обърне внимание  като съм се залисал да си играя на котка и мишка с турчетата . Почвам да разглеждам за 1ви път статистика съюзи има всякакви даже и разнородни от 4-5 нации събрани на едно хи хи .Лошата новина е че има доста турски съюзи и то точките на членовете им са големички а и ранговете не са за подценяване особено на лидерите (нали са с 10% бонус ех завист завист  кой ти дава 10%)Намирам всички български съюзи и пиша на лидерите  им   горе долу едно и също че сигурно са нападнати от един два турски съюза как трябва тук да обърнем колелото на историята и обединим българските съюзи срещу турските а защо не и да добавим румънски съюзи после издирих всички румънски съюзи  и писах на английски нещо подобно .  На края писах на един от съотборниците си за който знаех че знае английски и му казах какво правя и е хубаво и той да напише на румънските лидери покана за обединение защото някои от тях може да не знаят английски. Той ми отвръща че нямало да му отговорят защото бил съветник и то с малко точки и нисък чин (старши сержант май но кой ти гледа ) и как било по –добре да пускаме смс-и аааааааа не на мене тия аз смс-и не пускам . До вечерта няколко лидера ми отвърнаха че са съгласни да се обединят с мен на края им изпратих  писмо с имената на съюзите сключили обединение с мен като им споменавам че дори да е имало атаки между тях трябва да престанат временно и да насочим вниманието си към турците. На края получавам благодарствено писмо от оня първия български лидер че съм свършил страхотна работа докато е бил на работа е да заслужих си го това писмо нали му свърших мръсната работа .Докато траеше дипломацията рутинно си мачках ,,околията’’ очаквайки турците да предприемат нещо (лейтенантчето дето ме опожари  май го хванах оф лайн първо му пратих армията ( в 8мата му основна провка)  си плюс малко мобилизирани войски на чиито място поръчах нови да го опожари неговата войска нямаше команда за отстъпление в защита и бе смачкана после пак дойдох тоя път  и с катапултите си и го разграбих   разделих армията на две и му разграбих останалите провинции две по две и накрая  понеже май не благоволи да влезе он лайн ги  опожарих  и 4те наведнъж чудесна гледка, но май няма да и се зарадва като влезе он лайн ) но те пак се спотайваха . Тъкмо взе да ми писва и се чудех какво да правя (а и околийската ми ,,разходка’’ повече нямаше смисъл всичко бе разграбено от мен или от турците или от някои второстепенни завоеватели или тия дето бяха към периферията сигурно са ги смазали местните,,величия’’ аз даже не разглеждам в 2-3 обхват кой кой е имам си ,,домашни проблеми’’ единия е на 10 минути от мен(което тук е 40) а другия ,,проблем’’ бе на 12 (тук 48) и някакъв грък с два пъти повече точки  от мен се засили да ме разграбва от далеч .Докато дойде ми хрумна следната идея защо да чакам турците да предприемат нещо вместо това нека аз да им дойда на ,,визитация’’. Нека направя нещо подобно случило се на нещастното лейтенантче – да опожаря лидера на турския съюз в основната му провка като мобилизирам всичко налично а ресурса май вече са му ,,сърбали попарата’’ и вече не щат да го ,,хапнат’’ и само дразни далечните ми ,,комшии’’ и ги съблазнява щом не ми върши работа а ме въвлича в ненужни сблъсъци  ще го ,,вложа’’ в закупуването на още армия а и нали имам вече текущи тренировки и да получа загуба или пирова победа бързо ще се възтановя а освен това има елемент на изненада аз от както не мога да ги шпионирвам съм престанал да ги атакувам и те не го очакват вече . Преди да отида на ,,визитация’’-та  трябваше да реша какво да правя с гръка ако го оставя с пръст в уста чрез ,,планирана загуба’’ той може да дойде пак и както са го правили много българи преди това да ми ,,забие кама в гърба’’ докато се разправям с турците.По добре да отстраня този ,,проблем’’ от пътя си . Вече наближаваше за това взех да се размърдвам  преместих гарнизоните от планинската и хълмистат провинции в главната 8ма той не се стресна върнах армията която отиваше да разграби един ей така да се намира на работа но гръка продължи да си атакува наближиха 1на минута до битката и почнах да мобилизирам армията си в засада мислейки ,,ха ха ха вече няма кой да ме спре’’ е съдбата реши да ми покаже че има кой СКАПАНИЯ НЕТ  сървъра заби баш когато не трябва усилено цъках с мишката  с нецензурни мисли в главата от които ирански тираджия би се изчервил и засрамил ако ги каже на глас успях едва едва да мобилизирам още два ,,легиона’’ от по 1000 тежка конница и битката свърши . с мъка почнах да чета доклада все пак бях бил но ,,пирово’’ половината от мобилизираната ми армия отиде в един по-хубав свят без насилие и кървища . Точно в тоя момент лидера на турския съюз реши да се разправи с мен. Вече и той бе капитан явно това му е дало кураж а и сигурно е слухтял докато трае битката а и след нея (въоще имах чуството че тия турци никога не спят а ръцете им са изтръпнали от щракане на мишката за слухтене ) Всяко зло за добро си казах аз турчина не знае че ми е останала още не мобилизирана войска а и съветника му се е запилял нещо това ще е денят с главно Д нях нях нях  .Докато траеше ,,затишието пред буря’’ все пак той си бе ,,написал домашното’’ беше решил да ме изненада като и той си е накупувал стрелци и копиеносци плюс още тежки пешаци и конница въпреки това моята армия пак бе ДВА ПЪТИ по голяма от неговата и като количество и като качество. Почнах да имитирам колебание или паника не си продадох ресурса за нова армия а вкарвах и изкарвах част от стрелците си в крепоста като същевременно режех главите на шпионите които ми пращаше .По едно време той реши че това е армията с която разполагах в момента и няма да бягам и спря да ми праща щпиони това и чаках  ТОЯ път нета не засече мобилизирах си всичко даже ми останаха 27 секунди в които все пак проверявах за шпиони то слухтенето дава различна армия и нямаше да се разбере че е по голяма от очакваното. Хоп изкочи доклада на битката започнах да си го чета от горе на долу за да се изкефя максимално 1вите два рунда копиеносците (всъщност винаги става дума за ТЕЖКИ копиеносци ТЕЖКИ стрелциТЕЖКИ МЕЧОНОСЦИ и ТЕЖКА конница ) на врага бяха пометени от моите стрелци печелих по 3 морал на рунд следващите 4 рунда докато биех част от стрелците му моите копиеносци измряха губех по 2 морал на рунд защото стрелците му имат по 4 бонус към атака срещу копия това не ми хареса особено но се утешавах с мисълта че все пак съм избил част от стрелците му следващите 2 рунда доизбих стрелците му пак с по 3 морал за мен от рунд пак следващите 4 рунда стрелците ми изчезнаха в небитието пак губех по 2 морал от рунд подобно бе и с мечоносците тук леко взех да се опезпокоявам от мисълта че въпреки че мачкам съм с 6 морал назад но както ме бе посъветвал един по-опитен и  добронамерен империа-лист бях дигнал ,,повечко’’ тактики от необходимото ,,за да няма инфекции’’ както тогава ми бе пояснил загадъчно  е схванах за какво е идело реч и мислено му благодарих както и на себе си че съм послушал съвета му на края измряха ме4овете ми но за това пък му бях избил цялата конница която не бе на фланга на него му бяха останали 2000 флангови конника а на мен 3000 плюс 1000 в центъра тук нещо калкулатора взе да лъже имах пак два пъти по голяма армия а губех повече конница от колкото него все пак нещата се обърнаха когато измря конницата ми която бе в центъра вече неговата мреше повече и губеше все повече морал малко преди края на репорта бяхме останали аз с 2000 конница на фланга а той с 600 на фланга морала му бе 38 а моя 46 вече нетърпеливо въртях скролера на мишката към финалния резултат радостно предвкусвайки победата макар и ,,пирова’’ нещата се бяха развили не както бях ги планирал но все пак имам си ресурси имам си пусната резервна армия ще се оправя нали разбивам армията на ГЛАВНИЯ си враг . Любопитен дали съм избил до крак конницата на  лидера на турския алианс или тя е избягала безславно погледнах финалния надпис и там пишеше че АЗ СЪМ ИЗБЯГАЛ ПОРАДИ НИСЪК МОРАЛ  Shocked  О ШОК И О УЖАС гледах ,,умно’’ монитора и ми идваше да го изхвърля през терасата или да го джасна на средата в хола кой да обърне внимание 4е и моя морал е минал 50% а и неговия бе отдавна под тях ЛОГИЧНО  ТРЯБВАШЕ ТОЙ ДА ИЗБЯГА ами аз не бях си ,,инвестирал’’ ресурса бях зает да се правя на шут за да го залъжа и да му беся шпионите  .Не ми стига това ами докато стоях блокирал пред доклада СЪВЕТНИКА ме беше атакувал в хълмистата провка и оставаха 2 минути до битката (съветника бе на 10те минути път от мен а лидера на 12  все пак са се били наговорили но атаката не им бе синхронна или съветника е чакал някоя армия да се върне от поход и тогава да ме нападне ) То и там ресурса си стоеше неизразходван оставаше ми просто да си изляза оф лайн и да се закълна повече да не я играя тая тъпа игра в която няма логика         е не си спазих обещанието Wink
« Последна редакция: Февруари 16, 2009, 22:18:49 от pecipicha » Активен

армия и ресурс се възтановяват а предателствата не се забравят
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!