Imperia Online България  
Април 16, 2024, 18:09:16 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Относно товароносимостта на единиците и вместимостта на крепостите във версия 4  (Прочетена 55638 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Kent
Гост
« Отговор #15 -: Март 28, 2008, 14:17:46 »

Добре Круме тука съм съгласен доста високи сте ги направили наистина, обаче представи си на 9- тия месец си пускам централка 16 да кажем, която ще се прави 1 месец и от тук нататък няма да имам за какво да си харча кинтите... това ако съм ултра фермер Smiley за 1 месец със 15 провки по 270 хиляди население не ми се мисли какъв ресурс ще се натрупа  *xxx* хм незнам дано добре да сте го изчислили Smiley

пп. А малко по горе пишеш че ресурса се взима поравно от всичко... нали щеше да е само във злато или аз не съм разбрал правилно...
Активен
Surikata
Гост
« Отговор #16 -: Март 28, 2008, 15:38:00 »

Баси простотията махнете го това правило бе .. това да не ви е галактика2 .... ужас ... нямам думи  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
И аз така мисля
Активен
mhk_122
Редник
*

Karma: +1/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 45



Профил
« Отговор #17 -: Март 28, 2008, 17:08:32 »

e, то и аз не искам централизираната власт във втория български свят да е толкова скъпа ама кои мев слуша...
Активен

Цитат на: GARIO в Януари 11, 2011, 09:56:11
 ....И на последния ти въпрос(Понеже не можеш да четеш) -предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Ако сте приключили с пророчествата си да заключвам темата...Приятен ден на всички

БЯГАНЕТО ОТ ПРОБЛЕМА НЕ ГО РЕШАВА!
EVELINA
Капитан
****

Karma: +1031/-44
Неактивен Неактивен

Публикации: 299



Профил
« Отговор #18 -: Март 28, 2008, 17:30:38 »

Леле-леле сега ще падне една правене на лека конница....Май ще ми трябват няколко милиона леки коне към основната армия та да не са ми напразни разходките Grin Grin :DНякой ще сметне ли горе -долу колко леки коне ще ми трябват в края на месеца през който се прави централизираната власт 16 ниво на някои играчи?
Активен
Kamikadze
Лейтенант
***

Karma: +45/-46
Неактивен Неактивен

Публикации: 172



Профил
« Отговор #19 -: Март 28, 2008, 21:46:00 »

Аидеее... вече има отказали се  Grin

Неможе да се равнява добива на желязо с добива на дърва. С 10к  дърва неможе да се пусне фема бре хорааа ... Как си ги смятате на изуст само .... не е истина ... *crazy*
Активен

Това което виждаш никога не е това, което изглежда!


Това, че не знаеш за съществуването на едно нещо, то съвсем не означава, че то наистина не съществува.   / Аз /
EVELINA
Капитан
****

Karma: +1031/-44
Неактивен Неактивен

Публикации: 299



Профил
« Отговор #20 -: Март 28, 2008, 21:52:29 »

Е явно ще трябва да ставаме фермери....иначе ще ни измре войската от глад и дълги разходки за жълти стотинки Cry Cry :'(Някой да знае къде се продават мотики ?
Активен
Surikata
Гост
« Отговор #21 -: Март 28, 2008, 22:06:52 »

e, то и аз не искам централизираната власт във втория български свят да е толкова скъпа ама кои мев слуша...

И аз съм в този свят и при мен е скъпа 109000злато 55000дърво 3630желязо 37000камък само 2 ниво
Активен
Kamikadze
Лейтенант
***

Karma: +45/-46
Неактивен Неактивен

Публикации: 172



Профил
« Отговор #22 -: Март 28, 2008, 23:40:54 »

72h след като станат касички да им се намали производството на 10% и готово.
Стига измишльотини !

И разкарайте тази простотия с ограниченото слухтене че трява да бия един турчин а заради ограничението нeмога да го хвана кога почива.
« Последна редакция: Март 29, 2008, 22:25:43 от Kamikadze » Активен

Това което виждаш никога не е това, което изглежда!


Това, че не знаеш за съществуването на едно нещо, то съвсем не означава, че то наистина не съществува.   / Аз /
Kent
Гост
« Отговор #23 -: Март 29, 2008, 16:38:54 »

72h след като станат касички да им се намали производството на 10% и готово.
Стига измишльотини !

И разкарайте тази простотия с ограниченото слухтене че трява да бия един турчин а заради ограничението нимога да го хвана кога почива.

В общи линии напълно съм съгласен с теб... никои не е доволен от някои от новите правила ма глас в пустиня... това със слухтенето е гадно защото аз по принцип дори и себе си слухтя по 5-6 пъти на ден пък камоли за тея дето са ми в обхвата... постоянно съм свикнал да си ги проверявам... а ако реша да нападам ще трябва да карам на пророкуване Smiley дано съюзния модел го вкарате по скоро... това ше ми оправи настроението за месец напред в играта Smiley
Активен
duralumin
УМРИ ПРАВ НЕ ЖИВЕЙ НА КОЛЕНЕ
Капитан
****

Karma: +65/-35
Неактивен Неактивен

Публикации: 298


$$$$$$$$$$$$$$


Профил
« Отговор #24 -: Март 29, 2008, 19:35:40 »

Цитат
Ужас...нямам думи...няма да можеш да точиш милиони с 1000 копия. Shocked
я да кажеш кога съм точил, че не се сещам ... всимал съм ги от каси след спрени битки ... доколкото знам това не е точене .. и те са се трупали защото ви е кирлива техниката и на месец по 2 пъти нещо се срива ...
сега по същество :
нали казвате, че пресъздавате максимално точно действителноста през стедновековието ... я да видим кога някоя войска е взимала колкото може да носи по коне и вързопи ... сковавали са ако трябва талиги и са влачили като за световно ... нищо не е оставало след армията у победения ...
що не пуснете тогава нова единица ... да се казва примерно "каруца" .. да не е бойна и да служи само за превоз ... като тръгва армията да взима колкото и трябват зада прибере плячката ... направете я колкото си искате скъпа за производство ама да я има ...
Това би било по-реалистично, отколкото новите правила, които са наистина безумни .. съжалявам че съм стигнал развитието си твърде далече и не ми се отказва, но ако останат се махам от там .. по-добре да не се хабя .. не обичам фермерството и няма да я играя играта ако трябва да ставам тракторист, баси!
Активен

enjoy the silece
Krum
Community Manager
*

Karma: +957/-518
Неактивен Неактивен

Публикации: 4047



Профил
« Отговор #25 -: Март 29, 2008, 22:08:23 »

Чак толкова реалистична не е. А и никоя армия не си е тръгвала след като победи врага, тя остава като окупатор и изнася постепенно... В нашия случай си тръгва веднага и всеки носи колкото може, представи си, че вместо товароносимост единиците имат сила за теглене на каруци, а каруците ти просто не ги виждаш...
Активен

предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Давам Ви  максимум 1-2 години живот на играта, а после да видим дали пророците грешат или този път ще познаят края

Отнети пророчески лицензи: 1
Mitax
Редник
*

Karma: +0/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 3


Профил
« Отговор #26 -: Март 29, 2008, 23:47:47 »

Ясно е, че винаги ще има доволни и недоволни от дадено решение (в случая правило) на Създателите* на играта. Никога не могат да се задоволят всички капризи. Въпросът е да се намери възможно най-добрият компромисен вариан за всички. Е, очевидно повечето от играчите са свикнали със старите правила и много трудно ще се нагодят към новите, но има и решение на това: просто не играйте. Smiley А колкото до новите играчи, мисля, че на тях им е напълно безразлично какви са правилата, така или иначе още не са се ориентирали в самата игра.
А сега и за самите нови правила: Ако се замислите, ще разберете, че наистина има логика в тях.
Правилото за Товароносимост на единиците: Замислете се, един човек с голи ръце колко товар може да носи, говорим за нормален човек, примерно войник, а не за някоя мутра, дето може да носи по 1000 килограма и повече и даже да не ги усеща... Примерно копиеносците освен копието си могат да носят още 2 торби злато, мечоносците - и те, но и мечът тежи, конниците, както беше споменато си имат четирикрак помощник... Просто всеки си има физически лимит (в реалния свят). До колко реализъм ще вкарат Създателите* в играта си е тяхно решение. Идеята за така наречената "каруца" би могла да се обсъди, защото е наистина добра алтернатива, която да побира определено количество ресурс, примерно и каруците биха могли да са няколко вида: малка, средна и голяма или нещо подобно. Но това ще се реше по-нататък.
Правилото за Максимална вместимост на крепостите (ресурси от всеки тип): Всяко помещение или съд си има определена вместимост, не може примерно в бутка от бира (0.5л) да вкарате 2л или в гараж за лека кола да вкарате самолет, примерно. Така е и с крепостите: не може първо ниво крепост или все едно едно малко село да има вместимост колкото един голям град или много по-голяма крепост. Единствено не съм напълно съгласен с ограничението на отделните ресурси, че трабва да са еднакво количество от всеки вид. По-скоро би трябвало да има максимален лимит, примерно за 1-во ниво: 4 х 10 000 = 40 000 ресурс, а той от своя страна да се запълни, както е удобно на играчите, но така са решили Хората*, за сега така ще го играем, има време да се доосъвършенстват някои неща... И в това правило си има своя смисъл, но едва ли всеки би го разбрал, така че няма да навлизам в посробнсти.
Все пак Хората* са се постарали да направят играта малко по-интересна. Не казвам, че и сега не е, но просто не виждам смисъл да трупаш ресурси на гърба на някой, който не играе. Каква Ви е тръпката от играта. Опитали са се Хората* да ограничат използването на така наречените "касички", мога само да Ги похваля за това. Мисля, че целта Им е била да ориентират играта повече към сблъсъка играч-играч, отколкото към сблъсъка играч-куха лейка, ясно е кой би спечелил. И даже и това, че са разрешили да се нападат "касичките" в обхват х10 ми се струва малко преувеличено, даже и 5 е много, но... Това си е само моето мнение. Винаги има ненаситни играчи, които да цокат от едно и също място постоянно. Е, и това свършва понякога...


______________________
*Бих искал да благодаря на целия екип на Империя Онлайн за показаното разбиране и търнимост към нас - потребителите през всичките тези години!
« Последна редакция: Март 29, 2008, 23:58:47 от Mitax » Активен
duralumin
УМРИ ПРАВ НЕ ЖИВЕЙ НА КОЛЕНЕ
Капитан
****

Karma: +65/-35
Неактивен Неактивен

Публикации: 298


$$$$$$$$$$$$$$


Профил
« Отговор #27 -: Март 30, 2008, 00:00:15 »

Цитат
Чак толкова реалистична не е. А и никоя армия не си е тръгвала след като победи врага, тя остава като окупатор и изнася постепенно... В нашия случай си тръгва веднага и всеки носи колкото може, представи си, че вместо товароносимост единиците имат сила за теглене на каруци, а каруците ти просто не ги виждаш...

OK .... тогава като никоя армия не си тръгва след победата (с което съм съгласен) направете така, че като превзема крепост съответното квадратче от картата на противника да става мое и да експлоатирам ресурсите произведени в него ... така няма да има нито чисти фермери нито чисти бойци .. с новото правило за товароносимост ме принуждавате да играя само по един модел .. да развия яко аграрството и когато мога да си позволя да хрантутя армия да почвам да я правя ... Ако съм започнал по-късно ерата дупе да ми е яко. Нали имаше равнопоставеност и всеки можеше да се развива както си намери за добре.
Сега съм принуден да сведа армията до отрядче пазещо оградената провинция с някакъв също ограничен лимит от ресурс .. не мога да разбера какво се цели с тези правила...Huh?

Цитат
Е, очевидно повечето от играчите са свикнали със старите правила и много трудно ще се нагодят към новите, но има и решение на това: просто не играйте
Митакс да си гледаш работата ... ако новите правила бяха обявени при пускането на 4-та версия .... никога нямаше да се регистрирам там. След като съм го направил по старите правила, давал съм пари и съм си губил времето да развивам нещо по някакъв план е меко казано тъпо някой да ми каже да не играя и да си затварям устата.

Цитат
Опитали са се Хората* да ограничат използването на така наречените "касички", мога само да Ги похваля за това.
Отново се изказваш неподготвен .. ти или почваш сега, или си дебел фермер ... като не искат да има каси ... решението е просто ... ми след 20 дена липса на активност без мод просто ацц-то се изтрива от харда ... и това е!

Ми че аз редовно пребивам армия с много коне с повечко пики насреща.. какво значи това .. че конете носят много злато и като ги разбия с моите пики не мога да взема цялата плячка ли .. какво Huh??
« Последна редакция: Март 30, 2008, 00:04:17 от duralumin » Активен

enjoy the silece
Mitax
Редник
*

Karma: +0/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 3


Профил
« Отговор #28 -: Март 30, 2008, 00:34:24 »

Duralumin, прав си, че не е никак коректо от Тяхна* страна да променят правилата по време на играта. Аз имах пред вид за новия свят 32, който е активен от вчера, за Нов свят - нови правила, така може. За Стария си прав, че не може така, би трябвало да се изплатят някакви неустойки, все пак и ние сме се съгласили с един "Договор".
Моля да ме извините за малкото неразбирателство, не съм се изказал съвсем правилно.
Както казах, това си е лично мое мнение, не ангажирам никого с него. Нали за това е форум, всеки да изкаже своята позиция. Мисля, че няма нужда от нападки, мисля, че сме културни хора все пак. А и такива са правилата на форума.
Но все пак мисля, че е по-реалистично, ако при една битка примерно 2000 конници, които носят 120 000 злато, ако за губят битката от 3 000 копиеносци, като съответно и от двете страни трябва да има съответните загуби на човешки ресурс, и да останат 1 500 копиеносци - не могат да носят колкото другите единици.
Както казах, винаги ще има и недоволни хора, така е. Ние сме си виновни, че губим време, нерви и пари, никой не ни кара на сила. Все пак това е само една игра!
Активен
EVELINA
Капитан
****

Karma: +1031/-44
Неактивен Неактивен

Публикации: 299



Профил
« Отговор #29 -: Март 30, 2008, 03:16:47 »

Да ,но ако можеш да вземеш 40000 дали ще предпочетеш да вземеш дърва или желязо,или пък злато?Мисля че никой агресор не не носил на връщане колкото може дърва ,а е носил дори повече от колкото може да вземе злато Grin Grin Grin
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!