Imperia Online България  
Март 29, 2024, 01:38:32 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Относно товароносимостта на единиците и вместимостта на крепостите във версия 4  (Прочетена 55565 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Krum
Community Manager
*

Karma: +957/-518
Неактивен Неактивен

Публикации: 4047



Профил
« -: Март 27, 2008, 17:18:29 »

http://www4.imperiaonline.org/forums/bg/index.php?topic=3298.msg23057#msg23057

Единиците продължават да си грабят в злато, но им се въвежда максимален товар. Леките носят най-много поради естеството им на слабо бронирани единици, елитните от друга страна са силно бронирани и теглото на собственото им оборудване не позволява да се натоварват още много. Конниците носят най-много, все пак си имат четирикрак помощник. Smiley

Вместимостта на крепостите се отнася за всеки един ресурс. Провинция с крепост 1 може да събере максимум 10 000 дърво, 10 000 желязо, 10 000 камък и 10 000 злато. Ако за някой от ресурсите бъде достигнат лимита, то производството му спира, но ресурсите, транспортирани от други провинции както и заграбеното злато ПРОДЪЛЖАВАТ да се складират и НЕ ИЗЧЕЗВАТ. Т.е. провинция с крепост 1 може да складира и 1мил. ресурс, но той трябва да дойде или чрез транспортиране или чрез нападение.
Активен

предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Давам Ви  максимум 1-2 години живот на играта, а после да видим дали пророците грешат или този път ще познаят края

Отнети пророчески лицензи: 1
Kamikadze
Лейтенант
***

Karma: +45/-46
Неактивен Неактивен

Публикации: 172



Профил
« Отговор #1 -: Март 27, 2008, 20:41:40 »

Май ще има още отказали се от И.О.

Спрете производството пък чакаите да играем.
Недобър опит за елиминиране на касичките.
Активен

Това което виждаш никога не е това, което изглежда!


Това, че не знаеш за съществуването на едно нещо, то съвсем не означава, че то наистина не съществува.   / Аз /
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #2 -: Март 27, 2008, 21:29:23 »

Те хората унищожиха всички касички изнесаха златото с 1000копиеносеца направиха по 5-6 провинции, кой се усетил с време. Ще се получи ли рентабилно разграбване с това ограничение?
Активен
Kamikadze
Лейтенант
***

Karma: +45/-46
Неактивен Неактивен

Публикации: 172



Профил
« Отговор #3 -: Март 27, 2008, 22:18:43 »

50 000 дърво, 10 000 желязо, 25 000 камък и 25 000 злато  по става.
Активен

Това което виждаш никога не е това, което изглежда!


Това, че не знаеш за съществуването на едно нещо, то съвсем не означава, че то наистина не съществува.   / Аз /
ERIN
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 4


Профил
« Отговор #4 -: Март 27, 2008, 22:30:54 »

да кажем, че съм стигнала лимита за ресурс на провинция и искам да си взема империалния кредит-
ще ми даде ли ресурса за тези 6 или 10 часа в тази провинция или не?
Активен
Krum
Community Manager
*

Karma: +957/-518
Неактивен Неактивен

Публикации: 4047



Профил
« Отговор #5 -: Март 27, 2008, 23:49:47 »

да кажем, че съм стигнала лимита за ресурс на провинция и искам да си взема империалния кредит-
ще ми даде ли ресурса за тези 6 или 10 часа в тази провинция или не?

Ще го даде, бонус ресурсите не са производство, те просто се генерират на база добива.
Активен

предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Давам Ви  максимум 1-2 години живот на играта, а после да видим дали пророците грешат или този път ще познаят края

Отнети пророчески лицензи: 1
rikolinik
Сержант
**

Karma: +22/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 56


Профил
« Отговор #6 -: Март 28, 2008, 00:35:19 »

добре де ако някой ме напада с 1000 копия ще има товароносимост 30000 а пък аз имам по 25000 дърва 25000 желяза 25000 камъни и 25000 злато в провката от кое по колко ще вземе и как се изчислява
Активен

toni2570
Редник
*

Karma: +2/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 9


Профил
« Отговор #7 -: Март 28, 2008, 01:39:34 »

какви са тези глупости значи ако намеря някой който събира за 8-ца и го нападна с елитната си армия около 70к войска колко ще мога да взема 4 000 000 милиона поне Huh?? или по малко тъпо е
Активен
duralumin
УМРИ ПРАВ НЕ ЖИВЕЙ НА КОЛЕНЕ
Капитан
****

Karma: +65/-35
Неактивен Неактивен

Публикации: 298


$$$$$$$$$$$$$$


Профил
« Отговор #8 -: Март 28, 2008, 01:59:09 »

Баси простотията махнете го това правило бе .. това да не ви е галактика2 .... ужас ... нямам думи  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Активен

enjoy the silece
krest
Лейтенант
***

Karma: +34/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 144



Профил
« Отговор #9 -: Март 28, 2008, 02:26:28 »

хубу че тая версия 4 не ме засяга ...   Tongue
ама по-добре да не ги мислите такива "правила" ....
Активен
Feisty
Like as nightmare
Лейтенант
***

Karma: +62/-25
Неактивен Неактивен

Публикации: 143


The No Bodies


Профил
« Отговор #10 -: Март 28, 2008, 03:13:44 »

Аз незнам дали е тъпо или не , но ми харесва , че има нещо ново Smiley
само кажете, наистина ако имаме по 10000 от вичко и някой ни ограби с 1000 копия примерно от кое и колко ще остане?
Активен

krest
Лейтенант
***

Karma: +34/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 144



Профил
« Отговор #11 -: Март 28, 2008, 13:35:55 »

сами си създават проблеми .....  сега направете по една брошурка за новата транспортна компания и  я раздайте на всички играчи че ще има пак едни теми за едно и също.... може като пускаш армията да даваш и заявка за какво ти трябва желязо ...камък... и придружителен документ товарителница....ще трябват и хамали да пращаме с войската - да товарят ресурса по заявката ....  *ok*
Активен
Krum
Community Manager
*

Karma: +957/-518
Неактивен Неактивен

Публикации: 4047



Профил
« Отговор #12 -: Март 28, 2008, 13:42:11 »

добре де ако някой ме напада с 1000 копия ще има товароносимост 30000 а пък аз имам по 25000 дърва 25000 желяза 25000 камъни и 25000 злато в провката от кое по колко ще вземе и как се изчислява

Ще вземе по равно от всичко.

какви са тези глупости значи ако намеря някой който събира за 8-ца и го нападна с елитната си армия около 70к войска колко ще мога да взема 4 000 000 милиона поне Huh?? или по малко тъпо е

Ще го нападнеш 2 пъти...


Баси простотията махнете го това правило бе .. това да не ви е галактика2 .... ужас ... нямам думи  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

Ужас...нямам думи...няма да можеш да точиш милиони с 1000 копия. Shocked
Активен

предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Давам Ви  максимум 1-2 години живот на играта, а после да видим дали пророците грешат или този път ще познаят края

Отнети пророчески лицензи: 1
Kent
Гост
« Отговор #13 -: Март 28, 2008, 13:58:29 »

Тези новите правила не ме кефят! По вашата логика значи заградената ми провка където си складирам ресурса когато нямам време да го похарча няма да ми изкарва добив... ем тя е планинско гориста където има наи много бонуси за добив и аз трябва да се лиша от него така ли?? И тея правила точно за наи дългите светове където на седмия осмия месец ще се складират по 50-60 миклиона в провка ако не и повече... Друго което ме интересува е дали като се регнеш наново след рес или на новоколонизирана провка има крепост 0 ше изкарвам ресурси каквито и да било? А за товаримостта нямам думи точно тея глупости с товаримостта ме отказаха от  хановете, галактиката и много други игри... не съм доволен...  Cry
Активен
Krum
Community Manager
*

Karma: +957/-518
Неактивен Неактивен

Публикации: 4047



Профил
« Отговор #14 -: Март 28, 2008, 14:06:39 »

Тези новите правила не ме кефят! По вашата логика значи заградената ми провка където си складирам ресурса когато нямам време да го похарча няма да ми изкарва добив... ем тя е планинско гориста където има наи много бонуси за добив и аз трябва да се лиша от него така ли?? И тея правила точно за наи дългите светове където на седмия осмия месец ще се складират по 50-60 миклиона в провка ако не и повече... Друго което ме интересува е дали като се регнеш наново след рес или на новоколонизирана провка има крепост 0 ше изкарвам ресурси каквито и да било? А за товаримостта нямам думи точно тея глупости с товаримостта ме отказаха от  хановете, галактиката и много други игри... не съм доволен...  Cry

Виж колко събират крепости 7 и 8(от всеки ресурс).
Активен

предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Давам Ви  максимум 1-2 години живот на играта, а после да видим дали пророците грешат или този път ще познаят края

Отнети пророчески лицензи: 1
Страници: [1] 2 3 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!