Imperia Online България  
Април 23, 2024, 23:29:25 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Относно товароносимостта на единиците и вместимостта на крепостите във версия 4  (Прочетена 55684 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
duralumin
УМРИ ПРАВ НЕ ЖИВЕЙ НА КОЛЕНЕ
Капитан
****

Karma: +65/-35
Неактивен Неактивен

Публикации: 298


$$$$$$$$$$$$$$


Профил
« Отговор #45 -: Април 01, 2008, 16:02:20 »

Цитат
А освен това не ".... на метеното" и не съм мислител. Просто си играя играта без да хленча.

katsumoto .... айде бе не хленчиш ... това кой го е писал бе .. даже си се разревал накрая  Cool

Цитат
*crazy* i za tova samo 2 dena nakazanie. znachi ako nqkoi go napravi s mene, shte ochakvam da bude totalno iztrit. kakvo e tova 2 dena - vse edno da ti vleznat v kushtata, da iznasilqt jena ti , da tye ograbqt, i posle samo uslovna prisuda s domashen arest. aide sega ..... Cry Cry Cry Cry Cry Cry Cry
Активен

enjoy the silece
mhk_122
Редник
*

Karma: +1/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 45



Профил
« Отговор #46 -: Април 01, 2008, 19:23:22 »

Абе колкото повече правила, толкова по-скучно и досадно... А аз лично се интересувам по колко злато може един копиеносец, стрелец, мечоносец или конник да носи?! ЗАЩО ВСИЧКИ КОМЕНТИРАТ ТОВАРИМОСТТА ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ ЧЕ НИКОЙ НЕ ЗНАЕ КАКВА Е ТЯ?!?!?!
Активен

Цитат на: GARIO в Януари 11, 2011, 09:56:11
 ....И на последния ти въпрос(Понеже не можеш да четеш) -предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Ако сте приключили с пророчествата си да заключвам темата...Приятен ден на всички

БЯГАНЕТО ОТ ПРОБЛЕМА НЕ ГО РЕШАВА!
Spiridon
Сержант
**

Karma: +57/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 67


Профил
« Отговор #47 -: Април 01, 2008, 20:44:23 »

Абе колкото повече правила, толкова по-скучно и досадно... А аз лично се интересувам по колко злато може един копиеносец, стрелец, мечоносец или конник да носи?! ЗАЩО ВСИЧКИ КОМЕНТИРАТ ТОВАРИМОСТТА ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ ЧЕ НИКОЙ НЕ ЗНАЕ КАКВА Е ТЯ?!?!?!


Може би ще е добре да прочетеш пак първият пост в темата и да разгледаш линка, даден там:

http://www4.imperiaonline.org/forums/bg/index.php?topic=3298.msg23057#msg23057

Наблегни на раздела "Товароносимост на единиците":

Цитат
Товароносимост на единиците
Леки
Копиеносец       30   
Стрелец            35   
Мечоносец        25   
Лек Конник        60   

Тежки     
Тежък Копиеносец       25   
Тежък Стрелец            30   
Тежък Мечоносец        20   
Тежък Конник             50   

Елитни     
Фаланга                  15   
Елитен Стрелец       25   
Гвардеец                15   
Паладин                 40
Активен
mhk_122
Редник
*

Karma: +1/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 45



Профил
« Отговор #48 -: Април 02, 2008, 15:09:24 »

Тая товаримаост е малка
Активен

Цитат на: GARIO в Януари 11, 2011, 09:56:11
 ....И на последния ти въпрос(Понеже не можеш да четеш) -предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Ако сте приключили с пророчествата си да заключвам темата...Приятен ден на всички

БЯГАНЕТО ОТ ПРОБЛЕМА НЕ ГО РЕШАВА!
Kamikadze
Лейтенант
***

Karma: +45/-46
Неактивен Неактивен

Публикации: 172



Профил
« Отговор #49 -: Април 02, 2008, 16:14:05 »

Нещо започваме до копираме прекалено много от ХАНОВЕТЕ. Империален резерв ... незнам си кво си .... Нещата не отиват на равтие, а точно обратното...
Активен

Това което виждаш никога не е това, което изглежда!


Това, че не знаеш за съществуването на едно нещо, то съвсем не означава, че то наистина не съществува.   / Аз /
Levski1914
Сержант
**

Karma: +95/-73
Неактивен Неактивен

Публикации: 68



Профил
« Отговор #50 -: Април 03, 2008, 01:44:36 »

Вие пък защо си мислете че 90% от играчите изобщо знаят за тези нови правила говоря специално за свят2БГ  ....в размяна на съобщения с тези около мен останах с впечатление че абсолютно никой дори не е чувал за подобно нещо,интереса им спира до обяснението за часовника и за империалния резерв,а и за премиум пакета или по точно всичко което се вижда от пръв поглед от там нататък на никой не му пука че хилядата копия които е пратил сутринта по някоя касичка преди училище, са му донесли малко злато...простото обяснение му е че някой скоро е минал преди него и толкова ....всъщност незнам дали това правило важи вече...не обикалям касички,разстоянията нещо ме отчайват, или в такъв район съм попаднал незнам,но да чакам 5 часа да дойде 10к злато .не благодаря....по добре 3 месеца фермерство и после кълбета до края отколкото 3000 атаки за 2 месеца ,нямам излишни пари за мишки >Sad >Sad >Sad
Активен

Feisty
Like as nightmare
Лейтенант
***

Karma: +62/-25
Неактивен Неактивен

Публикации: 143


The No Bodies


Профил
« Отговор #51 -: Април 06, 2008, 22:42:42 »

за свят бг2 май не важи това за товароносимоста, взеха ми 21 милиона с 50-тина хилядна армия Smiley
Активен

ris_p
Редник
*

Karma: +8/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 10


Профил
« Отговор #52 -: Април 07, 2008, 00:06:29 »

Интересно явно и ИО ще става фермландия като ГИО.

Идеята да носят даден ресурс единиците не е лоша ако е добре балансирана (примерно в ГИО работи доста добре и не пречи или дразни), но тука нещата са доста зле.

Не виждам защо не коментирате, че обсадните не носят нищо. (верно че исторически погледната няма как, но това е игра както отбеляза Крум). Ако останат оптимисти *hahaha* които решат да играят с армия в началото нека първо да посмятат малко.

Примерно искаш да събереш ресурса на играчите решили да събират за 7-ца. т.е. трябва да бутнеш 6-ца в планина пълна със  стрели. В тоя случай близо 50% от стойноста на армията ти е обсадни. Губиш аналог на около 200-250к ресурс от избитата ти армия (за населението да не говорим) и товариш към 300-350к. - кой ще пусне такава атака *crazy*
Същото е в по-ранен или покъсен етап с 5-ци или 7-ци. Оставати вариант маса армия и игра на малко нетни точки и който ти мине през диапазона по пътя си нагоре да го посещаваш >Sad.

Като цяло армията ще е само за да имаш такава или да се пробваш да се сбиеш с някого.
т.е. лопатата на врата и 4 месеца активна игра *hihi*


едит: сега видях, че това е само за версия 4  *pardon*
« Последна редакция: Април 07, 2008, 00:11:08 от ris_p » Активен
duralumin
УМРИ ПРАВ НЕ ЖИВЕЙ НА КОЛЕНЕ
Капитан
****

Karma: +65/-35
Неактивен Неактивен

Публикации: 298


$$$$$$$$$$$$$$


Профил
« Отговор #53 -: Април 07, 2008, 01:06:56 »

Цитат
за свят бг2 май не важи това за товароносимоста, взеха ми 21 милиона с 50-тина хилядна армия Smiley
маууу ...  Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked ... интересно за какво ги пази тез парици ... 2 осмици наведнъж ли искаше да правиш Huh?
Активен

enjoy the silece
Feisty
Like as nightmare
Лейтенант
***

Karma: +62/-25
Неактивен Неактивен

Публикации: 143


The No Bodies


Профил
« Отговор #54 -: Април 09, 2008, 09:25:56 »

ихихих, нямаше за какво да ги харча , чаках воена архитектура 12 да ми стане, ама малко закъсня със ставането  *pardon*
Активен

duralumin
УМРИ ПРАВ НЕ ЖИВЕЙ НА КОЛЕНЕ
Капитан
****

Karma: +65/-35
Неактивен Неактивен

Публикации: 298


$$$$$$$$$$$$$$


Профил
« Отговор #55 -: Април 10, 2008, 16:00:50 »

кажи кога е следващия път дето нема за какво да харчиш да ти дода на гости ... бира да пиеме .. не за друго ..  Grin Grin
Активен

enjoy the silece
pampolin
Редник
*

Karma: +11/-44
Неактивен Неактивен

Публикации: 29


Профил
« Отговор #56 -: Април 10, 2008, 17:33:45 »

за свят бг2 май не важи това за товароносимоста, взеха ми 21 милиона с 50-тина хилядна армия Smiley

Vitelius?
Активен
Thant
Редник
*

Karma: +1/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 18


Профил
« Отговор #57 -: Април 15, 2008, 10:31:10 »

А пък според мен правилата са измислени много добре, ще се стимулира по-честото влизане в играта и ще стимулира закупуването на кредити от тези които ги копуват, тъй като по този начин си осигуряват ресурс който иначе не могат да получат. Не знам само как като има ограничение за по 10000 от всичко за крепост 1 и някой си купи ресурс с кредити как този някой ще му отчете че има повече ресурс при условие, че е въведен този лимит, ще се води скрита статистика на заден фон кой колко има  и когато похарчиш ресурс ще се допълва от скритата статистика?Huh?

Това за товаримостта на армията ми харесва защото в момента се получава че когато 1000 копия ти отнесат 1000000 то значи по колко злато трябва да носи всеки от тях, или може би те се трансформират на ТИТАНИ и мъкнат по тонове злато от провинцията. За мен това е много добър ход в И.О. Ще се стимулира играта. Така и битките ще станат по колосални, тъй като ако искаш да вземеш много злато ще вземеш голяма армия и ще стане добра битка. В новата И.О. общо взето ще се наблегне на размиването на армия и скъпата и издръжка т.е. ще се стигне едно по-стратегическо ниво на играта, в което трябва да мислиш какво ти трябва и как да си го осигуриш, а не просто да си вдигнеш армията от 1000 копиеносци и аре аз съм напред с 1 000 000 злато. А и така ще се даде равно начало на всички играчи. Интересно ми е кога ще влезе ВЕРСИЯ 4 на играта и в Свят 12 (БГ1).
« Последна редакция: Април 15, 2008, 10:33:05 от Thant » Активен
Ice
Редник
*

Karma: +10/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 40



Профил
« Отговор #58 -: Април 15, 2008, 13:38:14 »

Армия да превземе вражеска крепост и да не я изтърбуши до дупка се е случвало доста, рядко предполагам За тая работа има обоз.  Ако не може да носи, поне ще запали това което не може да вземе.
Активен
mirkoo
miro
Сержант
**

Karma: +10/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 84



Профил
« Отговор #59 -: Април 17, 2008, 23:24:51 »

tova me kefi oba4e imam edin vapros ako napadna 4ovek 4 nivo krepost bez nikakva armiq a az sam s 400 konq 4 tarana 1500 kopiq 3000 me4a i 4000 strelci 6te pobedq li ili ne??
Активен

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!