Imperia Online България  
Април 23, 2024, 12:51:43 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Относно товароносимостта на единиците и вместимостта на крепостите във версия 4  (Прочетена 55676 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Kamikadze
Лейтенант
***

Karma: +45/-46
Неактивен Неактивен

Публикации: 172



Профил
« Отговор #30 -: Март 30, 2008, 10:24:46 »

Ясно е, че винаги ще има доволни и недоволни от дадено решение (в случая правило) на Създателите* на играта. Никога не могат да се задоволят всички капризи. Въпросът е да се намери възможно най-добрият компромисен вариан за всички. Е, очевидно повечето от играчите са свикнали със старите правила и много трудно ще се нагодят към новите, но има и решение на това: просто не играйте. Smiley А колкото до новите играчи, мисля, че на тях им е напълно безразлично какви са правилата, така или иначе още не са се ориентирали в самата игра.
А сега и за самите нови правила: Ако се замислите, ще разберете, че наистина има логика в тях.
Правилото за Товароносимост на единиците: Замислете се, един човек с голи ръце колко товар може да носи, говорим за нормален човек, примерно войник, а не за някоя мутра, дето може да носи по 1000 килограма и повече и даже да не ги усеща... Примерно копиеносците освен копието си могат да носят още 2 торби злато, мечоносците - и те, но и мечът тежи, конниците, както беше споменато си имат четирикрак помощник... Просто всеки си има физически лимит (в реалния свят). До колко реализъм ще вкарат Създателите* в играта си е тяхно решение. Идеята за така наречената "каруца" би могла да се обсъди, защото е наистина добра алтернатива, която да побира определено количество ресурс, примерно и каруците биха могли да са няколко вида: малка, средна и голяма или нещо подобно. Но това ще се реше по-нататък.
Правилото за Максимална вместимост на крепостите (ресурси от всеки тип): Всяко помещение или съд си има определена вместимост, не може примерно в бутка от бира (0.5л) да вкарате 2л или в гараж за лека кола да вкарате самолет, примерно. Така е и с крепостите: не може първо ниво крепост или все едно едно малко село да има вместимост колкото един голям град или много по-голяма крепост. Единствено не съм напълно съгласен с ограничението на отделните ресурси, че трабва да са еднакво количество от всеки вид. По-скоро би трябвало да има максимален лимит, примерно за 1-во ниво: 4 х 10 000 = 40 000 ресурс, а той от своя страна да се запълни, както е удобно на играчите, но така са решили Хората*, за сега така ще го играем, има време да се доосъвършенстват някои неща... И в това правило си има своя смисъл, но едва ли всеки би го разбрал, така че няма да навлизам в посробнсти.
Все пак Хората* са се постарали да направят играта малко по-интересна. Не казвам, че и сега не е, но просто не виждам смисъл да трупаш ресурси на гърба на някой, който не играе. Каква Ви е тръпката от играта. Опитали са се Хората* да ограничат използването на така наречените "касички", мога само да Ги похваля за това. Мисля, че целта Им е била да ориентират играта повече към сблъсъка играч-играч, отколкото към сблъсъка играч-куха лейка, ясно е кой би спечелил. И даже и това, че са разрешили да се нападат "касичките" в обхват х10 ми се струва малко преувеличено, даже и 5 е много, но... Това си е само моето мнение. Винаги има ненаситни играчи, които да цокат от едно и също място постоянно. Е, и това свършва понякога...


______________________
*Бих искал да благодаря на целия екип на Империя Онлайн за показаното разбиране и търнимост към нас - потребителите през всичките тези години!

Леко, ще си счупиш капачките.
Активен

Това което виждаш никога не е това, което изглежда!


Това, че не знаеш за съществуването на едно нещо, то съвсем не означава, че то наистина не съществува.   / Аз /
Kamikadze
Лейтенант
***

Karma: +45/-46
Неактивен Неактивен

Публикации: 172



Профил
« Отговор #31 -: Март 30, 2008, 10:27:58 »

Виж колко събират крепости 7 и 8(от всеки ресурс).

Недостатъчно при игра с късен старт.
Активен

Това което виждаш никога не е това, което изглежда!


Това, че не знаеш за съществуването на едно нещо, то съвсем не означава, че то наистина не съществува.   / Аз /
defiler
Сержант
**

Karma: +17/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 94


Профил
« Отговор #32 -: Март 31, 2008, 15:52:27 »

Аз съм сравнително нов играч. регистрирах се преди около 20-на дена , може би месец.

Нито едно от въведените правила от тогава не ми харесва, поради простата причина , че ако сега ми ограничите приходите от касички (40-50 000 на нападение) аз с какво ще мога да конкурирам някой играч , който има 5-10-15-20 , че и повече пъти население от мен ?

Ето пример : гошо до мене има 8000 точки , аз имам 8000 точки. Гошо обаче се е регистрирал 2 месеца преди мене. В момента той има 120 000 човека само в първата си провинция и още толкова в останалите. Аз имам 25 000 човека в първата и още толкова в останалите. Гошо не е много активен , но може да си позволи много повече армия и много повече неща с добива от това население. Нещо което аз ще мога да си позволя след 2 месеца ако немога да си добивам ресурса чрез атаки.

Ето още един пример .... киро може да си позволи да атакува 6 каси4ки едновременно защото има 30 000 армия. аз имам 4000 армия и мога да атакувам максимум 4 касички , и немога дори да извозя ресурса с тези 1000 войника на касичка , а киро може да си позволи голяма конница.

Според мен това правило само пречи на по-слабите играчи. Защото по-силните си имат големи армии и не им е проблем да си направят още малко конници или да пратят малко повече за да атакуват една касичка която има 40 000 - 50 000 злато , защото така или иначе всички касички в разстояние от 3000 им около мен имат по толкова.

Един въпрос , от кога влизат в сила тези правила ?
Активен
pav4o_pi4a
Гост
« Отговор #33 -: Март 31, 2008, 16:31:52 »

 добре  ако след атаката не ми остане почти никва армия как ще взема паричките или по-точно  с какво    Shocked
Активен
Kamikadze
Лейтенант
***

Karma: +45/-46
Неактивен Неактивен

Публикации: 172



Профил
« Отговор #34 -: Март 31, 2008, 18:13:28 »


Според мен това правило само пречи на по-слабите играчи. Защото по-силните си имат големи армии и не им е проблем да си направят още малко конници или да пратят малко повече за да атакуват една касичка която има 40 000 - 50 000 злато ...


Абслютно вярно. И ограничението за слухтенето е от същата категория: ....
Активен

Това което виждаш никога не е това, което изглежда!


Това, че не знаеш за съществуването на едно нещо, то съвсем не означава, че то наистина не съществува.   / Аз /
traytor
Сержант
**

Karma: +5/-10
Неактивен Неактивен

Публикации: 55


Afraid, do not be... Yoda I am!


Профил
« Отговор #35 -: Март 31, 2008, 19:33:32 »

Аз съм съгласен с правилата и за товаримост на армията и за правилата за вместимост на крепостта, защото просто е по-реалистично. Още от как съм почнал играта се чудя защо няма товароспособност на единиците. Но не ми се струва коректно да пускате правилата в свят който вече си функционира и хората са се съгласили на други правила като са се регистрирали.
Активен

Wise men talk when they have something to say. Fools talk just to say something!
defiler
Сержант
**

Karma: +17/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 94


Профил
« Отговор #36 -: Март 31, 2008, 20:22:42 »

моля някой да каже от кога ще важи това правило , немога да намеря никъде къде го пише а в момента не е валидно.
Активен
rikolinik
Сержант
**

Karma: +22/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 56


Профил
« Отговор #37 -: Март 31, 2008, 20:37:22 »

моля някой да каже от кога ще важи това правило , немога да намеря никъде къде го пише а в момента не е валидно.
*hahaha*
Активен

katsumoto
Редник
*

Karma: +8/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 28


Профил
« Отговор #38 -: Март 31, 2008, 21:35:55 »

defiler - мисля, че вече важат. А иначе - никой не ти е виновен кога си се регнал. Ако всеки се мотаеше да мисли как му е на по-слабия, щеше да стане ма.....та си ..... :cheesy:
С две думи искам да ти кажа - НЕ МУ ПУКА НА НИКОЙ КОЛКО СЛАБ СЕ ЧУСТВАШ. АКО ОСТАНЕШ ТАКЪВ, ЩЕ ТЕ МАЧКАТ И ТОВА СИ Е. ТОВА Е СТРАТЕГИЯ ЗА ОЦЕЛЯВАНЕ, А ВСИЧКИ ВИЕ СТЕ ГО ОБЪРНАЛИ В КЛИЕНТСКИ ОФИС НА СОЦИАЛНОТО МИНИСТЕРСТВО! НА КОЙТО НЕ МУ ИЗНАСЯ, ДА РЕДИ ПАСИАНСИ НА КОМПА.
ИГРАТА ТРЯБВА ДА СТАНЕ ОЩЕ ПО-СЛОЖНА, ЗА ДА ОТСЕЕ ХОРАТА, КОИТО НАИСТИНА МИСЛЯТ С ГЛАВАТА СИ И Я ИГРАЯТ СЪС СЪРЦЕТО СИ. ВСИЧКО ДРУГО СТЕ ПОТЕНЦИАЛНИ КАСИЧКИ.  *stop* СЕГА АКО ИСКАТЕ МИ ИСТРИЙТЕ ПОСТА, НО ПРОСТО МИ ПИСНА ДА ЧЕТА ОПЛАКВАНИЯ И ХЛЕНЧЕНИЯ. АМАН ОТ ЖЕНЧОВЦИ!
Активен
duralumin
УМРИ ПРАВ НЕ ЖИВЕЙ НА КОЛЕНЕ
Капитан
****

Karma: +65/-35
Неактивен Неактивен

Публикации: 298


$$$$$$$$$$$$$$


Профил
« Отговор #39 -: Март 31, 2008, 22:10:13 »

Абе katsumoto каза ли нещо, или все така си си свикнал да се изхождаш на метеното ... Я си кажи ника да те преслушам колко силен се чувстваш ... >Sad
Активен

enjoy the silece
Kamikadze
Лейтенант
***

Karma: +45/-46
Неактивен Неактивен

Публикации: 172



Профил
« Отговор #40 -: Март 31, 2008, 22:10:23 »

defiler - мисля, че вече важат. А иначе - никой не ти е виновен кога си се регнал. Ако всеки се мотаеше да мисли как му е на по-слабия, щеше да стане ма.....та си ..... :cheesy:
С две думи искам да ти кажа - НЕ МУ ПУКА НА НИКОЙ КОЛКО СЛАБ СЕ ЧУСТВАШ. АКО ОСТАНЕШ ТАКЪВ, ЩЕ ТЕ МАЧКАТ И ТОВА СИ Е. ТОВА Е СТРАТЕГИЯ ЗА ОЦЕЛЯВАНЕ, А ВСИЧКИ ВИЕ СТЕ ГО ОБЪРНАЛИ В КЛИЕНТСКИ ОФИС НА СОЦИАЛНОТО МИНИСТЕРСТВО! НА КОЙТО НЕ МУ ИЗНАСЯ, ДА РЕДИ ПАСИАНСИ НА КОМПА.
ИГРАТА ТРЯБВА ДА СТАНЕ ОЩЕ ПО-СЛОЖНА, ЗА ДА ОТСЕЕ ХОРАТА, КОИТО НАИСТИНА МИСЛЯТ С ГЛАВАТА СИ И Я ИГРАЯТ СЪС СЪРЦЕТО СИ. ВСИЧКО ДРУГО СТЕ ПОТЕНЦИАЛНИ КАСИЧКИ.  *stop* СЕГА АКО ИСКАТЕ МИ ИСТРИЙТЕ ПОСТА, НО ПРОСТО МИ ПИСНА ДА ЧЕТА ОПЛАКВАНИЯ И ХЛЕНЧЕНИЯ. АМАН ОТ ЖЕНЧОВЦИ!

Я, мислителю, ми кажи на теория, как ще пребиеш 5 човека от един съюз сам с ограничено слухтене на тежките. Имаш 2 седмици за да го направиш.

Гледам че си феноменален играч та да ми предадеш един урок по И.О.
Активен

Това което виждаш никога не е това, което изглежда!


Това, че не знаеш за съществуването на едно нещо, то съвсем не означава, че то наистина не съществува.   / Аз /
katsumoto
Редник
*

Karma: +8/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 28


Профил
« Отговор #41 -: Април 01, 2008, 09:53:18 »

На мене лично ми харесва, че е по-трудно Tongue. Реално ако погледнете нещата, в средновековието е било супер труден живота и до голяма степен е важало правилото на по-бързия и големият късмет - примерно влиянието на атмосферните условия при битки и прочие. Хората са свикнали да играят по даден тертип и техните действия и операции са в строга последователност. А освен това не ".... на метеното" и не съм мислител. Просто си играя играта без да хленча.
А може ли да ми обясните как един предводител на армия може да извърши за определен времеви период (за ден примерно) шпиониране и слухтене по неограничен брой от заобикалящите го кралства / армии, и то независимо от разстоянието?
Активен
defiler
Сержант
**

Karma: +17/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 94


Профил
« Отговор #42 -: Април 01, 2008, 09:54:39 »

Избягвам да отговарям на хората по форумите , все пак всеки има право на мнение. Кое по-точно прави играта сложна по-този начин ?
напротив става още по-лесна за тези които просто си държат армията в една провинция и си трупат ресурс там, защото с тази товароносимост , ако досега ти изнасяше да нападнеш някой с 1м злато събрано и да претърпиш загуби за 200 000 , то сега като неможеш да носиш повече от 200 000 злато за какво да го нападаш ? хайде всички просто да се окопаем в заградена провинция и да си събираме , и ще се атакуваме само на война за да се палим едни други.

Мисля , че всеки който е играл тази игра знае , че най-голямото удоволствие в нея е именно това да направиш голям удар , особено над някой който се мисли за непобедим зад крепостта и си събира с дни. А какво да кажем за играчите с по 200-500 точки с една армия от 1000-2000 човека ? намират си касичка , взимат 30000 злато от 200 000 , и някой с 4-5к армия който е след тях им я обира.

Може би моят стил на игра е такъв , но аз не виждам нищо положително в това. Какъв е смисълът на тази опция , може ли някой да ми обясни ? Да можем да събираме по-повече злато от собственият си добив ли ? Аз мислех , че играта е направена за да се атакуваме ?
И не , това не е сарказъм , аз просто се опитвам да разбера какъв тип е играта и да реша дали да я играя, защото такива игри и с много по-големи мащаби има поне още 50 , а такива от този тип 10 000.

И не тези правила не са в сила , все още или не работят като хората , току що се прибрах със завидно количество злато от една касичка.
Активен
EVELINA
Капитан
****

Karma: +1031/-44
Неактивен Неактивен

Публикации: 299



Профил
« Отговор #43 -: Април 01, 2008, 09:58:03 »

колко е това "завидно количество злато"?
Активен
defiler
Сержант
**

Karma: +17/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 94


Профил
« Отговор #44 -: Април 01, 2008, 10:25:16 »

над 500к
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!