Imperia Online България  
Април 25, 2024, 09:43:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Относно товароносимостта на единиците и вместимостта на крепостите във версия 4  (Прочетена 55697 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
LCFDIVINE
Полковник
******

Karma: +778/-445
Неактивен Неактивен

Публикации: 1358


KILL for ME_BLEED for ME_DIE for ME


Профил
« Отговор #150 -: Септември 08, 2008, 10:07:54 »

добре а при положение, че аз съм в момента на 106 000 точки и има един на 54000 точки с 3 000 000 ресурс... как да му го взема при положение, че армията ми може да носи само 650 000 злато..... да го нападна още 5 пъти така ли?Huh??? след първата битка той губи 10 000 точки а аз само 3 000.... та нали ще ми взима после за всяко нападение доблест..... вие сте измислили възможно най-тъпите правила, които можехте да измислите. трябваше както много други играчи и аз да спра да играя още когато махнахте военните приходи, но поне не сам пращал смс от около седмица и след като има вече само 10 часов доход няма и да пратя. хахахахха.... и в прочем тази игра вече МИРИШЕ ...... скоро ще се молите някой да иска да я играе..... аман от такива измислени гениичета като вас.... за никъв к*р не ставате.... по - добре не правете повече никакви промени по играта, само я разваляте тотално......... Embarrassed Embarrassed Tongue Tongue Tongue Tongue Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed
az pa si puskam SMS4eta xaxaxa, kato spre6 da igrae6 pusni si mod da ne stane6 kasi4ka  Tongue Tongue Tongue
Активен

VellEll
Гост
« Отговор #151 -: Септември 09, 2008, 20:13:14 »

pri 1 uslovie, ako se bie  ;D
Какво значи ако се бие ?? Армията ми не се сприа  [:-} [:-} [:-}....а това с леките копия според мене е тъпо..тях ги използвам за печелене на доблетст..при разлика в армията м/у мене и протиника 3 пъти....а ако вкарам примерно 50К леки копия в битка най вероятно ще загубя заради морала, а ако са 15К леки коне няма да стане точно така... Tongue Tongue Tongue Tongue
Активен
kotis
Редник
*

Karma: +3/-6
Неактивен Неактивен

Публикации: 20


Профил
« Отговор #152 -: Септември 10, 2008, 00:53:12 »

освен коне за6то не пуснете и крави4ки? През средножековието те са били осножно превозно средсто,а имлекце 6те има за воиската да и дробим попарка.6том сте ре6или да ни правите фермери направете и кравиферми, по да сме истински. Засрамете се ве4е. Това на ни6то не прели4а . Нестига 4е постоянно не6о Ви се багва, а и все нови глупости прокарвате.Тази ера надминахте себеси! *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo*
Активен
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #153 -: Септември 10, 2008, 13:24:56 »

Ще си позволя да публикувам мнението на играч от международния Форум.
Преводът е от английски:

"Момчета, наистина не разбирам за какво е целият този шум... Товароподемността работи много добре в Галактиката, никога не е имало проблем с нея, хората се "фермят" много добре там през цялото време - и касичките и играчите. Наистина ли е разумно, според вас, 1000 мечоносци да носят обратно 3 милиона злато? Защото това се случва в много светове. Замислете се за цените на желязото - защо, според вас, те са толкова високи? Всъщност, ако нещата опираха то производството на фермерите и до златото, което армиите носят от време на време от рейдове, цените на желязото щяха да бъдат повече от разумни. Аз винаги играя смесена стратегия и нека ви кажа едно нещо - да играеш цяла ера на ниски точки, удряйки непрекъснато каси, само за да се "нагрухти" с армия накрая, е също толкова ламерско, като да играеш ферма цяла ера и накрая да сбиеш една грамадна армия някъде и да станеш Маршал с една или две битки.

Не мисля, че има баланс в това играч с много малка армия да забогатява безумно с една атака. Не мисля, че има баланс в това касите да произвеждат ресурс до безкрай, който може да бъде взиман веднъж месечно с нула усилия, по този начин разраствайки продукцията на даден играч стотици пъти. Не мисля, че играчите трябва да са неуязвими по време на война, имайки Крепости 1 и да понасят много по-малки щети по икономиките си от обикновено. Не мисля, че има баланс в което и да е от тези неща. Тези правила, които се въвеждат сега, ПОПРАВЯТ баланса. Ако мислите, че капацитета е твърде малък, това вече е друго нещо, може да се дебатира върху това (въпреки че на пръв поглед товароподемността на единиците е приемлива). Но спрете да ревете за това ново правило, само защото сте свикнали да играете небалансирана игра.

Какво има? Страхувате се, че ще трябва да се понапънете и да мислите, вместо просто да атакувате, да обръщате всичко във войска и пак да атакувате?

Да не говорим за това, че и ако военните приходи се върнат, това допълнително ще свали цените на желязото и дървото до още по-нормални нива."

Polymeron
Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #154 -: Септември 10, 2008, 13:42:01 »

Ще си позволя да публикувам мнението на играч от международния Форум.
Преводът е от английски:

"Момчета, наистина не разбирам за какво е целият този шум... Товароподемността работи много добре в Галактиката, никога не е имало проблем с нея, хората се "фермят" много добре там през цялото време - и касичките и играчите. Наистина ли е разумно, според вас, 1000 мечоносци да носят обратно 3 милиона злато? Защото това се случва в много светове. Замислете се за цените на желязото - защо, според вас, те са толкова високи? Всъщност, ако нещата опираха то производството на фермерите и до златото, което армиите носят от време на време от рейдове, цените на желязото щяха да бъдат повече от разумни. Аз винаги играя смесена стратегия и нека ви кажа едно нещо - да играеш цяла ера на ниски точки, удряйки непрекъснато каси, само за да се "нагрухти" с армия накрая, е също толкова ламерско, като да играеш ферма цяла ера и накрая да сбиеш една грамадна армия някъде и да станеш Маршал с една или две битки.

Не мисля, че има баланс в това играч с много малка армия да забогатява безумно с една атака. Не мисля, че има баланс в това касите да произвеждат ресурс до безкрай, който може да бъде взиман веднъж месечно с нула усилия, по този начин разраствайки продукцията на даден играч стотици пъти. Не мисля, че играчите трябва да са неуязвими по време на война, имайки Крепости 1 и да понасят много по-малки щети по икономиките си от обикновено. Не мисля, че има баланс в което и да е от тези неща. Тези правила, които се въвеждат сега, ПОПРАВЯТ баланса. Ако мислите, че капацитета е твърде малък, това вече е друго нещо, може да се дебатира върху това (въпреки че на пръв поглед товароподемността на единиците е приемлива). Но спрете да ревете за това ново правило, само защото сте свикнали да играете небалансирана игра.

Какво има? Страхувате се, че ще трябва да се понапънете и да мислите, вместо просто да атакувате, да обръщате всичко във войска и пак да атакувате?

Да не говорим за това, че и ако военните приходи се върнат, това допълнително ще свали цените на желязото и дървото до още по-нормални нива."

Polymeron

браво това е и мойто мнение но ме мързи да пиша толкова  *write* *write* *write* *write*
 Smiley Smiley Smiley *bravo* *bravo* *bravo* *bravo* *bravo*
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
BOYAN
Капитан
****

Karma: +182/-120
Неактивен Неактивен

Публикации: 429



Профил
« Отговор #155 -: Септември 10, 2008, 15:50:08 »

bravo  *ok* *bravo* oton
Активен

miroo
Капитан
****

Karma: +60/-41
Неактивен Неактивен

Публикации: 431


Hamilkar-EVIL


Профил
« Отговор #156 -: Септември 10, 2008, 17:15:47 »

Вярно цените  в 31 свят са смешни, направо все едно започва ерата.Добре че продадох желязото на 9 , че сега... Grin
Активен

redbaron
Редник
*

Karma: +3/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 25


Профил
« Отговор #157 -: Септември 10, 2008, 20:35:23 »

Идеята за така наречената "каруца" би могла да се обсъди, защото е наистина добра алтернатива, която да побира определено количество ресурс, примерно и каруците биха могли да са няколко вида: малка, средна и голяма или нещо подобно.
  Това  наистина е една много добра идея. Ще е хубаво да има подобна единица. Чак малка, средна и голяма...Не мисля, че има нужда цял керван да се прави Smiley По-добре ще е един вид единица Каруца, която да има доста голям вместимост, да е скъпа, да няма атака и в случай на бягство на армията, да се зарязва редом с обсадните машини (така ще е по-реалистично - когато бягаш, гледаш кожата да си спасиш, а не да мъкнеш каруцата с чувалите злато Wink). Пак казвам - наистина много добра идея, която няма да е зле да се дообмисли и да се реализира. Няма да е зле този капацитет да се увеличи поне с малко.

  Като цяло това с товаримостта е неприятно наистина, но пък е по-реалистично...Най-неприятният аспект от тази работа е, че примерно нападаш противника си с да речем 25К армия, той има да речем 18К + крепост 5-6то ниво, пълна със стрелци. Да речем, че победиш, НО тук идва и лошата новина - голяма част от армията ти ще е измряла. Така примерно ще са останали 5К войника (примерно пак повтарям), които ще вземат няколко хиляди злато (нз колко точно е товароносимостта на всяка единица), да речем 50К, а в провинцията има 500К злато. Така армията ти оставя зад гърба си 450К злато, без почти никаква защита (казвам почти никаква, тъй като все пак при завършена битка се възтановяват n% от армията и на двамата играча). Това е много голямо прецакване, тъй като ти си пратил цялата си армия за по-голям успех и си загубил 20К войника, но си спечелил. Взимаш 50К злато, а след теб някой готованец минава и докато си пратил отново армията си за останалото злато, онзи е изнесъл всичко на аванта, без да загуби почти никаква войска...Не мисля, че е често това, но айде...
« Последна редакция: Септември 10, 2008, 20:41:11 от redbaron » Активен
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #158 -: Септември 10, 2008, 20:45:47 »

  Това  наистина е една много добра идея. Ще е хубаво да има подобна единица. Чак малка, средна и голяма...Не мисля, че има нужда цял керван да се прави Smiley По-добре ще е един вид единица Каруца, която да има доста голям вместимост, да е скъпа, да няма атака и в случай на бягство на армията, да се зарязва редом с обсадните машини (така ще е по-реалистично - когато бягаш, гледаш кожата да си спасиш, а не да мъкнеш каруцата с чувалите злато Wink). Пак казвам - наистина много добра идея, която няма да е зле да се дообмисли и да се реализира. Няма да е зле този капацитет да се увеличи поне с малко.

  Като цяло това с товаримостта е неприятно наистина, но пък е по-реалистично...Най-неприятният аспект от тази работа е, че примерно нападаш противника си с да речем 25К армия, той има да речем 18К + крепост 5-6то ниво, пълна със стрелци. Да речем, че победиш, НО тук идва и лошата новина - голяма част от армията ти ще е измряла. Така примерно ще са останали 5К войника (примерно пак повтарям), които ще вземат няколко хиляди злато (нз колко точно е товароносимостта на всяка единица), да речем 50К, а в провинцията има 500К злато. Така армията ти оставя зад гърба си 450К злато, без почти никаква защита (казвам почти никаква, тъй като все пак при завършена битка се възтановяват n% от армията и на двамата играча). Това е много голямо прецакване, тъй като ти си пратил цялата си армия за по-голям успех и си загубил 20К войника, но си спечелил. Взимаш 50К злато, а след теб някой готованец минава и докато си пратил отново армията си за останалото злато, онзи е изнесъл всичко на аванта, без да загуби почти никаква войска...Не мисля, че е често това, но айде...

при това което пишеш само талигата ще остане да прибереш труповете
 *write* *write* *write* *write* *write* ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
redbaron
Редник
*

Karma: +3/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 25


Профил
« Отговор #159 -: Септември 10, 2008, 22:20:00 »

при това което пишеш само талигата ще остане да прибереш труповете
 *write* *write* *write* *write* *write* ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Давам само пример, който определено не твърдя, че е точен. Не се хващай за всяка дума  *freak* Ето по-разбираемо обяснение:

Отиваш, пердашиш, печелиш, НО губиш сериозна част от армията си и така взимаш много по-малко злато. Тъй като си нападнал с всичката си армия, чакаш тя да се върне и я пращаш наново за останалото. Уви, някой тарикат е набарал точно този момент и така отива и изнася всичко, без да загуби почти никаква или никаква армия. Това справедливо ли е?
Активен
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #160 -: Септември 10, 2008, 22:45:37 »

Давам само пример, който определено не твърдя, че е точен. Не се хващай за всяка дума  *freak* Ето по-разбираемо обяснение:

Отиваш, пердашиш, печелиш, НО губиш сериозна част от армията си и така взимаш много по-малко злато. Тъй като си нападнал с всичката си армия, чакаш тя да се върне и я пращаш наново за останалото. Уви, някой тарикат е набарал точно този момент и така отива и изнася всичко, без да загуби почти никаква или никаква армия. Това справедливо ли е?

вземи покажи такава битка че да коментираме иначе всичко е глупости
 *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha*
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
redbaron
Редник
*

Karma: +3/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 25


Профил
« Отговор #161 -: Септември 10, 2008, 23:43:58 »

вземи покажи такава битка че да коментираме иначе всичко е глупости
 *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha*
  Няма смисъл човек да спори с такива като теб...Явно си знаеш своето и тъпо, и упорито ще си баеш едно и също  *tired* *hmm*
Активен
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #162 -: Септември 10, 2008, 23:47:37 »

  Няма смисъл човек да спори с такива като теб...Явно си знаеш своето и тъпо, и упорито ще си баеш едно и също  *tired* *hmm*

утре ще ти пратя реални битки да видиш че не си прав  Wink Wink Wink Wink Wink
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
redbaron
Редник
*

Karma: +3/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 25


Профил
« Отговор #163 -: Септември 11, 2008, 00:33:16 »

утре ще ти пратя реални битки да видиш че не си прав  Wink Wink Wink Wink Wink
  Ух...  *hmm*
  Не казвам, че данните са точни (написах в скобките, че и представа си нямам коя единица колко носи). Но мисля ще се съгласиш с мен със следното (няма да ползвам числа, за да не се хващаш за тях Wink):

Провинцията има да речем ЛЛ злато (ЛЛ е произволно количество злато)
Твоята армия е А на брой, а тази на противника Б на брой, като А>Б, но не с много.
След обсадата оставаш с А-Х (където Х е почти равно на А, т.е. оставаш с няколко селяка върху купчината пепел Smiley). Защитникът остава с Б-У (където където Х е почти равно на Б, т.е. дори след възстановяването след битката остава с много малко армия). За тази атака си пратил всичката си войска, т.е. въпреки че си спечелил, си загубил почти цялата си войска. Та тази войска, която ти е останала след битката (А-Х), взима от ЛЛ да речем Л количество злато, защото толкова може да носи и оставя след себе си Л злато (да речем, че след битката войската ти може да носи половината от плячката в провинцията). Тъй като не може да мъкне повече, войската ти си тръгва към дома с Л злато, оставяйки след себе си Л злато + Б-У войска на противника. Тъй като си пратил цялата си войска и си загубил да речем 80% от нея и повече, не можеш да пратиш нова дивизия, която да вземе останалото злато Л във вражеската провинция, и трябва да чакаш твоята А-Х на брой армия да се върне и пак да я пратиш. Ето тук идва гадното:
1.Връщайки се във вражеската провинция с А-Х армия, тази армия няма да е достатъчна (най-вероятно - като се има предвид загубите, които си претърпял преди това) да победи Б-У на брой армия на противника ти. Но дори и да успееш, съществува друга опасност...
2.Докато армията ти марширува към дома или обратно към вражеската провинция да си вземе останалото Л злато, някой вижда, че е имало клане, че е останала някаква адски малка армия на брой, но за сметка на това голямо количество ресурс (Л на брой злато). Така някой ще си вземе златото (дори и да не е ЛЛ на брой, а само Л, то пак си е злато Wink) на аванта, а ти само където си загубил армията си и не си взел всичко, за което си се запътил.
Активен
kosta
Редник
*

Karma: +1/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 17



Профил
« Отговор #164 -: Септември 11, 2008, 06:30:36 »

вземи покажи такава битка че да коментираме иначе всичко е глупости
 *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha*
Аз имам подобна битка.Не мога все още да я побликувам но данните в общи линии са такива-
по шпионаж около 2 300 000 зл.
след атаката избита армия за 1 700 000 зл.
оцелялата армия носи 800 000 зл.
от заграбения обоз към 250 000
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 14   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!