Imperia Online България  
Април 28, 2024, 20:05:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Кръстоносни походи  (Прочетена 8264 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Gen_Vejdi
Senzor
Сержант
**

Karma: +30/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 87



Профил
« -: Февруари 22, 2008, 23:25:46 »

Какво ще кажете да има временни алианси? Т.е. примерно да може всички българи да се включат в един алианс срещу друга държава , една седмица да има война... Да е нещо като кръстоносен поход, със всички опции на нормалната война... Не мисля че е трудно да се направи, просто бутон за временен алианс с продължителност примерно 1 седмица , след което автоматично се разпада и военните приходи се разпределят както се полага... ще има голямо клане... Какво мислите?
Активен

"In peace sons bury their fathers, in war - fathers bury their sons"
Мрак
Нямам представа кой е
Майор
*****

Karma: +142/-123
Неактивен Неактивен

Публикации: 674


Усмихни се - утре ще бъде по-зле


Профил WWW
« Отговор #1 -: Февруари 22, 2008, 23:27:08 »

аз съм за - да има такава опция,пък колко ще се използва е отделен въпрос.
Активен

Скрит/Мрак/Не знам
2000 години преди новата ера са решавали квадратни уравнения...повод да се замислят някои,дето и днес не могат...
Gen_Vejdi
Senzor
Сержант
**

Karma: +30/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 87



Профил
« Отговор #2 -: Февруари 22, 2008, 23:30:38 »

Ами интересна ми се струва идеята , пък и много хора си ги правят тези неща срещу други държави да се бият, просто по този начин ще стане официално  Smiley Може и ако някой е влезнал и по време на войната излезнал да му се вземе доблест... Темата е открита за обсаждане  Wink
Активен

"In peace sons bury their fathers, in war - fathers bury their sons"
danail_dinkov
Капитан
****

Karma: +104/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 371


смъртта е едва началото ...


Профил
« Отговор #3 -: Февруари 23, 2008, 00:39:55 »

Предложението е готино, но смятам, че е приложимо за отделни светове. Аз нямам опит в ИО играл съм една пълна ера в свят 1 ера 6 и в интерес на истината нямаше много противници които да са от различна държава освен от България. Това от друга страна е похвално за всички Българи. Както един мой приятел казва "повече врагове повече чест" *beer* за съм  Smiley
http://www4.imperiaonline.org/forums/bg/index.php?topic=3584.0
Активен

един живот не стига ...
Мрак
Нямам представа кой е
Майор
*****

Karma: +142/-123
Неактивен Неактивен

Публикации: 674


Усмихни се - утре ще бъде по-зле


Профил WWW
« Отговор #4 -: Февруари 23, 2008, 00:57:18 »

Ами интересна ми се струва идеята , пък и много хора си ги правят тези неща срещу други държави да се бият, просто по този начин ще стане официално  Smiley Може и ако някой е влезнал и по време на войната излезнал да му се вземе доблест... Темата е открита за обсаждане  Wink

ще я обсАждаме,ама първо да станат трабантите.
Активен

Скрит/Мрак/Не знам
2000 години преди новата ера са решавали квадратни уравнения...повод да се замислят някои,дето и днес не могат...
Gen_Vejdi
Senzor
Сержант
**

Karma: +30/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 87



Профил
« Отговор #5 -: Февруари 23, 2008, 01:21:33 »

Метафорично казано  Tongue
Активен

"In peace sons bury their fathers, in war - fathers bury their sons"
Pharaon_
Сержант
**

Karma: +16/-14
Неактивен Неактивен

Публикации: 57


Профил
« Отговор #6 -: Февруари 23, 2008, 01:27:15 »

Да от наша гледна точка е добра идеята, ама тва ще рече пълно истребление на платежните чужденци, което може да рече 2 неща:
Първо може да рече, че те ще се ядосат и ще си повикат приятелите от квартала -другите платежоспособни ...нашите Босове ще го направят ... ама може и да рече 2рото смисъл да рече, че ще са в много неудобна позиция и ще започнат да изчезват с ерите ... а това не е добре за Босовете.... Тъй де в общи линии колкото съм за толкова и против :-) . Ама в някой от 4+ световете може да се приложи ...мисля не е дискриминация ...Кръстоносния поход :-)
Активен
MC_MISHO
свят 3
Капитан
****

Karma: +127/-112
Неактивен Неактивен

Публикации: 406


El Diablo


Профил
« Отговор #7 -: Февруари 23, 2008, 02:52:42 »

идеята ев много добра .но има и друг проблем дали ще може да се напише  Sad и ако се напише това цялото нещо като се пусне в действие колко други неща ще се скапят  *hmm* защото това си е работа по голяма част от кода на играта  *freak* *pardon*
Активен

realm 3
Мрак
Нямам представа кой е
Майор
*****

Karma: +142/-123
Неактивен Неактивен

Публикации: 674


Усмихни се - утре ще бъде по-зле


Профил WWW
« Отговор #8 -: Февруари 23, 2008, 02:54:17 »

който и без това сдава багажа постоянно...да,не се бях замислял по този въпрос.
Активен

Скрит/Мрак/Не знам
2000 години преди новата ера са решавали квадратни уравнения...повод да се замислят някои,дето и днес не могат...
Gen_Vejdi
Senzor
Сержант
**

Karma: +30/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 87



Профил
« Отговор #9 -: Февруари 23, 2008, 03:05:47 »

идеята ев много добра .но има и друг проблем дали ще може да се напише  Sad и ако се напише това цялото нещо като се пусне в действие колко други неща ще се скапят  *hmm* защото това си е работа по голяма част от кода на играта  *freak* *pardon*

Не, точно това е че е лесно...Kакто се сформира съюз, но друг бутон ще има затова... Нещо като upgrade на съюза се пада, просто в по-голям диапазон. А тъй като в 1 свят примерно има повече българи, може няколко държави да се обединят в съюз, за другите светове където съотношението е 50/50 може да си остане държава против държава... Не е толкова трудно, само трябва ентусиазъм  Smiley
« Последна редакция: Февруари 23, 2008, 03:08:37 от Gen_Vejdi » Активен

"In peace sons bury their fathers, in war - fathers bury their sons"
Цезар
Гост
« Отговор #10 -: Февруари 23, 2008, 03:22:17 »

Абе стига сте дрънкали,казвайте някой международен свят,влизаме и почваме  >Grin *beer* ;D
Активен
isolde
SINNER
Forum Staff
*

Karma: +1057/-29
Неактивен Неактивен

Публикации: 12


Live by the sword Die by the sword


Профил
« Отговор #11 -: Февруари 23, 2008, 03:24:01 »

Ами да, представям си какво ще се случи като обявят стотиците българи в свят 1 кръстоносен поход на 5-мата норвежци например  *hahaha* *hahaha* *hahaha* Според мен, въпреки че като идея звучи интересно, липсва всякакъв баланс защото при това отпада идеята за 2X, 3X обхват при обявяването на война и така предимството се дава на страната с най-много играчи от дадена националност...
Активен

Цезар
Гост
« Отговор #12 -: Февруари 23, 2008, 03:29:57 »

Чувам в свят 7 имало много от едни наши южни съседи.....  *YAHOO*
Активен
Мрак
Нямам представа кой е
Майор
*****

Karma: +142/-123
Неактивен Неактивен

Публикации: 674


Усмихни се - утре ще бъде по-зле


Профил WWW
« Отговор #13 -: Февруари 23, 2008, 03:34:15 »

в международните няма предимство за никоя държава - единицата си е малко български,макар по принцип да не е такъв...ама до мен в 5 има 5 българи от 100 човека...колко от тях са активни е съвсем отделен въпрос.като бройка примерно турците са колкото българите,ако не и повече - и не ни трябва такава опция,с диването още преди да сме в един съюз си ги тупахме съвместно.но определено си е друго,ако имаше обявена национална война - само дето има една подробност - те войните ще са българия срещу турция или румъния.в краен случай полша.просто няма толкова много много еднонационални играчи...и понеже ще изнесем всички,само турците могат да се опънат донякъде,ще изглежда като расизъм(всъщност не е,ама...) - съответно хич не вярвам да стане тая идея.
Активен

Скрит/Мрак/Не знам
2000 години преди новата ера са решавали квадратни уравнения...повод да се замислят някои,дето и днес не могат...
Gen_Vejdi
Senzor
Сержант
**

Karma: +30/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 87



Профил
« Отговор #14 -: Февруари 23, 2008, 03:37:59 »

Ами не , ще има баланс... Много ясно че няма смисъл 100 българи да обявят война на 5ма норвежци... Примерно коефицента на точките на всичките играчи в даден алианс не трябва да е повече от х2 на другия алианс или може по друга схема да е, но във всеки случай няма да има смисъл срещу 5ма играчи да се вдига цялата врява  Smiley
Активен

"In peace sons bury their fathers, in war - fathers bury their sons"
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!