Imperia Online България  
Март 29, 2024, 02:43:28 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Миграция  (Прочетена 2522 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
SeeK-nDestroY
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 10


Профил
« -: Януари 14, 2012, 14:50:47 »

Щастието ми е на абсолютния си максимум във всички 6 провинции, и въпреки това загубих население от миграцията. Как става таз работа?
пп. Акаунтите във форумите трият ли се поради неактивност?
Активен
gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #1 -: Януари 14, 2012, 15:01:55 »

Всяка провка има различно максимално щастие, зависещо от местоположението и влияещо на общото щастие на империята. Предполагам вече има анексирани провинции в този свят. Т.е. играчите, с които се сравнява твоето щастие при миграцията са анексирали провинции с по-голямо максимално щастие от твоите анексирани, съответно с по-голямо общо щастие на империите си.
Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
SeeK-nDestroY
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 10


Профил
« Отговор #2 -: Януари 14, 2012, 15:08:06 »

Става въпрос за провинция от 2-ри кръг, или там как ги наричате. Демек 13-та, надявам се да разбереш за какво става въпрос. Към сегашен час сме 2-ма човека в света с 5 анексирани провинции (общо 6), и по 1 от 2-ри кръг. И аз намерих единственото разумно обяснение в максимума на щастието, но трябва ли да бъда наказван за това, че се развивам по-бързо от останалите, жертвайки население и злато(ако не жертвам златото да максирам щастието, то загубите на население биха били по-големи)? Благодаря все пак за информацията.
Активен
gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #3 -: Януари 14, 2012, 15:12:37 »

Аз лично смятам че това е доста тъпо. Но положението е такова, и няма оправяне. Ето една тема от преди време, където питах точно за това, там малко по-обширно е коментирано. То загубите на население не са големи, даже са пренебрежими като ги сравниш с прирастта на час, но въпросът си е принципен.

http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=36789.0

Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #4 -: Януари 14, 2012, 15:23:22 »

Щастието е за баланс. Тези, чиито империи са станали още по-големи, губят население, което отива при по-малките риби. Само дето прирастът няма да е същият, ако имаш още една равнинна примерно.
Активен

gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #5 -: Януари 14, 2012, 15:29:21 »

Чесно казано, с практиката и натрупване на ерите аз лично престанах да обръщам внимание на миграцията. Това е миграцията ми от последната седмица  Grin. Мисля, че съм рекордьор. Малко ми бяха потрошили колониите  Grin

Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
SeeK-nDestroY
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 10


Профил
« Отговор #6 -: Януари 14, 2012, 19:37:26 »

но въпросът си е принципен.
Аз, че ще ги прежаля тези дезертьори, ще ги прежаля. Въпроса беше, че няма голяма логика броя на загуби от глобален, независещ от мен фактор, като миграцията, при мой абсолютен максимум, да е отрицателно число. Това значи, че аз нямам пряк контрол над собствената си империя, и както ти си казал - при мен са достигнали абсолютния максимум на щастието си, но разбираш ли, аджеба, другаде били по-щастливи. По мое мнение могат да го направят да е процентно (тъй като причина в по-нисък максимум аз виждам в по-голям шанс за метеж) и тогава биха оправили това недоразумение, но както и да е, явно така стоят нещата, приемам ги. Благодаря пак за информацията Smiley
Активен
SeeK-nDestroY
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 10


Профил
« Отговор #7 -: Януари 14, 2012, 19:53:11 »

Значи наистина е минало много време, скъпа моя Черна Лейди  *rose*
Активен
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #8 -: Януари 14, 2012, 20:58:44 »

По принцип, напълно независимо от теб, мога да се уговоря с някого при промоция да си разменим подаръци с армия. И после да дойдем на пожар при теб. И да ти съборим колониите за щастие.

Но донякъде си прав- играчите не започват с еднакво разположение на провинциите, а и бонусите се определят на случаен принцип. Ако, както отдавна бе предложено, провинциалната карта беше направена еднаква за всички, щеше да е по-честно.
Активен

SeeK-nDestroY
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 10


Профил
« Отговор #9 -: Януари 14, 2012, 21:35:19 »

По принцип, напълно независимо от теб, мога да се уговоря с някого при промоция да си разменим подаръци с армия. И после да дойдем на пожар при теб. И да ти съборим колониите за щастие.

Но донякъде си прав- играчите не започват с еднакво разположение на провинциите, а и бонусите се определят на случаен принцип. Ако, както отдавна бе предложено, провинциалната карта беше направена еднаква за всички, щеше да е по-честно.
Тъй като информацията ми за ИО е със срок на годност, изтекъл преди около 4 години, смея да кажа, че не схванах първия абзац (а за колонии е рано в съответния свят).

А дори да бяха еднакви империалните карти, то пак този с повече провинции би бил ощетен, защото всяка анексирана провинция сваля от абсолютното максимално възможно щастие, което се задава първоначално от столицата - 120. Или по друг начин - колкото повече провинции имаш, толкова по-ощетен си от миграцията. Въпросът ми беше защо това е така и защо не може да подлежи на промяна (трябва да се примириш , че ще губиш по 1-2% население на всяка миграция (което на свят, който е на 1 седмица си оказва влиянието) въпреки факта, че си достигнал максимума на условието, зависещо от теб и все пак се оказваш на загуба за сметка на друг който е направил същото). Но да се предлагат сгради за повишаване на максималното щастие или, както вече казах, миграцията да зависи от щастието в проценти, е работа на някой друг, не моя. За това смятам темата за приключена, получих нужната ми информация. Благодаря ти.
Активен
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #10 -: Януари 14, 2012, 21:58:06 »

Не е така. Средното щастие се пресмята на принципа: сума от (население на провинция Х)*(щастие в провинция Х). След това делиш тази сума на общия брой хора, които имаш.

Т.е, ако имаш късмета някоя равнинна провинция да има и бонус +4 към максималното щастие, местейки столицата в нея и наблягайки на нейното население, ще си обърнеш нещата в своя полза. Не от раз, но за седмица-две и ще си на плюс дори и спрямо миграцията. Макар че и без това предимството от нова провинция прави миграцията смешен недостатък.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!