Imperia Online България  
Април 20, 2024, 17:39:07 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Начало на атака от 117 морал. св.93 ден 5  (Прочетена 2880 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Megabone
Bai Kech :)
Сержант
**

Karma: +11/-16
Неактивен Неактивен

Публикации: 90



Профил
« -: Януари 11, 2012, 11:16:05 »

Здравейте,

Някакви кратки обяснения за морала ? Или по-точно как става така , че Номад на 1000 нетни точки започва битка като атакуващ от 117 морал? При положение , че аз с имперец съм на 101. Не вярвам да има "военна подготовка" повече от 5-6 нива , защото има централизирана власт ниво 1 и само 2 провинции ?!? Едва ли ще наблъскаш 10 нива ВП като взима огромно злато и като имаш само 2 провинции...

Тая вечер са ме касирали на крепост 3 форт.2 като Имперец с доста армия на полето и гарнизон. След сумати симулирани битки и при положение , че бях в топ 100 беше невъзможно някой някога да ме обере и да изкара повече армия.
Сметнах 3-4-5 нива на военна подготовка. Морал 106 като максимум. Ама със 117 ми дойде прекалено прекалено много

Отделно , че след като крепостта пада в рунд 11 остава с 51 морал срещу гарнизона от 60 меча и малкото оцелели стрелци ?!?

При колко морал армията почва да бяга ?
Активен

По-добре ЯК и тъп , отколкото само тъп !
JGCWJ47
Лейтенант
***

Karma: +21/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 214


Профил
« Отговор #1 -: Януари 11, 2012, 11:27:06 »

Чети тук. Понякога помага.
Номада има бонус 10 морал в атака, още 5 от съюзен пост и 2 от военна подготовка - ето ти ги 117. Армията има шанс да избяга под 50 морал.
« Последна редакция: Януари 11, 2012, 11:29:12 от JGCWJ47 » Активен

Вече няма да може да се разхождате с милионни армии. Tongue *SPITEFUL*

Как се отнемат пророческите лицензи?
Megabone
Bai Kech :)
Сержант
**

Karma: +11/-16
Неактивен Неактивен

Публикации: 90



Профил
« Отговор #2 -: Януари 11, 2012, 11:35:08 »

Съюзен пост +5 ? Какво е туй нещо съюзен пост ?

Ами с импереца защо нямам бонус морал в атака ами почвам на 101 в атака ? Или няма... щото така е направено и няма , а не щото нямам проучвания и "съюзни постове"
Активен

По-добре ЯК и тъп , отколкото само тъп !
banshi
Майор
*****

Karma: +48/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 526



Профил
« Отговор #3 -: Януари 11, 2012, 11:42:49 »

Чети тук. Понякога помага.
Номада има бонус 10 морал в атака, още 5 от съюзен пост и 2 от военна подготовка - ето ти ги 117. Армията има шанс да избяга под 50 морал.

# Базовата му стойност за Номадите в нападение е 110, в защита е 100 в анексирани провинции и колонии и 110 в столицата. Но ако играчът атакува друг играч извън обхвата от х2 нетни точки, моралът му пада, защото не се бие с равни. За всяка 0,1 разлика, под или над х2, моралът пада прогресивно с 1,67 точки.
# И двете раси се ползват с 10 бонус точки Морал в защита в столицата. Имперецът има допълнителни 10 бонус точки Морал в защита във всички провинции.
# Когато се сражава с Номад, независимо дали в нападение или защита, Моралът му пада с 10, поради факта, че пред него се е изправил варварин.
# Двете армии започват битката с Глобалния си Морал – 110 срещу 100, в базов вариант, ако и двамата са Номади, 110 срещу 100, ако първият е Номад, а вторият Имперец, и 90 срещу 100, ако първият е Имперец, а вторият Номад. Противникът на Номада винаги влиза в битка с -10 Морал, но тъй като Имперецът има фиксиран бонус 10 Морал в защита, минус Моралът се неутрализира.


колкото до шанса армията да избяга след минаване на 50 морал винаги има, макар че съм се нагледал на битки в които атакуващия се бие до 20 морал да не казвам и по-малък
Активен

Цитат
Oton
Community Manager
Вие не сте ни клиенти, това е безплатна игра, която играете по избор.
Според Общите правила, с които сте се съгласили, когато сте се регистрирали в играта, не можете да имате каквито и да е претенции към нас, именно защото играта, която играете, е безплатна. Дали ще дадете пари за нея или няма да дадете - изборът е Ваш
Megabone
Bai Kech :)
Сержант
**

Karma: +11/-16
Неактивен Неактивен

Публикации: 90



Профил
« Отговор #4 -: Януари 11, 2012, 11:46:39 »

Тоест като смятам да играя миниор , без да касирам насам натам а само да си фармя неутралните провинции из империята до централизирана власт ниво 2-3 да се бях окопал с НОМАД вместо с ИМПЕРЕЦ ? То няма много логика...
Активен

По-добре ЯК и тъп , отколкото само тъп !
JGCWJ47
Лейтенант
***

Karma: +21/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 214


Профил
« Отговор #5 -: Януари 11, 2012, 11:51:36 »

Напротив, точно си се ориентирал - номадите са подходящи за по-агресивна игра, докато имперците за дефанзивна.
Активен

Вече няма да може да се разхождате с милионни армии. Tongue *SPITEFUL*

Как се отнемат пророческите лицензи?
Megabone
Bai Kech :)
Сержант
**

Karma: +11/-16
Неактивен Неактивен

Публикации: 90



Профил
« Отговор #6 -: Януари 11, 2012, 12:23:02 »

Какво съм се ориентирал аз съм регнат за сефте преди 4 дни Smiley Естествено като 100% от новорегистрираните играчи никаде нищо не съм прочел и смятам , че с 2:1 армия съм тоталния шеф.

На ден 2-ри се разбих като идиот в атака и затрих 150 меча със 7 транспортни колички... що годе приживях го , въпреки че си е ОГРОМНА загуба на етап 2-ри ден игра и трябваше да чакам 1 ден да събера ресурс за СЪЩИТЕ тия колички и да касирам.

Сега съм нулиран и касиран като идиот , при положение , че никога не ме е нападал номад до преди това да видя ,че почва от 115-117 морал , а не от 100-105. Вчера изрично направих тема и питах какво да правя с армията през ноща. Дигнах шпионаж и пошпионирах останалите в топ 50 да видя какво имат - направих сумати симулации и при крепост 3 ф.2 бях тоталната костенурка нинджа при битка 105 морал макс. Ама то явно , не е 105 Smiley

Тоест , както бях написал в друг пост как да се зариби новоизлюпен играч и да играе , при положение , че винаги има нещо от което е прецакан - я в атака , я в защита. Никой няма да седи и изчита ръководства по цял ден А дори и да го направи 100% ще пропусне нещо
Активен

По-добре ЯК и тъп , отколкото само тъп !
banshi
Майор
*****

Karma: +48/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 526



Профил
« Отговор #7 -: Януари 11, 2012, 12:41:20 »

Какво съм се ориентирал аз съм регнат за сефте преди 4 дни Smiley Естествено като 100% от новорегистрираните играчи никаде нищо не съм прочел и смятам , че с 2:1 армия съм тоталния шеф.

На ден 2-ри се разбих като идиот в атака и затрих 150 меча със 7 транспортни колички... що годе приживях го , въпреки че си е ОГРОМНА загуба на етап 2-ри ден игра и трябваше да чакам 1 ден да събера ресурс за СЪЩИТЕ тия колички и да касирам.

Сега съм нулиран и касиран като идиот , при положение , че никога не ме е нападал номад до преди това да видя ,че почва от 115-117 морал , а не от 100-105. Вчера изрично направих тема и питах какво да правя с армията през ноща. Дигнах шпионаж и пошпионирах останалите в топ 50 да видя какво имат - направих сумати симулации и при крепост 3 ф.2 бях тоталната костенурка нинджа при битка 105 морал макс. Ама то явно , не е 105 Smiley




Тоест , както бях написал в друг пост как да се зариби новоизлюпен играч и да играе , при положение , че винаги има нещо от което е прецакан - я в атака , я в защита. Никой няма да седи и изчита ръководства по цял ден А дори и да го направи 100% ще пропусне нещо


   това че си се регнал преди 4 дена за сефте, повечето имат една две ери зад гърба си в тази версия и са наясно с предимствата и недостатъците на расите, ако наистина смяташ да си "копаш" импереца е идеален на по-късен етап (при елитните армии) си на 6. Колкото до морала на армията по-нататък имай впредвид че номад може да ти цъфне и със над 150 морал, т.е. 110 базов + 10 за пост (ако е от властимащите) + 20 за висока доблест + 15 военна подготовка.
Активен

Цитат
Oton
Community Manager
Вие не сте ни клиенти, това е безплатна игра, която играете по избор.
Според Общите правила, с които сте се съгласили, когато сте се регистрирали в играта, не можете да имате каквито и да е претенции към нас, именно защото играта, която играете, е безплатна. Дали ще дадете пари за нея или няма да дадете - изборът е Ваш
bobosam
Капитан
****

Karma: +145/-143
Неактивен Неактивен

Публикации: 292



Профил
« Отговор #8 -: Януари 11, 2012, 13:26:05 »

Има едно златно правило в тази игра - винаги има армия която да те бие. Ако няма в момента такава - някой ще я направи. Ако не може да я направи - ще ти пуснат някое и друго камикадзе и пак ще те бият. Имай го в предвид, ако не искаш да гледаш тъжно 20-30 доклада за един блок ако някой ти е вдигнал мерника. Успех в играта и не се отчайвай от първия неуспех. Добрият играч е този, който като го бутнат съумява пак да се изправи.
« Последна редакция: Януари 11, 2012, 13:31:14 от bobosam » Активен

Ти имаш своя позиция, която отстояваш, моля те, остави ме и аз да отстоявам своята, без да се обиждаш - ти, както и всички други, които смятат, че Екипът, аз или някой друг, който е дръзнал да каже нещо, което не ви харесва, са ви длъжни с нещо...
_DRAGON_
Billyes
Редник
*

Karma: +14/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 18



Профил
« Отговор #9 -: Януари 11, 2012, 13:56:12 »

  Добрият играч е този, който като го бутнат съумява пак да се изправи.
100 % истина  Smiley
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!