Imperia Online България  
Март 28, 2024, 12:13:37 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кой ще стане европейски шампион 2012 г.?  (Гласуването приключено: Юни 22, 2012, 00:59:47 )
Чехия - 1 (4.5%)
Португалия - 1 (4.5%)
Германия - 6 (27.3%)
Гърция - 2 (9.1%)
Испания - 3 (13.6%)
Франция - 2 (9.1%)
Англия - 5 (22.7%)
Италия - 2 (9.1%)
Общ брой гласове: 22

Страници: [1] 2 3 ... 26   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ЕВРОПЕЙСКО  (Прочетена 56597 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« -: Декември 28, 2011, 02:00:16 »

Всички с нетърпение очакваме Европейското по Футбол.

Време е да уточним правилата, и ако има преждложения да гласуваме. Също така преди събирахме награден фонд. А сега?

Според мен правилата трябва да си останат същите. Съгласен съм да наградим най-добрия. 
« Последна редакция: Май 07, 2012, 23:23:04 от smehh » Активен
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #1 -: Май 07, 2012, 23:24:10 »

ъп
Активен
agent_n
НАСКЪРБЕН КЛАСИК
Майор
*****

Karma: +391/-387
Неактивен Неактивен

Публикации: 783


Аз nastrade-вечно недоволен-регистр. февруари 2006


Профил
« Отговор #2 -: Май 07, 2012, 23:34:58 »

уточнявайте, мен няма да ме има няколко дни. разчитам на вас. Wink
Активен

"Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита"
Хр. Ботев

...
Акълът е нещо, което можеш да раздаваш и без да имаш.
...
Човек, който няма чувство за история, е като човек, който няма уши и очи !
...
Koга ще се оправи България ?
*********************************************************
SCOTLAND
Редник
*

Karma: +68/-45
Неактивен Неактивен

Публикации: 26


Y.N.W.A


Профил
« Отговор #3 -: Май 07, 2012, 23:54:27 »

Аз съм за игра! .................... и нека най добрия победи *beer*
Активен
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #4 -: Май 08, 2012, 09:17:23 »

преди събирахме по 20 лева, а сега?

Цитат
Правилата на играта:
1. Всеки играч има правото на един акаунт, ако бъдат хванати нарушители, то техните акаунти ще бъдат изтривани и елиминирани от класирането, а притежателите им - строго порицани!

2. За да се вземе участие в ерата е необходимо публикуването на прогноза, съобразена с настоящите правила, чрез собствен форумен акаунт в тази форумна тема.

3. Прогнозата се състои от:
а) за предварителния кръг - предвиждания за класирането и представянето на отборите в първенството и за голмайстор на турнира. Подредбата на отборите в групите е според очакването на участника за тяхното реално бъдещо класиране в групата. Зачитат се онези прогнози, моментът на публикуването на които е не по-късно от началото на откриващия турнира мач.
б) за кръг 1 - 7 - съгласно правило 5 на стандартната ФИ, като твърди мачове не могат да се посочват.

4. Промяна във вече направена прогноза се осъществява с публикуването на ново мнение, съобразено с правилата за публикуване на прогноза.

5. Най-добрите играчи ще бъдат включени в ЗАЛА НА СЛАВАТА

6. Кръгове:
- Предварителен, включваш прогнози за:
а) местата от едно до четири във всяка група;
б) четвъртфиналистите;
в) полуфиналистите;
г) финалистите;
д) световния шампион, втория, третия и четвъртия в турнира;
е) голмайсторът на турнира;
ж) отборът, отбелязал най-много голове;
з) отборът с най-малко допуснати голове;
и) отборът с най-много допуснати голове;
й) отборът от групата на фаворитите, който няма да прескочи групите;
к) отборът от групата на аутсайдерите, който ще се представи най-добре.
- Групови кръгове, десет на брой, включващи:
а) пръвите мачове от всяка група - два кръга;
б) вторите мачове от всяка група - два кръга;
с) третите мачове от всяка група - два кръга.
д) Осминафинален кръг, включващ осминафиналните срещи на турнира.
е) Четвъртфинален кръг, включващ четвъртфиналните срещи на турнира.
ж) Полуфинален кръг, включващ полуфиналните срещи на трунира.
з) Финален кръг, включващ малкия и големия финал.

7. Оценяването се извършва както следва:
- За познат знак:
а) на ниво групи - по 3 (три) точки;
б) на ниво осминафинали, четвъртфинали, полуфинали и финали - по 4 (четири) точки.
- За познат точен резултат:
а) на ниво групи - по 2 (две) точки;
б) на ниво осминафинали, четвъртфинали, полуфинали и финали - по 3 (три) точки.
- За познато място в предварителните групи - по 2 (две) точки.
- За познато класиране:
а) за познат осминафиналист - по 4 (четири) точки
а) за познат четвъртфиналист - по 6 (шест) точки;
б) за познат полуфиналист - по 8 (осем) точки;
в) за познат финалист
= по 20 (двадесет) точки, ако отбора е от групата на фаворитите (Испания, Бразилия, Аржентина, Англия, Холандия, Германия, Италия, Франция, Португалия);
= по 30(тридесет) точки, ако отбора е от средната група (Кот д`Ивоар, Сърбия, Дания, Мексико, САЩ, Уругвай, Камерун, Гана, Нигерия)
= по 45 (четиридесет и пет) точки, ако отбора е от групата на аутсайдерите (ЮАР, Чили, Парагвай, Австралия, Гърция, Южна Корея, Швейцария, Словакия, Словения, Япония, Алжир, Хондурас, Н. Зендландия, С. Корея)
г) за познат отбор на второто място
= 5 (пет) точки, ако отбора е от групата на фаворитите;
= 7 (седем) точки, ако отбора е от средната група;
= 9 (девет) точки, ако отбора е от групата на аутсайдерите;
д) за познат шампион
= 10 (десет) точки, ако отбора е от групата на фаворитите;
= 20 (двадесет) точки, ако отбора е от средната група;
= 40 (четиридесет) точки, ако отбора е от групата на аутсайдерите;
е) за познат голмайстор - 30 точки
ж) за познат отбор, отбелязал най-много голове - 10 точки;
з) за познат отбор, допуснал най-малко голове - 10 точки;
и) за познат отбор, допуснал най-много голове - 10 точки;
й) за познат отбор от групата на фаворитите, който няма да прескочи групите - 20 точки, като в тази прогноза може да се посочи само един отбор;
к) за познат отбор от групата на аутсайдерите, който ще се представи най-добре - 25 точки. Може да се посочи само един отбор в тази прогноза. Най-добре представил се отбор е този, който е достигнал до по-високо ниво в турнира. Ако са достигнали еднакво високо, гледа се общ брой спечелени точки. Ако спечелените точки са еднакви, гледа се головата разлика. Ако е еднаква, гледат се вкараните голове. Ако и те са равни, присъждат се точки на тези, които са дали в своите прогнози отборите, спорещи на този последен етап от съпоставката.
л) за познат отбор на трето място - 7 точки;
м) за познат отбор на четвърто място - 5 точки.

8. Класирането на играчите се извършва междинно и след края на ерата (окончателно).
За "шампион" се провъзгласява участника, спечелил най-много точки за ерата.
За "спец" се провъзгласява участника, спечелил най-много точки в предварителния кръг.
При равенство в точките предимство има този, познал шампиона на турнира. При ново равенство печели този, познал отбора, заемащ второто място на турнира. При ново равенство печели този, познал голмайстора на турнира. При ново равенство печели този, познал повече полуфиналисти. При ново равенство печели този, познал повече четвъртфиналисти. При ново равенство печели този, познал повече осминафиналисти. При ново равенство печели този, познал повече първи места в групите. При ново равенство печели този, познал повече четвърти места в групите. При ново равенство печели този, който има по-голям брой познати срещи (знаци). При ново равенсто печели този, който има по-голям брой познати точни резултати. При ново равенство печели този, чиято обща разлика (абосюлтна голова разлика) между прогнозирани и реални резултати в ПОЗНАТИТЕ срещи е най-малка. Разликата се смята като различие между прогнозиран брой на головете за даден отбор и реално отбелязаните голове, независимо дали в повече или по-малко. При ново равенство печели този, чиито сбор на коефициентите за познатите знакове, определени от букмейкър "Еврофутбол" в редовната си програма, е най-голям.

9. Медали се раздават на участниците, представили се най-добре в кръгове от 1-ви до 8-ми според правило 10 на стандартната ФИ. Ако участник завърши с поне един медал повече от всички останали, присъжда му се бонус от 3 точки. Ако завърши с два медала повече от всички останали, присъжда му се бонус от 6 точки. Ако завърши с три и над три медала повече от всички останали, присъжда му се бонус от 12 точки.

10. В зависимост от представянето на участниците е възможно да бъдат присъдени бонуси. Игровите бонуси са следните:
- за познаване на всички места в една група - 3 точки;
- за познаване на всички знаци от една група - 5 точки;
- за познаване на всички знаци от осминафиналите - 6 точки;
- за познаване на всички знаци от четвъртфиналите - 3 точки.

11. Ако някой от участниците има претенции към оценяването за конкретен кръг, трябва да ги предяви до започването на първия мач от следващия кръг.

12. Всеки може да се включи в играта или откаже от нея по всяко време.

13. За препоръки, грешни изчисления, победи с нисък морал и други - лично съобщение на FUTBOL.

14. Нека играта започне СЕГА

това са правилата от Световното да ги припомним все пак.
Активен
Rider_M
Skeletan
Редник
*

Karma: +141/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 31



Профил
« Отговор #5 -: Май 08, 2012, 21:39:17 »

Точкуването на знаковете и резултатите като е променено дали ще наруши баланса с даваните точки за останалите прогнози?
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #6 -: Май 08, 2012, 23:53:21 »

 незнам ,не ми се смята .... но ще ми е интересна една ера за европейското по каквито и да е правила ......мога само да кажа ....наздраве  *beer* *beer* *beer* и да почерпя по някоя бира Smiley
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
SCOTLAND
Редник
*

Karma: +68/-45
Неактивен Неактивен

Публикации: 26


Y.N.W.A


Профил
« Отговор #7 -: Май 08, 2012, 23:59:51 »

незнам ,не ми се смята .... но ще ми е интересна една ера за европейското по каквито и да е правила ......мога само да кажа ....наздраве  *beer* *beer* *beer* и да почерпя по някоя бира Smiley
.......джимка и само ливърпул бате   *beer* Smiley
Активен
ghim-333
Лейтенант
***

Karma: +117/-53
Неактивен Неактивен

Публикации: 182


Профил
« Отговор #8 -: Май 09, 2012, 07:39:19 »

правилата са супер  ;D обаче голямо изчисляване ще падне  Grin
Активен
naftex
Майор
*****

Karma: +429/-442
Неактивен Неактивен

Публикации: 977



Профил
« Отговор #9 -: Май 10, 2012, 13:25:16 »

Елката ни или с други думи Росен и до сега се е справял,ще издържи и сега.Ние ще помагаме с каквото можем.
Аз също съм на мнение,че не е зле,който има възможност да отдели по някой лев.Аз моя плакет,примерно,все още си го пазя Smiley
Активен
Rider_M
Skeletan
Редник
*

Karma: +141/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 31



Профил
« Отговор #10 -: Май 10, 2012, 20:45:46 »

Аз предлагам както преди: който иска дава пари, който иска не дава и играе за слава. Сега му е времето да решим как ще се разпределят събраните евентуално средства - дали ще се дадат на най-напред класиралия се от далите или по някакъв друг начин ще се разпределят. Сега е момента и да решим относно сумата, която ще се събира от всеки желаещ. Ако не се съберем достатъчно желаещи с парична вноска, по-добре въобще да не се събират. В този смисъл сега му е времето и да се изразява желание за парично участие. Та аз изразявам своето желание да участвам, като мога да го направя с вноска от 10,00 лв. до 20,00 лв., което смятам за нормално. Може всеки да изрази мнение за размера на вноската, за да се оформи някакъв консенсус и да се събира някаква еднаква сума от всеки.

Общо взето набирането на средствата може да стане както преди: публикувам номера на банковата си сметка, която е в БАНКА ДСК ЕАД. Всеки може да отиде до клон на тази банка в населеното място, в което живее, и да внесе там в брой на каса без такса (поне си мисля, че е без такса). Ако има такса, тя ще е минимална в сравнение с тази, която ще се плати ако се превежда от друга банка. Сега, аз нямам нищо против и друг да събира парите. Накрая миналия път ги преведох по сметка на победителя - Смех. Ако обаче нямате открита банкова сметка, тогава може да се преведат с пощенски запис например, стига победителя да ми предостави личните си данни. Или пък ако има някакъв друг начин на ум, ще го уточним. Няма лошо и да се видим лично, аз вече си купих нов велосипед - Драг Мастър 2300 Компакт и с него за мен няма вече далечно разстояние.
 *freak*

Относно точкуването: ще го обмисля уикенда, щото сега съм изморен. Евентуално този уикенд, но не обещавам. А може да го направим направо със старите точки за познат знак и познат точен резлутат, както беше преди. Мисля, че се получи добре тогава. А и очевидно и в двете специални ери - Евро и Светвоно - ясно се вижда, че най-решителен е предварителния кръг, както и според мен трябва да бъде.

А, ако някой има предложения или нещо друго, сега е момента. Спомням си, че щяхме да включим и познаването на победител в класацията за най-добър вратар, и в разни други класации, които там има. Освен това ще е хубаво да има и правило за определяне на голмайстор, когато няколко играча са постигнали еднакъв брой голове на финалите. Разбира се, ако самото първенство има такова правило, още по-добре. Щото си спомням преди, че се определяха двама или повече голмайстора на първенството, щом са отбелязали еднакъв брой голове. Но и така да бъде, просто тези, дали прогнози за тях, ще печелят. Но е хубаво да се уточни преди началото, а и ако някой знае как ще става определянето на голмайстор на това Евро, нека сподели.

Друго не се сещам, но ако някой има какво да казва, да говори сега или да мълчи навеки!
 Grin
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.
gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #11 -: Май 10, 2012, 20:56:52 »

Записвам се за участие, каквито и да са условията. Смятам наградата да доида да си я взема лично от Габрово след първенството. И да направя нещо което отдавна ми се иска да направя - да занеса бисквитки и чай на г-н Скелетан  Grin
Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
popa007
Редник
*

Karma: +93/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #12 -: Май 10, 2012, 21:02:57 »

еееее, АМА МНОГО СТАНАХМЕ ПОБЕДИТЕЛИТЕ 
да де,  МЕРАКЛИИТЕ ИСКАХ ДА КАЖА
*hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha*

и аз участвам,  и предлагам вноската да е 20 лв.
 и всички пари при мен ... да де, при победителя  *hahaha* *hahaha*

ако Скелета не се затруднява да бутне точките с една нагоре : 4 за знак и 3 за точен, ако не - остават както са били на световното

нека всички голмайстори с равен брой голове /най-много де/ да печелят - няма лошо

и без това М. Гомез ще е номер едно  и то единствен със 7 гола!!!

побързайте с фиша за предварителния кръг, за да имеме време да мислим

Евро 2012 започва след 30 дни

НЯМА ВРЕМЕ!!!  Tongue

« Последна редакция: Май 10, 2012, 21:06:47 от popa007 » Активен
popa007
Редник
*

Karma: +93/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #13 -: Май 10, 2012, 21:10:45 »

сега като се замисля, имам друго предложение:

на световното пари са дали 6 човека, ако пак са толкова малко , то нека цялата сума отиде при победителя,
но ако се съберем 10 и повече участника, нека парите се разпределят така:
1-st - 50 %
2-nd - 30 %
3-rd - 20 %

нека всеки си каже мнението, моля!

Активен
popa007
Редник
*

Karma: +93/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #14 -: Май 10, 2012, 21:14:31 »

що се отнася до най-добър вратар, то аз съм против!

Знаете ли кой беше най- добрия вратар в САЩ `94 и защо!

и тук може да се получи нещо такова

освен ако някой не изнамери легална дефиниция на понятието най-добър вратар на евро 2012 г.

или какво, ще чакаме УЕФА да си го избере ли, ОК, и така става - както решите

аз съм против

това което е било включено на световното ми се струва напълно достатъчно!
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 26   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!