Imperia Online България  
Април 25, 2024, 22:15:42 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Номади-Имперци.  (Прочетена 2887 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Phonomania
Редник
*

Karma: +5/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 21



Профил
« -: Юли 09, 2011, 11:07:55 »

Здравейте,
В новата версия след развиване на играчите да кажем над 4 милиона армията на имперците е безполезна срещу армията на номадите.
Като след последната промяна на атаката на стрелците, работата е още по-сериозна.

Та въпроса ми е, това реалистично погледнато не трябва ли да е обратно, т.е. номадите да имат силна армия в началото от развитието, а имперците след много-много развитие да имат силна армия(говорим за онези 0.5% атака).
Т.е. исторически погледнато, няма нито едни номади, който да са се развили и оцелели, като империи... ми да кажем че има ?
« Последна редакция: Юли 09, 2011, 16:55:53 от house83 » Активен
funtomas
Майор
*****

Karma: +333/-138
Неактивен Неактивен

Публикации: 827


Сеирджия в 13и свят със Sandman


Профил
« Отговор #1 -: Юли 09, 2011, 15:12:03 »

Историята познава прецеденти  ... циганите са типични номади и  до днес са напаст ...   Grin    Само дето не става дума за империя   Grin

П.П.: Извинявай за лекия спам, ама то не е съвсем такъв ...
Активен

...Идеалният съюз за война... Дали...
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #2 -: Юли 09, 2011, 15:20:21 »

не ми останало време да смятам след промените как точно стоят нещата но определено махането на боноса х3 на ктафарктите в първия рунд срещу фалаги води до някакъв балас в армите друг е въпроса кой ще стой нол стоп да балансира армия при различни атаки  *freak*

Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
karavelov
Редник
*

Karma: +6/-6
Неактивен Неактивен

Публикации: 28


Профил
« Отговор #3 -: Декември 05, 2011, 01:25:57 »

Има доста недомислици и според мен. На ниво елитна армия имперците са безпомощни срещу номадите. Пример:
Катафракт стрелците (елинтите конни стрелци на номадите) стрелят 1 рунд преди мелето, обаче със сила 135, не както обикновениите стрелци със сила 24, но се ползват като тях с бонус х3 срещу всякакъв вид копия.
1. Това е някак неправдоподобно - как така стрелата изстреляна от кон е 5.62 пъти по силна от стрелата изстреляна от земата. Дори би трябвало да е обратното.
2. Това обезмисля всякакъв вид фаланги - с конни стрелци на брой 1/3 от броя на фалангите, те изобщо не оживяват до мелето.
3. Битката остава да се решава от конете само, обаче и там имперците са яко прецакани, заради бонуса, който се дава на всеки 1000 катафракти.
Активен
desetks
Редник
*

Karma: +5/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 33


Профил
« Отговор #4 -: Декември 07, 2011, 20:58:19 »

Има доста недомислици и според мен. На ниво елитна армия имперците са безпомощни срещу номадите. Пример:
Катафракт стрелците (елинтите конни стрелци на номадите) стрелят 1 рунд преди мелето, обаче със сила 135, не както обикновениите стрелци със сила 24, но се ползват като тях с бонус х3 срещу всякакъв вид копия.
1. Това е някак неправдоподобно - как така стрелата изстреляна от кон е 5.62 пъти по силна от стрелата изстреляна от земата. Дори би трябвало да е обратното.
2. Това обезмисля всякакъв вид фаланги - с конни стрелци на брой 1/3 от броя на фалангите, те изобщо не оживяват до мелето.
3. Битката остава да се решава от конете само, обаче и там имперците са яко прецакани, заради бонуса, който се дава на всеки 1000 катафракти.
Катафрактите-стрелци са безполезни срещу имперци .... , те гонят катафрактите от фланговете и ги пращат в центъра срещу фалангите , а самите кат.-стр.(които са обезателно по-слаби от катафрактите) се изправят срещу паладините. Разбира се, това зависи от количествата, но ако импереца има умерено количество фаланги(така, че да няма много по фланговете) кат.-стр. се оказват безполезни. Иначе съм съгласен,че номадите имат тотален военен превес, катафрактите са по-силни от паладините в големи количества, а ако има повечко стрелци, фалангите са абсолютно безполезни.
Активен
gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #5 -: Декември 07, 2011, 21:06:51 »

Катафрактите-стрелци са безполезни срещу имперци .... , те гонят катафрактите от фланговете и ги пращат в центъра срещу фалангите , а самите кат.-стр.(които са обезателно по-слаби от катафрактите) се изправят срещу паладините. Разбира се, това зависи от количествата, но ако импереца има умерено количество фаланги(така, че да няма много по фланговете) кат.-стр. се оказват безполезни. Иначе съм съгласен,че номадите имат тотален военен превес, катафрактите са по-силни от паладините в големи количества, а ако има повечко стрелци, фалангите са абсолютно безполезни.

Аз пък мисля, че ви куца мащаба... фалангата трупа бонус за бройка и е много далеч от безполезна.  Бих казал че е е пълен ъпсурд да се говори кой срещу кого е безсилен на високи точки. Всичко зависи от построиката на армиите. И двете раси имат по една "супер" единица, но в крайна сметка срещу тях има противоединици.
Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!