Imperia Online България  
Март 29, 2024, 15:38:09 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: ако спечелите 300 милн евро от лотарията,коя си бихте купили:)
Pagani Zonda R
Mclaren F1
Lamborghini Aventador
Bugatti Veyron SS
Koenigsegg CCX
Ferrari Enzo
Audi R8
Porshe 911 GT3 RS
Nissan GT-R
BMW M3
Mittsubishi Lancer EVO

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема за автомобилни фенове,и не само такива  (Прочетена 25789 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #75 -: Декември 05, 2011, 14:03:29 »

Аз пък не се кефя от бързите коли, а от големите - с комфортна возия. Има ли място в тази тема за разни S-класи, Пежа 406, 407, 607?  Grin

Как да не подкрепя вуйчето, като проявява перфектен вкус!  *pardon*
Второ Пежо карам, първото го взех случайно-405, а второто съвсем целенасочено-406. Бях безкрайно доволен от първото и нямах никакви колебания при избора на нова кола. И пак поради същите причини започнах да се оглеждам за 407. Трябваше ми пикап и се бях насочил към Партнер, ама една камара народ ми промиха мозъка с VW Кади. То не бяха хвалби, то не бяха чудеса, било желязна кола и т.н. От желязното мога единствено да се съглася с колелата и окачването-само едни железа и никакви системи за меко возене. Всеки път като се кача на Кадито, си спомням с умиление за детските ми години, когато се возех на каруцата на дядо ми.... Ама ако е само возенето-с мед да го намажеш. Една камара проблеми има по него. Подлъгах се и сега съжалявам горчиво. А за Аудитата... Така се оказа, че мои приятели си накупуваха аудита-един си взе А4, а друг две(!) А6. На тоя втория и на двете му се працакваха и турбо и какво ли не, накрая и моторът му изгърмя... А първия като се напие си признава(но само като се напие, иначе не! Grin ), че най-хубавата му кола е била една 306, която имаше преди Аудито.   Wink
Активен

Mitko74
Лейтенант
***

Karma: +61/-79
Неактивен Неактивен

Публикации: 115



Профил
« Отговор #76 -: Декември 05, 2011, 19:25:57 »

Гледам и не вярвам на ушите си Grin   Пежо излезе най-добрата кола  *scratch*  .  Карайте си ги Wink
ми ако покараш пежо ще разбереш за какво става въпрос
Активен

skyline
Редник
*

Karma: +22/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 41


Профил
« Отговор #77 -: Декември 05, 2011, 21:13:52 »

Охххх.... мъка... червена мъка  Sad

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=818974

като гледам тоя пост и се сещам за най скъпото ферари:


това е 250 GTO...първия модел с това означение отзад...автомобил,който слиза директно от пистите,след като няколко години подред побеждава на всяко трасе на което се появи...последното такова Ферари,което се появи на пазара,се продаде срещу скромната цена от 14 милн долара...никога няма да забравя как Джеръми Кларксън от Топ Гиър го обикаля,облизва се...и единственото,което направи накрая бе да хване една рулетка и да го поизмери малко...оказа че лявата врата е по къса от дясната с 2 см :oкола за 14 мил долара...причината за това че всяка бройка от тоя автомобил е правено изцяло на ръка и кое как пасне...а причината поради,която не се качиха да го покарат...нито една застрахователна компания не се навила да го застрахова
Активен
Evo
Гост
« Отговор #78 -: Декември 05, 2011, 21:32:44 »



Това е машината Smiley
Активен
skyline
Редник
*

Karma: +22/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 41


Профил
« Отговор #79 -: Декември 05, 2011, 21:44:14 »

ама не само снимки...искаме и факти...поне ти разбираш от коли повече и от мен *beer*
Активен
Evo
Гост
« Отговор #80 -: Декември 05, 2011, 22:00:33 »

В сравнение с показаните по-горе е доста по-слабичка ...400 коня само .Освен външният си вид може да се похвали и с перфектно ускорение и еластичност на двигателя . Ако седне добър пилот зад волана на Ево ...много малко , ще са колите и моторите дето да го бият .Технически данни утре , ще давам че ся ме мързи  Grin Grin *beer* *beer*
Активен
Evo
Гост
« Отговор #81 -: Декември 05, 2011, 22:01:46 »

Говоря за това горе ...стандартният модел е  по-слабичък  Smiley
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #82 -: Декември 05, 2011, 22:02:21 »

еластичност на двигателя?Huh? Колко му е модула на Юнг?  Grin Grin
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Evo
Гост
« Отговор #83 -: Декември 05, 2011, 22:03:33 »

еластичност на двигателя?Huh? Колко му е модула на Юнг?  Grin Grin
Откъде да знам , бре  Grin Grin
Активен
g06k0
Редник
*

Karma: +113/-44
Неактивен Неактивен

Публикации: 11


Ю


Профил
« Отговор #84 -: Декември 05, 2011, 22:38:53 »

А ето всъщност и най-скъпия автомобил за когото са платени реални пари.




Bugatti 57 SC Atlantic от 1936 г. е новият носител на титлата „Най-скъпата кола в света”. Тя бе купена за сума между 30 и 40 млн. долара, според източник близък до сделката и цитиран от в-к Wall Street Journal. Купувач е автомобилният музей Mullin в Окснард, Калифорния. Продавачи са наследниците на невролога д-р Питър Уилямсън, известен в Америка специалист по епилепсията. Освен с постиженията си в лечението на тази болест, Уилямсън е бил популярен и с отличната си колекция от френски спортни автомобили, създадени между двете световни войни – предимно Bugatti, Talbot Lago, Delage, Delayhe.

Неговото Bugatti 57 SC Atlantic спечели скъпарския конкурс за елегантност на ретро автомобили в Пебъл Бийч през 2006 г. В света са останали два такива автомобила, единият доскоро беше собственост на колекцията на д-р Уилямсън, другият е притежание на модния дизайнер Ралф Лорен. Неговата обаче е черна.

Без значение дали тази сделка е била сключена на 30 или 40 млн. долара, тя със сигурност е по-крупна от цената платена за досегашния носител на титлата „Най-скъпата кола в света”. През м. май 2009 г., Ferrari 250 Testarossa от `57 г. беше продадено за 12,2 млн. долара. Това е над два пъти по-евтино от сумата, платена за колекционерското Bugatti 57 SC Atlantic.






Активен

Има две безкрайни неща- Вселената и човешката глупост. Но не съм много сигурен за Вселената.
Айнщайн
skyline
Редник
*

Karma: +22/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 41


Профил
« Отговор #85 -: Декември 05, 2011, 22:44:46 »

Гоше  *beer*това и аз не го знаех...
Активен
skyline
Редник
*

Karma: +22/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 41


Профил
« Отговор #86 -: Декември 05, 2011, 22:46:33 »

И за да е спокоен Абсо...добавих Евото...но си чакаме утре техническите данни
Активен
Evo
Гост
« Отговор #87 -: Декември 05, 2011, 22:48:12 »

И за да е спокоен Абсо...добавих Евото...но си чакаме утре техническите данни
А ,как да си гласувам за него ...вече гласувах
Активен
skyline
Редник
*

Karma: +22/-60
Неактивен Неактивен

Публикации: 41


Профил
« Отговор #88 -: Декември 05, 2011, 22:49:07 »

А ,как да си гласувам за него ...вече гласувах

убеди другите да гласуват Tongue
Активен
Evo
Гост
« Отговор #89 -: Декември 05, 2011, 22:51:15 »

Заемам се тогава  Smiley
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!