Imperia Online България  
Април 19, 2024, 11:35:00 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кой ще спечели Ш. Лига  (Гласуването приключено: Март 27, 2012, 12:28:24 )
Benfica - 0 (0%)
Chelsea - 2 (9.5%)
Milan - 2 (9.5%)
Barcelona - 7 (33.3%)
Marseille - 0 (0%)
Bayern - 4 (19%)
APOEL - 2 (9.5%)
Real Madrid - 4 (19%)
Общ брой гласове: 21

Страници: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 243   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Място за сладки приказки на тема ФИ  (Прочетена 421888 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
popa007
Редник
*

Karma: +93/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #1215 -: Ноември 08, 2012, 23:43:26 »

Майтапя се    Smiley [:-}  Smiley  Wink

Аз ще ходя на Лилито  Wink  Cool  [:-}
 [:-}

Активен
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #1216 -: Ноември 08, 2012, 23:44:25 »

Хах.До тук 5 познати точни резултата и загуба на всички твърди.Странен кръг.Честито ,Попе. *beer*
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
popa007
Редник
*

Karma: +93/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #1217 -: Ноември 08, 2012, 23:45:33 »

не бе, само на Джей Ло бих отишъл ...   Shocked

на терасата в джакузито  Wink
Активен
popa007
Редник
*

Karma: +93/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #1218 -: Ноември 08, 2012, 23:48:14 »

Хах.До тук 5 познати точни резултата и загуба на всички твърди.Странен кръг.Честито ,Попе. *beer*

е, чакай де, последния ще го хванеш

Благодяря, за мен бе удоволствие да се конкурирам с теб

даже бих казал, че бягайки от теб и Килгор, стигнах толкова далеч. И от тракащите кокали де  Tongue
Активен
popa007
Редник
*

Karma: +93/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #1219 -: Ноември 08, 2012, 23:50:29 »

Къде ги видя 5 точни, аз виждам 4-ри

4, 15 , 18 и 19

а ти?
Активен
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #1220 -: Ноември 08, 2012, 23:52:56 »

е, чакай де, последния ще го хванеш

Благодяря, за мен бе удоволствие да се конкурирам с теб

даже бих казал, че бягайки от теб и Килгор, стигнах толкова далеч. И от тракащите кокали де  Tongue

Да.Хубава игра стана.За мен бе удоволствие също.Следващата ера - още по оспорвана.Да поздравя и всички участници и Екипа на играта. *beer*
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #1221 -: Ноември 08, 2012, 23:55:12 »

Къде ги видя 5 точни, аз виждам 4-ри

4, 15 , 18 и 19

а ти?

Опс , объркал съм Норич-Стоук. Embarrassed 4 са наистина..
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
agent_n
НАСКЪРБЕН КЛАСИК
Майор
*****

Karma: +391/-387
Неактивен Неактивен

Публикации: 783


Аз nastrade-вечно недоволен-регистр. февруари 2006


Профил
« Отговор #1222 -: Ноември 08, 2012, 23:59:20 »

Честито на победителя ! Респект !
Активен

"Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита"
Хр. Ботев

...
Акълът е нещо, което можеш да раздаваш и без да имаш.
...
Човек, който няма чувство за история, е като човек, който няма уши и очи !
...
Koга ще се оправи България ?
*********************************************************
Moria
Хапче, горчиво като ИСТИНАТА
Редник
*

Karma: +29/-14
Неактивен Неактивен

Публикации: 2



Профил
« Отговор #1223 -: Ноември 09, 2012, 00:03:20 »

Трябва да отчетем силния финал на Хапчето, ако Видеотон не бият, тя е медалистка за сметка на Императора, дето ще гони куците, ама другата ера  Wink

Grin Grin Grin Да, бе, да! Шегуваш се с мен ти, мхм.

Kakво в същонст е това Moria???

Мория е името на средновековна българска крепост, която се е намирала между днешните София и Пловдив. Споменава се във византийски исторически източници във връзка с военните походи на император Василий ІІ Българоубиец. Ето вкратце малко повече за нея и с какво е останала в българската история:

В Извори за българската история, т. XIV, с. 19, “Император Василий II обсажда крепостта Мория”.

За отбраната на крепостта Мория
(заглавието в гръцкия текст: “История за друга крепост”)

..."Има един град, който се нарича Мория, между Филипопол и Триадица. Владеели го българите. Но багрянородният император, господарят Василий, тръгнал на военен поход. Като стигнал до Мория, разположил стенобитните си машини, силно обстрелвал града, а след това започнал да прави насип. Когато насипът се издигнал нависоко, ония, които се намирали вътре в крепостта, измислили такава хитрост, която трябва да се помни. Изпратили насреща няколко млади и смели мъже, като ги надарили богато. Те се промъкнали вътре в насипа по скелетните греди и проникнали надълбоко. Носили си факли, смола и огнехвъргачки. Подпалили вътрешността на насипа и се оттеглили. Пламъкът не се виждал, защото горяло надълбоко отвътре под пръстта и дървената грамада. През нощта огънят обхванал всичко, което подпирало отвътре, на утрото пламъкът лумнал нависоко и насипът рухнал. Императорът огорчен се върнал назад, а жителите на града останали свободни и непобедени..."

Текстът е взет оттук - http://forum.boinaslava.net/showthread.php?9007-%CA%F0%E5%EF%EE%F1%F2%F2%E0-%CC%EE%F0%E8%FF

ПП Ако кажеш, че искаш да дойдеш на концерта, ще се постарая да снабдя билет. Smiley  Wink
Активен
Asguard
Това съм аз , Льоклер!
Лейтенант
***

Karma: +98/-80
Неактивен Неактивен

Публикации: 235


Профил
« Отговор #1224 -: Ноември 09, 2012, 00:08:36 »

Grin Grin Grin Да, бе, да! Шегуваш се с мен ти, мхм.

Мория е името на средновековна българска крепост, която се е намирала между днешните София и Пловдив. Споменава се във византийски исторически източници във връзка с военните походи на император Василий ІІ Българоубиец. Ето вкратце малко повече за нея и с какво е останала в българската история:

В Извори за българската история, т. XIV, с. 19, “Император Василий II обсажда крепостта Мория”.

За отбраната на крепостта Мория
(заглавието в гръцкия текст: “История за друга крепост”)

..."Има един град, който се нарича Мория, между Филипопол и Триадица. Владеели го българите. Но багрянородният император, господарят Василий, тръгнал на военен поход. Като стигнал до Мория, разположил стенобитните си машини, силно обстрелвал града, а след това започнал да прави насип. Когато насипът се издигнал нависоко, ония, които се намирали вътре в крепостта, измислили такава хитрост, която трябва да се помни. Изпратили насреща няколко млади и смели мъже, като ги надарили богато. Те се промъкнали вътре в насипа по скелетните греди и проникнали надълбоко. Носили си факли, смола и огнехвъргачки. Подпалили вътрешността на насипа и се оттеглили. Пламъкът не се виждал, защото горяло надълбоко отвътре под пръстта и дървената грамада. През нощта огънят обхванал всичко, което подпирало отвътре, на утрото пламъкът лумнал нависоко и насипът рухнал. Императорът огорчен се върнал назад, а жителите на града останали свободни и непобедени..."

Текстът е взет оттук - http://forum.boinaslava.net/showthread.php?9007-%CA%F0%E5%EF%EE%F1%F2%F2%E0-%CC%EE%F0%E8%FF

ПП Ако кажеш, че искаш да дойдеш на концерта, ще се постарая да снабдя билет. Smiley  Wink
Аз пък се сетих за Властелина и за страната на джуджетата - Мориа. Embarrassed
Активен

Онези, които са готови да се откажат от основна свобода, за да си купят малко преходна сигурност, не заслужават нито свобода, нито сигурност.  Б. Франклин
popa007
Редник
*

Karma: +93/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #1225 -: Ноември 09, 2012, 00:11:24 »

Благодаря за историческата бележка и за концерта, но съм ПАС!
Активен
no_merCyBg
Няма такова животно
Майор
*****

Karma: +457/-250
Неактивен Неактивен

Публикации: 780



Профил
« Отговор #1226 -: Ноември 09, 2012, 20:42:38 »

Coga  pochva  noviq  sezon   malko shte zakasneq  che kompa mi   se stroch 
 sori   za  maimunskiq  no nemam  BG
Активен

Авторското Право  Grin
popa007
Редник
*

Karma: +93/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #1227 -: Ноември 10, 2012, 10:06:28 »

другия уикенд , май
Активен
SCOTLAND
Редник
*

Karma: +68/-45
Неактивен Неактивен

Публикации: 26


Y.N.W.A


Профил
« Отговор #1228 -: Ноември 10, 2012, 10:20:35 »

Честито на попа и хапа- "Големи" ! *beer*
Активен
Rider_M
Skeletan
Редник
*

Karma: +141/-33
Неактивен Неактивен

Публикации: 31



Профил
« Отговор #1229 -: Ноември 10, 2012, 11:25:57 »

другия уикенд , май
Май по-другия, не знаем още, мързи ни. Тъкмо ще има време Безмилостния да си оправи компа и да те смаже тази ера!!!
« Последна редакция: Ноември 10, 2012, 11:31:21 от Rider_M » Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.
Страници: 1 ... 80 81 [82] 83 84 ... 243   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!