Imperia Online България  
Март 28, 2024, 18:03:11 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кой ще спечели Ш. Лига  (Гласуването приключено: Март 27, 2012, 12:28:24 )
Benfica - 0 (0%)
Chelsea - 2 (9.5%)
Milan - 2 (9.5%)
Barcelona - 7 (33.3%)
Marseille - 0 (0%)
Bayern - 4 (19%)
APOEL - 2 (9.5%)
Real Madrid - 4 (19%)
Общ брой гласове: 21

Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 243   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Място за сладки приказки на тема ФИ  (Прочетена 421449 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
popa007
Редник
*

Karma: +93/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #165 -: Декември 12, 2011, 17:47:32 »

много се радвам, че сте активни с коментарите - но има още хора, които нищо не са казали! Моля Ви! Важно е, да се знае мнението на всеки!

Аз съм ЗА предложенияс №№: 2, 4, 7, 8, 9, 10 и 12

за другите съм твърдо против!

за предложение 4, ако не мине, може и 5, но задължително да има промяна, която няма да затрудни никого.

Активен
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #166 -: Декември 12, 2011, 17:51:07 »

мисля да пуснем гласуване за всички предложения.
Активен
SCOTLAND
Редник
*

Karma: +68/-45
Неактивен Неактивен

Публикации: 26


Y.N.W.A


Профил
« Отговор #167 -: Декември 12, 2011, 19:13:52 »

Аз съм за 1,4 и 7. За 9-то и 10-то  предложение не мога да хвана логиката- за точен резултат да получаваш по- малко точки от колкото от познат знак  *pardon*. Всеки ще се съгласи ,че хващането на точен резултат е по трудно ! Обратното би било по ефективно и по правилно.
Активен
Semerina
Skeletan
Редник
*

Karma: +17/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 6



Профил
« Отговор #168 -: Декември 12, 2011, 19:18:20 »

Аз съм за 1,4 и 7. За 9-то и 10-то  предложение не мога да хвана логиката- за точен резултат да получаваш по- малко точки от колкото от познат знак  *pardon*. Всеки ще се съгласи ,че хващането на точен резултат е по трудно ! Обратното би било по ефективно и по правилно.

Има се предвид надбавката. Сега за познат знак се дават 3 точки, а ако е с точен резултат 5 точки, т.е. надбавката за това, че си познал точен резултат, е 2 точки.
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.

Д. Дебелянов
SCOTLAND
Редник
*

Karma: +68/-45
Неактивен Неактивен

Публикации: 26


Y.N.W.A


Профил
« Отговор #169 -: Декември 12, 2011, 19:20:54 »

Има се предвид надбавката. Сега за познат знак се дават 3 точки, а ако е с точен резултат 5 точки, т.е. надбавката за това, че си познал точен резултат, е 2 точки.
ок разбрах ! явно не съм разбрал нещо  Embarrassed Smiley  Аз съм за 1,4,7,9 и 10 ! Smiley
Активен
gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #170 -: Декември 12, 2011, 22:16:17 »

Аз пък искам да поздравя vespasian за победата. Определено я заслужи  *beer* *beer* *beer*
Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
SCOTLAND
Редник
*

Karma: +68/-45
Неактивен Неактивен

Публикации: 26


Y.N.W.A


Профил
« Отговор #171 -: Декември 12, 2011, 22:26:35 »

Боец си е веспасиан !  *rose* ....другата ера ще го гоня дано го стигна  Tongue *beer* . Гледал съм му прогнозите много са прагматични и "чисти" . Без излишен риск което е добра стратегия. Честито!
Активен
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #172 -: Декември 13, 2011, 00:25:25 »

аз само да обещая ,че две ери подред ще взема Smiley .... ама незнам кои де Smiley *beer* *beer* *beer* *beer* *beer*
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
Semerina
Skeletan
Редник
*

Karma: +17/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 6



Профил
« Отговор #173 -: Декември 13, 2011, 02:07:33 »

Бих избрал предложение 2 пред предложение 1, мотивите съм ги давал многократно.

Предложение 3 според мен ще е предпоставка за конфликти, освен това предполага по-голяма ангажираност на екипа и не ми се струва добра идея. А и вече се дава бонус за "най-неочаквана среща".

По отношение на твърдите мачове е ясно, че от тях повече може да се спечели, отколкото загуби. Средната успеваемост на участниците от горната половина на таблицата е около 50 %, така че ако автоматически всичките им срещи бяха твърди, щяха да имат доста повече точки. Затова си мисля, че трябва да има ограничение. От друга страна забелязвам, че сегашните кръгове се правят доста големи, почти винаги има по двадесет мача. Често тази ера да определиш твърдите два беше сравнително лесно. Ако имаше възможност да кажем за четири твърди, това би било по интересно за самите участници според мен - първо при избора на твърд, после при следенето на реалните резултати. Естествено, участниците ще се опитват да използват всичките си твърди и това би довело и до по-голяма амплитуда в класирането - в генералното класиране ще има по-чести промени, а теортичните шансове за догонване ще бъдат увеличени. Може би четири - пет твърди на кръг ми изглежда добра идея.

Не мисля, че предложение 6 ще направи играта по-интересна, даже си мисля, че ще стане по-натоварваща така при даването на прогнози. Това, естествено, представлява усложнение и при въвеждането на прогнозите, и при изчислителната процедура. Обаче идеята да се отчита усета за отбелязаните голове в една среща ми харесва, както ми е харесвала винаги. Затова се въведе понятието абсолютна голова разлика като вторичен показател при определянето на носителя на медала и при равенство по другите показателни при определяне на мястото в генералното класиране. Може да се мисли за бонус за този участник, който в съответния кръг има най-малка абсолютна голава разлика. При сегашната изчислителна процедура обаче броят на прогнозираните срещи ще окаже влияние на този показател, т.е. ако някой даде прогноза само за половината срещи, най-вероятно ще има и най-малка абсолютна голава разлика. Затова изчислителната процедура може да бъде изменена, например за всеки мач да се индикира дали участникът е познал, че е над/под 2,5 и тези индикатори да бъдат събирани в обобщен показател. Или пък да се прави индекс, т.е. сборната сума да се дели на броя мачове, за които е дадена прогноза. Може също да се промени и концепцията за абсолютна голава разлика - може например да се отчита не разликата между прогнозираните и вкараните голове и за домакина, и за госта, а само разликата между головете за домакина и госта в прогнозата и в релания резултат или това, което се нарича голова разлика.
Това абсолютна голава разлика е измислено понятие. Общо взето нещата стоят така: ако прогнозата е 0:0, а резултата е 3:3, то абсолютната голова разлика е 6 гола, т.е. прогнозирано е за домакина да не вкара голове, а той е вкарал три, прогнозирано е за госта да не вкара голове, а той е вкарал три, или общо шест гола разлика на прогнозата с релания резултат. Ако е прогнозирано 2:0, а то стане 4:2, абсолютната голова разлика ще бъде 4 гола. Ясно е обаче, че домакина побеждава с разлика два гола, или головата разлика и при двата резултата е една и съща - 2 гола. Може да се мисли "абсоютната голова разлика" да бъде заменена със стандартната "голова разлика", да се отчита дали си познал разликата от голове, с която единият печели. Разбира се, това е вторичен показател и не оказва влияние при точкуването. Досега оказваше влияние само при определянето на фенската класация. Преди, когато кръговете бяха от 10 срещи, често се случваше да има участници с равен брой познати знакове и точни резултати за кръг и този показател беше необходим. Сега обаче при двадесет мача това не се е случвало в последните две ери. В този смисъл показателя може да се преформи с идеята за прогноза под/над 2,5 гола. Ако участник е прогнозирал 3:1 например, то значи прогнозата му е над 2,5 гола. Ако в мача се отбележат над 2,5 гола, то за участника за този мач се присвоява показател 1, ако в мача се отбележат под 2,5 гола, то се присвоява показател 0. Който има по-голям сбор, явно е бил най-добър в прогнозата под/над 2,5 гола.
Значи на пръв поглед се вижда, че това няма да промени даването на прогнози по никакъв начин. От самия прогнозиран резулат ще се извежда дали прогнозата е "под" или "над" по автоматизиран начин. Също по автоматизиран начин ще се събират резултатите по този критерий за всеки участник по всички мачове и ще се образува сбор, който ще се сравнява. Също на пръв поглед се вижда, че тук равенствата са много по-вероятни и трябва да се обмисли, ако ще се дава бонус, колко точки да бъде и какво ще се прави при равенство.

За предложение 7 разбира се съм "за". Идеята беше да се поощрява този сред нас, който е уцелил "изненада". Това, че никой не е познал дадена среща, не променя тази идея.

По предложение 8 имам определени резерви. От една страна съм "за", от друга съм "против". Би било по-справедливо оценяването да се извършва съобразно това предложение. От друга страна не е ясно какъв ефект ще има върху даването на прогнози. Може би прогнози от рода на 5:0 няма да съществуват, или дори от рода на 4:0, като изключим Барселона. Иначе от самите правила става ясно, че наказателната точка ще се получава само при непознаване на среща и то когато прогнозата е домакина/госта да спечели. При прогноза за равни остава предишното положение. При прогноза за победа, ако се сбърка, тогава ще се прилага. Ако си дал прогноза 5:1, а то е станало 1:0, наказателна точка няма да има.

По предложение 9 и 10 - ами те са сложени заради предложение 8 и опасенията, че няма да се търсят точни резултати при прогнозите. Т.е. увеличение на точките за точен като компенсация. Но мисля, че това променя всичко. Въобще ясно е, че някакъв баланс беше постигнат в сегашната система, може би и неволно. И точкуването според мен трябва да бъде запазено както сега. Освен това при увеличаване точките за позната среща се увеличава и тежеста на твърдите и ако точкуването се промени, то за твърдите трябва да съществува ограничение. Не че не могат да се намерят доводи и в обратната посока, но общо взето мен ме е страх от промени в точкуването. Трябва по примера на ИО да се въведе "бета тест", преди да решим дали е добра идея.

Предложение 11 означава, че никой няма да играе с твърди.

Предложение 12 - не виждам логиката да има бонификации. Аз в момента се сещам само за колоездене, ски катерене, ски бягане или подобни спортове, където е въведена системата с бонификация. И то е за да се стимулират участниците към по-добро представяне, което иначе без бонификации не би се случило. Например при премиен спринт или височина в колоезденето. Да се откъсне колоездач от групата и да мине пръв се изискват доста големи усилия. В резултат обаче не се печели преднина, защото да караш сам например е много по-трудно, а и с ускорението си дърпаш цялата група. Значи по-логично е да запазиш силите си за онези важни моменти, в които ще ти се налага да ги изразходиш и от това ще зависи крайното класиране, а не за някакви си междинки. Затова има бонификации - да се осмисля усилието в моменти, които не са решаващи, да се печелят секунди преднина и от тях. Така беше и на финалте - имаш стимул да си първи, дори на половин капла разлика на финала, дефакто без секундна преднина, защото имаше бонификации от секунди. В тура обаче ги махнаха и ако ви се занимава, можете да прочетете защо. Там си имат точкова система, има хора, които си се състезават за зелена фланелка, те са стимулирани от точки и пак е зрелищно и интересно. Нашата точкова система е "медална" система. А и всъщност при нас концепцията за "допълнително стимулиране" не е приложима. Добре, дава се бонус за призовата тройка, и аз какво - ще се напъна повече в даването на прогнози ли? Не съм ли мотивиран достатъчно да получа най-висок резултат, за да имам повече точки и да увелича шанса си да спечеля ерата? Честно да си призная, не разбирам идеята тук за бонификаци.
« Последна редакция: Декември 13, 2011, 02:33:13 от Semerina » Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.

Д. Дебелянов
naftex
Майор
*****

Karma: +429/-442
Неактивен Неактивен

Публикации: 977



Профил
« Отговор #174 -: Декември 13, 2011, 10:38:36 »

Дотук виждам доста добре обосновани отговори.Дайте да пускаме анкетата и да видим какво ще покаже тя.После давам на Скелета необходимото време да преработи таблицата  и започваме следващата ера!
Активен
popa007
Редник
*

Karma: +93/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #175 -: Декември 13, 2011, 18:28:03 »

Семи, или Скели ли беше, много си писал бе братче... което всъщност е много хубаво, но ме кара и аз да пиша  Tongue

Както и да е - ще пиша щом все още има неясни неща:
по предложение 8 :  сега при прогноза 0:0 и резултат 4:0 се дават -2 точки, нали, а по предл. 8 ще се дават -3, ако не греша! Да не говорим, че при прогноза 4:0 и резултат 0:0, сега е -1 т., а според предл. 8 - отново -3 т.
И все пак съм твърдо за предложение № 8 в комплект с 9 и 10

Не разбрах, какво те притеснява, че някой може да играе с 10 или дори с 20 твърди, ако е смелчага - моля, нека заповяда!!! А, който иска, както и до сега, може да играе само с един или дори без твърди, ако го е страх да ходи в гората  *hahaha*

По предложение 12: Първо , авторът му ще ни липсва, всеки ще иска да го детронира от трона, но щом му се налага, ОК, но да се връща скоро - Искаме реванш, ако не в ера 13, то поне в 14 или 15.
Та сега по същество, идеята с бонусите, по-принцип е да дава НАДЕЖДА - надежда и в последния, че може да стане пръв!
При един слаб кръг - ако си изостанал с 20-30 точки, как да ги наваксаш?! - Ами как, с БОНУСИ, разбира се! И то с няколко. Иначе по-добре да се откажеш, или да чакаш чудо! Бонусът във всеки кръг, прави самия кръг по-сладък. Бонусът кара всеки, дори и тези от дъното на таблицата за времено класиране, да са максимално мотивирани, а от там и максимално концентрирани.
И не  давайте само кофти примери от други спортове: В Тура махнаха бонусите на финала на всеки етап, защото по-едно време се оказа, че някой спринтьор може да спечели целия Тур само с бонуси от равнинните етапи, а в планините да си крета спокойно в средата на групата.
Представи си ситуация, при която някой печели ерата без медал, а втория е с три, дори с 4 медала, както, между другото, за малко да стане и последната ера /Дарша можеше да е пръв с един медал, а след него двама с по два, дори имаше вариант Kilgor да е шампион макар без медал/- мислите ли, че ще е справедливо!?!
Във Ф1 също има такъв вид бонуси, и то с големи разлики! Помислете още веднъж, защо!?!
Както и да е, и аз се олях с философстването - просто исках нещата да са по-ясни, а хората сами да решат!

Предлагам да се включи в анкетата и въпросното предложение № 12, и каквото сабя покаже ...  И честта, майко юнашка!!! ... а не страха *freak*

Двайсет мача на кръг, много ли са?!? Според мен са си таман!!! Не ги пипайте!

Още веднъж да обърна внимание на темата с корекциите: Корекциите са за това за да се насърчава мисленето, а не да се злоупотребява с тях! Никой не прави корекции, за да прекара някой друг, нито пък след като е прочел утрешните вестници. Ако забраним корекциите, а с това ограничим мисленето - то по-добре да играем тото 2  и да разчитаме на гол късмет!!!  Не че тук късмета не е най-важния, но все пак, ще ми се да вярвам, че като ги мисля ги целя по-вече! Да бе, да!!!  *hahaha* *pardon* Grin Grin  *hahaha*

И не бързайте със следващата ера, нека се обсъдят предложенията, да мине анкетата, резултатите да се впишат в Устава /Правилата де/. И накрая, на Скеле ще му трябва поне седмица да коригира формулите в таблицата за автоматично изчисление на резултатите. А и сега в Европа идва малка почивка - до нова година ще играят само в Англия.  
« Последна редакция: Декември 13, 2011, 18:35:34 от popa007 » Активен
naftex
Майор
*****

Karma: +429/-442
Неактивен Неактивен

Публикации: 977



Профил
« Отговор #176 -: Декември 13, 2011, 20:54:16 »

Новата ера определено ще е догодина Smiley ...
Активен
g06k0
Редник
*

Karma: +113/-44
Неактивен Неактивен

Публикации: 11


Ю


Профил
« Отговор #177 -: Декември 13, 2011, 21:29:22 »

Представи си ситуация, при която някой печели ерата без медал, а втория е с три, дори с 4 медала, както, между другото, за малко да стане и последната ера /Дарша можеше да е пръв с един медал, а след него двама с по два, дори имаше вариант Kilgor да е шампион макар без медал/- мислите ли, че ще е справедливо!?!
Аз например, миналата ера бях с три медала, но не можах да я спечеля, макар и да бях с най-много. Проблема си е изцяло в мен, защото направих 2-3 много криви кръга. Но това пък изобщо не ме притеснява. Все пак най-постоянния печели, нали? Шампиона ми е приятелче и как да му се нервира човек Grin . За това мисля, че донякъде е справедливо. *pardon*
Активен

Има две безкрайни неща- Вселената и човешката глупост. Но не съм много сигурен за Вселената.
Айнщайн
Semerina
Skeletan
Редник
*

Karma: +17/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 6



Профил
« Отговор #178 -: Декември 13, 2011, 21:37:03 »

По предложение 8: сега при 0:0 прогноза и реален резултат 4:0 се губи -2 точки. При реален резултат 3:0 се губи -2 точки. При резултат 2:0 се губи -1 точка. При прогнозиран равен резултат при сегашните правила се губи най-много две точки - когато реалния резултат е с над 2,5 голова разлика, т.е. от 3 нагоре. Сега, ако искате да махнем това с над 2,5 и да го заменим с над 3,5, то при 3:0 ще се губи -1 точка, а чак при 4:0 ще се губят -2. Не виждам логика в това. Затова беше писано, че допълнителната наказателна точка ще бъде прилагана само при проноза победа/загуба за домакина.

Притеснява ме, че всички ще се стремим да използваме максимален брой твърди срещи. Все пак от тях може повече да се спечели, отколкото загуби. Хората, които не прозрат тази проста логическа закономерност, нямат шанс. Освен това има много тройни мачове, особено поради причината, че екипа се старае да включва точно такива в програмата. Един хазартен тип играч, какъвто си ти, Попе, би могъл да добие доста сериозно предимство, ако фортуната е с него в някой кръг. Разбирам да поощряваме поемането на риска, ама до определено ниво все пак.

Ако изоставаш с двадесет-тридесет точки, можеш да ги наваксаш точно по начина, по който си изостанал - познавайки повече от другите. То това е играта - да познаваш мачове. Аз не разбирам ако в един кръг един участник има 40 точки, а друг 41, защо втория трябва да получи още 5 точки?!
В Тура няма как спирнтьор да спечели, барабар с всичките бонификации на света. Не затова го махнаха, а именно защото е несправедливо да се даде поощрение в секунди преднина на този, който е минал пред теб на финала, па макар и само със сантиметър.
Аз си представям ситуация, в която първия е без медал, и въобще не виждам проблем. Очевидно човека е един много постоянен в своите резултати участник. Първото място още повече ще му прилича.
Къде във Ф1 има бонификации? Ако смяташ точковата система за бонификационна система, мисля, че не си прав. Да, ако минат един зад друг на финала първия получава доста повече точки от втория, но пък ако първия е на обиколка пред втория, резултата е същия и би бил полезен повече на втория. Това далеч не е бонификация. Бонификацията е само в плюс. Бонификация би било ако за пол-позишън се даваха две точки, щото на квалификациите да са по-концентрирани! Пък и ако за най-добра обиколка в тренировките се даваше още една точка - ехе, тогава егати интересната формула би станала!!
« Последна редакция: Декември 13, 2011, 21:44:41 от Semerina » Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.

Д. Дебелянов
popa007
Редник
*

Karma: +93/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #179 -: Декември 13, 2011, 22:05:49 »

Скели, далеч съм от мисълта, че не си прав ...

просто пусни Предл. 12  в анкетата, пък после ще му мислим  Tongue
 *rose*

а за Ф1, ако помниш първо беше от 1 до 6 място по една точка разлика от 6 до 1
после стана 10, 8, 6, 5, 4, 3, 2, 1
сега е: 25, 18, 12, 10, 9, и т.н.  ... следиш ли логиката - Расте цената на първото място!
това е и моята идея!

Кажи сега Интер ще бият ли тази вечер? Гости са на Дженоа.
Активен
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 243   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!