Imperia Online България  
Април 25, 2024, 08:01:13 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Кой ще спечели Ш. Лига  (Гласуването приключено: Март 27, 2012, 12:28:24 )
Benfica - 0 (0%)
Chelsea - 2 (9.5%)
Milan - 2 (9.5%)
Barcelona - 7 (33.3%)
Marseille - 0 (0%)
Bayern - 4 (19%)
APOEL - 2 (9.5%)
Real Madrid - 4 (19%)
Общ брой гласове: 21

Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 243   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Място за сладки приказки на тема ФИ  (Прочетена 422060 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
naftex
Майор
*****

Karma: +429/-442
Неактивен Неактивен

Публикации: 977



Профил
« Отговор #150 -: Декември 11, 2011, 03:10:25 »

от съблекалните ли  Shocked
От съблекалнята та тройка Grin
Активен
Semerina
Skeletan
Редник
*

Karma: +17/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 6



Профил
« Отговор #151 -: Декември 12, 2011, 02:07:22 »

Време да обобщим предложенията за промени, да ги коментираме и да ги подложим на гласуване, щото започвам да ги забравям.

Предложение 1:
Да няма възможност да се променят вече дадени прогнози за съответния кръг. Промяната е еквивалентна с тази, която важеше за последния кръг - даваш веднъж прогнози и това е. Освен това си задължен да дадеш прогнози за всички срещи, които следват по час и дата времето, в което постваш мнението си. Ако пък не дадеш прогнози за една или повече срещи, губиш възможността повече да ги прогнозираш.

Предложене 2:
Промяната на вече дадени прогнози да се забрани само за последния кръг. Винаги последните кръгове да се провеждат при правила, еквивалентни с края на тази ера.

Преложение 3:
Да се дава една допълнителна прогноза за изненада на кръга. Тази прогноза не може да носи минус, а само положителен бонус, ако се познае. Как ще се определят срещите и знаковете, които ще се считат за изненада, остава да се доуточни. Ако мислите, че има хляб в тази идея, ще се обсъди по-подробно. Например за последния кръг 10 давате, че изненадата на кръга ще бъде победа на Щутгарт. Или пък на Сошо. Ако стане така, печелите бонус, ако не стане - нищо не губите. Това става извън стандартните прогнози, в които може да сте дали победа именно за фаворита.

Предложене 4:
Да отпадне ограничението за броя на твърди мачове, които могат да бъдат използвани всеки кръг. Всеки да маркира като твърд този мач, който си пожелае.

Предложение 5:
Ограничението на твърдите мачове да се вдигне от максимум два за всеки кръг до максимум четири за всеки кръг.

Преложение 6:
Да могат да се дават прогнози за над 2,5/под 2,5 отбелязани гола в срещата и те да бъдат ограничени по брой както твърдите мачове. Прогнозата за отбелязаните голове трябва да кореспондира с дадения прогнозен резултат. Например: не може да сте дали прогноза 1:0 и едновременно с това да посочите, че в срещата ще бъдат отбелязани над 2,5 гола. При положение, че прогнозата за отбелязани голове под/над се окаже вярна, то към обичайния резултат се прибавя бонус точка.

Предложене 7:
Винаги да има бонус за най-малко очакван мач. Той да се определя както досега, като когато има срещи, които никой от участниците не е познал, те да се изключват при пресмятането. Например ако някой познае единствен дадена среща, но едновременно с това никой от участниците не познае друга, по сегашните правила бонус не се раздава. Предложението е този участник да получи бонуса, защото все пак единствен е познал дадената среща.

Предложение 8:
По отношение на наказателните точки - правило 8, подточка б), последното изречение да бъде заменено със следното: когато прогнозираната голова разлика в полза на домакина е с 3,5 гола по-голяма или по-малка от реално реализираната в срещата, участникът получава допълнителна наказателна точка.
Например: при прогноза 2:0 головата разлика за домакина е +2. Ако се случи резултат 0:2, т.е. голова разлика за домакина -2, то +2 - (-2) = +4 гола или прогнозираната голова разлика за домакина е с 4 гола повече от реално случилата се, следователно участникът ще получи още една точка минус.
Друг пример: прогноза 0:1, а резултата е 3:0. Прогнозираната разлика за домакина е -1, а реално случилата се е +3, значи - 1 - (+3) = - 4 или прогнозираната голова разлика за домакина е с четири гола по-малка от реално случилата се, тоест ще се получи още една наказателна точка.
Така в двата примера ще се загуби - 2 точки за непознаването и по още една за разликата над 3,5 гола, общо  - 3 точки. Това е максимална загуба, както беше досега - максимум можеха да се губят три точки.
Разликата: сега ако се даде прогноза 1:0, а стане 0:3, се губят три точки. Ако се приеме промяната пак ще се губят три точки.
Сега ако се даде прогноза 3:0, а стане 0:1, се губят две точки. Ако се приеме промяната, ще се губят три точки.

Предложение 9:
Точките за познат точен резултат да се увеличат от 2 точки на 3 точки.

Предложение 10:
Точките за познат знак да се увеличат от 3 точки на 4 точки.


Всякакви нови предложения са добре дошли. Ще направим анкета за тези и евентуално ще добавим новите. Който има желание, може и да коментира. Който има желание, може да гласува. Анкетата ще бъде в темата за прогнози на ФИ. Ще може да се гласува повече от веднъж, съответно за повече от едно предложение. Ще може да се гласува, разбира се, и играта да остане в досегашния и вид. Само да отбележа, че всяка промяна представлява трудност от гледна точка на екипа при привеждане на изчислителния процес към приетата новост. Т.е. ще помоля, ако ще гласувате, да бъде за тези предложения, които наистина смятате за необходими и важни промени.
Активен

Аз умирам и светло се раждам -
разнолика, нестройна душа,
през деня неуморно изграждам,
през нощта без пощада руша.

Д. Дебелянов
FUTBOL
game administrator
Редник
*

Karma: +442/-18
Неактивен Неактивен

Публикации: 2


ИГРАЙ ЧЕСТНО!


Профил
« Отговор #152 -: Декември 12, 2011, 02:12:33 »

Така, не успях да редактирам анкетата в темата на ФИ така, че да е активна отново (за предпочитане след два - три дни, за да има време за коментари). Имам нужда от помощ. Ако някой от модовете може да го направи, моля за съдействие. Ако не - ще пуснем нова тема с нова анкета.
Активен

JGCWJ47
Лейтенант
***

Karma: +21/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 214


Профил
« Отговор #153 -: Декември 12, 2011, 09:04:00 »

Предложение 11:
Да може да дават неограничен брой твърди мачове, като при непознат знак на твърд мач, максимума който може да се вземе от кръга да е 0 точки.
Активен

Вече няма да може да се разхождате с милионни армии. Tongue *SPITEFUL*

Как се отнемат пророческите лицензи?
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #154 -: Декември 12, 2011, 10:25:27 »

как ще се гласува. Сложих анкета.
« Последна редакция: Декември 12, 2011, 10:29:02 от smehh » Активен
divane
Редник
*

Karma: +31/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 12


Профил
« Отговор #155 -: Декември 12, 2011, 10:29:56 »

аз съм недоволен от последия краг, имам впредит ма4овете които са от Румъния,напоследак все има оттях и то пове4е от един за сметка на големите Първенства и другото което ме издразни е подредбата на ма4овете по дни и 4асове, много са разбъркани
Та аз предлагам ако има от съседитени да има и от други държави като Дания,Швеицария,4ехия и др.които не са по слаби от румънските
Активен
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #156 -: Декември 12, 2011, 10:40:19 »

Анкета за избор между пръвите две Предложения. Срок на гласуване 2 дена.
Активен
divane
Редник
*

Karma: +31/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 12


Профил
« Отговор #157 -: Декември 12, 2011, 10:41:49 »

ПРЕДЛАГАМ за всеки медал да се дават по то4ка или две на финала на ерата
Активен
Xa3apTa
biggie
Лейтенант
***

Karma: +194/-127
Неактивен Неактивен

Публикации: 208



Профил
« Отговор #158 -: Декември 12, 2011, 10:57:07 »

Аз подкрепям предложения №: 1 , 7 и 8
Активен

Нека всички викнеме УРАААА!!! За една добра игра и едно добро съдииство *pardon*
naftex
Майор
*****

Karma: +429/-442
Неактивен Неактивен

Публикации: 977



Профил
« Отговор #159 -: Декември 12, 2011, 12:55:36 »

Аз подкрепям предложения 2,5,6 и 8.
Ще се обоснова.Смятам,че е редно промяна в прогнозите да може да се прави в първите 8 кръга,а да бъде забранена не за последния,а за последните 2 кръга.
Относно твърдите мачове,според мен е добре да бъде вдигнат техния брой,но не и да бъде премахнато ограничението.Може да се направят 4 или 5,но не кой колкото си иска.
Предложението за Над/Под 2.5 гола ми се струва логично,както и да се присъжда -1 точка при разлика в прогнозата и реалния резултат от 4 и повече гола също ми се струва логична,но при условие,че не познаеш знака.Примерно:
Дал си прогноза 2:1,а мачът свършва 6:1,за мен тогава наказателна точка не трябва да се присъжда,но ако си дал прогноза 2:1,а мачът свърши 1:3,трябва да има наказателна точка Smiley .
Точките за точен резултат и знак не трябва да се променят според мен.Това беше доста дълго дискутирано преди и това решихме сметнахме за най-логично.С оглед на почти същите правила от тогава,смятам,че не трябва да се променят точки.
Бонусът за най-неочаквана среща,според мен,не трябва да се присъжда всеки кръг.Това правило трябва да остане непроменено.

Колкото за съставянето на кръговете,стремим се да бъдат възможно най-интересни.Не винаги в т.н. "големи първенства" има достатъчно интересни мачове,за да се запълни бройката от 20 срещи,затова се използват двубои и от други първенства.Кои са те,зависи от това,в кое първенство има най-интересни сблъсъци.
Примерно,аз лично,когато съставям кръг гледам първо мачовете от Англия,Испания,Италия,Франция и Германия.След това прибягвам до срещи от Холандия,Русия и Румъния....

Аз пък имам предложение да се вкарат в кръговете и мачове от първенствата на Бразилия и Аржентина,които също са много интересни Smiley
Активен
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #160 -: Декември 12, 2011, 13:55:57 »

аз пък искам играта да е по простичка. Достатъчно ми е сложно че има твърди мачове и там където не познаеш да ти взема точки. Колко по лесно е да седнеш и на ум да може да си сметнеш колко точки печелиш от кръга. Да няма ама тоя мач твърд оня мек ама тука губиш от незнам си какъв коеф дрън дрън, ама печелиш бонус от незнам си какво ама губиш щото ала бала глупости.

Не мисля че трябва да се дават точки допълнително на първия втория и третия - те все пак печелят достатъчно от това че са познали повечето мачове, защо да се откъсват от преследвачите?

Не мисля че трябва да се дава точки за медал. Медала е символичен за този който има най-много точки от кръга защо да му се надписват още.

За предложението за мачовете в кръг - всеки който има желание за даден мач когато се очаква да има кръг може да го пише на съобщение на Футболния акаунт. Аз сядам и пиша Анг, Гер, Фр, Исп, Ит, и от там запълвам до 20 с България, Холандия, Русия, Турция, каквото ми падне ако е много зле се връщам отново на първите. Винаги стават грешки с часовете неизбежно е дори и тук се местят срещи. Поне датите горе долу ги оправяме. Ако някой реши да напише кръг добре е дошъл.

 *beer*
Активен
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #161 -: Декември 12, 2011, 14:09:18 »

Предложение 7 за мен е добре ...само искам да вметна една малка разлика ....например ако има среща която никой не е познал печелещите бонуса за най-неочаквана среща да взимат примерно 3 точки ,ако няма такава среща да взимат бонус-5 точки  ..... иначе несмятам че е добре още да се усложняват нещата ....и сега немога да си сметна точките на ръка .... Другото което поддържам е за промените на прогнозите и тяхното цялостно даване в едно мнение ... иначе затрудняваме допълнително хората които правят играта  .
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
popa007
Редник
*

Karma: +93/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #162 -: Декември 12, 2011, 17:29:27 »

Предложение 11:
Да може да дават неограничен брой твърди мачове, като при непознат знак на твърд мач, максимума който може да се вземе от кръга да е 0 точки.

това ми хареса, но е грубичко
аз съм против
Активен
popa007
Редник
*

Karma: +93/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #163 -: Декември 12, 2011, 17:32:35 »

предложение12
Всеки кръг да има бонус за призовите 3ма...1ви-3точки...2ри-2точки...3ти-1точка
Всеки който мине 40 точки в кръг да има бонус 2 точки, а за минати 50-5 точки
Твърдо съм ЗА, но нека са :
за 1-во - 5т.
за 2-ро - 3 т.
за 3-то - 1 т.
за  40 и 50 точки са добре по 2 и 5 т. бонус
Активен
popa007
Редник
*

Karma: +93/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 0



Профил
« Отговор #164 -: Декември 12, 2011, 17:38:41 »

Предложение 7 за мен е добре ...само искам да вметна една малка разлика ....например ако има среща която никой не е познал печелещите бонуса за най-неочаквана среща да взимат примерно 3 точки ,ако няма такава среща да взимат бонус-5 точки  ..... иначе несмятам че е добре още да се усложняват нещата ....и сега немога да си сметна точките на ръка .... Другото което поддържам е за промените на прогнозите и тяхното цялостно даване в едно мнение ... иначе затрудняваме допълнително хората които правят играта  .
съгласен съм с теб, но това предложение ще усложни нещата съвсем

не си заслужава, за някакви 2 т. разлика /от 5 на 3/
Активен
Страници: 1 ... 9 10 [11] 12 13 ... 243   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!