Imperia Online България  
Март 28, 2024, 22:19:16 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Подаръци  (Прочетена 6380 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
viki4
Хората са направени дефектно - твърде лесно се прегъват в коленете.
Майор
*****

Karma: +251/-2163
Неактивен Неактивен

Публикации: 612



Профил
« -: Септември 26, 2011, 15:26:27 »

Една фина препоръка за следващите подаръци за да не се получава поредното изкривяване на гейма, а именно:
" Подаръците във вид на армии и ресурси могат да бъдат до 40-часовия доход на получателя в златен еквивалент;
- Големият подарък  е равен на 10-часовия доход на получателя, а малкият на 4-часовия."


През изминалата подаръчна сесия се случи следния дефект както при мен така и при доста други:
Получих подаръци под форма на войска в размер на 40-часов доход /четири големи подаръка по 10 часа доход/  *ok*
Получих ресурс от подаръци в размер само на 38 часов доход, а не на 40, защото имам получени три големи подаръка по 10 часа доход и два малки подаръка по 4 часа доход. Два часа разхищение.  Sad
Изкривяването се яви в това, че едни играчи бяха с 40-часов а други с 38-часов доход, а всички бяха с максимални лимити за подаръци.

След елементарна сметка е видно, че 10 часов подарък беше на цена 19 кредита, което се изразява в 1.9 кредита/час. По тази сметка малките подаръци от 4 кредита би трябвало да струват общо 7.9 кредита, а те бяха на стойност 9 кредита, което се изразява в 2.25 кредита/час. Евтиното излиза скъпо, а "икономията" при играчите да пращат малки подаръци изкриви дохода от 40 часа на 38, което засегна както мен така и доста други играчи.

Нека другата серия подаръци да бъде променена на:
-Голям подарък  е равен на 10-часовия доход на получателя, а малък да се промени на 5-часов доход с нова ценова стойност разбира се.
« Последна редакция: Септември 26, 2011, 15:29:49 от viki4 » Активен

''Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си!"
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #1 -: Септември 26, 2011, 16:06:56 »

10 часов подарък беше на цена 19 кредита, което се изразява в 1.9 кредита/час. ... малките подаръци от 4 кредита би трябвало да струват общо 7.9 кредита, а те бяха на стойност 9 кредита, което се изразява в 2.25 кредита/час.


Навсякъде е така - винаги 2 подаръка , равняващи се по количество на 1 голям ще са по-скъпи. Нормално е  *pardon*
Активен

viki4
Хората са направени дефектно - твърде лесно се прегъват в коленете.
Майор
*****

Karma: +251/-2163
Неактивен Неактивен

Публикации: 612



Профил
« Отговор #2 -: Септември 26, 2011, 16:13:10 »

Навсякъде е така - винаги 2 подаръка , равняващи се по количество на 1 голям ще са по-скъпи. Нормално е  *pardon*

Докторе, чети пак: 2 подаръка по 4 часа правят 8 часа и не се равняват на един от 10 часа.  ;D Аз не искам ценово равенство а равна доходност. 2 часа разлика, кой ще ми ги компенсира а? Защо аз да съм с 38 часа а друг с 40 часа и двамата да бъдем с максимален лимит? Тогава да се направят и подаръци от по 2 часа за да се напълни лимита адекватно.
Активен

''Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си!"
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #3 -: Септември 26, 2011, 16:18:20 »

Грешката е моя  *rose*
Активен

atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #4 -: Септември 26, 2011, 17:24:23 »

Предложението за подаръци в размер на двучасовия е много добре и от друга гледна точка. Ако човек е получил подаръци в определен размер в началото на периода, в края на периода дохода му обикновенно е по-висок. Тогава 40-часовия доход ще се промени и може да се изравни пропорционално с един малък подарък (напр. за 2 часа). Трябва да се гледа 40-часовия доход до края на периода на подаръците...
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
miroo
Капитан
****

Karma: +60/-41
Неактивен Неактивен

Публикации: 431


Hamilkar-EVIL


Профил
« Отговор #5 -: Септември 26, 2011, 18:02:38 »

Точно по тази причина всичи от нашия съюз изчакахме предпоследния хепи час и си пуснахме подаръците.
Особено в блиц - за една седмица вдигаш 500 к нето..
Активен

Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #6 -: Септември 26, 2011, 19:03:25 »

Предложението за подаръци в размер на двучасовия е много добре и от друга гледна точка. Ако човек е получил подаръци в определен размер в началото на периода, в края на периода дохода му обикновенно е по-висок. Тогава 40-часовия доход ще се промени и може да се изравни пропорционално с един малък подарък (напр. за 2 часа). Трябва да се гледа 40-часовия доход до края на периода на подаръците...
и кой шаман ще го изчисли добива след 5-6 дни? Палежи се случват, армия се вади, провки  и бюро се пускат - освен всеки да попълва формуляр със стратегията си за периода на подаръците и да го праща на екипа да смята.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #7 -: Септември 26, 2011, 19:43:26 »

Ама за каква равнопоставеност става въпрос Shocked Какво да кажат играчите неполучили подаръци.Аз съм един от хората, които се обявиха против подаръците при тяхното въвеждане.След като обаче практиката с пускането на подаръци се затвърди и те станаха част от играта,смятам че всеки сам си преценява как , кога , какъв вид и от кого да получава и праща подаръци.И ако на някой са му излезли криви сметките ,да не се сърди,а да си извади поука и при следващата вълна да действа по-разумно.
« Последна редакция: Септември 26, 2011, 19:45:49 от GARIO » Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
viki4
Хората са направени дефектно - твърде лесно се прегъват в коленете.
Майор
*****

Karma: +251/-2163
Неактивен Неактивен

Публикации: 612



Профил
« Отговор #8 -: Септември 26, 2011, 21:09:56 »

Ама за каква равнопоставеност става въпрос Shocked Какво да кажат играчите неполучили подаръци.Аз съм един от хората, които се обявиха против подаръците при тяхното въвеждане.След като обаче практиката с пускането на подаръци се затвърди и те станаха част от играта,смятам че всеки сам си преценява как , кога , какъв вид и от кого да получава и праща подаръци.И ако на някой са му излезли криви сметките ,да не се сърди,а да си извади поука и при следващата вълна да действа по-разумно.

В темата няма криви сметки, а има съвсем ясни и точни сметки. Щом си от хората стачкуващи срещу подаръците и не си получавал съответно такива, значи не не може да осъзнаеш каква е логиката на неравенство относно гореописаното разминаването в дохода. Следователно коментарите ти са излишни.

 Очаквам отговор от екипа ще приеме ли препоръката.
Активен

''Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си!"
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #9 -: Септември 26, 2011, 21:18:52 »

и кой шаман ще го изчисли добива след 5-6 дни? Палежи се случват, армия се вади, провки  и бюро се пускат - освен всеки да попълва формуляр със стратегията си за периода на подаръците и да го праща на екипа да смята.
Какви са тези глупости бе, приятел? Мисли малко преди да пишеш, а най-добре въобще не пиши когато не разбираш за какво става въпрос... Виж, човекът добре ти го е обяснил в поста преди твоя.
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
zLaGaD
Сержант
**

Karma: +82/-99
Неактивен Неактивен

Публикации: 76



Профил
« Отговор #10 -: Септември 26, 2011, 21:54:06 »

На мен едини пичове ми пратиха тарани  Grin Неща пък тарани...
Активен

atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #11 -: Септември 26, 2011, 22:44:07 »

На мен едини пичове ми пратиха тарани  Grin Неща пък тарани...

Ха, видя ли? И това е от значение - не можеш да кажеш на всички кога и какво да ти пращат... *hahaha*
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
bobosam
Капитан
****

Karma: +145/-143
Неактивен Неактивен

Публикации: 292



Профил
« Отговор #12 -: Септември 26, 2011, 23:06:07 »

Май при подаръците ставаше въпрос за подаръци, а не за поръчки от магазина ...Май за вас ще трябва да направят опция директно да си купувате подаръците ... И аз исках батко да ми подари БМВ ама ми подари Шкода ... *pardon*
Активен

Ти имаш своя позиция, която отстояваш, моля те, остави ме и аз да отстоявам своята, без да се обиждаш - ти, както и всички други, които смятат, че Екипът, аз или някой друг, който е дръзнал да каже нещо, което не ви харесва, са ви длъжни с нещо...
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #13 -: Септември 27, 2011, 16:49:41 »

Ха, видя ли? И това е от значение - не можеш да кажеш на всички кога и какво да ти пращат... *hahaha*
       Обяснете и го това на Вики,защото на нея много и се иска  да и пращат точо това което на нея и е нужно.И понеже това не става е решила да накара екипа да нагодят играта според нейните нужди.  Пращането на ненужни подаръци на неприятел с цел да не получи пълния капацитет на 40ч доход е вече също приом от играта Вики.А в тази игра отдавна няма равнопоставеност между играчите.                                                                      П.П.    "Подаръците във вид на армии и ресурси могат да бъдат до 40-часовия доход на получателя в златен еквивалент;
- Големият подарък  е равен на 10-часовия доход на получателя, а малкият на 4-часовия"    Тук никъде не пише,че трябва да получиш подаръци равни на 40ч доход 
« Последна редакция: Септември 27, 2011, 16:57:15 от GARIO » Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
viki4
Хората са направени дефектно - твърде лесно се прегъват в коленете.
Майор
*****

Karma: +251/-2163
Неактивен Неактивен

Публикации: 612



Профил
« Отговор #14 -: Септември 27, 2011, 17:02:39 »

       Обяснете и го това на Вики,защото на нея много и се иска  да и пращат точо това което на нея и е нужно.И понеже това не става е решила да накара екипа да нагодят играта според нейните нужди.  Пращането на ненужни подаръци на неприятел с цел да не получи пълния капацитет на 40ч доход е вече също приом от играта Вики.А в тази игра отдавна няма равнопоставеност между играчите.                                                                      П.П.    "Подаръците във вид на армии и ресурси могат да бъдат до 40-часовия доход на получателя в златен еквивалент;
- Големият подарък  е равен на 10-часовия доход на получателя, а малкият на 4-часовия"    Тук никъде не пише,че трябва да получиш подаръци равни на 40ч доход 

 Grin Grin Grin Явно трябва да прочетеш темата поне 5 пъти за да асимилираш написаното от мен. Коментара ти е напълно излишен и не съдържа никакъв адекватен контент и за да избегна подобни Алогични мнения ще заключа темата. Екипът може да отговаря и в заключени теми стига да сметне, че предложението за промяна заради този очеваден дефект е резонно.

Очаквам отговор от екипа.
Активен

''Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си!"
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!