Imperia Online България  
Март 29, 2024, 11:35:14 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бъг при битките?  (Прочетена 2134 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Ogion
Редник
*

Karma: +0/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 1



Профил
« -: Септември 08, 2011, 15:06:04 »

Здравейте,
Преди няколко дни, на 2011-09-05 в 19:11ч се състоя битка между Stoger и chapkana. Докато разглеждах битката нещо ми направи впечатление, като в последствие установих, че има закономерност, която не е по правилата, тоест бъг в играта. Битката вече е докладвана веднъж от лидера на съюза, но явно имаше разминаване в информацията. Да обясня и аз, като първоизточник, за какво става въпрос, за да не се получава препредаване и ако наистина не е проблем - да може всички да го ползват. Ако искате отворете симулатора и пробвайте, проверил съм го многократно за да го твърдя.

При нападение на крепост, ако нападащата армия се състои от конница и машини (катапулти), гарнизона на крепостта от стрелци (примерно тежки) и балисти - битката си е напълно нормална, балистите си стрелят по машините, стрелците по конете, всичко е ОК. Ако обаче към нападащата армия добавим едни 100 мечоносеца (бройката е без значение) - битката коренно се променя - стрелците стрелят веднъж, убиват мечоносците и с това се приключва участието им в битката. Рундовете си минават, но стрелците не стрелят и бройката на конете не намаля.

При конкретната битка, която се опитваме да докладваме - атакуващия е само с коне и машини + едни 1500 мечоносеца. Гарнизона е от тежки стрелци, мечоносците падат при първия залп. След това преброих 8 рунда крепостна обсада, през които бройката нападаща армия не се променя, стрелците просто не стрелят. Битката завършва при 51 морал, дали щеше да е така, ако през цялото време понасяха щети и губеха по 7 вместо по 4 морал?

П.П. Ако някой от съпорта проявява интерес - поразрових се из докладите от битки, мога да дам доста подобни примери.

« Последна редакция: Септември 08, 2011, 15:23:57 от Ogion » Активен
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #1 -: Септември 08, 2011, 17:25:57 »

Няма нужда, видях го на симулация. Ще бъде оправено.
Активен

KpbCTeB
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 7


Профил
« Отговор #2 -: Септември 08, 2011, 19:00:39 »

Благодарим за бързото включване Smiley А след като е имало проблем в съответната битка, какви са вариантите, всичко по същия начин ли си остава или е възможно някакво преизчисляване, анулиране или някакъв друг вариант...

И понеже гледам, че отговорничката за версия 5 се включи и реши набързо проблема, след 2-3 други отговора при докладването, да питам и аз нещо, понеже ни касае същите хора, но да не отварям нова тема...надявам се да няма проблеми.

Става дума за офицер изследователя. Дали ние не тълкуваме правилно ръководството, или не е доуточнено в него. Като цяло ситуацията е следната. Сменихме изследователя, с такъв с по високо ниво университет (понеже такива са съветите в указанията за игра)...но се получи обратната ситуация, вместо да паднат, цените се увеличиха...докато умувахме и го дискутирахме, стигнахме до извода, че трябва да се докладва или пита за уточнение, но не се разбрахме кой да го направи, и стана така че едновременно писахме 2-3 човека мисля..и съответно получихме доста различни отговори...
Първият от тях беше, че понеже бил номад, а те проучвали 15 % по бавно, затова цената се вдигала. Добре, аз съм съгласен че е така за времето, пише си го изрично, че времето на проучване на имперците е 15 % по бързо, спор няма....не ни бърка това...но това за мен не е обвързване с цената, попитах пак, какво общо има между цената и времето, и ми отговориха че колкото по дълго се проучвало, било по скъпо....но в това твърдение аз лично също не намирам логика....обикновено икономически погледнато е точно обратното...единственото изключение е мое при кредитите, но да не задълбавам Wink...
Втория отговор беше, че цената се е увеличила, защото човека бил нов на поста, и зависела от статуса му на лоялност...добре, в ръководството се говори за статус на лоялност, на ИГРАЧА към съюза, и оттам бонуса който самия играч получава за това, че е лоялен....а съюза просто ползва неговото ниво университет, за да си намали цената и времето на проучванията... къде е връзката с лоялността, опитвах разни изчисления, но не успях да докарам разликите...(може и аз да съм сбъркал при сметките, ако наистина отговора е свързан с лоялността).

Ами благодаря предварително за отговора, и се извинявам за причиненото безпокойство.
Активен
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #3 -: Септември 09, 2011, 10:02:11 »

Няма как да се направи преизчисление или анулиране на битка, за съжаление. Но след като отстраним проблема, няма да се случва повече.

Относно изследователя:

Ръководството съветва изначално да се избира човека с най-висок университет, а не впоследствие да се смени в ползва на човека с най-висок университет. Може бе, обаче, си прав, че би имало подвеждащ ефект, затова ще се погрижа да се доуточни.

Расата на изследователя не влияе на съюзните проучвания. Влияе статусът на лоялност. Ако старият ви изследовател е бил във втори статус на лоялност, т.е. бонусът му е бил 20%, е намалявал цената на съюзните проучвания с допълнителни 20%. Новият изследовател започва от първи статус на лоялност с бонус едва 10%.
Активен

KpbCTeB
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 7


Профил
« Отговор #4 -: Септември 09, 2011, 10:08:33 »

Благодаря за отговора, но аз засякох цените точно след смяната, и разликата в цената беше точно 15 % (закръглено), с колкото ми отговориха, че импереца бил по бърз от номада...затова и казах, че по никакъв начин не можах да ги докарам със сметки, и си помислих да не би да има заложен 15 % от самата раса, и да е сложено общо, а не само на време...но, като цяло ми се изясни ситуацията. Ще те помоля, ако има някакъв начин, да се провери самия програмен код...стига да има нужното време де Wink
Активен
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #5 -: Септември 09, 2011, 10:09:50 »

А старият изследовател колко време е бил на поста си?
Активен

KpbCTeB
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 7


Профил
« Отговор #6 -: Септември 09, 2011, 10:35:17 »

случая е както го описа, стария е бил във 2 статус, и имперец, новия си е 1 статус, няма как друг да е след ктао току що е назначен на тоя пост..2 нива по нагоре беше с университета, и цената скочи доста...аз преизчислих базовата стойност, долу горе, на проучването, и оттам каква би трябвало да бъде при еднакво ниво на двамата, и се получи 15 % разлика в увеличение...по спомен, от ниво 17 университет на импереца, цената в злато беше 8,1 милиона, а на 19 номад (новия), скочи на 9,2 милиона...не знам дали си пазя сметките някъде... но не споря, по наясно сте от мен с това какво би трябвало да бъде..просто поради многото и различни отговори си помислих да няма някъде и объркване..
Активен
asparuh396
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 1


Профил
« Отговор #7 -: Септември 28, 2011, 11:48:49 »

Моля, да погледнете последният доклад на asparuh396 срещу diktatora.Товаримостта на армията ми е над 40000,а след атаката армията ми се връща с мизерен ресурс.Ето ви остатъка на ресурса на diktatora 22 734   43 279   25 053   3 612-моля да поправите грешката,защото това е абсурдно.
Активен
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #8 -: Септември 28, 2011, 12:43:45 »

Очевидно не.

Няма нужда да пишете за едно и също нещо на няколко места.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!