Imperia Online България  
Април 26, 2024, 09:15:53 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: От къде дойдохме, накъде отиваме ....  (Прочетена 28442 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Fight
Капитан
****

Karma: +230/-66
Неактивен Неактивен

Публикации: 410



Профил
« Отговор #60 -: Септември 08, 2011, 14:23:44 »

Не съм много сигурен, но @Kilgor може би има предвид този текст.

Закон за електронната търговия:
http://www.mi.government.bg/zp/bul_zp.html?id=216845

Цитат
ЗАДЪЛЖЕНИЯ ЗА ПРЕДОСТАВЯНЕ НА ИНФОРМАЦИЯ

Обща информация

Чл. 4. (1) Доставчикът на услуги на информационното общество е длъжен да предоставя безпрепятствен, пряк и постоянен достъп на получателите на услугите и на компетентните органи до следната информация:

1. името или наименованието си;

2. постоянния си адрес или седалището и адреса си на управление;

3. адреса, на който упражнява дейността си, ако е различен от адреса по т. 2;

4. данни за кореспонденция, включително телефон и адрес на електронна поща, за осъществяване на пряка и навременна връзка с него;

5. данни за вписване в търговски или друг публичен регистър;

6. информация за органа, осъществяващ контрол върху дейността му, когато тази дейност подлежи на уведомителен, регистрационен или лицензионен режим;

7. когато осъществява регулирана професия - информация за камарата, професионалния съюз или организацията, в която доставчикът членува или е регистриран, професионалното звание и държавата, в която то е предоставено, както и препратка към приложимите разпоредби относно правото на упражняване на занаята или професията и указания за достъпа до тях;

8. съответно указание, ако е регистриран по Закона за данък върху добавената стойност ;

9. друга информация, предвидена в нормативен акт.

(2) Когато при предоставянето на услуги на информационното общество се посочват цени, те трябва да се обозначават по ясен и разбираем начин. Доставчикът на услуги е длъжен да указва дали цените включват данъци, такси и разноски, които формират крайната цена.

Ето за това винаги съм се дразнел:
.............
Във всеки случай, от Мтел и Глобул няма да ти отговорят, че е забранено обсъждането на условията им, че спора с техни служители е забранен, защото те са неприкосновени господари, или ехидно-ироничното " все пак екипа решава, нали ". Това е обидно и унизително отношение когато е към човек. Така може да се сръчка с остена говедо, но не човешко същество.  Не си ли слушал някое от онези свежи телефонни разговори на служител с клиент ? Обаждат им с пияни, луди, дрогирани и какви ли не, обижда, ругаят, а служителите отсреща търпеливо и любезно и по цял час им отговарят.

Значи търговеца не може да се държи по определен начин, а клиента/потребителя може да прави каквото си иска?
Както търговеца може да е некоректен, така и потребителя.
Не разбирам от закони, но се чудя за нещо. Има закон за защита на потребителя, а дали има закон за защита на търговеца? Може би това е уредено в търговския закон?
Активен

smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #61 -: Септември 08, 2011, 14:29:46 »

Извинявам се..... .... ...  Khan_atila е въпросния потребител ......написа цитат ,, Били отново се омаза,,
Тоя пост го написа в раздел  Хроника на събитията свят 2 .........Та аджеба за тоя пост редно ли е е да се изтрие ника на един от първите и най почтенните играчи ??И барабар с триенето на ника му да заминат всички негови предишни постове от които 90% са в залата на славата класации и темподобни ,а представям си ако беше спорил и дискутирал нещо от рода на дебатите в тая тема може би щеше да е блокиран по ip

извинен си, малко си в заблуда не можем да трием потребители  Grin
Активен
James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #62 -: Септември 08, 2011, 14:32:46 »

Извинявам се че се намесвам в диалога ви ......... До някъде съм съгласен с теб James че всички при регистриране се съгласяват с общите условия и т.н но не мислиш ли че понякога някои от екипа действа меко казано спонтанно ??
пример изтрит потребител БЕЗ да е нарушил нито едно правило и без да е обидил някои Huh??
конкретно лично за мен това е проява на неуважение към дадения потребител ...........
ще конкретизирам Khan_atila е въпросния потребител ......написа цитат ,, Били отново се омаза,,
Тоя пост го написа в раздел  Хроника на събитията свят 2 .........Та аджеба за тоя пост редно ли е е да се изтрие ника на един от първите и най почтенните играчи ??И барабар с триенето на ника му да заминат всички негови предишни постове от които 90% са в залата на славата класации и темподобни ,а представям си ако беше спорил и дискутирал нещо от рода на дебатите в тая тема може би щеше да е блокиран по ip
P.P за мен тия ,,условия за ползване са много разтегливо понятие



Не мога да коментирам случая, тъй като не съм запознат с него, но се съмнявам наистина да не е имало причина за изтриването.
Активен

Kilgor_
Jeeves
Лейтенант
***

Karma: +110/-56
Неактивен Неактивен

Публикации: 177



Профил
« Отговор #63 -: Септември 08, 2011, 14:40:04 »

Не съм много сигурен, но @Kilgor може би има предвид този текст.

Закон за електронната търговия:
http://www.mi.government.bg/zp/bul_zp.html?id=216845

Ето за това винаги съм се дразнел:
Значи търговеца не може да се държи по определен начин, а клиента/потребителя може да прави каквото си иска?
Както търговеца може да е некоректен, така и потребителя.
Не разбирам от закони, но се чудя за нещо. Има закон за защита на потребителя, а дали има закон за защита на търговеца? Може би това е уредено в търговския закон?

Ами то това е ясно, че трябва да се предостави адрес. Не го разбрах тук Джеймс защо спори. Четох за една европейска директива според която, не могат да те задължат да спазваш едни правила, ако не са ти дали възможност да ги оспориш. Друг е въпроса дали ще се съобразят с оспорването. Но е факт че гражданин може да оспори и конституцията, има механизми. Естествено едва ли ще постигне нещо.В момента си преравям вестниците, за да видя точното наименование на европейският закон и да го потърся.

И аз се дразня , бил съм търговец и в началото отвръщах подобаващо на арогантните клиенти. Но с времето омекнах, такъв е живота. Псуват те , а ти се усмихваш и правиш пари. Няма закон за защита на търговците и за съжаление не съм чел да се обсъжда гласуването на такъв. Но при всички случай циничното отношение към клиент е недопустимо. А когато си администратор с власт е още по неразбираемо.
Активен

И ето че в миг сред тълпата кафява
пролазва пълзяща, безформена гад-
червена от кръв се проточва гнуснава
 челюст разтваря и трака с жад.
Тя лази, извива и челюсти впива.
в актьорите сгърчени- плячка и стръв,-
................................................
И ангелски сонм отлетява далеко
и плач възвестява в небесний покой,
че тази пиеса се казва "Човекът",
а червеят нейни герой!
_P0BeDiTeL_
Недей да викаш! -силните говорят тихо!
Полковник
******

Karma: +310/-1042
Неактивен Неактивен

Публикации: 1344


Който хвърчи високо, пада много ниско.


Профил WWW
« Отговор #64 -: Септември 08, 2011, 14:41:03 »

Не мога да коментирам случая, тъй като не съм запознат с него, но се съмнявам наистина да не е имало причина за изтриването.
Не съм му адвокат,нито той ме е помолил да пиша за конкретния случаи но е факт.... изтрит е точно за тоя пост които цитирах и аз в него не виждам нарушаване на никакво правило нито имам намерение да споря с човека който го е изтрил той все още е в екипа (не е длъжен да дава очет за действията си ) но това е неуважение към Кхана от негова страна и същевременно противоречие към общите условия и правила за ползване на форума !!!!
Активен

_P0BeDiTeL_
Недей да викаш! -силните говорят тихо!
Полковник
******

Karma: +310/-1042
Неактивен Неактивен

Публикации: 1344


Който хвърчи високо, пада много ниско.


Профил WWW
« Отговор #65 -: Септември 08, 2011, 14:43:22 »

извинен си, малко си в заблуда не можем да трием потребители  Grin
Е значи аз съм го изтрил  Tongue няма да ви досаждам и без това ми е трудно с кирилизатора , лек ден ви желая *beer*
Активен

James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #66 -: Септември 08, 2011, 14:55:26 »

Ами то това е ясно, че трябва да се предостави адрес. Не го разбрах тук Джеймс защо спори.
Спори, защото е прав. Не съм убеден,че Законът за електронната търговия се отнася за подобни сайтове за забавления, т.к. това не е точно услуга. Освен това изискванията за повече данни от нормалното, вероятно произтичат от това, че всичко е виртуално. На бюрото си имам един пример против твоята теза-на него пише "Произведено в ЕС от Филип Морис Интернешънъл Мениджмънт СА". Друго няма. Smiley

Четох за една европейска директива според която, не могат да те задължат да спазваш едни правила, ако не са ти дали възможност да ги оспориш. Друг е въпроса дали ще се съобразят с оспорването. Но е факт че гражданин може да оспори и конституцията, има механизми. Естествено едва ли ще постигне нещо.В момента си преравям вестниците, за да видя точното наименование на европейският закон и да го потърся.
Тази директива се отнася за масовите услуги (май не е точно като определение). Например преди години ВиК операторите въведоха Общи правила. За да влязат в сила тези Общи правила, ВиК бяха длъжни да ги публикуват минимум в един централен и един местен всекидневник.
Това публикуване дава възможност на клиентите да се запознаят с тях и да реагират, ако решат. Но това е друго. Тук се съгласяваш или не с тези правила предварително.

Активен

i1978
Гост
« Отговор #67 -: Септември 08, 2011, 14:59:00 »

James е абсолютно прав, че не е необходимо да се пише адрес и телефон за връзка. Това го въведоха големите търговски марки за да се скрие производителя умишлено. Така е в Европа и в България със сигурност, за другия свят не мога да твърдя.
Активен
Kilgor_
Jeeves
Лейтенант
***

Karma: +110/-56
Неактивен Неактивен

Публикации: 177



Профил
« Отговор #68 -: Септември 08, 2011, 15:05:45 »

Търговските дружества са си търговски дружества. Независимо дали предлагат забавление или сирене. Аз не мисля че има разлика в закона. Подобно обезценяване на играта съм чел друг път, но не смятам че  е валидно. Само една игра, но си е собственост на търговско дружество, подобни финтове едва ли ще минат.

Не съм сигурен дали само за НЕК се отнася, полагам усилия да я намеря и прочета. Не виждам как мога да бъда накаран да спазвам правила, без да имам възможност да ги оспоря.. Отмятането на "чавки" срещу "съгласен съм" не зная до колко изобщо има стойност. Да не говорим че се добавят нови правила и клаузи, след като веднъж съм се съгласил с едни, после се появяват други, с които не съм се съгласил.
Активен

И ето че в миг сред тълпата кафява
пролазва пълзяща, безформена гад-
червена от кръв се проточва гнуснава
 челюст разтваря и трака с жад.
Тя лази, извива и челюсти впива.
в актьорите сгърчени- плячка и стръв,-
................................................
И ангелски сонм отлетява далеко
и плач възвестява в небесний покой,
че тази пиеса се казва "Човекът",
а червеят нейни герой!
James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #69 -: Септември 08, 2011, 15:17:13 »

Търговските дружества са си търговски дружества. Независимо дали предлагат забавление или сирене. Аз не мисля че има разлика в закона. Подобно обезценяване на играта съм чел друг път, но не смятам че  е валидно. Само една игра, но си е собственост на търговско дружество, подобни финтове едва ли ще минат.

Не съм сигурен дали само за НЕК се отнася, полагам усилия да я намеря и прочета. Не виждам как мога да бъда накаран да спазвам правила, без да имам възможност да ги оспоря.. Отмятането на "чавки" срещу "съгласен съм" не зная до колко изобщо има стойност. Да не говорим че се добавят нови правила и клаузи, след като веднъж съм се съгласил с едни, после се появяват други, с които не съм се съгласил.

Със сигурност си инсталирал поне една програма. На всички програми (вкл. операционни системи) в процеса на инсталация се появяват условия за ползване. Имаш един радиобутон (така се нарича това бутонче) с две възможности-приемам или не приемам условията. По подразбиране е бутончето "Не приемам". Ако не натиснеш бутона "Приемам", нататък не ти дава възможност да продължиш. Тук е подобно. Smiley
Активен

atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #70 -: Септември 08, 2011, 15:50:21 »

Стига сте спорили. В крайна сметка тук нещата може да не опират до закона. Всяка авторитетна и уважаваща себе си компания трябва да се грижи за своите потребители или най-малкото да се стреми да не им създава трудности. Така ползите ще са взаимни.
Поизместихте темата...
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
Kilgor_
Jeeves
Лейтенант
***

Karma: +110/-56
Неактивен Неактивен

Публикации: 177



Профил
« Отговор #71 -: Септември 08, 2011, 15:57:58 »

Поизместихме я Smiley Така или иначе вече казах каквото имах, ще се поинтересувам от директивата и ако я намеря ще публикувам. Ако ли не, нека остане отговора на Джеймс по въпроса. Във всеки случай ми е ясно че никой няма да си промени манталитета, защото съм му писал че не ми е приятно. Още повече ако и сега си му връзват нещата. Поне да е ясно че не съм канарче на което му минават врели некипели.

Темата ми се струва е леко носталгична и насочена към по-старите формуци. Аз съм сравнително отскоро, тъй че повече няма да се меся Smiley
Активен

И ето че в миг сред тълпата кафява
пролазва пълзяща, безформена гад-
червена от кръв се проточва гнуснава
 челюст разтваря и трака с жад.
Тя лази, извива и челюсти впива.
в актьорите сгърчени- плячка и стръв,-
................................................
И ангелски сонм отлетява далеко
и плач възвестява в небесний покой,
че тази пиеса се казва "Човекът",
а червеят нейни герой!
tany
Сержант
**

Karma: +205/-255
Неактивен Неактивен

Публикации: 65



Профил
« Отговор #72 -: Септември 08, 2011, 16:49:15 »

Форумът е такъв , каквито са модераторите , няма какво да им се сърдите . Няма ги вече ни хроники за войни ,ни за отделни светове , няма коментари за игра , има си обаче общи приказки и емотикони . Не съм видяла скоро модератор да отговори на въпрос , по скоро  на него може да отговорят играчи (но не винаги) и така .За триенето обаче са силни , направо чистачи. Наскоро беше забранен достъп на играч осмелил се да докладва в проблеми за  забилите войски. Защо?  Отговорът беше  много смислен   *xxx*   *scratch* , ако разреши smehh  бих го публикувала   Grin Grin Grin .  
Играта е тяхна , форума също ( колко е харесван се вижда от посещаемостта ) , пийте по една  *beer* и  не си хабете нервите  напразно.
« Последна редакция: Септември 08, 2011, 19:00:45 от tany » Активен

zLaGaD
Сержант
**

Karma: +82/-99
Неактивен Неактивен

Публикации: 76



Профил
« Отговор #73 -: Септември 08, 2011, 17:37:46 »

MIKA - Relax, Take It Easy

 Не мога да разбера... Ще се поздравяваме ли или какво ?  Grin
Активен

rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #74 -: Септември 08, 2011, 18:25:30 »

хе хе
Отон обеща че ще затрие форума и го направи
 това не форума на ио вече в тема стратеги на в5 няма 1 мнение  Lips Sealed

жалко беше весело и забавно тук всичко свърши на никой не му трябват разбиращи потребители  Cry
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!