Imperia Online България  
Април 24, 2024, 15:39:52 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: От къде дойдохме, накъде отиваме ....  (Прочетена 28441 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
funtomas
Майор
*****

Karma: +333/-138
Неактивен Неактивен

Публикации: 827


Сеирджия в 13и свят със Sandman


Профил
« Отговор #45 -: Септември 08, 2011, 05:57:52 »

Моите постове и те ли минават графа обидни и вулгарни, че вече редовно са под гума? И далеч не само моите... Досега не беше се случвало нито да ми трият пост, още по-малко пък да ми се отправя предупреждение! И то за какво? За мнение...
House, смятам се за средно интелигентен човек, който има какво да каже и знае как да го каже. Ти си първият, който определено е на противоположно мнение.
Не е необходимо да ръкопляскате на предишните модератори, но сетете се как те процедираха.. И тогава имаше заключени теми, и тогава се раздаваха банове, и тогава се даваха предупреждения... Постове доста по-рядко се триеха /и то действително вулгарните/, обикновено се мяркаше предупреждение за спазване на добрия тон, когато имперци започваха да се ръфат и подсещане за използване на кирилица /между другото, точно те го наложиха това, дори ми се струва, че Ахил беше инициаторът/ Теми стил "размисли и страсти" често пъти са интересни дори и за странични сеирджии...  Сега от триене, просто нищо не остава във форума. Мен темата с емотикони не ми върло интересна, то и изобщо не е и тема...   Ами това е форум на игра, нормално е играта да се коментира, а не само кой си пил кафето сутринта и бирата вечерта... И Лейди, и Хана, и Ахил са били много пъти дъфкани и са отнасяли нападки от форумци. Щом обаче го знаем, значи сме го прочели... , значи не са стояли с гумата и да мерят приказката на всеки.
Постът на Скелетан, упорито трит в продължение на 2-3 денонощия... Мислиш ли, че примерно Отон ще седне да го трие? Това може да е чиста проба сарказъм и знаем, че не така, но защо пък да не се остави някой да излезе и да го обори...
Активен

...Идеалният съюз за война... Дали...
Groznii
ГРОЗНЫЙ
Капитан
****

Karma: +327/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 434


Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят


Профил WWW
« Отговор #46 -: Септември 08, 2011, 07:35:52 »

... В крайна сметка тук има и деца - аз също имам дете, на 6 години и няма да ми е приятно да го видя след година или две да чете подобни постове. *hmm*

В крайна сметка на админите им е през оная работа , че тук или някъде другаде имало деца

Цитат
Построй крепост -> Наеми армия -> Отиди да смачкаш съседа с армията си -> Радвай се на плача му. Да, наистина е ТОЛКОВА лесно в Империя Онлайн. Ела и се увери.

 Учат ги на хубави неща


Активен

Колко малко се познаваме всъщност, а говорим едни за други-подценяваме, надценяваме и никога не млъкваме, за да чуем скимтенето на душата си или остатъчците от нея...Защото ако душата не е природна стихия, то тя е отнесена от ветровете на собствените ни глупости
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #47 -: Септември 08, 2011, 08:56:06 »

Никой не ни е натискал да хващаме гумата , това го правим по собствена преценка. Не забелязвате ли в последно време колко обидни и вулгарни постове се публикуват. В крайна сметка тук има и деца - аз също имам дете, на 6 години и няма да ми е приятно да го видя след година или две да чете подобни постове. *hmm*
Според мен във форума няма деца или поне според условията за регистриране в него.
Обиди винаги е имало в този форум, най-малкото доста хора си мерим егото в него.

Това със Скелето майтап ли беше? Знам, че едва ли ти нямаш някаква вина в неговия случай.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #48 -: Септември 08, 2011, 08:57:43 »

И правилата на форума трябва да се променят малко. Трябва на мястото на изтрития пост да излиза служебно съобщение, че поста е изтрит поради... На този, на който са му изтрили поста да му се изпраща ЛС със съдържанието на изтрития пост... Много пъти ми се е случвало да ми изтрият пост, за който смятам, че не е за триене, да искам да пиша на СМ, но да не мога да си спомня точната формулировка.
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #49 -: Септември 08, 2011, 09:49:49 »

Най-малкото има европейска директива според която правила, които не могат да бъдат свободно обсъждани за нищожни. Така че правете си изводи. Дори конституцията може да бъде критикувана, оспорвана и т.н. та какво остава за едни форумни правила. В закона ясно е посочено кое се счита за обида, кое е забранено и кое не. Правила които излизат от тези рамки са си хабене на мастило ( амортизация на клавиатури ). И ако в критиките си реша че искам да използвам сарказъм, ирония , ще си ги използвам колкото искам. Проблема е че Интернет е подценяван все още и никой сериозно не съблюдава за нарушаване на човешки права права и свободи. За съжаление това не е единственият форум в който нещата стоят по подобен начин.

В тази директива пише ли за неприкосновената частна собственост и за свободата на управлението й? Пише ли къде трябва да бъдат обсъждани дадените правила? Ами ако играта няма форум? Какво пише в директивата за подобни случаи?
Активен

Kilgor_
Jeeves
Лейтенант
***

Karma: +110/-56
Неактивен Неактивен

Публикации: 177



Профил
« Отговор #50 -: Септември 08, 2011, 10:05:49 »

В тази директива пише ли за неприкосновената частна собственост и за свободата на управлението й? Пише ли къде трябва да бъдат обсъждани дадените правила? Ами ако играта няма форум? Какво пише в директивата за подобни случаи?

За частната собственост вече обясних в друг пост. Какво значи неприкосновена ? Никой не е тръгнал да я заграби. Но особено когато е публична си има ред при който може да се предостави за ползване. Собственика може да си държи форума на личния компютър без да дава достъп на други и тогава да си пише ако иска и манифеста на Хитлер за правила. Но когато е публичен, не може...

Ако няма форум, ще се създаде, или ще има посочен мейл за връзка с админите и т.н. Обратна връзка е задължителна, и на дъвките има телефон на потребителя.  Хайде без евтина риторика, защото тези ги знаем от ученическите години още Smiley Зная че не е много приятно да се съобразяваш с правила, но се налага...
Активен

И ето че в миг сред тълпата кафява
пролазва пълзяща, безформена гад-
червена от кръв се проточва гнуснава
 челюст разтваря и трака с жад.
Тя лази, извива и челюсти впива.
в актьорите сгърчени- плячка и стръв,-
................................................
И ангелски сонм отлетява далеко
и плач възвестява в небесний покой,
че тази пиеса се казва "Човекът",
а червеят нейни герой!
James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #51 -: Септември 08, 2011, 10:16:49 »

За частната собственост вече обясних в друг пост. Какво значи неприкосновена ? Никой не е тръгнал да я заграби. Но особено когато е публична си има ред при който може да се предостави за ползване. Собственика може да си държи форума на личния компютър без да дава достъп на други и тогава да си пише ако иска и манифеста на Хитлер за правила. Но когато е публичен, не може...

Ако няма форум, ще се създаде, или ще има посочен мейл за връзка с админите и т.н. Обратна връзка е задължителна, и на дъвките има телефон на потребителя.  Хайде без евтина риторика, защото тези ги знаем от ученическите години още Smiley Зная че не е много приятно да се съобразяваш с правила, но се налага...

"Неприкосновена" беше свързано не със заграбване, а с управление-т.е. друг не може и да я управлява, мислех, че е ясно...

Ако няма форум, ще се създаде, или ще има посочен мейл за връзка с админите и т.н. Обратна връзка е задължителна, и на дъвките има телефон на потребителя.

Ще помоля да ми посочиш нормативната база, която ще ме накара да направя това. Smiley
За мен говоренето е стил "в закона пише така" е евтина риторика. Когато се позоваваме на "закона", се посочва нормативният акт, член, точка, алинея и т.н. Всъщност за да ти дам възможност да ме обориш, ще кажа, че в "закона" НЕ пише такива неща, каквито ти твърдиш. Smiley
Активен

Kilgor_
Jeeves
Лейтенант
***

Karma: +110/-56
Неактивен Неактивен

Публикации: 177



Профил
« Отговор #52 -: Септември 08, 2011, 10:25:22 »

"Неприкосновена" беше свързано не със заграбване, а с управление-т.е. друг не може и да я управлява, мислех, че е ясно...

Ако няма форум, ще се създаде, или ще има посочен мейл за връзка с админите и т.н. Обратна връзка е задължителна, и на дъвките има телефон на потребителя.

Ще помоля да ми посочиш нормативната база, която ще ме накара да направя това. Smiley
За мен говоренето е стил "в закона пише така" е евтина риторика. Когато се позоваваме на "закона", се посочва нормативният акт, член, точка, алинея и т.н. Всъщност за да ти дам възможност да ме обориш, ще кажа, че в "закона" НЕ пише такива неща, каквито ти твърдиш. Smiley


Има 100% така наредба. Мога и да я намеря и да я цитирам, а мога и да не го правя, след като не съм юрист консулт на ИОгруп. Ще преценя Smiley  Обратната връзка при предоставянето на услуги е задължителна  *pardon* Неприятно е зная. Но понеже е интернет и всеки мисли че като е качил един сайт някъде е абсолютен тотален мега хипер гсподар-властелин. Жалка работа. И меренето на его от страна на администратори и модератори със собствените им клиенти е още по-жалка работа. Цепи маркетинга направо  Grin
Активен

И ето че в миг сред тълпата кафява
пролазва пълзяща, безформена гад-
червена от кръв се проточва гнуснава
 челюст разтваря и трака с жад.
Тя лази, извива и челюсти впива.
в актьорите сгърчени- плячка и стръв,-
................................................
И ангелски сонм отлетява далеко
и плач възвестява в небесний покой,
че тази пиеса се казва "Човекът",
а червеят нейни герой!
James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #53 -: Септември 08, 2011, 10:46:00 »

Има 100% така наредба. Мога и да я намеря и да я цитирам, а мога и да не го правя, след като не съм юрист консулт на ИОгруп. Ще преценя Smiley  Обратната връзка при предоставянето на услуги е задължителна  *pardon* Неприятно е зная. Но понеже е интернет и всеки мисли че като е качил един сайт някъде е абсолютен тотален мега хипер гсподар-властелин. Жалка работа. И меренето на его от страна на администратори и модератори със собствените им клиенти е още по-жалка работа. Цепи маркетинга направо  Grin

Да почнем отзад напред-от маркетинга. Напълно съм съгласен, че обратна връзка е нещо задължително, но единствено с цел маркетинг. Smiley
Освен това обратната връзка не значи, че можем да обсъждаме правилата на дадена интернет игра (както е в случая). Т.е. всеки може да си ги обсъжда, но не е задължително да има форум към споменатата игра, където да става това нещо. Не и заради законово изискване. Smiley
Нямам идея на какво си юристконсулт, но в предния пост говореше за европейска директива, сега за наредба... Smiley

И понеже преди час говорихме за Мобилтел, би ли ми показал място, което е осигурил мобилният оператор и където може да обсъждаш Общите условия, примерно. Същото важи и за Глобул, Виваком... Обърни им внимание, че поради неосъществяване на изисквания на европейска директива, правилата им не важат Smiley
Активен

Kilgor_
Jeeves
Лейтенант
***

Karma: +110/-56
Неактивен Неактивен

Публикации: 177



Профил
« Отговор #54 -: Септември 08, 2011, 12:25:11 »

Да почнем отзад напред-от маркетинга. Напълно съм съгласен, че обратна връзка е нещо задължително, но единствено с цел маркетинг. Smiley
Освен това обратната връзка не значи, че можем да обсъждаме правилата на дадена интернет игра (както е в случая). Т.е. всеки може да си ги обсъжда, но не е задължително да има форум към споменатата игра, където да става това нещо. Не и заради законово изискване. Smiley
Нямам идея на какво си юристконсулт, но в предния пост говореше за европейска директива, сега за наредба... Smiley

И понеже преди час говорихме за Мобилтел, би ли ми показал място, което е осигурил мобилният оператор и където може да обсъждаш Общите условия, примерно. Същото важи и за Глобул, Виваком... Обърни им внимание, че поради неосъществяване на изисквания на европейска директива, правилата им не важат Smiley

Става дума и за двете. Ще потърся да цитирам по-късно, че сега имам проблем с времето. Едното се отнасяше до това че правила, които не могат да бъдат обсъдени са невалидни.Което е от евросъюза. Другото е най-баналното условие, всякак фирма която предоставя услуги да има адрес/ телефон за обратна връзка. Никой не може да се скрие анонимно и да очаква да прави пари. Не е задължително да е форум, нито имейл. Може и най-обикновен физически адрес. В нашия случай, го има на заглавната страница.

Колкото до Мтел и Глобул, бъди сигурен че можеш да обсъждаш общите им условия до посиняване. Без проблем. Пишеш писмо, отговарят ти, пишеш и пак и пак. Дискусия ще има. Друг е въпроса дали ще си променят условията заради теб или заради мен. Ако видим в тях точка която е незаконна , сезираме съответните комисии и така. Банките например променят клаузи в полза на потребителя, след обсъждане.

Във всеки случай, от Мтел и Глобул няма да ти отговорят, че е забранено обсъждането на условията им, че спора с техни служители е забранен, защото те са неприкосновени господари, или ехидно-ироничното " все пак екипа решава, нали ". Това е обидно и унизително отношение когато е към човек. Така може да се сръчка с остена говедо, но не човешко същество.  Не си ли слушал някое от онези свежи телефонни разговори на служител с клиент ? Обаждат им с пияни, луди, дрогирани и какви ли не, обижда, ругаят, а служителите отсреща търпеливо и любезно и по цял час им отговарят.
Активен

И ето че в миг сред тълпата кафява
пролазва пълзяща, безформена гад-
червена от кръв се проточва гнуснава
 челюст разтваря и трака с жад.
Тя лази, извива и челюсти впива.
в актьорите сгърчени- плячка и стръв,-
................................................
И ангелски сонм отлетява далеко
и плач възвестява в небесний покой,
че тази пиеса се казва "Човекът",
а червеят нейни герой!
James
Капитан
****

Karma: +462/-257
Неактивен Неактивен

Публикации: 446


Профил
« Отговор #55 -: Септември 08, 2011, 13:26:26 »

Става дума и за двете. Ще потърся да цитирам по-късно, че сега имам проблем с времето. Едното се отнасяше до това че правила, които не могат да бъдат обсъдени са невалидни.Което е от евросъюза. Другото е най-баналното условие, всякак фирма която предоставя услуги да има адрес/ телефон за обратна връзка. Никой не може да се скрие анонимно и да очаква да прави пари. Не е задължително да е форум, нито имейл. Може и най-обикновен физически адрес. В нашия случай, го има на заглавната страница.
Съгласен съм, че нито стоки, нито услуги могат да се предоставят анонимно, но е достатъчно само да има името на фирмата. Нито адрес, нито телефон е задължителен, камо ли имейл. Това няма нищо общо с обсъждането на правилата.

Колкото до Мтел и Глобул, бъди сигурен че можеш да обсъждаш общите им условия до посиняване. Без проблем. Пишеш писмо, отговарят ти, пишеш и пак и пак. Дискусия ще има. Друг е въпроса дали ще си променят условията заради теб или заради мен. Ако видим в тях точка която е незаконна , сезираме съответните комисии и така. Банките например променят клаузи в полза на потребителя, след обсъждане.

Това казах и аз: ".... всеки може да си ги обсъжда...". Може да си направите митинг, група във Фейсбук. Може да им идеш и в офиса, може да им пишеш телеграми дори. Само дето те не са длъжни да ти отговорят, а това вече не е точно обсъждане. Smiley
В случая с банките правилата се променят защото банките преценяват, че общите им условия са уязвими в случай на съдебен спор, а не защото клиентите искат някое условие да бъде променено.  Smiley


Във всеки случай, от Мтел и Глобул няма да ти отговорят, че е забранено обсъждането на условията им, че спора с техни служители е забранен, защото те са неприкосновени господари, или ехидно-ироничното " все пак екипа решава, нали ". Това е обидно и унизително отношение когато е към човек. Така може да се сръчка с остена говедо, но не човешко същество.  Не си ли слушал някое от онези свежи телефонни разговори на служител с клиент ? Обаждат им с пияни, луди, дрогирани и какви ли не, обижда, ругаят, а служителите отсреща търпеливо и любезно и по цял час им отговарят.

Само искам да напомня, че услугата "Империя онлайн", както и форумът към нея се ползват доброволно. Преди ползването потребителите се съгласяват, че са съгласни с условията за ползване. Говорили сме го хиляди пъти. Във всички познати ми форуми, модераторите имат пълна власт и нямат задължение за обяснение за действията си. Ако някой може да се обиди от това, че ще изтрият поста му без да му обяснят защо или ще го накажат, нека да не влиза там. Аз бих постъпил така. Признавам, че този начин на действие би могъл да засегне някой и затова, когато редактирам пост или заключвам тема, винаги обяснявам, че това в мое дело и защо съм го направил. Това си е мое решение, не е задължение.
И накрая нека все пак да напомня, че наистина екипът решава какво да се случи с играта. Smiley
Активен

zLaGaD
Сержант
**

Karma: +82/-99
Неактивен Неактивен

Публикации: 76



Профил
« Отговор #56 -: Септември 08, 2011, 13:42:37 »

Кефита ма... поздравявам Ви !!!

The Chemical Brothers - Out Of Control
« Последна редакция: Септември 08, 2011, 13:44:55 от zLaGaD » Активен

Kilgor_
Jeeves
Лейтенант
***

Karma: +110/-56
Неактивен Неактивен

Публикации: 177



Профил
« Отговор #57 -: Септември 08, 2011, 13:45:58 »

Съгласен съм, че нито стоки, нито услуги могат да се предоставят анонимно, но е достатъчно само да има името на фирмата. Нито адрес, нито телефон е задължителен, камо ли имейл. Това няма нищо общо с обсъждането на правилата.

Това казах и аз: ".... всеки може да си ги обсъжда...". Може да си направите митинг, група във Фейсбук. Може да им идеш и в офиса, може да им пишеш телеграми дори. Само дето те не са длъжни да ти отговорят, а това вече не е точно обсъждане. Smiley
В случая с банките правилата се променят защото банките преценяват, че общите им условия са уязвими в случай на съдебен спор, а не защото клиентите искат някое условие да бъде променено.  Smiley


Само искам да напомня, че услугата "Империя онлайн", както и форумът към нея се ползват доброволно. Преди ползването потребителите се съгласяват, че са съгласни с условията за ползване. Говорили сме го хиляди пъти. Във всички познати ми форуми, модераторите имат пълна власт и нямат задължение за обяснение за действията си. Ако някой може да се обиди от това, че ще изтрият поста му без да му обяснят защо или ще го накажат, нека да не влиза там. Аз бих постъпил така. Признавам, че този начин на действие би могъл да засегне някой и затова, когато редактирам пост или заключвам тема, винаги обяснявам, че това в мое дело и защо съм го направил. Това си е мое решение, не е задължение.
И накрая нека все пак да напомня, че наистина екипът решава какво да се случи с играта. Smiley

Екипа със сигурност решава какво д се случи с играта. Екипа решава и какво да се случи във форума, може да му смени предмета на дейност и да стане музикална беседа. Лошо няма, това напълно влиза в частта - разпореждане с частна собственост. Да се държи екипа арогантно, да обижда и да унизява, категорично няма право.

Прав си напълно че подобно е отношението в много други форуми и сайтове. Особено в частта с триене на постове и банване. За съжаление никой не си дава зор да прилага законите в Интернет и да следи за спазването на човешки права. За това и админите редовно си избиват безнаказано властовите комплекси върху хора които доброволно са отишли при тях, но след като са били поканени ( реклама, връзка, банер ). За мен това е проблем, половината от нещата съм сигурен че админите няма да ми ги кажат в лицето или ако го направят ще си платят за това.

Това за доброволното ползване на безплатната игра никога не съм го разбирал. Почти всеки търговски продукт се ползва доброволно, това не е аргумент. И ако едно търговско дружество дава нещо безплатно, това си е негов проблем. Ако в магазина утре ми дадат безплатна храна и се разболея, дали няма да има последствия ?
Активен

И ето че в миг сред тълпата кафява
пролазва пълзяща, безформена гад-
червена от кръв се проточва гнуснава
 челюст разтваря и трака с жад.
Тя лази, извива и челюсти впива.
в актьорите сгърчени- плячка и стръв,-
................................................
И ангелски сонм отлетява далеко
и плач възвестява в небесний покой,
че тази пиеса се казва "Човекът",
а червеят нейни герой!
i1978
Гост
« Отговор #58 -: Септември 08, 2011, 13:47:01 »

А защо не си зададете въпроса, че в последно време форума е доста постен от към потребители. И наистина изключително рядко се пишат неща от играта и се обсъжда хронологията, както беше преди време. Най-вероятно, защото е лято.
Активен
_P0BeDiTeL_
Недей да викаш! -силните говорят тихо!
Полковник
******

Karma: +310/-1042
Неактивен Неактивен

Публикации: 1344


Който хвърчи високо, пада много ниско.


Профил WWW
« Отговор #59 -: Септември 08, 2011, 13:56:50 »


Само искам да напомня, че услугата "Империя онлайн", както и форумът към нея се ползват доброволно. Преди ползването потребителите се съгласяват, че са съгласни с условията за ползване. Говорили сме го хиляди пъти. Във всички познати ми форуми, модераторите имат пълна власт и нямат задължение за обяснение за действията си. Ако някой може да се обиди от това, че ще изтрият поста му без да му обяснят защо или ще го накажат, нека да не влиза там. Аз бих постъпил така. Признавам, че този начин на действие би могъл да засегне някой и затова, когато редактирам пост или заключвам тема, винаги обяснявам, че това в мое дело и защо съм го направил. Това си е мое решение, не е задължение.
И накрая нека все пак да напомня, че наистина екипът решава какво да се случи с играта. Smiley
Извинявам се че се намесвам в диалога ви ......... До някъде съм съгласен с теб James че всички при регистриране се съгласяват с общите условия и т.н но не мислиш ли че понякога някои от екипа действа меко казано спонтанно ??
пример изтрит потребител БЕЗ да е нарушил нито едно правило и без да е обидил някои Huh??
конкретно лично за мен това е проява на неуважение към дадения потребител ...........
ще конкретизирам Khan_atila е въпросния потребител ......написа цитат ,, Били отново се омаза,,
Тоя пост го написа в раздел  Хроника на събитията свят 2 .........Та аджеба за тоя пост редно ли е е да се изтрие ника на един от първите и най почтенните играчи ??И барабар с триенето на ника му да заминат всички негови предишни постове от които 90% са в залата на славата класации и темподобни ,а представям си ако беше спорил и дискутирал нещо от рода на дебатите в тая тема може би щеше да е блокиран по ip
P.P за мен тия ,,условия за ползване са много разтегливо понятие

Активен

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 15   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!