Imperia Online България  
Април 19, 2024, 19:46:48 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: НАПУСКАНЕ НА СЪЮЗА по време на война  (Прочетена 12450 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
TEFAL
Капитан
****

Karma: +141/-70
Неактивен Неактивен

Публикации: 298



Профил
« Отговор #30 -: Август 25, 2011, 22:51:49 »

По повод предупреждението няма как да се размени, защото умишлено е сложено за да се предотврати гонене на членове на съюза поради грешка.

Не! Не го разбрах това! или ти не ме разбра... ?!

примерче:
аз съм лидер,
ти да речем не ме кефиш и аз решавам да те махна от съюза.
цъкам бутона да те изхвърля,
Излиза ми предупреждение " Сигурация?" Аз натискам "да, и още как!"
Обаче се оказва, че по теб тече атака - Играта не ми разрешава да те извадя и точка!

Ако обаче не течеше атака - щях да те изхвърля от съюза. Т.е. - аз не мога да се прая на Ванга и да гледам безнаказано има ли атака по теб или не

Едит: и да не забраяме че това "по теб тече атака" трае 5 минути. Може и 1. Идеята е атакуващия малко преди битката да може да се увери, че защитника е все още в съюза в който трябва, и до самата атака да си следи за важните работи, а не дали оня не се е самоизвадил секунди преди битката. тва е!
« Последна редакция: Август 25, 2011, 23:30:51 от TEFAL » Активен
viki4
Хората са направени дефектно - твърде лесно се прегъват в коленете.
Майор
*****

Karma: +251/-2163
Неактивен Неактивен

Публикации: 612



Профил
« Отговор #31 -: Август 25, 2011, 23:00:22 »

Не! Не го разбрах това! или ти не ме разбра... ?!

примерче:
аз съм лидер,
ти да речем не ме кефиш и аз решавам да те махна от съюза.
цъкам бутона да те изхвърля,
Излиза ми предупреждение " Сигурация?" Аз натискам "да, и още как!"
Обаче се оказва, че по теб тебе атака - Играта не ми разрешава да те извадя и точка!

Ако обаче не течеше атака - щях да те изхвърля от съюза. Т.е. - аз не мога да се прая на Ванга и да гледам безнаказано има ли атака по теб или не

Мислиш ли, че съобщението няма да гласи: В момента има отправена атака към този играч.- Вие не може да изгоните този играч.

И между другото помисли вариант 2:
Ти си лидер,
виждаш атаки по твой играч и него го няма, имаш право като лидер да го махнеш за да не загубиш войната заради неактивността му и не ти дава докато не мине целия влак него още го няма и го няма и ти гледаш как го палят бутат после как почват с малки групи войска да му чупят една и съща крепост по 30 пъти, атака след атака, за да правят точки и какво седиш и гледаш ли? Ми гледай после резултата в хрониките.  Wink
Активен

''Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си!"
TEFAL
Капитан
****

Karma: +141/-70
Неактивен Неактивен

Публикации: 298



Профил
« Отговор #32 -: Август 25, 2011, 23:05:58 »

Мислиш ли, че съобщението няма да гласи: В момента има отправена атака към този играч.- Вие не може да изгоните този играч.

И между другото помисли вариант 2:
Ти си лидер,
виждаш атаки по твой играч и него го няма, имаш право като лидер да го махнеш за да не загубиш войната заради неактивността му и не ти дава докато не мине целия влак него още го няма и го няма и ти гледаш как го палят бутат после как почват с малки групи войска да му чупят една и съща крепост по 30 пъти, атака след атака, за да правят точки и какво седиш и гледаш ли? Ми гледай после резултата в хрониките.  Wink

Почвам да си мисля, че се шегуваш с мен. Явно много зле обяснявам, знам ли....

Ще направя опит пак:

1. Прочети пак примера, който дадох - разбираем е!
Или аз не разбирам какво ми казваш с това "Мислиш ли, че съобщението няма да гласи: В момента има отправена атака към този играч.- Вие не може да изгоните този играч. " -
то да си гласи квото иска, важното е че алгоритъма който проверява за атака, ще е СЛЕД проверката за "сигурен ли си че искаш да го изгониш" и ЩЕ Е ЗАВЪРЗАНО АВТОМАТИЧНО за него!. Не мойш просто е така да си го чъкаш и да няма последствия. (по-надребно не мога да го обясня)

2. Как ше му счупят една и съща крепост 30 пъти, като това не може да се случи в рамките на 5те (айде смалих на 1 минута) за които молим и лидера ще може да си изгони играча все пак като се появи пролука
« Последна редакция: Август 25, 2011, 23:10:14 от TEFAL » Активен
viki4
Хората са направени дефектно - твърде лесно се прегъват в коленете.
Майор
*****

Karma: +251/-2163
Неактивен Неактивен

Публикации: 612



Профил
« Отговор #33 -: Август 25, 2011, 23:15:06 »

Почвам да си мисля, че се шегуваш с мен. Явно много зле обяснявам, знам ли....

2. Как ше му счупят една и съща крепост 30 пъти, като това не може да се случи в рамките на 5те (айде смалих на 1 минута) за които молим

 Grin Grin за 5 минути стават за едни чудеса за други лесни неща: Пример:
Вагоните на влака минават на секунди разлика не през 1 или 5 минути,лидера вижда влака но няма достъп да гони, успоредно с влака има 5 играча по 6 лъча /дали по една или по всички крепости, дали пожари и грабежи, въображението е твое/ = 30 атаки, защитника е офф, лидера е он и само може да страда от гледката и резултата. нали не мислиш да воюваш срещи съюзи от по 2-3 играчи? Нали не мислиш за пасивна и нерегламентирана със масови атаки и засечки война ако е така мисля че всичко обясних. А ситуациите са много.   Wink

Ако е адекватно и полезно предложение защо е предлагано от години и не е прието?


Активен

''Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си!"
TEFAL
Капитан
****

Karma: +141/-70
Неактивен Неактивен

Публикации: 298



Профил
« Отговор #34 -: Август 25, 2011, 23:18:50 »

Grin Grin за 5 минути стават за едни чудеса за други лесни неща: Пример:
Вагоните на влака минават на секунди разлика не през 1 или 5 минути,лидера вижда влака но няма достъп да гони, успоредно с влака има 5 играча по 6 лъча /дали по една или по всички крепости, дали пожари и грабежи, въображението е твое/ = 30 атаки, защитника е офф, лидера е он и само може да страда от гледката и резултата. нали не мислиш да воюваш срещи съюзи от по 2-3 играчи? Нали не мислиш за пасивна и нерегламентирана със масови атаки и засечки война ако е така мисля че всичко обясних. А ситуациите са много.   Wink


Така! И ето че си дойдохме на думата -
Ако толкова много хора са си потрошили времето да организират цялото това нещо за което даваш пример -
то ТЕ ЗАСЛУЖАВАТА ТОВА ДА СЕ СЛУЧИ и лидера да гледа безпомощен!
ИСкаме усилията на атакуващия да не се хвърлят на боклука!
Активен
viki4
Хората са направени дефектно - твърде лесно се прегъват в коленете.
Майор
*****

Karma: +251/-2163
Неактивен Неактивен

Публикации: 612



Профил
« Отговор #35 -: Август 25, 2011, 23:23:55 »

Така! И ето че си дойдохме на думата -
Ако толкова много хора са си потрошили времето да организират цялото това нещо за което даваш пример -
то ТЕ ЗАСЛУЖАВАТА ТОВА ДА СЕ СЛУЧИ и лидера да гледа безпомощен!
ИСкаме усилията на атакуващия да не се хвърлят на боклука!

Така! И ето че си дойдохме на думата:

ТИ ВИНАГИ ЛИ ЩЕ ИГРАЕШ ОТ СТРАНА НА СЪЮЗА АГРЕСОР? АГРЕСОРА НЕ МОЖЕ ЛИ ДА ИЗПАДНЕ В СИТУАЦИЯ НА ПОДОБНА МАСОВА АТАКА КЪМ СВОЙ ИГРАЧ?
Нима екипа ще лансира агресора за сметка на защитника, ако е така защо има разлика в % съотношение на активни по време на война на агресор и защитник? Ако си лидер на защитник и въпреки това водиш няма ли да се почустваш неприятно заради бавен твой играч да провалиш войната?
Активен

''Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си!"
TEFAL
Капитан
****

Karma: +141/-70
Неактивен Неактивен

Публикации: 298



Профил
« Отговор #36 -: Август 25, 2011, 23:27:04 »

ТИ ВИНАГИ ЛИ ЩЕ ИГРАЕШ ОТ СТРАНА НА СЪЮЗА АГРЕСОР? АГРЕСОРА НЕ МОЖЕ ЛИ ДА ИЗПАДНЕ В СИТУАЦИЯ НА ПОДОБНА МАСОВА АТАКА КЪМ СВОЙ ИГРАЧ?

Разбира се, че отчитам това! Ще си го изтърпиме ако се случи на наш, естествено!
Да му мисли който държи кухи акаунти и се мъчи да ги гони като ги нападат. а де?
Активен
Evo
Гост
« Отговор #37 -: Август 25, 2011, 23:35:15 »

Почнах да се чудя ,ако дамите бяха насочили енергията си другаде , какво би могло да се получи ... Grin

За мен винаги е било най-хубаво , война ... истинска война ... не разни ,дай да видим на кого да се закачим на безплатна , дай да видим какви 'влакчета'  ще направим , а как можем и да поинтриганстваме малко да си вдигнем  реномето пред другите ... тоз в оня съюз , тоз в другия ... може и да ви е интересно момичета , за мен си е губене на време . Лека нощ ... и наистина съжалявам , че се намесих в тази тема , както и да е - всеки си го разбира по свой начин .

Още веднъж лека нощ и приятни забавления  Smiley *beer* 
Активен
TEFAL
Капитан
****

Karma: +141/-70
Неактивен Неактивен

Публикации: 298



Профил
« Отговор #38 -: Август 25, 2011, 23:46:02 »

Още веднъж лека нощ и приятни забавления  Smiley *beer*  

последно лека или приятна нощ Grin  *cocktail*


Ако е адекватно и полезно предложение защо е предлагано от години и не е прието?

Нямам ни най-малка представа. Може да е предлагано в друг по-драстичен вариант, например.
а може и да не му е било времето просто.. все тая - предлагаме го сега!
Активен
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #39 -: Август 26, 2011, 10:38:10 »

Първоначално си помислих че ви е напекло днес за да се съгласявате с подобни недомислени и безумни предложения. В последствие реших, че се забавлявате като майтапите новобранците в ИО, че илюзионно ще им бъдат приети алогичните желания за промени.  Grin Grin Grin
Веднага се аргументирам със следния елементарен извод:

1. Ако се направи промяна в напускането на играч от съюза по време на атака, следователно ще трябва да се промени и възможността на лидера да гони подобен играч, което автоматично става средство да се проследява кой играч от съюза е под атака, дори и да не е на линия, което даже в определени благоприятни ситуации, ще спомогне за контра-атаки към атакуващия от страна на съюза на защитника и така промяната ще се обърне в недъг за тези, които без да вложат грам мисъл предлагат подобни безумия.  *crazy*

2.Аман от необмислени предложения от все още учещи се играчи. Предлагам да се въведе изискване за предложения относно нововъведения и промени в играта само от играчи с активна игра в срок над 2 години или над 4 ери. Явно има какво още да учат.  *freak*

Съжалявам предложението за промяна не се приема.  *pardon* И между другото за неопитните ще споделя: В ИО войните са безплатни.  *freak*

 *bravo*
Оствете играта на мира и не предлагайте безмислени промени в геймплея. Както се казва:"Има го в играта". Отон да не предлага нищо по този въпрос... Аман от агресивни новобранци...
« Последна редакция: Август 26, 2011, 10:40:11 от atanas » Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #40 -: Август 26, 2011, 10:42:58 »

*bravo*
Оствете играта на мира и не предлагайте безмислени промени в геймплея. Както се казва:"Има го в играта". Отон да не предлага нищо по този въпрос... Аман от агресивни новобранци...

Добре де, добре...

Когато се правят предложения, винаги трябва да се спазва максимата:

"Разглеждайте нещата от всички ъгли и гледни точки, а не само от своята собствена камбанария."
« Последна редакция: Август 26, 2011, 10:48:00 от Oton » Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
maniakaaar
Редник
*

Karma: +5/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 42


Профил
« Отговор #41 -: Октомври 13, 2011, 01:12:41 »

Абе моми и момци какви новобранци какви пет лева, чета и чак ми става смешно и не прочетох един нормален аргумент. Според мен има ли отправена атака нека да си напуска съюза нека лидера да со го гони, но има едно голямо "НО" нека точките да ги отчита за войната макар и човека вече да е извън съюза ето ви едно лесно решение важни са точките в случая щом са те хванали понасяш си последствията както и съюза в който си!!! А лидера ще стои и ще гледа и ще се вайка нали затова всеки си играе с акаунта си и при положение, че някой е оф просто гори и покрай него и съюза това най-правилното, все пак всеки да си избира съюзниците, а не само да играят 5-6 човека в съюз със 15 човека ( другите тяхни каси ) и като стане напечено да ги гонят, а това че някой си е отделил дни за да сметне едно товарно влакче Smiley да отива по дяволите! Г-да администратори мисля че това е задължително - има би мечове по време на война - задължително се отчитат точки за войната независимо дали човека е вътре във или вече изгонен от съюза!!!!!
Активен
TEFAL
Капитан
****

Karma: +141/-70
Неактивен Неактивен

Публикации: 298



Профил
« Отговор #42 -: Октомври 15, 2011, 08:20:39 »

Според мен има ли отправена атака нека да си напуска съюза нека лидера да со го гони, но има едно голямо "НО" нека точките да ги отчита за войната макар и човека вече да е извън съюза ето ви едно лесно решение важни са точките в случая щом са те хванали понасяш си последствията както и съюза в който си!!!

виж ти... как не се сетихме
+1
Активен
funtomas
Майор
*****

Karma: +333/-138
Неактивен Неактивен

Публикации: 827


Сеирджия в 13и свят със Sandman


Профил
« Отговор #43 -: Октомври 15, 2011, 14:03:38 »

Само че системата отчита при една битка характеристиките на акаунта в момента на атаката. Проучвания, съюз,... как ще стане да ги отчете за война, ако вече не е в съответния съюз  *pardon* Вероятно, за да стане нещо подобно, ще изисква доста по-съществени промени, което... едва ли ще оправдае целта.
Активен

...Идеалният съюз за война... Дали...
maniakaaar
Редник
*

Karma: +5/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 42


Профил
« Отговор #44 -: Октомври 19, 2011, 23:09:36 »

Ами нека модераторите са постараят да направят нещо Smiley Ние сме потребители и като такива изискваме, нашата "работа" е да играем и когато видим нещо зле обмислено да го кажем, от там нататък нека си свършат работата! Приятна вечер на всички!
Активен
Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!