Imperia Online България  
Април 24, 2024, 00:41:38 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: интересна битка или как се вземат повече военни точки с абсолютно празна крепост  (Прочетена 4033 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
banshi
Майор
*****

Karma: +48/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 526



Профил
« -: Август 24, 2011, 14:27:38 »

      Здравейте, въпроса е малко риторичен тази битка беше проведена към края на ерата на свят 5 блиц, това което виждате може и да ви озадачи както ме озадачи и мен.

      Не коментирам морала на атакуващия защото се нагледах на битки във въпросния свят които свършваха на по 10-15 морал за атакуващия с победа за него. По интересно ми стана как така след като му се разбяга армията на атакуващия поради нисък морал балистите останаха на полето да обстрелват празната крепост





       Със сигорност ако 18-те кули бяха заредени с балисти битката щеше да приклучи много по рано и по съвсем друг начин... едва ли ще е възможно проверка на тази битка, но ще помоля ако някой друг е имал подобна битка да пише за евентуална проверка, защото това за мен е ненормално...

      Надявам се че някой може да обясни тези аномалии, вярно че според симулатора е възможно да се случи такава битка но за мен това е нереално
Активен

Цитат
Oton
Community Manager
Вие не сте ни клиенти, това е безплатна игра, която играете по избор.
Според Общите правила, с които сте се съгласили, когато сте се регистрирали в играта, не можете да имате каквито и да е претенции към нас, именно защото играта, която играете, е безплатна. Дали ще дадете пари за нея или няма да дадете - изборът е Ваш
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #1 -: Август 24, 2011, 15:38:32 »

Няма как да прегледам битка от вече свършила ера. Направих симулация с победа на нападателя на сходно нисък морал, но не губи точки и съответно защитникът не печели военни точки. Имам предположение за нещо, което се случва в изключително редки случаи и следователно е почти невъзможно да се симулира дори и със стотици поредни опити - избягване по морал и счупване на крепостта в един и същ рунд. Вероятно е това. Подлежи на още проверки и ще се постараем да остраним феномена.

Ако някой се натъкне на подобна битка, пращайте ми битките на лично.
Активен

banshi
Майор
*****

Karma: +48/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 526



Профил
« Отговор #2 -: Август 24, 2011, 15:47:59 »

     Проведох абсолютно същата симулация с въпросната армия, подробности атакувана провка столица заградена планинска, крепост 8 ниво, кули 18, форт 20, атакуващия е с ордени защитника без резултата беше едно към едно, ако искате мога да я направя пак симулацията и да кача снимка
Активен

Цитат
Oton
Community Manager
Вие не сте ни клиенти, това е безплатна игра, която играете по избор.
Според Общите правила, с които сте се съгласили, когато сте се регистрирали в играта, не можете да имате каквито и да е претенции към нас, именно защото играта, която играете, е безплатна. Дали ще дадете пари за нея или няма да дадете - изборът е Ваш
JGCWJ47
Лейтенант
***

Karma: +21/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 214


Профил
« Отговор #3 -: Август 24, 2011, 15:49:50 »

Какво се е случило е ясно - част или цялата пехота е избягала, балистите са останали и са съборили крепостта. Дали е в същия рунд и ли не не може да се каже от тези картинки. Съответно от разбягалите се има загуби, после възстановяване. Затова нападателя губи военни точки.
Симулирах няколко пъти - резултата е подобен. Между 1200 и 1600 военни точки за защитника. Толкова балисти не стигат и на неутрален терен.
Активен

Вече няма да може да се разхождате с милионни армии. Tongue *SPITEFUL*

Как се отнемат пророческите лицензи?
banshi
Майор
*****

Karma: +48/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 526



Профил
« Отговор #4 -: Август 24, 2011, 16:23:04 »

Няма как да прегледам битка от вече свършила ера. Направих симулация с победа на нападателя на сходно нисък морал, но не губи точки и съответно защитникът не печели военни точки. Имам предположение за нещо, което се случва в изключително редки случаи и следователно е почти невъзможно да се симулира дори и със стотици поредни опити - избягване по морал и счупване на крепостта в един и същ рунд. Вероятно е това. Подлежи на още проверки и ще се постараем да остраним феномена.

Ако някой се натъкне на подобна битка, пращайте ми битките на лично.



         Не знам до колко ще ви помогне но:

Балисти

- Атаката на балистите, когато са разположени по кулите, е съсредоточена в единиците, по които стрелят, не се разделя на зони.
- Обстрелват крепостта и вражеските единици с 50% от силата си, а обсадните машини - с 100%.
- Балистите по кулите не търпят поражения. Ако Крепостните стени паднат, кулите се съща биват разрушени и всички балисти на тях се губят.
- Стрелят в 2 рунда преди мелето.
- Минуси - в полева битка щетите им се разделят поравно между всички вражески единици, вместо да са насочени към една отделна зона. Бавни.
- Задължителна придружаваща армия – 5 войника за всяка 1 Балиста. Ако се вкара в крепостта, 1 Балиста заема 5 свободни места в гарнизон.


      но докато гледам симулацията ми прави впечатление че моралът на балистите пада след като падне моралът на армията, а не би трябвало да е така след като те влизат първи в битката за събаряне на крепостната стена... предполагам че е подобно положението и с катапултите и требушетите, по този начин те получават допълнителен рунд и дори и да избяга армията те остават на полето и продължават да стрелят
Активен

Цитат
Oton
Community Manager
Вие не сте ни клиенти, това е безплатна игра, която играете по избор.
Според Общите правила, с които сте се съгласили, когато сте се регистрирали в играта, не можете да имате каквито и да е претенции към нас, именно защото играта, която играете, е безплатна. Дали ще дадете пари за нея или няма да дадете - изборът е Ваш
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #5 -: Август 24, 2011, 16:36:47 »

Подобни битки имаше и в Номадски нашествия  ....за които сигнализирахме и тогава ..... пехотата бяга ,а остава обсадата която сама бута крепостта
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
Dionitz
Редник
*

Karma: +0/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 29



Профил
« Отговор #6 -: Август 24, 2011, 17:30:21 »

а не трябва да е така , защото обсадата се обслужва от войници на които също би трябвало да им падне морала...........голяма мистика витае околу тази битка ...........
Активен
JGCWJ47
Лейтенант
***

Karma: +21/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 214


Профил
« Отговор #7 -: Август 24, 2011, 17:45:37 »

В общи линии нормална битка. Една балиста да е имал в кулите защитника и обсадата на нападателя е щяла да се разбяга рано-рано. И защитника да спечели битката.
« Последна редакция: Август 24, 2011, 17:47:50 от JGCWJ47 » Активен

Вече няма да може да се разхождате с милионни армии. Tongue *SPITEFUL*

Как се отнемат пророческите лицензи?
banshi
Майор
*****

Karma: +48/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 526



Профил
« Отговор #8 -: Август 24, 2011, 18:07:40 »

В общи линии нормална битка. Една балиста да е имал в кулите защитника и обсадата на нападателя е щяла да се разбяга рано-рано. И защитника да спечели битката.


   не съм сигурен че е нормална битка, при условие че обсадата влиза първа в битката а морала и пада след като почне да пада морала на армията... така или иначе атакуващия е прекаран с тази разлика във военните точки... ако това се случи по време на война между два съюза дали няма да има  *wall* *wall* *wall* Cry Cry Cry *wall* *wall* *wall*
Активен

Цитат
Oton
Community Manager
Вие не сте ни клиенти, това е безплатна игра, която играете по избор.
Според Общите правила, с които сте се съгласили, когато сте се регистрирали в играта, не можете да имате каквито и да е претенции към нас, именно защото играта, която играете, е безплатна. Дали ще дадете пари за нея или няма да дадете - изборът е Ваш
JGCWJ47
Лейтенант
***

Karma: +21/-20
Неактивен Неактивен

Публикации: 214


Профил
« Отговор #9 -: Август 24, 2011, 22:44:58 »

тя обсадата хубаво влиза първа, ама като не понася никакви щети, морала и пада с 4 на рунд. Една балиста в кулата щеше доведе до падане на морала на обсадата с по 7 на рунд и съответно много по-бързо разбягване. Ако не ми вярваш на писанията - пробвай в симулатора.
Активен

Вече няма да може да се разхождате с милионни армии. Tongue *SPITEFUL*

Как се отнемат пророческите лицензи?
banshi
Майор
*****

Karma: +48/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 526



Профил
« Отговор #10 -: Август 25, 2011, 08:17:41 »

тя обсадата хубаво влиза първа, ама като не понася никакви щети, морала и пада с 4 на рунд. Една балиста в кулата щеше доведе до падане на морала на обсадата с по 7 на рунд и съответно много по-бързо разбягване. Ако не ми вярваш на писанията - пробвай в симулатора.


    с толкова падаше и морала на армията... мисълта ми е че обсадата стреля първа а морала и започва да пада след като падне за първи път морала на останалата армия, както писах по нагоре ако кулите бяха с балисти изхода на битката щеше да е съвсем различен... за мен има проблем в механиката на битката след като обсадата влиза първа в боя за крепоста, а морала и започва да пада със закъснение, при тази битка ако морала на балистите беше започнал да пада преди този на армията обсадата щеше да се пръсне преди да почне да бяга армията, все пак говорим за два рунда по 4 това си е 8 морал, все едно се получава че армията влиза със 117 морал а обсадата има 125 морал
Активен

Цитат
Oton
Community Manager
Вие не сте ни клиенти, това е безплатна игра, която играете по избор.
Според Общите правила, с които сте се съгласили, когато сте се регистрирали в играта, не можете да имате каквито и да е претенции към нас, именно защото играта, която играете, е безплатна. Дали ще дадете пари за нея или няма да дадете - изборът е Ваш
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!