Imperia Online България  
Април 20, 2024, 01:16:37 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Из хрониките на Оцелелия/част4/:Завръщането на Наследника-Руините на Безвремието  (Прочетена 3175 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
martoP
Редник
*

Karma: +45/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 22


somewhere in the Hell ...


Профил
« -: Февруари 02, 2008, 05:12:01 »

  
   Нещо ставаше,нещо незнайно,необичайно с мен!Аз сънувах,потръпвах конвулсивно!Всичко беше реално,а дали сънувах.Гледах се отгоре и разбрах,че съм аз.Май наистина сънувах,но всичко чувствах и усещах,дори и кръвта обагрила страните ми.Долепих ръка до лицето си и погледнах-Да наистина това беше кръв,истинска кръв!
И изведнъж спомените се върнаха за миг.И сякаш всичко се случи отново,по-истинско и по-страшно!...

                                                         .....

     ...Навън все още бе тъмно.Бяха минали едва няколко часа от унеса на странника.Нямаше признаци скоро да се съмне.Затова странникът наметна своя плащ върху себе си,избърса кръвта от лицето си и напусна руините на владението-тук нямаше повече работа,си мислеше той.Той се запъти към най-близкия голям град Анубис или каквото е останало от него.Съзря го след тридесет минутно препускане,като измина петдесет километра до града.Градът беше в доста добро състояние след пораженията на миналата оттук армия на Тъмните сили на Повелителя на Мрака...



     Какво бе станало всъщност докато странникът бе изпаднал в няколкочасов унес!Господарят на Мрака и армията му от тъмни сили напредваше точно към последната крепост,към последната обител на Добрите сили,а именно здравата и непревземаема крепост на Белите Магове.Само че те знаеха за идването на Мрачния Повелител и армиите му,и се бяха подготвили за решаваща битка
*.Битката между Тъмните сили и Белите магове бе колкото зрелищна,толкова и ужасяващо жестока.Армиите от двете страни бяха многобройни,ала злото изпълваше въздуха и задушаваше сърцето.Господарят на Мрака даде заповед за атака-без пленници!Той търсеше с поглед къде са Белите Магове-и те го търсеха също.Точно две секунди бяха необходими и на двете страни за да се открият взаимно.Точно в този момент армиите на Доброто и Злото се сблъскаха и се чу титаничен грохот.Точно и в този момент Господарят на Мрака и Белите Магове излетяха от местата си и полетяха във въздуха.Всички в един миг изричаха мощни и зловещи заклинания от тип Огън,Вода,Земя и Въздух.Всичко това-сблъсъкът на двете армии и на всички магьосници,в очите на извадилия голям синкаво-жълтеникав меч наблюдател,като че ли стана за секунди.И именно точно в тези секунди,като че ли времето почти бе спряло,а той се чувстваше много по-бърз,много по-могъщ!Само,че сблъсъкът-на Маговете и Тъмния владетел,продължаваше без да се повлиява от спрялото време.Странникът не издържа,кръвта нахлу в главата му и се насочи към Повелителя на Мрака за отмъщение.Още няколко метра го деляха от Тъмния Владетел,но сблъсъкът с Белите Магове бе към края си.Повелителя на Мрака бе тежко ранен,но постепенно избиваше Белите Магове.Около магьосниците беше нещо невероятно страховито-огън,вода,въздух и земя се сливаха в едно и всичко наоколо се тресеше.Земята се пукаше с тътен,валеше дъжд от лед,духаше свиреп топъл вятър,огън изригваше и заобикаляше бойното поле на магьосниците.Ето че Повелителя на Мрака и Белите Магове изрекоха в миг най-могъщите си заклинания и за миг ослепителна светлина озари всичко наоколо с радиус от хиляди километри.Но секунди преди тези заклинания,младия странник бе до Тъмния Владетел.Извади сега огнено-свтещия си стоманен меч и го прониза в гърба,като меча мина през сърцето на Тъмния Маг.Но бе късно!!!Бе късно и за Тъмния Владетел,който видя странника,но не можа да реагира на бързината му!Бе късно и за белите Магове,защото те бяха пометени от заклинанията на Повелителя на Мрака,преди младия странник да забие острието на меча си до дръжката в сърцето на Господаря на Мрака.И точно в този момент времето,като че ли се забърза и вълната от свтлина докосна момъка-хвърли го на стотина метра,заедно с ужасяващият грохот,чуващ се в далечината от сблъсъкът на двете армии на Доброто и злото.И в същия миг всичко утихна по някаква неизвестна причина.Наоколо нямаше и следа от живо същество.Нищо не напомняше,че на това място преди броени секунди се е водела титанична и кървава битка,че точно тук са се сблъскали две Древни могъщи сили.И все пак около цялата тази местност се носеше призрачен ветрец,като всичко наоколо бе изпълнено с тежка мъгла.В тази мъгла се носеха тайнствени светлинни проблясъци,които наподобяваха светлинни снежинки.И всичко това на фона на смразяващото кръвта спокойствие и тишина.Всичко бе потънало в тайнственост!Времето тук,като че ли бе спряло,усещаше се липсата на живот и всичко това си имаше причини...

     По късно тази местност я нарекоха Руините на Безвремието.Като всички вярваха,че тук е имало процъфтяващо кралство,и че някаква магия или проклятие са причинили разрухата и опустошението му.Ала истината бе друга,толкова ужасяваща и потресаваща,че ако хората знаеха за нея-щяха да бъдат изпълнени с невъобразим ужас и щяха да живеят в постоянен страх от дебнещата ги неизвестност.Ала минути след станалото,нещо в мъглата конвулсира...Нещо ставаше,нещо незнайно,необичайно с мен!Аз сънувах,потръпвах конвулсивно!Всичко беше реално,а дали сънувах.Гледах се отгоре и разбрах,че съм аз.Май наистина сънувах,но всичко чувствах и усещах,дори и кръвта обагрила страните ми.Долепих ръка до лицето си и погледнах-Да наистина това беше кръв,истинска кръв!...



*-Официалните хроники бележат своя крах точно тук,защото няма сведения от тогава.Но затова четете тези стари записки на единствения оцелял/б.а./


Из хрониките на Оцелелия: Завръщането на Наследника-Руините на Безвремието


...
дата: 24.01.2008г
час: 16:00 - 17:30ч.

 
 
                                             ОЧАКВАЙТЕ


Из хрониките на Оцелелия: Завръщането на Наследника-Тъмната страна на Земята
                           
                                                  ЧАСТ 5



                                                            ...истинска кръв...
                                                                                   ...града беше ... Анубис ...
                                                                                                            ...нявсякъде цареше ХАОС...
                         ...мрак...
                                     ...разврат...
                                                    ...анархия...
                                                                    ...леконравие...
                                                                                          ...истината ще излезе...



                                                                                                                    ...реалността във времето... 


 
                                                                        ВСИЧКО СИ ИМА ЦЕНА
     
« Последна редакция: Септември 12, 2008, 23:00:12 от martoP » Активен

The chance favoures the prepared mind !

Khan martos(1981-...)-still alive  ;D *freak* >Grin

Ако искаш война-ела и си я вземи  *SPITEFUL* Grin *HUNTER* *BOSS* *BEACH* *SMOKE* *SARCASTIC* :evil3:
LCFDIVINE
Полковник
******

Karma: +778/-445
Неактивен Неактивен

Публикации: 1358


KILL for ME_BLEED for ME_DIE for ME


Профил
« Отговор #1 -: Февруари 02, 2008, 09:16:41 »

 Sad
Активен

martoP
Редник
*

Karma: +45/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 22


somewhere in the Hell ...


Профил
« Отговор #2 -: Февруари 03, 2008, 00:33:44 »

Sad

не ти ли харесало ли или ти е тъжно нещо  Huh?
Активен

The chance favoures the prepared mind !

Khan martos(1981-...)-still alive  ;D *freak* >Grin

Ако искаш война-ела и си я вземи  *SPITEFUL* Grin *HUNTER* *BOSS* *BEACH* *SMOKE* *SARCASTIC* :evil3:
krest
Лейтенант
***

Karma: +34/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 144



Профил
« Отговор #3 -: Февруари 03, 2008, 02:38:04 »

а може би верният въпрос е ; какъв е смисъла ?.!.?.!... 21 от 42 ......  Lips Sealed
Активен
martoP
Редник
*

Karma: +45/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 22


somewhere in the Hell ...


Профил
« Отговор #4 -: Февруари 03, 2008, 03:43:05 »

а може би верният въпрос е ; какъв е смисъла ?.!.?.!... 21 от 42 ......  Lips Sealed

не искам да бъда груб ,а може би трябва..но въпреки това ще го кажа по меко-първо чети преди да пишеш каквото и да било и особено тук. Мисля че пише -  ЧАСТ 4 - ОБЯСНЯВАМ КАТО НА МАЛКО ДЕТЕ -ТОВА Е ПРОДЪЛЖЕНИЕ ОТ ПРЕДИШНАТА ЧАСТ !!!
« Последна редакция: Февруари 03, 2008, 03:45:04 от martoP » Активен

The chance favoures the prepared mind !

Khan martos(1981-...)-still alive  ;D *freak* >Grin

Ако искаш война-ела и си я вземи  *SPITEFUL* Grin *HUNTER* *BOSS* *BEACH* *SMOKE* *SARCASTIC* :evil3:
LCFDIVINE
Полковник
******

Karma: +778/-445
Неактивен Неактивен

Публикации: 1358


KILL for ME_BLEED for ME_DIE for ME


Профил
« Отговор #5 -: Февруари 03, 2008, 05:45:27 »

"Градът беше в доста добро състояние след пораженията на миналата оттук армия на Тъмните сили на Повелителя на Мрака..."  Sad
Активен

Мрак
Нямам представа кой е
Майор
*****

Karma: +142/-123
Неактивен Неактивен

Публикации: 674


Усмихни се - утре ще бъде по-зле


Профил WWW
« Отговор #6 -: Февруари 03, 2008, 05:47:03 »

авторитети не признавам и повелител нямам. Tongue останалото бива,с изключение на няколко неправдоподобни момента.
Активен

Скрит/Мрак/Не знам
2000 години преди новата ера са решавали квадратни уравнения...повод да се замислят някои,дето и днес не могат...
martoP
Редник
*

Karma: +45/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 22


somewhere in the Hell ...


Профил
« Отговор #7 -: Февруари 04, 2008, 03:24:08 »

"Градът беше в доста добро състояние след пораженията на миналата оттук армия на Тъмните сили на Повелителя на Мрака..."  Sad

Нещо нелогично аз не виждам,трябва ли да ми се спами темата с такива как да ги нарека спамове!!!пример: минава ураган ,но все пак където е минал някъде си урагана мастото пак е в доста добро състояние-и в моя град се е случвало да минава ураган и градът да е в доста добро състояние от например други места в България.А да не пропусна и факта че това е някакъв тип фентъзи..
Активен

The chance favoures the prepared mind !

Khan martos(1981-...)-still alive  ;D *freak* >Grin

Ако искаш война-ела и си я вземи  *SPITEFUL* Grin *HUNTER* *BOSS* *BEACH* *SMOKE* *SARCASTIC* :evil3:
martoP
Редник
*

Karma: +45/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 22


somewhere in the Hell ...


Профил
« Отговор #8 -: Февруари 04, 2008, 03:31:46 »

авторитети не признавам и повелител нямам. Tongue останалото бива,с изключение на няколко неправдоподобни момента.

Както по горе написах това е някакъв вид фентъзи,което включва в себе си магия и други елементи.Аз лично правдоподобно фентъзи или история свързана с магия  да има логични неща не съм чел - ако си чел нещо което да е правдоподобно поправи ме.И пак ще се повторя това го пиша с цел за разведряване на някои скучаещи,който иска да чете,Ако някои харесва такъв стил фентъзи,битки и магия може и да му хареса ,който обича логичните неща да гледа някой логичен флми или книги да чете  дето има логика вътре,например историческа някаква.Това не е история тук няма логика,в окултните изкуста всичко е необяснимо,Абе не мога да ви обясня.Ако сте разбрали -разбрали,ако не  ви моля да не спамите.
Активен

The chance favoures the prepared mind !

Khan martos(1981-...)-still alive  ;D *freak* >Grin

Ако искаш война-ела и си я вземи  *SPITEFUL* Grin *HUNTER* *BOSS* *BEACH* *SMOKE* *SARCASTIC* :evil3:
aljurnun
Редник
*

Karma: +2/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 7


Профил
« Отговор #9 -: Април 22, 2008, 09:41:36 »

На мен ми харесва.Има какво да се желае още,но не съм аз човека.Нека попитам останалите критикари нещо.Каква правоподобност и логика търсите в изкуството?Трябва ли тези характеристики да са част от лика на изкуството?
Активен
martoP
Редник
*

Karma: +45/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 22


somewhere in the Hell ...


Профил
« Отговор #10 -: Април 26, 2008, 02:16:45 »

мерси за думите.Естествено е че има какво да се желае.Аз бих го попроменил малко-например някои дребни грешки и щях да го направя по дълго.Но както съм правил и преди-написаните от мен неща си седят непроменени,поради 2 причини-1-во:защото ще се загуби първоначалната идея,и 2-ро:защото са няписани на един дъх.Чудно ми е дали може би всеки  човек ще напише нещо такова,за час и половина  *pardon* *pardon* *pardon*

п.п.и да има хора,които ще могат ,но не всеки   :Smiley
« Последна редакция: Април 26, 2008, 02:19:31 от martoP » Активен

The chance favoures the prepared mind !

Khan martos(1981-...)-still alive  ;D *freak* >Grin

Ако искаш война-ела и си я вземи  *SPITEFUL* Grin *HUNTER* *BOSS* *BEACH* *SMOKE* *SARCASTIC* :evil3:
martoP
Редник
*

Karma: +45/-15
Неактивен Неактивен

Публикации: 22


somewhere in the Hell ...


Профил
« Отговор #11 -: Юни 18, 2008, 01:13:47 »

Проекта "Из хрониките на Оцелелия..."- замразен за неопределен период  Undecided Undecided Undecided
« Последна редакция: Юли 06, 2008, 16:43:13 от martoP » Активен

The chance favoures the prepared mind !

Khan martos(1981-...)-still alive  ;D *freak* >Grin

Ако искаш война-ела и си я вземи  *SPITEFUL* Grin *HUNTER* *BOSS* *BEACH* *SMOKE* *SARCASTIC* :evil3:
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!