Imperia Online България  
Април 29, 2024, 16:58:32 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Искам помощ  (Прочетена 2839 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
banshi
Майор
*****

Karma: +48/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 526



Профил
« -: Юни 16, 2011, 13:21:54 »

1 Отговор
banshi:
1 Отговор
banshi:
1 Отговор
banshi:
1 Отговор
banshi:
Провинция No. 4 Вашето количество шпиони 2393 (Ниво 20)
Име Брой Ниво
stilistul 350 17 Ниво Контрашпионаж

Здравейте може ли да ми обясните тази ситуация или това пак е някаква аномалия в играта
Re: Вероятности 11:45 16-06-11

Кое е анормалното?

Извинявам се, май не разбрахте какво ме интересува, моля обеснете ми как става така 4е аз имам 2393 шпионина в провката и ми дава ниво на котрашпионаж 20, и въпросния противник ме шпионира със 350 шпионина с ниво 17, само не ми говорете за веротности да успее да надникне, защото това няма как да стане чисто математически, разбирам да е с ниво 19 или 20 и да има шанс да надникне но с разлика с три нива контра - шпионаж, пък да не коментирам количеството на шпионите
Re: Вероятности 12:09 16-06-11

Напротив, има как да стане. Никъде не Ви пише, че при дадени параметри е възможно да имате 100% шанс за успех.


При равен брой шпиони (на шпиониращ и шпиониран) и равни нива разузнавателни проучвания, шпиониращият има 90% шанс да успее да се внедри. Ако Контрашпионажът на защитника е с 1 ниво повече от Шпионажа на шпиониращия, шансовете за успешно внедряване са 80%, а обратното – 95%, т.е. с всяко ниво Контрашпионаж на защитника шансът за внедряване намалява с 10%, а с всяко ниво Шпионаж на шпиониращия - се увеличава с 5%.


или аз не мога да чета или не съм разбрал теорията на вероятностите от висшата математика, когато я изучавах. Според Вашите правила на играта въпросния господин има шанс да внедри шпионин при мен 70%, тъй като разликата в нивата е 3 и то при условие че броя на шпионите е еднакъв, като прибавя и разликата на броя шпиони който е 7 пъти по малък от броя на моите шпиони в провката, моля да ми кажете колко % шанс има да надзарта и да дебне армията ми кога ще се прибере, дори и да допусна че е имал шанс да надникне първия път, то при второто надничане би трябвало да "грамнат" неговите шпиони
Re: Вероятности 12:42 16-06-11

Нямате възможност да знаете какъв е процентът на господина, защото не знаете как влияе броя на шпионите.

Явно четете през ред.
Аз имам 2393 броя шпионина с ниво на контра 20
Той ме шпионира със 350 броя шпионина с ниво на шпионаж 17
При условие че за три дена от войните при мен изгърмяха над 4000 шпионина на противника в опити да ме шпионират

Просто математически не се връзват нещата, спрямо Вашите правила за успешен шпионаж, при това положение той има 50% шанс да внедри при мен шпионин, но да ме проверява постоянно и в момента в който ми види армията и да тръгва на атака, това просто за мен е в света на фантазиите
    Re: Вероятности    13:09 16-06-11
    
Явно Вие не разбирате и няма и да разберете.


Някои може ли да ми го обясни на нормален език, или тези които отговарят на въпросите просто пишат колкото да отбият номера
Активен

Цитат
Oton
Community Manager
Вие не сте ни клиенти, това е безплатна игра, която играете по избор.
Според Общите правила, с които сте се съгласили, когато сте се регистрирали в играта, не можете да имате каквито и да е претенции към нас, именно защото играта, която играете, е безплатна. Дали ще дадете пари за нея или няма да дадете - изборът е Ваш
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #1 -: Юни 16, 2011, 22:21:07 »

Никой не пише за да отбие номера. 17-то ниво шпионаж , но може да има и над 5 нива съюзен шпионаж , което ти не го виждаш.  ;D
Активен

banshi
Майор
*****

Karma: +48/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 526



Профил
« Отговор #2 -: Юни 17, 2011, 11:43:49 »

при условие че направихме проверка, пратих мой шпионин при познат от друг съюз и той ми каза нивото точно толкова колкото беше моето лично + съюзните, така че приемам че нивата които изписва са личните+съюзните на този който те шпионира, нямаше да повдигам въпроса ако ми бяха казали само личното ми ниво
Активен

Цитат
Oton
Community Manager
Вие не сте ни клиенти, това е безплатна игра, която играете по избор.
Според Общите правила, с които сте се съгласили, когато сте се регистрирали в играта, не можете да имате каквито и да е претенции към нас, именно защото играта, която играете, е безплатна. Дали ще дадете пари за нея или няма да дадете - изборът е Ваш
Dionitz
Редник
*

Karma: +0/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 29



Профил
« Отговор #3 -: Юни 17, 2011, 18:02:46 »

весо и аз в 30-ти съм с 8 контра а ми влизат с 4 шпионаж.......как става незнам *scratch*
Активен
banshi
Майор
*****

Karma: +48/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 526



Профил
« Отговор #4 -: Юни 18, 2011, 12:04:34 »

е аз това искам някои от по умните да го обясни на прост разбираем език, а не да ми развиват теории на вероятности, защото според това което е "заложено" в играта и законите на математиката е пълен абсурд това да се случва
Активен

Цитат
Oton
Community Manager
Вие не сте ни клиенти, това е безплатна игра, която играете по избор.
Според Общите правила, с които сте се съгласили, когато сте се регистрирали в играта, не можете да имате каквито и да е претенции към нас, именно защото играта, която играете, е безплатна. Дали ще дадете пари за нея или няма да дадете - изборът е Ваш
avitoholl
Редник
*

Karma: +23/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


ювиги кан


Профил
« Отговор #5 -: Юни 18, 2011, 22:14:40 »

при шпионажа е малко хвърляне на зарове 
няма как да ти обяснят  при условие че и те не знаят как става 
системата със шпионите е много измислена аз това го рева още от АЛФАТА
една кака ме проби със 1 шпионин на времето  на моите  10K
да си го представиш така аз имам армия черни нинджи  явно нейната 1 е била БЯЛА 
и при теб се е получило същото  нападнали са те  бели нинджи
Активен
avitoholl
Редник
*

Karma: +23/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


ювиги кан


Профил
« Отговор #6 -: Юни 19, 2011, 17:00:44 »

Еваларка - веднага се самоприложи към по-умните!  Grin

не бе много съм проЗ със главно З на теб какъв ти е проблема 
Активен
funtomas
Майор
*****

Karma: +333/-138
Неактивен Неактивен

Публикации: 827


Сеирджия в 13и свят със Sandman


Профил
« Отговор #7 -: Юни 20, 2011, 00:15:13 »

Където свършва математиката, започват художествените средства  Grin
Активен

...Идеалният съюз за война... Дали...
banshi
Майор
*****

Karma: +48/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 526



Профил
« Отговор #8 -: Юни 20, 2011, 08:06:42 »

то май няма математика, а всичко е в сферата на фантазиите
Активен

Цитат
Oton
Community Manager
Вие не сте ни клиенти, това е безплатна игра, която играете по избор.
Според Общите правила, с които сте се съгласили, когато сте се регистрирали в играта, не можете да имате каквито и да е претенции към нас, именно защото играта, която играете, е безплатна. Дали ще дадете пари за нея или няма да дадете - изборът е Ваш
Krum
Community Manager
*

Karma: +957/-518
Неактивен Неактивен

Публикации: 4047



Профил
« Отговор #9 -: Юни 20, 2011, 13:48:52 »

Математика има, но формулата е дълга и засукана за да я сложа тук. Краткото обяснение е: практически невъзможно е да имаш 100% шанс за успеваемост, следователно винаги има някакъв шанс да те пробият.
Активен

предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Давам Ви  максимум 1-2 години живот на играта, а после да видим дали пророците грешат или този път ще познаят края

Отнети пророчески лицензи: 1
banshi
Майор
*****

Karma: +48/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 526



Профил
« Отговор #10 -: Юни 20, 2011, 22:42:50 »

знам че има шанс, но каква е вероятноста при такава разлика в нивата и броя на шпионите да цакаш 10-15 пъти за проверка и да ти е винаги успешен шпионажа, и не казвайте че формулата е много дълга, така може да баламосвате някой ученик от гимназията но не и хора които са учили висша математика или екипа на играта иска някои от обикнованите потребители на продукта да им оправи грешките
Активен

Цитат
Oton
Community Manager
Вие не сте ни клиенти, това е безплатна игра, която играете по избор.
Според Общите правила, с които сте се съгласили, когато сте се регистрирали в играта, не можете да имате каквито и да е претенции към нас, именно защото играта, която играете, е безплатна. Дали ще дадете пари за нея или няма да дадете - изборът е Ваш
Krum
Community Manager
*

Karma: +957/-518
Неактивен Неактивен

Публикации: 4047



Профил
« Отговор #11 -: Юни 21, 2011, 11:29:06 »

Малка, голяма - вероятността я има. Нацелил си 10-15-20 пъти - кофти късмет.
Активен

предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Давам Ви  максимум 1-2 години живот на играта, а после да видим дали пророците грешат или този път ще познаят края

Отнети пророчески лицензи: 1
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!