Imperia Online България  
Април 26, 2024, 05:59:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Опашка за обучение на армия - версия 4  (Прочетена 8624 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
matanasov
Майор
*****

Karma: +72/-153
Неактивен Неактивен

Публикации: 588



Профил
« Отговор #15 -: Май 20, 2011, 11:27:29 »

На мен предложението на matanasov ми допада... *ok*
Би могло да се въведе като платена опция, както предложи vespasian. Ако искаш да я използваш, плащаш и я активираш.*pardon*
А предимства определено ще има:
- Ще спести време в играта. Няма да се налага будуване и следене на часовника, когато ти се налага да наемаш  армия. А в един по - напреднал етап от играта армията вече си е сериозен фактор;
- Наемането на последователни випуски е добър вариант винаги под ръка да имаш и още армия/немобилизирана/ за която за даден отрязък от време не плащаш издръжка;
- Подсигурява ти възможност с наличието на подобна немобилизирана армия сериозно да изненадаш противника в даден момент. При една война биха се получили интересни ситуации;
- Дава ти шанс при излишък на ресурси да го оползотвориш удобно в даден момент;
Е, има си и недостатъци предложението като това, че вместо да работят на полето ти си затваряш няколко випуска селяци в казармите, но май плюсовете са в повече в случая  *pardon*

 *ok*
Активен
Kilgor
Гост
« Отговор #16 -: Май 20, 2011, 11:28:56 »

Точно така е.  Smiley

Искаш опашка като НН, която е базирана на по-стари версии на ИО.

Но в старите версии няма опашка, само във версия 5 я има както ти каза Килгор.

Последно какво предлагаш, че леко се обърках.  *xxx*

В НН6 също имаше опашка за армии. Предните не съм ги играл и не зная. Мисля също че НН6 бяха базирани на блица, което не зная коя версия е. Едва ли е трудно за екипа да го направи.
Активен
viki4
Хората са направени дефектно - твърде лесно се прегъват в коленете.
Майор
*****

Karma: +251/-2163
Неактивен Неактивен

Публикации: 612



Профил
« Отговор #17 -: Май 20, 2011, 11:33:11 »

В НН6 също имаше опашка за армии. Предните не съм ги играл и не зная. Мисля също че НН6 бяха базирани на блица, което не зная коя версия е. Едва ли е трудно за екипа да го направи.

Само в последните НН имаше опашка, защото само те бяха базирани на В5. Нямам против Екипът да въведе опашката, ако сметне че е необходимо. Макар че с тези аргументи се съмнявам дори да обърнат внимание на тази тема.  *pardon*
Активен

''Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си!"
matanasov
Майор
*****

Karma: +72/-153
Неактивен Неактивен

Публикации: 588



Профил
« Отговор #18 -: Май 20, 2011, 11:35:00 »

Само в последните НН.  *pardon*

Е тука си в голяма заблуда *stop*
Активен
viki4
Хората са направени дефектно - твърде лесно се прегъват в коленете.
Майор
*****

Karma: +251/-2163
Неактивен Неактивен

Публикации: 612



Профил
« Отговор #19 -: Май 20, 2011, 11:37:42 »

Е тука си в голяма заблуда *stop*


Може и да съм в заблуда. Но сега НН ли обсъждаме или опашката ти  Tongue
Активен

''Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си!"
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #20 -: Май 20, 2011, 11:39:11 »

в момента се дърляте само ....диалог и разговор между вас невиждам ...
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
viki4
Хората са направени дефектно - твърде лесно се прегъват в коленете.
Майор
*****

Karma: +251/-2163
Неактивен Неактивен

Публикации: 612



Профил
« Отговор #21 -: Май 20, 2011, 11:40:37 »

Докато няма аргументи, защо едно нововъведение би било полезно, реално няма какво да обсъждаме.  Smiley
Активен

''Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си!"
matanasov
Майор
*****

Karma: +72/-153
Неактивен Неактивен

Публикации: 588



Профил
« Отговор #22 -: Май 20, 2011, 11:42:02 »

Докато няма аргументи, защо едно нововъведение би било полезно, реално няма какво да обсъждаме.  Smiley

Вики, ти четеш ли нещо изобщо, каза си мнението че не го искаш, други играчи го искаме, качи се няколко поста нагоре и виж и доводите на лейдибляк; кой от тези доводи ти се струва неприемлив  *crazy*
Активен
Kilgor
Гост
« Отговор #23 -: Май 20, 2011, 11:45:28 »


Може и да съм в заблуда. Но сега НН ли обсъждаме или опашката ти  Tongue

Опашката няма какво да и се обсъжда. Предимствата са ясни, недостатъци - няма. Единствено е въпрос на усилие, което екипа или ще положи, или няма да положи. Вече някой от механиките на версия 5, бяха възприети и наложени и във версия 4. Лично аз не виждам причина и това удобство да не бъде наложено и във версия 4.

П.П. При елитните армии не е възможно да се събира кой знае колко войска в казармите. Времето за обучение е солидно и докато се обучава випуск 3 или 4, то випуск 1 вече му е време за автомибилизация. Това е ако ви притеснява изненадите в защита. Няма как да се скрият баснословни армии в казармите.
Активен
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #24 -: Май 20, 2011, 11:47:40 »

Никога не съм имал толкова много ресурс ча да не мога да го изхарча за 1 зареждане на армия от вид.
Активен
viki4
Хората са направени дефектно - твърде лесно се прегъват в коленете.
Майор
*****

Karma: +251/-2163
Неактивен Неактивен

Публикации: 612



Профил
« Отговор #25 -: Май 20, 2011, 11:54:13 »

Вики, ако се заяждаш само от "любов към спорта" и примерно защото днес ти е ден за "на въпреки" не го прави в тази тема. Моля... *pardon*
Ако ще аргументираш с конкретни аргументи мнението си, защо не ти харесва въпросното предложение на matanasov, давай...
Нека не се налага да местим темата в "Общи приказки" заради разводняване. Става ли?

Не спортувам "съскане" нито се заяждам  *rose*. Ако така сте го приели си е ваш проблем. Написах достатъчно ясно, че нямам против подобна опашка, но за да се разгледа едно предложение са нужни аргументи нещо, което липсва на Матанасов. Лек ден.  Smiley
Активен

''Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си!"
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #26 -: Май 20, 2011, 12:04:15 »

*Отон се намества удобно, взема си пуканки и Лифт Ябълка.*
Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
viki4
Хората са направени дефектно - твърде лесно се прегъват в коленете.
Майор
*****

Karma: +251/-2163
Неактивен Неактивен

Публикации: 612



Профил
« Отговор #27 -: Май 20, 2011, 12:07:43 »

Понеже мнението ти в началото и сега в темата се ... хм, леко поразминават, лично аз приех постовете ти по - скоро като опит за оспамване на темата и просто драскане "на въпреки". Ако греша, поправи ме... *pardon*

Грешиш.  *rose* В началото и в края на темата ще кажа едно и също: Не съм против подобна опашка, но я приемам като допълнителна екстра, а не като инструмент за адекватна игра.  Явно не съм отмързеливците  *pardon*

Ето има в темата и човек от Екипа, който може да изрази мнение по темата.  Smiley

*Отон се намества удобно, взема си пуканки и Лифт Ябълка.*
Активен

''Всеки има собствена килия за инквизиции - в главата си!"
TEFAL
Капитан
****

Karma: +141/-70
Неактивен Неактивен

Публикации: 298



Профил
« Отговор #28 -: Май 20, 2011, 12:15:21 »

Не ми допада идеята да съм затруднена в това да свия военните доходи на врага. И ако в НН няма реален противник, който да се почувства ощетен от това, то в нормалната игра има  Smiley
Активен
Oton
Community Manager
*

Karma: +787/-1279
Неактивен Неактивен

Публикации: 1977



Профил
« Отговор #29 -: Май 20, 2011, 12:15:43 »

Ето има в темата и човек от Екипа, който може да изрази мнение по темата.  Smiley

Оффффффф, Виктория, за Бога!
Ако искаш пуканки, просто кажи, ще ти дам.

По принцип няма нищо лошо във въвеждането на опашка за армии в световете от по-стари версии, по примера на в. 5, но:

1. http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=39052.msg437631#msg437631
2. Изобщо не бих могъл да се наема с конкретна дата и изобщо с прогноза за това дали някога ще я въведем в светове с по-стари версии.

А и аз все още не съм чул конкретни и солидни аргументации за или против тази функционалност, с изключение на поста на Смех.

Аргументът "има го във в. 5, що да го няма и във в. 4" не ме топли.

Давайте го малко по-експертно, всички сте тънки спецове по в. 4...

Едит: Тефал също е написала нещо смислено.
« Последна редакция: Май 20, 2011, 12:20:06 от Oton » Активен

ИО във Facebook!
http://www.facebook.com/pages/Imperia-Online/114814521869565?ref=mf
ИО Световно:
httpс://worldcup.imperiaonline.org
Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!