Imperia Online България  
Април 25, 2024, 00:56:40 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво не ми хареса в НН ера7... или разочарованието от един турнир.  (Прочетена 4734 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« -: Май 02, 2011, 14:18:21 »

Последната вълна е вече факт и дойде време за малкото равносметки ,които можем да направим от турнира . За самата идея турнира да се проведе във вариянт на версия5 мога само да изкажа адмирацийте си към екипа ,но за изпълнението немога да кажа много добри думи ....просто последваха доста неща които не ми харесаха и доведоха до много разочарования.Та нещата които не мен не ми харесаха ще се опитам да ги систематизирам и ако някой реши може да ги погледне:
1.Не ми харесва времето през което за пореден път се проведе турнира .... така се избира времето му за стартиране ,че във времетраенето на турнира влиза поне един голям национален или международен празник ... от тук и дилемата на играчите ...дали да празнуват със семействата си или да се отдадат на турнира - това според мен може лесно да се сметне от екипа и да се корегира.
2.Както не еднократно казах по време на турнира не ми харесва неравнопоставенността на акаунтите в турнира :
- Разположението на провинцийте по картата и крепостите им - ами нека бъдат еднакви за всички /даже и видими /за да може всеки да реши с кои провинций ще играе като стратегия ,а не да разчита на тото какво ще се покаже след първата колонизирана ...самият турнир се обезсмисля при наличието на подобен хазартен модел
- Храма и неговите подаръци  ....е надали има някой с повече празни сандъци отворени в храма от мен /повече от половината дет се казва / - и тук наличието на тото шанса Smiley ...за мен най честно ще е храма да не дава подаръци
- Времето за миграция на населението - според мен това време трябва да е еднакво за всички акаунти в турнира ,а не различно , все пак всички започваме турнира в един и същи час и в един и същи час го завършваме.Феникс няколко теми изписа за проблемите му с така наречената от него "дълга миграция" в периода от време 24-01 часа .... така и никой не му обърна внимание
3.Не ми хареса неточните и неспазващи се и променящи се правила на турнира. Темите които аз лично няколко пъти поставих за разграбванията и падането на сградите при тях .... справка вижте какво сте описали в началото като правила и какви отговори на въпросите давате в края на турнира ... и покажете къде сте упоменали промяната им . Още повече ,че от там дойдоха и доста проблеми в петъчните битки и възстановяване на сгради /също с проблеми ,довели до прекрояване на класирането/. Също така преди началото на турнира казахте ,че със започването му ще се кажат и специалните награди за които се играе .... така и не го дочакахме тоя момент.
4. Не ми харесаха и проблемите с битките и визуализацията на докладите .... а проблеми има и това се вижда и от днешните теми и постове за 32 вълна . Аз също искам да попитам и да ми се обясни как в две еднакви като терен провинций ,с еднаква защитна армия и еднаква нападаща ги ... с еднакви формаций на защитата ми дава над 9000 нетни точки разлика битките.Ето и скринове от тях:


това е резултата от битката в провинция4 - планинска


а това е резултата от битката в провинция12 ...също планина .
Както се вижда разликата е огромна за двете битки при напълно еднакви условия като начало.
От тук смятам ,че ще е добре да имаме възможност да получаваме и текстови доклади ,защото всичко останало няма как да разберем по тези битки.
4. Не ми харесва и прекалената комерсиализация на турнира.Какво имам впредвид . За да си конкурентен трябва да ползваш всички възможни гилдий .От тук 5 гилдий по 40 диаманта /за времетраенето на турнира/ са 200 диаманта ,50 диаманта за началната вноска станаха 250 диаманта ....и 33вълни през 26 часа разделени на 24 часа в денонощие са 36 дена ...демек още 360 диаманта за 10 часовия доход за всеки ден .Сбора за необходимите минимални диаманти които ти трябват стана 610 диаманта ....и това без да се слагат диаманти за бърза изработка.Сми можете да сметнете какви пари трябва да вложи човек ... а наградите не са пипнати .
5. Не на последно място не ми хареса и леко арогантното отношение на екипа към участниците  .... теми и отговори получени в тях бол за примери .... все пак потребителите ,според мен поне не заслужават такова отношение , когато са на различно мнение от екипа. И без това доста хора които бяха лицето на играта си заминаха ....негонете и малкото които останаха... не са виновни те когато нещо се е объркало и не се е получило така както трябва ,макар и да са го написали и с малко по груб тон на моменти.
6. Преди началото на турнира задавахме доста въпроси за него и показахме доста неща които могат да се объркат ... но така и не видяхме нещо да се вземе впредвид ... трябва да знаете ,че никой неиска да ви обиди ,единственото нещо което сме целяли е да ви помогнем с каквото можем ,за да се забавляваме в турнира заедно.
7. Не ми хареса възможността акаунтите да стоят на рефреш и да лихвят злато равно на НУЛА ,което носи 500000 злато на час .... е никъде няма такова чудо ...а така и не го променихте това . Ми не на всеки това му е целта .
8. Не ми хареса и силата на атаките през време на турнира ...в началото доста слаби и с много нарастваща сила в края .
9. Не ми хареса и това към коя провинция започва да се насочват атаките когато нарастват от една в две и повече
Това което се получи е голяма изненада за играещите ,защото атаките се насочваха към номера на провинция ,а не както беше досега към поредността на анексирани.Полу чи се така ,че към втората анексирана провинция първата атака насочена към нея беше след 15 вълна ,което за мен е прецедент / това комай пак идва до картата на провинцийте /
 Общо взето това се сещам сега ....имаше и други неща ,но с времето съм ги позабравил . Надявам се с тази тема да ви помогна да видите някои от проблемите и за следващи издания да ги отстраните ,ако решите че те са проблеми.
« Последна редакция: Май 02, 2011, 17:04:58 от Oton » Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #1 -: Май 02, 2011, 17:48:50 »

Шапка свалям на Джими, че все още има желание да се занимава. Абсолютно съм съгласен с описаните неща. В момента се сещам да добавя само едно:

Не ми хареса отнемането на 1 щастие при наемане на армия. Не знам дали е възможно да се изключи, но би било хубаво да се премахне от турнирните правила. На всеки 24 часа се наемат 8 випуска фаланги, 4 випуска стрелци, 4 випуска гвардия и 3 випуска паладини. Това прави по -18 щастие на ден. Знам, че има различни бонуси за + щастие, включително и платени, но доста често се налагаше да се наема армия след получаването на бонусите и преди миграцията. 



Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
FeniX
Гост
« Отговор #2 -: Май 02, 2011, 18:17:14 »

С повечето описани неща съм абсолютно съгласен, за тези свързани с късмета, подаръци, провинции не мисля, че са кой знае какъв проблем.
Мога да подредя, най- големите проблеми от моя гледна точка:
1. Липса и неадекватна поддръжка - все още си чакам отнетите с измама стрелци от номадите.
2. Лихвенето на липсващ ресурс и космическите лихви.
3. Сградите, които падат, не падат или се възстановяват.
Активен
Aryan
Лейтенант
***

Karma: +39/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


Профил
« Отговор #3 -: Май 02, 2011, 18:51:00 »

Съгласен съм с Джими за всичко и бих искал да добавя още един проблем - мултиакаунтинга и преливането на ресурс чрез увеличаването на атаката и оттам по-високите военни доходи. Когато питах в началото на турнира, темата ми беше заключена без отговор. В същото време играч в международния форум беше задал същия въпрос и му бе отговорено, че това щяло да повлияе само в началото щото имало лимит от 500 места разлика - е, видя се, че помпането с атака и военен доход продължи почти до края, а мултиакаунтинга не затрудни тези, които се възползваха от него. Това си беше един вид официален чийтинг, увит в книжка и поднесен с панделка или както казва Господаря Ли: "Лъжа и измама! Позлата, нанесена върху гнилоч и украсена с лъжи". Май това важи за целия турнир  Cry

Подобна низка страст към повече парични доходи, не трябва да е за сметка на равнопоставеността на играчите в играта!
« Последна редакция: Май 02, 2011, 18:54:34 от Aryan » Активен
Aryan
Лейтенант
***

Karma: +39/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


Профил
« Отговор #4 -: Май 02, 2011, 19:06:20 »


4. Не ми харесаха и проблемите с битките и визуализацията на докладите .... а проблеми има и това се вижда и от днешните теми и постове за 32 вълна . Аз също искам да попитам и да ми се обясни как в две еднакви като терен провинций ,с еднаква защитна армия и еднаква нападаща ги ... с еднакви формаций на защитата ми дава над 9000 нетни точки разлика битките.Ето и скринове от тях:


това е резултата от битката в провинция4 - планинска


а това е резултата от битката в провинция12 ...също планина .
Както се вижда разликата е огромна за двете битки при напълно еднакви условия като начало.
От тук смятам ,че ще е добре да имаме възможност да получаваме и текстови доклади ,защото всичко останало няма как да разберем по тези битки.


За пръв път откакто играя 5-цата виждам подобни огромни разлики и понеже много съм се забавлявал с калкулатора и знам, че резултатите му са 99% стабилни, мисля, че си забравил за формациите Джими Smiley
В единия случай явно си на укрепени флангове, а в другия на укрепен център - затова и губиш доста повече паладини и оттам 9к точки разлика. Ако можех да видя докладите щях да ти кажа със сигурност, но и ти сам можеш да погледнеш анимацията и да видиш - явно си забравил да оправиш формацията в едната провка преди битката.
Активен
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #5 -: Май 02, 2011, 19:34:28 »

Не ми харесва отношението на екипа. Прекалиха с "Като си пееш Пенке ле, кой ли ми те слуша..." Малко повече уважение към участниците изобщо няма да им навреди.
Активен

delenda est!
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #6 -: Май 02, 2011, 19:36:38 »

Хората си направиха платен бета тест както трябва с вас, вие кусури им намирате *ok*
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #7 -: Май 02, 2011, 22:56:10 »

За пръв път откакто играя 5-цата виждам подобни огромни разлики и понеже много съм се забавлявал с калкулатора и знам, че резултатите му са 99% стабилни, мисля, че си забравил за формациите Джими Smiley
В единия случай явно си на укрепени флангове, а в другия на укрепен център - затова и губиш доста повече паладини и оттам 9к точки разлика. Ако можех да видя докладите щях да ти кажа със сигурност, но и ти сам можеш да погледнеш анимацията и да видиш - явно си забравил да оправиш формацията в едната провка преди битката.
може да си сигурен че формацийте са еднакви ....и по точно укрепени флангове с флангови стрелци  .... откакто започнаха атаките по 3и 4 провки съм ги нагласил така и с тях ми даваше най добри резултати ,затова и не са променяни  .... за всеки случай след като видях докладите пак проверих ,но разлика няма  .....затова и постнах двата доклада за да може някой от екипа да провери и ми обясни какво точно се е случило с едната битка  ....на флаша битките се развиват почти индентично  по следния начин :
1,Разбивам центъра на противника и неговия резерв започва битка с моя център .
2. Тук е разликата между двата доклада ... в първата битка центъра и двата фланга на противника заминават едновременно и трите формаций започват едновременно битка с неговите стрели ...във втората двата фланга разбиват противника и започват битка със стрелците на противника ,докато центъра му издържа още един рунд
3. След унищожаване на армията на противника започвам битка с машините му.
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
tarankoly
Сержант
**

Karma: +64/-47
Неактивен Неактивен

Публикации: 53


Редови крокодил от ВМС на БА


Профил WWW
« Отговор #8 -: Май 03, 2011, 11:10:25 »

Raвносметката е плачевна - в общи линии провален турнир  /за справка класациите колко са с + *heart*/ Причините разнообразни и все в гардинката на екипа ама кой го еня когато само се броят приходите..... какво от това че кучетат си лаят нали кервана си върви.....
Какво не ми хареса .... всичко казано до тук но и аз ще повторя без да степенувам защото са равнозначни:
-хазартните наченки
     =с закритите провинции и невъзможността да се ориентираш и да си направиш стратегията / от какво се страхуваше екипа когато за да анексираш или васализираш провинция тя трябва да граничи с анексирана такава/
      =подаръците в храма / това си е чисто тото и късмет както и играта на карти която беше забранена след първия турнир/
-липсата на адекватна и навременна подръжка и съответно отношението на отговорни фактори във форума с заключването на теми сякаш се бояха и избягваха диалога
- липсата на текстов доклад на разположение на играчите който може да се анализира, а не само да гледаш анимации и крайни резултати / ако съществуващия такъв доклад зад визуализацията съдържа техически данни за механизма на битката не е толкова трудно да се направи филтър за тях/
- капацитета на казармите / някой ще каже че са увеличени както предходните турнири но там бройката на един випуск без увеличение е 200 единици а във версия 5 е 50/
- заключването на акаунтите преди последната битка без възможност да видиш какво си сътворил ако примерно се бориш за "непобеден" / вариянт да не се вдигат нетни след последната вълна е за нея да не се дават военни приходи/
- взаимодействието на акаунти и използването на "мулета" не са в духа на турнирите
- различното време на миграция / защо не е възприето примерно началния час на първата атака/
- различните бъгове изникнали по време на турнира

    P.S. Дано керванджиите чуят някой от лайовете на кучетата иначе турнира ще умере а иначе е страхотна игра
Активен

[img]http://s4.bg.gladiatus.com/game/c.php?uid=53073
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #9 -: Май 03, 2011, 18:20:18 »

Нещата са много правилно формулирани но, с малки изключения, въпросните лица не следва да поемат цялата отговорност. Пазачът трябва да знае, че е пазач- и да помни, че няма мнение и не може да отговаря на въпроси за случващото се във фирмата, която охранява.
Активен

perun
Лейтенант
***

Karma: +30/-47
Неактивен Неактивен

Публикации: 121



Профил
« Отговор #10 -: Май 03, 2011, 21:31:58 »

Нещата са много правилно формулирани но, с малки изключения, въпросните лица не следва да поемат цялата отговорност. Пазачът трябва да знае, че е пазач- и да помни, че няма мнение и не може да отговаря на въпроси за случващото се във фирмата, която охранява.


 Какво искаш да кажеш, че този който готви манджата не отговаря за вкуса и ли ?
Активен

Не е важно какво мислиш, а какво вършиш.
Sheremetev
Deus conservat omnia.
Капитан
****

Karma: +290/-97
Неактивен Неактивен

Публикации: 335


Подкрепям Елена!


Профил
« Отговор #11 -: Май 03, 2011, 23:37:23 »

Че не винаги му е позволено да сложи от прясното зеле по-скоро. А дори и този, който не му е позволил, най-вероятно е имал кратък разговор с шефа на ресторанта преди това...
Активен

enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #12 -: Май 03, 2011, 23:43:41 »

Нещата са много правилно формулирани но, с малки изключения, въпросните лица не следва да поемат цялата отговорност. Пазачът трябва да знае, че е пазач- и да помни, че няма мнение и не може да отговаря на въпроси за случващото се във фирмата, която охранява.
Толкова по-зле за боса при тая ситуация. Отговорните служители затова са отговорни - да поемат отговорност и да взимат решения, капиш?  Wink Поне аз така си мисля че требе да е....
Активен

delenda est!
flinstoun
Community Manager
*

Karma: +62/-64
Неактивен Неактивен

Публикации: 56


Профил
« Отговор #13 -: Май 04, 2011, 12:58:28 »

Сега след като края му се видя, мога да кажа едно "Благодаря Ви" за така добре структурираните критики и направения опис на допуснатите бъгове.

Има неща с които няма да се съглася, от колкото и кладенеца да донесете вода..
Има и такива,които крият в себе си цял списък, като: "различните бъгове изникнали по време на турнира" за които ми идва да удуша някой..

Ще се постараем за следващия турнир през Юли да изчистим на 101% проблемите, а тези неща които искаме изрично да са така да са опоменати в правилата.
Като жест на благодарност ще Ви издам, че следващите Номади ще са много по различни, но със сигурност най-яките които сте играли.

Заключвам темата
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!