Imperia Online България  
Април 25, 2024, 07:59:27 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Защита на планинска крепост  (Прочетена 6953 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #15 -: Януари 27, 2008, 21:03:35 »

Не съм фен на вкарването на коне в крепоста..Много е съмнителна ползата.. *hmm* Дай аз да влезна с 150к армия в крепоста пък да видим колко ще ме спрат 2к коне.. *pardon*А и в твоя случай си с тежки коне  и малко така че моя съвет е да не вкарваш..А пък гвардия въобще..Естествено че като си 7-8часа онлине ще разхвърляш войската за икономии.. Wink
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Takeda
Редник
*

Karma: +8/-6
Неактивен Неактивен

Публикации: 43



Профил
« Отговор #16 -: Януари 27, 2008, 23:02:18 »

ahilix - кви са тез 150к армия срещу 2к коне ве братче?
салами ли ще правиш, ко?
ти да не си унгарец нещо...
pools, стига си зидал камъни, щото хората имат по 1000 (ХИЛЯДА) требушета, всичко ще се решава н полева битка...така че не събирай ресурс, а тренирай войска, тва мисля аз по тоз твоя въпрос
Активен

Истинският воин никога не вади първи своя меч.
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #17 -: Януари 27, 2008, 23:12:30 »

ahilix - кви са тез 150к армия срещу 2к коне ве братче?
салами ли ще правиш, ко?
ти да не си унгарец нещо...
pools, стига си зидал камъни, щото хората имат по 1000 (ХИЛЯДА) требушета, всичко ще се решава н полева битка...така че не събирай ресурс, а тренирай войска, тва мисля аз по тоз твоя въпрос
Вземи чети темата изцяло бре самурай..  *crazy*Въпроса е да се вкарват ли 2 к коне в крепоста за още един рунд.. *hmm* Решава се на полевата ама и 3 рунда обсада да направиш пак е загуба на морал ..Да не говорим че с  твойте 1000 требита на 7 ма в планина правиш 4 рунда обсада и ти трябват 14 морал за тях..Така че вземи преговори урока да не се върнеш в 1 ви клас след някоя атака дето я смяташ само на полева как ще свърши.. *hihi*
« Последна редакция: Януари 27, 2008, 23:16:29 от ahilix » Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Trippin
Hashashin
Лейтенант
***

Karma: +260/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 159


свят1


Профил
« Отговор #18 -: Януари 27, 2008, 23:38:09 »

не ги слушай Smiley) неразбират...  праиш квото праиш и през останалото време на сейван... така гаранция нямаш изнасяне  *freak*

п.п. иначе за планината... блъскаш копия, стрелци и коне и не се занимаваш с атаки
Активен

---лелеее колко си лош... оле затвори очички и лека нощ...
kyzevich
Сержант
**

Karma: +18/-16
Неактивен Неактивен

Публикации: 54


Профил
« Отговор #19 -: Януари 31, 2008, 02:29:02 »

след като ме разбиха и почнах отначало да правя войска....виждам каква е ползата от сейва...
вече имам към 80 к фаланги , 30 к ел.стрелци , 70 к гвардейци и 50 к паладини ,и въпреки това не смея да си оставя още войската пред 7 крепост в планинско-гориста провинция....защото врагът не спи...... ;D
Активен

НА   
agent_n
НАСКЪРБЕН КЛАСИК
Майор
*****

Karma: +391/-387
Неактивен Неактивен

Публикации: 783


Аз nastrade-вечно недоволен-регистр. февруари 2006


Профил
« Отговор #20 -: Януари 31, 2008, 02:55:13 »

Абсолютна глупост е да държиш нещо друго освен стрелци в гарнизон.. слагаш 2к ес и това е.. всичко друго пред крепостта..ако имаш войска вътре може и да изкараш 1 рунд повече.. но това ще е за сметка на полевата битка.. и другото важно е, че няма унивесални армии или защити.. ако някой реши да те удари ще съобрази какво имаш.. нападателят определя кога ще бъде битката
баце аз имах 12 800 ел. стрелци вътре и пак ми влезнаха у седмицата в планината, оная заградената
 *beer*
Активен

"Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита"
Хр. Ботев

...
Акълът е нещо, което можеш да раздаваш и без да имаш.
...
Човек, който няма чувство за история, е като човек, който няма уши и очи !
...
Koга ще се оправи България ?
*********************************************************
Мрак
Нямам представа кой е
Майор
*****

Karma: +142/-123
Неактивен Неактивен

Публикации: 674


Усмихни се - утре ще бъде по-зле


Профил WWW
« Отговор #21 -: Януари 31, 2008, 03:05:44 »

ами да,навсякъде се влиза.можеш само да го направиш трудно,или пък невъзможно за много хора,но не и за всички.
Активен

Скрит/Мрак/Не знам
2000 години преди новата ера са решавали квадратни уравнения...повод да се замислят някои,дето и днес не могат...
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #22 -: Януари 31, 2008, 04:27:17 »

баце аз имах 12 800 ел. стрелци вътре и пак ми влезнаха у седмицата в планината, оная заградената
 *beer*
Няма никаква полза от пълен гарнизон..Не повече от 4 к стрелци в 7 ма вътре..Всичко останало пред крепоста..Значи аз съм имал късмета да попадна на  невероятни учители за тая игра *beer* и мисля че все съм прихванал нещичко-- поне от баланси на армиите разбирам по малко..Няма армия дето да не може да се гътне но ако наблегнеш в планината на стрелци и фаланги и дигнеш военни проучвания правиш задачата труудна..Аз бих играл там със следната армия примерно-- 130 к паладини , 150 к гвардия , 300к фаланги и 200к стрелци..Давам примера за да видиш пропорциите..  Проучвания 14 меле и брони и 16 стрелци...Говорим за свят 4 месеца;)
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
MC_MISHO
свят 3
Капитан
****

Karma: +127/-112
Неактивен Неактивен

Публикации: 406


El Diablo


Профил
« Отговор #23 -: Януари 31, 2008, 14:17:52 »

Няма никаква полза от пълен гарнизон..Не повече от 4 к стрелци в 7 ма вътре..Всичко останало пред крепоста..Значи аз съм имал късмета да попадна на  невероятни учители за тая игра *beer* и мисля че все съм прихванал нещичко-- поне от баланси на армиите разбирам по малко..Няма армия дето да не може да се гътне но ако наблегнеш в планината на стрелци и фаланги и дигнеш военни проучвания правиш задачата труудна..Аз бих играл там със следната армия примерно-- 130 к паладини , 150 к гвардия , 300к фаланги и 200к стрелци..Давам примера за да видиш пропорциите..  Проучвания 14 меле и брони и 16 стрелци...Говорим за свят 4 месеца;)
аз пък с 40к фаланга 30к стрели 30к гвардия и 20к паладини под 80к точки проучвания 13-14 всичко  *pardon* и всяка вечер разходки по 11-12 часа нали затова са ги направили да може чужденците да си крият армията аз пък ще ги паля ОН  >Grin
Активен

realm 3
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!