Imperia Online България  
Април 27, 2024, 07:00:30 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да има ли промени при опожаряване  (Прочетена 62793 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
zelenko
Лейтенант
***

Karma: +52/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 222


Профил
« Отговор #240 -: Септември 25, 2009, 20:43:04 »

Абе нали във война не взима доблест , все пак се плаща злато което трябва да прави някакви услуги освен намалянето на подготовката , и ако взима повече доблест , никой няма да прави войни - което ще провали геймплея на играта  Wink
Активен

Soon.
Groznii
ГРОЗНЫЙ
Капитан
****

Karma: +327/-291
Неактивен Неактивен

Публикации: 434


Какъв късмет за властимащите, че хората не мислят


Профил WWW
« Отговор #241 -: Септември 25, 2009, 21:32:51 »

Абе нали във война не взима доблест , все пак се плаща злато което трябва да прави някакви услуги освен намалянето на подготовката , и ако взима повече доблест , никой няма да прави войни - което ще провали геймплея на играта  Wink

 Я обяви на някого война и виж дали невзема доблест ... Доблест си взема - независимо дали е война или не . Разликата е , че по време на война в версия 4 можеш да палиш на 84 часа вражеска провинция , правило което води също до избягване на обявяване на официялни войни .
Активен

Колко малко се познаваме всъщност, а говорим едни за други-подценяваме, надценяваме и никога не млъкваме, за да чуем скимтенето на душата си или остатъчците от нея...Защото ако душата не е природна стихия, то тя е отнесена от ветровете на собствените ни глупости
Aryan
Лейтенант
***

Karma: +39/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


Профил
« Отговор #242 -: Септември 26, 2009, 11:06:16 »

Абе вие на "Фермерия онлайн" искате да го обърнете и да си правите само "доблестни" битки на полева в 8-ма в последния ден на ерата! Не стига, че играта поощрява фермерството с тия огромни крепости и гарнизони, ами и пожарите да махнете. Да ви припомня ли, че в другите сериозни игри направо ви взимат селата(аналогично на провките) и НЯМА ограничение в обхвата на атаката. Тук пожарите са ЕДИНСТВЕНИЯ начин да удариш икономиката и да спънеш развитието на някой и факта, че взема 4 доблест е достатъчно наказание. Какви са тия простотии 20-30-50 доблест, макс. 5%, криене на селяните, мин. 200 доблест за пожар?!?!? Що за идиотщини? Така ли се прави 200 доблест в началото на играта? А пожарите в началото са единствения начин да дръпнеш бързо!

Единствената промяна в опожаряванията, която има смисъл, е да се прекрати практиката на приятелските палежи и да се балансират щетите в зависимост от релефа. С други думи трябва да се ПРЕМАХНЕ минималният процент опожаряване и да остане ЕДИНСТВЕНО максималният процент, който в зависимост от релефа да е фиксиран, но различен - примерно от 12 за пл.гора до 25% за равнинен. Вследствие на това приятелски пожари няма да има, а колонизирането на други провки освен равнинни и равнинно-гористи, както е в момента, отново ще добие смисъл!
Активен
Soldjerstone
Редник
*

Karma: +0/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 3


Профил
« Отговор #243 -: Октомври 07, 2009, 08:57:58 »

има още един начин пожароте да секнат, макар че има хора на които не им дреме толкова за доблестта, но все пак доста ще понамалеят : на всеки 1000 селянина да се взима 1 точка доблест. При убиване на 40к селяци си отива 40 доблест. За сегашните 4 доблест моггат да се убият 4000 селянина, а това не е нищо, стига да имаш дори слабо развити хамбари и медицина. Също така може златото, което в момента се печели от нападателя да отива при потърпевшия.  *suicide*
Активен
polydar
Редник
*

Karma: +1/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 5



Профил
« Отговор #244 -: Октомври 12, 2009, 11:38:02 »

нека има разлика обаче между опожаряване по време на война и в мирно време - сами се досещате, че целите са коренно различни!!По време на война важат военни закони, различни от тези в мирно време - не го забравяйте, ако искате играта да става все по-реална и честна 
Активен
hrissman
Редник
*

Karma: +1/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 2


Профил
« Отговор #245 -: Ноември 04, 2009, 12:43:31 »

Значи правя и следното официално предложение-- Играч който е с отрицателна доблест да не може да пуска Атаката Опожаряване ....Отделно остава за всеки пожар да се взима 10 доблест..


Не е правилно минималния праг  да е 0 доблест ,може да е поне -200, защото най -ми е драго такива като се рзбиват в мен Grin Grin Grin и то заради малкото си доблест(нищо че са с много по-големи армии) и  а А Доблистта която губиш да се увеличава пропорционално с напредването на играта(тоест тези играчи вече имат лоша репутация и тя се увеличава с всяка следваща тяхна постъпка). Мисля че идеята е много добра.Защото едно е 10 доблест в началото на играта и съвсем нищо е в развития етап където печелиш ба битка по 100 доблест и ги нямаш вече за нищо! *gamer*
Активен
LCFDIVINE
Полковник
******

Karma: +778/-445
Неактивен Неактивен

Публикации: 1358


KILL for ME_BLEED for ME_DIE for ME


Профил
« Отговор #246 -: Ноември 04, 2009, 13:32:13 »

има още един начин пожароте да секнат, макар че има хора на които не им дреме толкова за доблестта, но все пак доста ще понамалеят : на всеки 1000 селянина да се взима 1 точка доблест. При убиване на 40к селяци си отива 40 доблест. За сегашните 4 доблест моггат да се убият 4000 селянина, а това не е нищо, стига да имаш дори слабо развити хамбари и медицина. Също така може златото, което в момента се печели от нападателя да отива при потърпевшия.  *suicide*
стига празни "приказки" , тия на село  Smiley
Активен

Weldozer
Welderon, BG-7
Редник
*

Karma: +18/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


Grow crops, raise goats, make children.


Профил
« Отговор #247 -: Ноември 14, 2009, 15:53:49 »

Я, тая тема била още жива...  ;D 
Да предложа и аз нещо в духа на останалите...

Мародерите, които избиват и поробват населението, както и плячкосват дори семейни цености по къщите /да речем златни предмети, нотариални актове за замък или провинция/, би се предполагало, че "моралът" им позволява и изнасилванията... Та  Grin нека след опожаряването на съответната провинция всеки втори новопоявил се жител (през следващите 168 часа) да има АТАКА МЕЛЕ +1, тъй като е бесен за личният си произход и в същото време е наследил силата и злобата на баща си. Единицата за Атака меле да се прибавя автоматично само на обучени обикновнни, тежки или елитни копиеносци, защото се предполага, че не са наследили висока интелигентност и са кадърни само да държат копие... Tongue

« Последна редакция: Ноември 14, 2009, 16:14:26 от Weldozer » Активен

Google > YPPedia - Gulfstream
LCFDIVINE
Полковник
******

Karma: +778/-445
Неактивен Неактивен

Публикации: 1358


KILL for ME_BLEED for ME_DIE for ME


Профил
« Отговор #248 -: Ноември 14, 2009, 18:35:44 »

нотариалните актове ме интересуват мен  Grin
Активен

Weldozer
Welderon, BG-7
Редник
*

Karma: +18/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


Grow crops, raise goats, make children.


Профил
« Отговор #249 -: Ноември 14, 2009, 19:25:18 »

 Grin

после ще има CSI:IO  *hahaha*  [:-}

http://www.youtube.com/watch?v=1SZSBvC4g_o&feature=related
« Последна редакция: Ноември 14, 2009, 19:28:10 от Weldozer » Активен

Google > YPPedia - Gulfstream
perun
Гост
« Отговор #250 -: Януари 29, 2010, 01:42:28 »

Бандааа хайде стига промени в геймплея   Cry   Вкарвайте само промени за които са имали възможност да гласуват всички активни играчи *gamer* . Според мен така е най честно и няма да се налагат правила за които са допринесли хрумванията на  10 -15 чатъри във форумът , а после страдат всички от недоносените им идеи  *stop*....  Иначе съм за идеята играчи с отрицателен морал да не могат да пращат опожаряване, така в класиките няма да има явления както в последните ери да се атакува с минус 100 морал и да се печели битката на минус 102  *ok*
Активен
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #251 -: Януари 29, 2010, 12:43:35 »

Според мен си е допре няма нужда от никаква промяна опожаряването ......  *stop*
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
mhk_122
Редник
*

Karma: +1/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 45



Профил
« Отговор #252 -: Май 23, 2010, 13:17:47 »

И аз съм останал с впечатлението че играта отива към "ФЕРМЕРИЯ ОНЛАЙН" както каза aryan... Забавно си е в момента и ако направите опожаряванията толкова невъзможни по време на война двете страни често ще завършват с 0:0 точки, просто защото защитите са по-добри от атаките... Аз съм за това да има значение дали се пали голяма провинция или някоя с 40000 човека и все да ти взима по 4 доблест - едното нищо. Това е единствената положителна промяна която ще е хубаво да се направи, но не и преди да се спечели анкета в играта (и не позволявайте на играчи с 1 ник и парола в 12946218746 свята да могат да гласуват по толкова пъти, малко е глупаво)!
Активен

Цитат на: GARIO в Януари 11, 2011, 09:56:11
 ....И на последния ти въпрос(Понеже не можеш да четеш) -предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Ако сте приключили с пророчествата си да заключвам темата...Приятен ден на всички

БЯГАНЕТО ОТ ПРОБЛЕМА НЕ ГО РЕШАВА!
mhk_122
Редник
*

Karma: +1/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 45



Профил
« Отговор #253 -: Май 23, 2010, 14:10:29 »

 И още нещо се сетих, сега когато ми идват на палеж: Нека не се прецаква товарната станция с тия 20 мин, нали като те палят не взимат ресурс, защо просто не го направите само на разграбване да става така. В една тема помолих за допълнителен бутон в играта, а те ми отговориха че е много работа, а малко по късно забелязвам над университета си надписче с оставащото време до края на проучването ми... За това някой питал ли е?!!!! Не се занимавайте с глупости, а вземете направете играта по-удобна за игра!
Активен

Цитат на: GARIO в Януари 11, 2011, 09:56:11
 ....И на последния ти въпрос(Понеже не можеш да четеш) -предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Ако сте приключили с пророчествата си да заключвам темата...Приятен ден на всички

БЯГАНЕТО ОТ ПРОБЛЕМА НЕ ГО РЕШАВА!
Aries
Редник
*

Karma: +5/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 29



Профил
« Отговор #254 -: Юли 30, 2010, 11:15:06 »

Клюки  Lips Sealed

Я кажете какво ви е мнението за точкуването при пожарите по време на война и изобщо за вида атака, наречен опожаряване? Да се намали процентът избито население в зависимост от терена например, т.к. боносите от това селяните в момента не си ги ползват (пещери, тунели, едно друго  ;D )

Да се държат оръжия на склад, които ако си онлайн по време на атаката да раздадеш на селяните, пък макар и с по-слаба мощ да се защитят хорицата  *sos*

П.П.: Извинявам се ако се отклонявам много от темата *rose*
Да вметна и по нея - смисълът на саюза като цяло се нуждае от промяна. Според мен модела си е наред, но т.к. самите играчи го опорочават, нека борбата за саюзна класация да трябва да я води целия саюз, а не само отделни негови членове.
За в сегашната ситуация трудничко ще се постигне баланс, например изискване за съотношение не само на общите точки на двата саюза, а и на всеки член, като процентно съотношение към тези точки, може и да повлияе.

Преди години бяха въвели интересно провило относно пожарите в световете от интернационала. Правилото беше следното : Ако играча който искаш да палиш има аримя, която е по-малко от 10% от общото му население, атаката за палеж не тръгваше.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!