Imperia Online България  
Април 25, 2024, 09:59:58 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Да има ли промени при опожаряване  (Прочетена 62768 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Jane_Air
Mala
Лейтенант
***

Karma: +1012/-25
Неактивен Неактивен

Публикации: 224


God made me an atheist-who're u to judge his will


Профил
« -: Януари 23, 2008, 18:25:54 »

а някой модератор няма ли да предложи нещо  Huh?
има слухове че част от тях даже играели  ;D


Клюки  Lips Sealed

Я кажете какво ви е мнението за точкуването при пожарите по време на война и изобщо за вида атака, наречен опожаряване? Да се намали процентът избито население в зависимост от терена например, т.к. боносите от това селяните в момента не си ги ползват (пещери, тунели, едно друго  ;D )

Да се държат оръжия на склад, които ако си онлайн по време на атаката да раздадеш на селяните, пък макар и с по-слаба мощ да се защитят хорицата  *sos*

П.П.: Извинявам се ако се отклонявам много от темата *rose*
Да вметна и по нея - смисълът на саюза като цяло се нуждае от промяна. Според мен модела си е наред, но т.к. самите играчи го опорочават, нека борбата за саюзна класация да трябва да я води целия саюз, а не само отделни негови членове.
За в сегашната ситуация трудничко ще се постигне баланс, например изискване за съотношение не само на общите точки на двата саюза, а и на всеки член, като процентно съотношение към тези точки, може и да повлияе.
« Последна редакция: Януари 23, 2008, 18:35:16 от Jane_Air » Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #1 -: Януари 23, 2008, 18:33:13 »

Твърдо против пожарите >Grin Израз на безсилие,а в много случаи тази атака се използва от 2-ро или 3 то ацц на някой да спре развитието на друг..Предложението ми е мах 5% от селяните да падат в неравния бой. ;DИ провката да не може да бъде опожарявана докато не стигне предишния брой селяни ,но не по малко от 168 часа...Доблеста която се отнема да се увеличи на 10...И никакви военни точки за мародерите.. >Grin
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Мрак
Нямам представа кой е
Майор
*****

Karma: +142/-123
Неактивен Неактивен

Публикации: 674


Усмихни се - утре ще бъде по-зле


Профил WWW
« Отговор #2 -: Януари 23, 2008, 18:58:07 »

не съм съгласен,ахиле.аз лично от бетата досега имам 1 пожар...като нямаше полева още,исках да изтрепя на един армията,ама не сметнах,че пращам прекалено много,т.е. неволен беше.
ОБАЧЕ и това го има във войната - да скапеш икономиката на противника.пожарът,особено с елитни единици,не си струва парите.той се прави за прецакване.кофтито според мен е,че при големи армии доблестта се избива за 0 време.подпалваческите акаунти трябва да се блокират по някакъв начин,съгласен съм,обаче идея нямам как.
Активен

Скрит/Мрак/Не знам
2000 години преди новата ера са решавали квадратни уравнения...повод да се замислят някои,дето и днес не могат...
naftex
Майор
*****

Karma: +429/-442
Неактивен Неактивен

Публикации: 977



Профил
« Отговор #3 -: Януари 23, 2008, 19:02:09 »

Аз например пускам пожар,когато сме във война и не мога да вляза на някой при разграбване,а само на полева битка мога да го бия...иначе не паля никого Smiley)
Активен
seka4a
Гост
« Отговор #4 -: Януари 23, 2008, 19:36:54 »

че какво не му харесвате на пожара може би трябва да има някакво ограничение в бройката
за съюзните войни в галактиката провинцията изгася за 48 часа е на тва му се вика нововъведение ;D
Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #5 -: Януари 23, 2008, 19:42:46 »

Значи правя и следното официално предложение-- Играч който е с отрицателна доблест да не може да пуска Атаката Опожаряване ....Отделно остава за всеки пожар да се взима 10 доблест..
« Последна редакция: Януари 23, 2008, 19:50:46 от ahilix » Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #6 -: Януари 23, 2008, 19:56:03 »

По време , не по време на война щом не е на положителна доблест не може да пали..Да се бие първо после да пали... >Grin Така ще се реши въпроса с некои ацц-та дето само за пожари се ползват...
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #7 -: Януари 23, 2008, 21:24:35 »

Аз пак ще апелирам да прегледате предложението за палежите-- Недопустимо е да имаме възможност да пресечем явлението акаунт за палежи и да не го направим-- Ако се въведе задължително изискване за положителна доблест при палежите и се увеличи отнемането на такава-- примерно на 8 хайде да не е 10 няма да има смисъл от развитието на подобни акаунти.. Идеята търпи доразработване но Ви моля да не я подминавате с лека ръка..Няма човек от нас който да си е видял труда похабен по такъв безсмислен начин и да не е бил бесен..Трябва да се въведе някакво смислено ограничение и доблеста е точно такова..Всеки ще си решава дали да взима бонус за атака или да го пропилява за палежи...Но след като си го е заслужил..
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
gaidara
Редник
*

Karma: +5/-2
Неактивен Неактивен

Публикации: 28


Профил
« Отговор #8 -: Януари 23, 2008, 21:31:32 »

твърдо подкрепям предложението играчи с отрицателна доблест да не могат да палят, май само така ще се спасим от акк направени за да пречат на противниците от самото начало, и после да стават касички.
Активен
sir teo
Лейтенант
***

Karma: +58/-27
Неактивен Неактивен

Публикации: 143


Профил
« Отговор #9 -: Януари 23, 2008, 21:33:35 »

Аз пак ще апелирам да прегледате предложението за палежите-- Недопустимо е да имаме възможност да пресечем явлението акаунт за палежи и да не го направим-- Ако се въведе задължително изискване за положителна доблест при палежите и се увеличи отнемането на такава-- примерно на 8 хайде да не е 10 няма да има смисъл от развитието на подобни акаунти.. Идеята търпи доразработване но Ви моля да не я подминавате с лека ръка..Няма човек от нас който да си е видял труда похабен по такъв безсмислен начин и да не е бил бесен..Трябва да се въведе някакво смислено ограничение и доблеста е точно такова..Всеки ще си решава дали да взима бонус за атака или да го пропилява за палежи...Но след като си го е заслужил..

Така казано, има смисъл. Ако нямаш положителна доблест, да не може да палиш. Дори тази доблест да е +1, да може да опожариш, но за втори пожар, пак трябва да си на +
« Последна редакция: Януари 23, 2008, 21:35:06 от sir teo » Активен
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #10 -: Януари 23, 2008, 22:20:07 »

за палежите е добре да не можеш да пуснеш палеж ако си на отрицателна доблес. Също така логично е доблеста да бъде вързана по някакъв начин към стойността на избитите селяни. Не може 5 000 селянина и 30 000 селянина да струват -4(3) доблест.   
Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #11 -: Януари 23, 2008, 23:24:08 »

за палежите е добре да не можеш да пуснеш палеж ако си на отрицателна доблес. Също така логично е доблеста да бъде вързана по някакъв начин към стойността на избитите селяни. Не може 5 000 селянина и 30 000 селянина да струват -4(3) доблест.   
Много добро предложение..Както е при доблеста..С увеличаване броя на убитите селяни да расте и загубата на доблест..Ако се въведе и ограничаване на палежите с изискването за положителна доблест , комбинирано с Формулата на Гаргаран и се намалят точките за бутане на празни крепости войните ще придобият съвсем нова философия..А и ако се използва потенциала на населението това ще доведе до по силна икономика и армии, което ще увеличи броя на големите ,зрелищни битки..
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
pools
Капитан
****

Karma: +42/-38
Неактивен Неактивен

Публикации: 363



Профил
« Отговор #12 -: Януари 23, 2008, 23:56:53 »

Това за палежите е супер. Дано стане. И ще видя другата ера какво ще правят големите играчи по време на блока. Не да ги пращат на 3ч път в едната посока и опожаряване на някоя 180-200К провка.  *YAHOO*
Активен

Делата показват това, което думите не могат да изкажат.
MC_MISHO
свят 3
Капитан
****

Karma: +127/-112
Неактивен Неактивен

Публикации: 406


El Diablo


Профил
« Отговор #13 -: Януари 24, 2008, 03:00:43 »

айде сега палевжите метнахте а такива пиромани като мен и кокъла какво да правят Huh? кеф ми е да подпаля някой ще си го паля и това че съм на отрицателна доблест си касае само мен иначе за доблеста при пожар съм съгласен да се вдигне малко Smiley
Активен

realm 3
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #14 -: Януари 24, 2008, 04:08:38 »

То и никой не пречи да си палиш на воля.. >:DПросто за да го правиш ще трябва да имаш положителна доблест.. ;)Правиш 2-3 битки и си събираш за 2 палежа...Не е за такива като Вас ограничението...Вие си водите битки така че пак ще имате възможност да палите..Въпроса е че се правят акаунти които палят в началото определени хора за да се забави развитието им/ както и в по късен етап де/ и след това тия акаунти се зарязват..На това трябва да се сложи край..Щото като те запалят с такъв акаунт даже не знаеш кой реално стои зад него за да му върнеш жеста..А и този които стои зад него си е на положителна доблест и не носи никакви последици...
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Страници: [1] 2 3 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!