Imperia Online България  
Април 16, 2024, 22:19:22 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Хареса ли ви решението и изпълнението на турнира "Номадски нашествия" - версия 5?  (Гласуването приключено: Май 12, 2011, 23:40:45 )
Да - 10 (18.5%)
Не - 44 (81.5%)
Общ брой гласове: 42

Страници: 1 ... 5 6 [7]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Номадски Нашествия - версия5 ... да ама не  (Прочетена 21079 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Aryan
Лейтенант
***

Karma: +39/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


Профил
« Отговор #90 -: Април 14, 2011, 01:50:17 »

Писал съм за баланса и по-специално за скоростта и конните стрелци, но това са неща, които тук няма как да окажат влияние. А и всеки проблем си има решение Wink
Активен
Deli_inko
BabaMeca - Свят 95
Майор
*****

Karma: +1114/-694
Неактивен Неактивен

Публикации: 598


Ако няма къде да отидеш,ела на себе си!


Профил
« Отговор #91 -: Април 14, 2011, 11:41:43 »

Не ти личеше много да си доволен от версия 5, поне по форумните ти писания. Повечето играчи мрънкат в случая за НН защото е платен турнир с реални пари награден фонд.
И от мрънкане до мрънкане има балкан разлика.И на мен не са ми приятни доста неща в номадите,ама пък и тук там се среща от това  *freak* влудяващото мърморене,кралско мрънкане,което те кара да предпочетеш да теглиш бремето на бъговете от колкото да започнеш да мрънкаш и ти.
« Последна редакция: Април 14, 2011, 11:43:34 от Deli_inko » Активен

"Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той."  
"Нищо не умира по-бързо от нова идея,родена в ограничен ум."  
"Някои хора говорят от опит. Други – от опит не говорят."          
Приказката на 95...цък
Зло съм,а и никога не съм харесвала добрата Фея.
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #92 -: Април 14, 2011, 13:14:06 »

Човек като иска да направи нещо / дори да изрази позиция по определени неща/ търси начини/Форума е да се дебатира..И така от древността още/..Като не иска си намира оправдания/ най-често удобни и винаги с другите/. [:-}
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Deli_inko
BabaMeca - Свят 95
Майор
*****

Karma: +1114/-694
Неактивен Неактивен

Публикации: 598


Ако няма къде да отидеш,ела на себе си!


Профил
« Отговор #93 -: Април 14, 2011, 13:18:12 »

(bow)
Активен

"Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той."  
"Нищо не умира по-бързо от нова идея,родена в ограничен ум."  
"Някои хора говорят от опит. Други – от опит не говорят."          
Приказката на 95...цък
Зло съм,а и никога не съм харесвала добрата Фея.
Cerber
Гост
« Отговор #94 -: Май 05, 2011, 00:40:11 »

 Отрицателни страни:
 - турнир, базиран на версия 5.
 - прекалено скъп турнир, с прекалено много платени екстри. Не може да се предположи реално колко ще трбява да се плати, за да бъдеш конкурентноспособен. Ако се появи възможност за плащане, а не се плати веднага, се създава усещането, че други по-напред в класирането са там не защото са по-способни, а защото са платили, което естествено скапва идеята на турнира и удоволствието от него.
 - тържество на мултащината или помагачеството, което създава усещането, че други по-напред в класирането са там, защото си помагат с допълнителен/допълнителни/ акаунти или им помагат приятели, или просто получават помощ, по-голяма от твоята, или, ако са по-долу в класирането, са там, защото им пречат повече, ако се приеме, че може въобще да се пречи. Естествено това скапва идеята на турнира и удовоствието от него.
 - небалансирани бойни единици и механизъм на битките, което лишава играчите от вариативност при сформиране на армия или сериозно ги ограничава, сериозни разлики между загубени точки на нападателя и защитника.
 - засилване ролята на вонния доход, което засилва неравнопоставеността по отношение на класирането. Стартът играе все по-голяма роля, а той не зависи само от умения, а все повече от късмет, игрова активност и помагачество. Да анексираш бързо има по-голямо значение от това какво си анексирал въобще, да вдигаш бързо нетни има по-голямо значение от стратегията, която стои зад вдигането на тези точки.
 - изисква се прекалено голяма активност, ако преди е било нужно да се става по нощите за наемане, строене или пускане на проучване или подобно, сега въобще не следва да се спи. Особено важно е началото, когато и периодите между отделните разграбвания на собствени провинции са къси. Ако някой легне да спи, създава се усещането, че други са преди него не защото са по-добри или по-разбират играта, а защото не са лягали, съответно са успели да разграбят провинциите си по-бързо, съответно са анексирали по-бързо, съответно са усвоили ресурса по-бързо, съответно са разкрили следващи провинции по-бързо, съответно са добили достъп до ресурс по-рано... Ако се развива един допълнителен акаунт остава усещането, че някой е по-напред, защото развива два, което скапва идеята и духа на турнира.
 - при 20% бонус към добива на камък и 5% комисионна абсолютно безсмислено е да се добива желязо поне дотогава, докато разходите за следващото ниво каменна мина не се покриват от евентуалните ползи от по-големия добив чрез къртенето само на камък, което пък заслива ролята на диаматнчетата с мигновения строеж.
 - изключително голямо влияние на късмета, особено при разпределението на провинциите, бонусите от тях и нивата на крепостите, построени в тях. Провинции 7, 8, 11 и 12 имат по-голямо значение от останалите. Много сериозно предимство е наличието на бонуси за добив на камък от втория и третия кръг. Не съм засичал дали те мултиплицират общия 20-процентен бонус към добива на камък, както не съм засичал дали гилдиите мултиплицират общия бонус и изобщо дали някой бонус се наслагва върху друг, което при всички положения би засилило неравнопоставеността, предизвикана от някаква си случайност.
 - при всеки играч миграцията е по различно време, което създава условия за неравнопоставеност. Това е така, защото из правилата няма записано от какво зависи по кое време да е миграцията.
 - част от процесите и зависимостите са х4, част обаче не са. Лихвите са увеличени, срокът за връщане на заема - не! Ускорен е растежът на населението, увеличени са приходите от данъци - миграцията не е.
 - всички играят за непобеден почти до края. Няма логика да се пусне разграбване, щом всички сгради в провинцията падат с едно ниво, загубата е усилена. В началото разграбванията са гювеч, в края прекалено много нетни точки от сгради биха се загубили. При пожарите по има логика, но те съгласно версията са също усилени - 30 %. Освен това се взема и 30 щастие, което при кофти стечение на момента не може да се възстанови и с нулева ставка и панаир, което води до допълнителна загуба на население. Понеже всички се стремят да поддържат относително високо ниво на щастието, ползите от високо щастие са миниатюрни, а загубите при ниско - значителни. Така нивото на щастието не е елемент от стратегията, а фактор, с който трбява да се съобразяваме.
 - прекалено скъпи ферми, къщи и бойни единици, прекалено много ресурс в страничните провинции от трети кръг. На практика стратегията с анексиране на провинции от вътрешния кръг, каквато и аз бях избрал както Феникс, няма време да се изплати. Отново се ограничава стратегическия избор.
 - прекалено малко информация се подава на играчите. Когато няма достатъчно информация, няма как да се анализира и мисли. Цъкачи, не играчи. Визуализацията на докладите е смешна.
 - прекалено много бъгове и липса на механизми и процедура за компенсации при масово експлоатиране на някой от тях.
 - калпав съпорт.
 - неясни правила, има ли бонус, няма ли, какъв е, може ли, не може ли, какво може, лихви - млихви, злато - тука има, тука нема, разрушаванки - мазрушаванки, възстановяванки - мъзстановяванки и прочие миазми.
 - духа на турнира го няма, както в този форум, така и в останалите. Това вече не прилича да е някакво събитие, а прилича да е никакво такова.

Положителни страни:
 -  *scratch* *scratch* *scratch* Сигурно визуално изглежда по-добре.
Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #95 -: Май 05, 2011, 01:05:35 »

10+
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Kilgor
Гост
« Отговор #96 -: Май 05, 2011, 01:56:55 »

Отрицателни страни:
 - турнир, базиран на версия 5.
 - прекалено скъп турнир, с прекалено много платени екстри. Не може да се предположи реално колко ще трбява да се плати, за да бъдеш конкурентноспособен. Ако се появи възможност за плащане, а не се плати веднага, се създава усещането, че други по-напред в класирането са там не защото са по-способни, а защото са платили, което естествено скапва идеята на турнира и удоволствието от него.
 - тържество на мултащината или помагачеството, което създава усещането, че други по-напред в класирането са там, защото си помагат с допълнителен/допълнителни/ акаунти или им помагат приятели, или просто получават помощ, по-голяма от твоята, или, ако са по-долу в класирането, са там, защото им пречат повече, ако се приеме, че може въобще да се пречи. Естествено това скапва идеята на турнира и удовоствието от него.
 - небалансирани бойни единици и механизъм на битките, което лишава играчите от вариативност при сформиране на армия или сериозно ги ограничава, сериозни разлики между загубени точки на нападателя и защитника.
 - засилване ролята на вонния доход, което засилва неравнопоставеността по отношение на класирането. Стартът играе все по-голяма роля, а той не зависи само от умения, а все повече от късмет, игрова активност и помагачество. Да анексираш бързо има по-голямо значение от това какво си анексирал въобще, да вдигаш бързо нетни има по-голямо значение от стратегията, която стои зад вдигането на тези точки.
 - изисква се прекалено голяма активност, ако преди е било нужно да се става по нощите за наемане, строене или пускане на проучване или подобно, сега въобще не следва да се спи. Особено важно е началото, когато и периодите между отделните разграбвания на собствени провинции са къси. Ако някой легне да спи, създава се усещането, че други са преди него не защото са по-добри или по-разбират играта, а защото не са лягали, съответно са успели да разграбят провинциите си по-бързо, съответно са анексирали по-бързо, съответно са усвоили ресурса по-бързо, съответно са разкрили следващи провинции по-бързо, съответно са добили достъп до ресурс по-рано... Ако се развива един допълнителен акаунт остава усещането, че някой е по-напред, защото развива два, което скапва идеята и духа на турнира.
 - при 20% бонус към добива на камък и 5% комисионна абсолютно безсмислено е да се добива желязо поне дотогава, докато разходите за следващото ниво каменна мина не се покриват от евентуалните ползи от по-големия добив чрез къртенето само на камък, което пък заслива ролята на диаматнчетата с мигновения строеж.
 - изключително голямо влияние на късмета, особено при разпределението на провинциите, бонусите от тях и нивата на крепостите, построени в тях. Провинции 7, 8, 11 и 12 имат по-голямо значение от останалите. Много сериозно предимство е наличието на бонуси за добив на камък от втория и третия кръг. Не съм засичал дали те мултиплицират общия 20-процентен бонус към добива на камък, както не съм засичал дали гилдиите мултиплицират общия бонус и изобщо дали някой бонус се наслагва върху друг, което при всички положения би засилило неравнопоставеността, предизвикана от някаква си случайност.
 - при всеки играч миграцията е по различно време, което създава условия за неравнопоставеност. Това е така, защото из правилата няма записано от какво зависи по кое време да е миграцията.
 - част от процесите и зависимостите са х4, част обаче не са. Лихвите са увеличени, срокът за връщане на заема - не! Ускорен е растежът на населението, увеличени са приходите от данъци - миграцията не е.
 - всички играят за непобеден почти до края. Няма логика да се пусне разграбване, щом всички сгради в провинцията падат с едно ниво, загубата е усилена. В началото разграбванията са гювеч, в края прекалено много нетни точки от сгради биха се загубили. При пожарите по има логика, но те съгласно версията са също усилени - 30 %. Освен това се взема и 30 щастие, което при кофти стечение на момента не може да се възстанови и с нулева ставка и панаир, което води до допълнителна загуба на население. Понеже всички се стремят да поддържат относително високо ниво на щастието, ползите от високо щастие са миниатюрни, а загубите при ниско - значителни. Така нивото на щастието не е елемент от стратегията, а фактор, с който трбява да се съобразяваме.
 - прекалено скъпи ферми, къщи и бойни единици, прекалено много ресурс в страничните провинции от трети кръг. На практика стратегията с анексиране на провинции от вътрешния кръг, каквато и аз бях избрал както Феникс, няма време да се изплати. Отново се ограничава стратегическия избор.
 - прекалено малко информация се подава на играчите. Когато няма достатъчно информация, няма как да се анализира и мисли. Цъкачи, не играчи. Визуализацията на докладите е смешна.
 - прекалено много бъгове и липса на механизми и процедура за компенсации при масово експлоатиране на някой от тях.
 - калпав съпорт.
 - неясни правила, има ли бонус, няма ли, какъв е, може ли, не може ли, какво може, лихви - млихви, злато - тука има, тука нема, разрушаванки - мазрушаванки, възстановяванки - мъзстановяванки и прочие миазми.
 - духа на турнира го няма, както в този форум, така и в останалите. Това вече не прилича да е някакво събитие, а прилича да е никакво такова.

Положителни страни:
 -  *scratch* *scratch* *scratch* Сигурно визуално изглежда по-добре.

Най-после някой, като критикува, да даде и аргументи.   *bravo* С изключение на първото тиренце. Колкото до останалото, наемам се да го коментирам. Ще карам по ред:
- не мисля че е скъпо. С по-малко от 3лв на ден може да се играе с всички възможни екстри. Не е много като се има на предвид, че се играят 1-2 турнира годишно. Срещу по-високата цена обаче задължително трябва да стои по-високо качество и по-добра поддръжка.
- явно играта с повече от един акаунт се е наложила в някой среди като нещо силно отвратително и престъпно. Такава е само когато е забранена. Когато на всички им е разрешено има равнопоставеност.
- съгласен съм за баланса на бойните единици. Еднотипни защити. Сигурен съм че има и други варианти, но кой би се занимавал с тях, когато може да избере лесното и очевидното.
- ролята на военния доход мен лично ме радва. За разлика от преди е неизгодно да се "пускат" атаки. В турнира намирам смисъл именно в играта за "Непобеден" и смятам за логично, който не е допуснал загуба да финансово по-добре поставен от запалените и обраните.
- активността наистина е доста сериозна през първата седмица. След това категорично не е така. Играх с 5 акаунта в този турнир и като цяло съм отделял по-малко време отколкото в НН6 където играх само с 1 акаунт. Не са малко дните в които съм влизал само по веднъж и за 1 час.
- колкото до играта за непобеден, вече казах - СУПЕР !!!!
- фермите и къщите не са скъпи. Още в първата третина на турнира са построени и  забравени. За стратегията с провинциите щях напълно да се съглася, ако не беше положението с лихвите. Ако се запази същото и за в бъдеще, то стратегия с провинции само от първия кръг вероятно е по-добра. Тя би дала възможност за 3-4 дни по-ранно постигане на максималната лихва от 12млн дневно. Не съм сигурен че това може да се навакса.
- Съгласен съм !!! Малко информация се подава. Не мисля че "цъкачите" биха имали успех в НН.
- Бъгове имаше. Ясни процедури за компенсация нямаше. Прав си за това.
- калпав съпорт
- да, непълни правила и описания. То и не е редно всичко да е описано, но за някой неща е задължително.
- за духа на турнира аз нищо не мога да кажа. Не зная какъв е бил, не зная и какъв се очаква да бъде.
Активен
FeniX
Гост
« Отговор #97 -: Май 05, 2011, 08:51:16 »

Ще напиша само няколко бележки от моя гледна точка:
- версия 5 определено ми харесва, но има доста неща за поправяне. Замисъла е добър изпълнението го няма.
- Цената на турнира е височка, активирането на сгради и гилдиите се активират с кредити, това според мен си е решение на екипа и той има право на това. По големият проблем е, че се раздават по 200 кредита в топ 50, което не дава възможност на добрите играчи да възстановят вложените кредити. В тази ера по 200 кредита получават и хора, които даже не играят накрая. Старият вариант с 1000 кредита награда за топ 10, беше много по добър, даваше ти стимул да се бориш за нещо след първата 3-ка.
- битките са доста скучни, вариантите са малко, нужно е балансиране за да стане по интересно. Старата версия беше доста по добра, тук играеш с много стрелци и нещо отпред.
- ставал съм през нощта само за битки, началото с ограбване на независими провинции, определено е + и прави играта по интересна.
- за бонуса с камъка разбрах, чак накрая, така че не съм го използвал Grin, но е факт, че 20 % при 5 % комисионна обезмислят производството на друго.
- миграцията определено е минус, когато се регистрирах, не знаех че това ми определя миграцията. Не е много приятно да вися до 1 през нощта, само заради миграцията. от друга страна ефекта от миграцията беше минимален.
- за лихвите няма какво да коментирам, то всичко е ясно..... Cool
- може би основния минус, липса на възможност да покажеш дори орязаните доклади от битките, това променя духа на турнира. Най- интересно в предните издания беше да гледаш във форума, кой какво е измислил. Не ми се коментират бъговете във военния калкулатор, все още чакам да ми върнат стрелците. /или някой да ми покаже текстовия доклад за да видя от къде изникнаха тези катафракти/
Активен
anfel4e
N.W.A
Редник
*

Karma: +74/-63
Неактивен Неактивен

Публикации: 39


Ники и Красинка KPACOTA+


Профил WWW
« Отговор #98 -: Май 05, 2011, 19:14:10 »

Искам да попитам има ли вероятност следващия турнир отново да е на старата версия?
Активен
Boreto
Капитан
****

Karma: +499/-474
Неактивен Неактивен

Публикации: 300


Какво му трябва на човек.................


Профил
« Отговор #99 -: Май 05, 2011, 23:39:28 »

Съмнявам се. По - скоро още "по - пипната" версия 5  Sad
Убийци на мечти..... Cry Cry Cry Cry Cry Cry
Активен

Страници: 1 ... 5 6 [7]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!