Imperia Online България  
Април 29, 2024, 21:09:11 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Хареса ли ви решението и изпълнението на турнира "Номадски нашествия" - версия 5?  (Гласуването приключено: Май 12, 2011, 23:40:45 )
Да - 10 (18.5%)
Не - 44 (81.5%)
Общ брой гласове: 42

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Номадски Нашествия - версия5 ... да ама не  (Прочетена 21105 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #60 -: Април 13, 2011, 09:40:14 »

Именно липсавта на равнопоставеност опорочава изначалната идея за съревнование..Останалото просто подсилва усещането , че нещо явно не се получи съвсем добре формата в първият път..Да се надяваме , че за следващите ери това ще бъде променено и наистина ще се радвате на добър турнир , в който побеждава по можещият. Smiley


иво може да имаш още споме от ера 1 и ера 2 колко глупости се свършиха докато се намери баланс в турнира защо си мислиш че им е лесно да го намерят в 5

в крана сметка това че банката е направена извън сякаква логика си е проблем за мен по простата причина че неможе да получаваш лихва дето се равнава на 15 часов добив на мота иперия дето твърдя че една от най добрите икономики

но пък можеше и да се сетя че _АМА_ има някъв друг приход по рано  *pardon*и да помисля от къде е  Embarrassed
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #61 -: Април 13, 2011, 11:34:52 »


иво може да имаш още споме от ера 1 и ера 2 колко глупости се свършиха докато се намери баланс в турнира защо си мислиш че им е лесно да го намерят в 5

в крана сметка това че банката е направена извън сякаква логика си е проблем за мен по простата причина че неможе да получаваш лихва дето се равнава на 15 часов добив на мота иперия дето твърдя че една от най добрите икономики

но пък можеше и да се сетя че _АМА_ има някъв друг приход по рано  *pardon*и да помисля от къде е  Embarrassed
Никога не съм твърдял че е лесно..Само , че с прискърбие ще отбележа , че се подходи по стария изпитан и леко високомерен начин , когато се обясняваше , че тази версия не е готова като версия , камо ли за база на турнир и когато се посочваха явни неща , които ще развалят баланса и ще доведат до липса на равнопоставеност , съответно и на съревнование..Едно е да търсиш баланс на турнир по изградена версия , друго е да се чудиш как да пригодиш нещо все още незавършено във форма турнир..Мисля че се избърза и резултатите се знаеха още преди да стартира..Все пак е някакъв вид опит/ вярно пак на гърба на играчите , че и платен/ и предполагам следващият път нещата ще са канализирани..Едно ме притеснява мен - има прекалено много неща , които не зависят от способностите на играчите , а най вече от късмета..При различни карти още от началото на някои се обезсмисля играта .Същото при подаръците..Като добавим и "гениалната' идея за увеличаване на атаките плюс още куп по-дребни недоразумения и се губи именно най-важната част - Турнира да е изява на възможностите и познанията върху играта - не на случайностите и способността да играеш с N броя акаунти..Както и да е..Първата стъпка по принцип е трудна ,само дето с малка доза инат и високомерие някои си я правят направо тегава.Тук искам да поздравя специално програмистите - за нещо толкова ново и мащабно се справиха почти перфектно..Да му мислят тия дето правят баланса и правилата  *pardon*
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #62 -: Април 13, 2011, 13:51:52 »

аз лично съм в топ 5 от началото на ерата с Килгор имам различни карти и различни подаръци |(нече одобрявам това като и идеята за увеличаване на атаките поне до сега влият само на воената класация )но при положени че си разбирал от версия 5 резултата като нето е еднакаъв що се касае за баланс относно атаките поне тук на тоя етап има още много да се иска но поне го нама това скачане и слизане в класирането Smiley

аз лично игря за да видя и да мога да си напиша предложенията  след края едвали някога ще имам време за номади и сега нямам  *pardon* *pardon* *pardon*

ще помагам на Килгор колкото мога важното е все пак да има приемственос и хора кото да имат познания за да помагат на другите за сега приклячвам с дрънкането след 33 вълна ще опиша това което смятам за редно да бъде променено  Cool

ще ме извинявате но ми е малко тъпо да ви чета кометарите при положени че даже не сте пробвали  Cool

версия 5 дава безкрани възможности за развитие на турнира най малкото за това че калколатора смята супер брзо битките това със сигурност ще даде възможност а се реализират и куп редложени ат старите версии на номади кото просто нямаха възможност поради технически причини
еееее оляхсе простете  Embarrassed
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #63 -: Април 13, 2011, 14:07:33 »

Toва с калкулатора е леко несериозно..Относно опита - достатъчно дълго играем всички тук ИО за да имаме представа какво би нарушило и какво не геймплея , особено в Номадите..След като никой не се постара дори да се вслуша в предложенията на играчите , които за пореден път се оказаха доста по близо до истината отколкото нечии други претенции и заклинания, какъв е смисъла да опитвам игра , опорочена изначало?! Мазохизъм?! Причината да не играя след турнир но 1 беше именно  че не бяха поставени играчите при равни условия и то в далеч по несъществени размери - като един добив за топ 10 примерно..Тук основният , големият проблем не е дали версията има възможности - ясно е че има..Проблема е че няма равнопоставеност и това опорочава състезанието изначало..Не може в турнир , за който се предполага че е елитния и се вижда кой колко разбира играта , подаръци на случаен принцип да дават предимство на някой..Или карта..Ми това  обезсмисля всичко останало..Ако съм късметлия , ще имам хубава карта , ще ми се падат хубави подаръци ..Ако не - турнира приключва за мен със започването.Не е все едно да получиш 3 млн камък и 62 шпионина от кутийката , нали?!
« Последна редакция: Април 13, 2011, 14:15:02 от ahilix » Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #64 -: Април 13, 2011, 14:21:38 »

как точно реши че не са равнопоставени бре ти въобще четеш ли какво пиша  *stop*
това че хората от незнание са решили да играт с провки от първия пръстен си е техен проблем

казвам ти в 2 различни акалта с различни карти и подаръци при правилна стратегия няма разлика в нетните бре  *stop*
Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
Aryan
Лейтенант
***

Karma: +39/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


Профил
« Отговор #65 -: Април 13, 2011, 14:22:41 »

Аз не знам за какво е целият този плач и скърцане със зъби - четворната лихва се вписва съвсем нормално в 4х по-бързото развитие на икономиката и 4х издръжката на армия, а всичко това си е написано още в първото изречение в правилата на турнира:

- Скорост на развитие - Блиц (х4).

Сега недейте да ми обяснявате, че може би не сте чували, че в играта има банка, защото я въведоха още в Ера 2 и оттогава е неотменна част от пейзажа! Smiley  Останалото си е просто въпрос на сещане, което си е все пак една тънкост в подобен напрегнат турнир. Признавам, че и аз не се бях сетил, но когато приключи това:
   
Цитат
Централизирана власт    10
   
4,6M    303,3K    3,0M    9,1M    27:22:57     В процес на проучване


ще поправя бързо грешката си и ще се възползвам с кеф, както съм сигурен, че много от вас вече правят Wink


Относно излиянията на ахиликс, в стил "ама аз нали им казах к'во ще стане" .... не знам какво толкова е станало?!? И за какво всъщност е драмата?!? "Мноооооого бъгове имАло" - аз играя от 6 месеца в 82, пък не съм забелязал, а когато са се появявали проблеми те се отстраняват навреме от екипа. Другият там, кой беше, не ми се търси - все класиката му е на устата. Егати класиките, егати чудото ... ЕГАТИ ДЪРВОТО! Играл съм ера1, ера2, ера3, след това играх травиан и трибалварс, именно защото ми беше писнало от тъпата класика на ИО! Играх една ера след това в 4-ката в БГ3 и държа да отбележа, че откакто почнах ИО5, ЗА ПРЪВ ПЪТ съм на 95% доволен от империята - и като вид и като геймплей и като раси - всичко е супер! 5% махам заради баланса между расите, но може би съм прекалено взискателен Smiley Това, което искам да кажа, е че за ПРЪВ ПЪТ империята наистина е сериозна игра и при това РОДНА!

Така, че спрете с това мрънкане за "класиките" и "бъговете" и си играйте играта, и четете форума редовно, защото тези 90% които не го правят, няма и да разберат за тънкостта с лихвите и ще изостанат, за разлика от нас Wink
Активен
gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #66 -: Април 13, 2011, 14:30:40 »

Аз не знам за какво е целият този плач и скърцане със зъби - четворната лихва се вписва съвсем нормално в 4х по-бързото развитие на икономиката и 4х издръжката на армия, а всичко това си е написано още в първото изречение в правилата на турнира:

- Скорост на развитие - Блиц (х4).

Сега недейте да ми обяснявате, че може би не сте чували, че в играта има банка, защото я въведоха още в Ера 2 и оттогава е неотменна част от пейзажа! Smiley  Останалото си е просто въпрос на сещане, което си е все пак една тънкост в подобен напрегнат турнир. Признавам, че и аз не се бях сетил, но когато приключи това:
   

ще поправя бързо грешката си и ще се възползвам с кеф, както съм сигурен, че много от вас вече правят Wink


Относно излиянията на ахиликс, в стил "ама аз нали им казах к'во ще стане" .... не знам какво толкова е станало?!? И за какво всъщност е драмата?!? "Мноооооого бъгове имАло" - аз играя от 6 месеца в 82, пък не съм забелязал, а когато са се появявали проблеми те се отстраняват навреме от екипа. Другият там, кой беше, не ми се търси - все класиката му е на устата. Егати класиките, егати чудото ... ЕГАТИ ДЪРВОТО! Играл съм ера1, ера2, ера3, след това играх травиан и трибалварс, именно защото ми беше писнало от тъпата класика на ИО! Играх една ера след това в 4-ката в БГ3 и държа да отбележа, че откакто почнах ИО5, ЗА ПРЪВ ПЪТ съм на 95% доволен от империята - и като вид и като геймплей и като раси - всичко е супер! 5% махам заради баланса между расите, но може би съм прекалено взискателен Smiley Това, което искам да кажа, е че за ПРЪВ ПЪТ империята наистина е сериозна игра и при това РОДНА!

Така, че спрете с това мрънкане за "класиките" и "бъговете" и си играйте играта, и четете форума редовно, защото тези 90% които не го правят, няма и да разберат за тънкостта с лихвите и ще изостанат, за разлика от нас Wink

а ти май въобще не си разбрал за какъв бъг става въпрос - теглиш заем, харчиш парите, но лихва ПРОДЪЛЖАВА да тече. С едно PC с UPC и браузър с авторефреш - чао класации  Grin.
Визия на играта, възможности на играта...всичко е чудесно....но тук си говорим за турнира.
Иначе новата версия е чудесна, мен лично ме върна в игра..а ми беше адски писнало от ИО.

Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
Kilgor
Гост
« Отговор #67 -: Април 13, 2011, 14:34:41 »

Аз не знам за какво е целият този плач и скърцане със зъби - четворната лихва се вписва съвсем нормално в 4х по-бързото развитие на икономиката и 4х издръжката на армия, а всичко това си е написано още в първото изречение в правилата на турнира:

- Скорост на развитие - Блиц (х4).

Сега недейте да ми обяснявате, че може би не сте чували, че в играта има банка, защото я въведоха още в Ера 2 и оттогава е неотменна част от пейзажа! Smiley  Останалото си е просто въпрос на сещане, което си е все пак една тънкост в подобен напрегнат турнир. Признавам, че и аз не се бях сетил, но когато приключи това:
   

ще поправя бързо грешката си и ще се възползвам с кеф, както съм сигурен, че много от вас вече правят Wink


Относно излиянията на ахиликс, в стил "ама аз нали им казах к'во ще стане" .... не знам какво толкова е станало?!? И за какво всъщност е драмата?!? "Мноооооого бъгове имАло" - аз играя от 6 месеца в 82, пък не съм забелязал, а когато са се появявали проблеми те се отстраняват навреме от екипа. Другият там, кой беше, не ми се търси - все класиката му е на устата. Егати класиките, егати чудото ... ЕГАТИ ДЪРВОТО! Играл съм ера1, ера2, ера3, след това играх травиан и трибалварс, именно защото ми беше писнало от тъпата класика на ИО! Играх една ера след това в 4-ката в БГ3 и държа да отбележа, че откакто почнах ИО5, ЗА ПРЪВ ПЪТ съм на 95% доволен от империята - и като вид и като геймплей и като раси - всичко е супер! 5% махам заради баланса между расите, но може би съм прекалено взискателен Smiley Това, което искам да кажа, е че за ПРЪВ ПЪТ империята наистина е сериозна игра и при това РОДНА!

Така, че спрете с това мрънкане за "класиките" и "бъговете" и си играйте играта, и четете форума редовно, защото тези 90% които не го правят, няма и да разберат за тънкостта с лихвите и ще изостанат, за разлика от нас Wink

Да, значително по-добра игра е. Като се каже империя, да се разбира империя. Има какво да се управлява.

Само за банката не съм съгласен с теб. В случая лихвата е 2 пъти х4. Хем всяко ниво банкерство дава 4% лихва, хем и лимита е х4. Или едното или другото. Нормално е да се изисква и 4 пъти по-голямо количество злато, след като ще се получава 4 пъти повече лихва. При нормална скорост са необходими 30 млн за да се получава лихва от 125к на час. Тук с 30 млн, лихвата ще е 500к на час. Вариантите са два:
1. Или се запазва лимита на лихвата от 125к на час, а 30те милиона се събират 4 пъти по-бързо;
2. Или се увеличава лимита до 500к на час, но за да се постигне са необходими 120 млн. Все пак златото го събираме 4 пъти по-бързо.
Активен
Aryan
Лейтенант
***

Karma: +39/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


Профил
« Отговор #68 -: Април 13, 2011, 14:36:33 »

Ако някой се е възползвал от бъга, който не знам защо го няма в Докладване на проблеми, трябва да бъде наказан, а бъга отстранен - надявам се, че екипа ще се намеси, стига да не е визуален проблем цялата работа.
Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #69 -: Април 13, 2011, 14:39:35 »

а ти май въобще не си разбрал за какъв бъг става въпрос - теглиш заем, харчиш парите, но лихва ПРОДЪЛЖАВА да тече. С едно PC с UPC и браузър с авторефреш - чао класации  Grin.
Визия на играта, възможности на играта...всичко е чудесно....но тук си говорим за турнира.
Иначе новата версия е чудесна, мен лично ме върна в игра..а ми беше адски писнало от ИО.


Той много неща не е разбрал , ма карай да върви..Ние говорим за турнира и за това трябва ли да има неща в него , които да дават предимства на някои , като подаръците примерно ,или трябва всичко да е еднакво за всички за да се видят реалните възможности при равни условия той ми говори за класиките..Бе стига с тия класики - ясно е , че са на умиране.Тъпа му била класиката..Кисело е гроздето. Grin
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Kilgor
Гост
« Отговор #70 -: Април 13, 2011, 14:40:06 »

Ако някой се е възползвал от бъга, който не знам защо го няма в Докладване на проблеми, трябва да бъде наказан, а бъга отстранен - надявам се, че екипа ще се намеси, стига да не е визуален проблем цялата работа.

Позицията е, че това не е бъг. И не е визуално. Но лично аз мисля да си държа 30 млн за по-лесно.
Активен
FeniX
Гост
« Отговор #71 -: Април 13, 2011, 15:10:22 »

1. Вида провинции, няма кой знае какво значение.
2. Подаръците на храма, би трябвало да се уравновесят с времето, едва ли дават съществено предимство.
3. Лихвите на банката са недомислени и драстично променят баланса. Това че зависят от ресурса при логване е кофти бъг.
В заключение, в5 е много по- добра от класиката, но трябва да се оправят някой неща
Активен
lord4eto
Гост
« Отговор #72 -: Април 13, 2011, 15:11:28 »

аз го забелязах проблема още на ниво 5 от банката преди две седмици,обаче като се логна наново и се оправяха нещата.откъде да знам че може да си тече лихвата.
Активен
gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #73 -: Април 13, 2011, 15:32:53 »

Повъртяхме, повъртяхме се и пак отначало. Затова да ви припомня първия пост

Един наистина интересен турнир, може би гвоздея на всички игри на екипа на ИО , се опита да се състои ...но в този си вид просто незнам как може да се случи това .Проблема е ,че в един платен турнир ,бяха допуснати много неща които да го изкривят .Тук ще посоча проблемите ,които според мен направиха от този турнир нещо като подобие .Ще помоля и други ако са видяли някъде проблеми да ги споделят ,за да може за следващите издания те да бъдат изчистени ,и да се забавляваме на макс.
1.Първия проблем който лъсна още в началото е неравнопоставенноста на всички акаунти по отношение на релефа ,крепостите и гарнизоните на независимите провинций. Имам надблюдение над два акаунта ,единия от които можа да анексира две провинций от втория кръг ,а втория не  .Няма да показвам предимствата от които се възползва първия акаунт,само ще кажа ,че при еднакво развитие на двата втория изостана на средата на ерата с над50К нетни точки.
2.Втория голям проблем според мен е неравнопоставенността на всички акаунти при подаръците получавани ежедневно от храма ...не е все едно дали ще получа 3 милиона камък като подарък или кръгла нула . Няма да пояснявам какво предимство е това за даден акаунт.
3.Третия проблем за мен е това че атаките си тръгват незнайно на къде за всички акаунти  ...без никаква логика  ...в момента към средата на турнира за сефте имам атака отправена към една от провинцийте ми.
4.Следващия проблем за мен е че някои неща в турнира са по версията на блица ,а други останаха така както са за нормалните светове  ....например заемите от банката .... изплащат се за 168 часа ,което автоматично те ограничава от ползването им по време на турнира .

5.Ипоследния проблем за мен е доказания днес проблем з банката  и олихвяването на изхарчено вече злато до следващо релогване в акаунта .Това вече обясни и седенето на авторефреш на дадени акаунти последните дни и наличието им на ресурс ,който нямаше от къде по друг начин да имат.Заекипа това е било напълно нормално,но за мен и за част от приятелите ми това нее нормално ...нормалното е при така стеклите се обстоятелства да напуснем това издание на турнира.Това е от мен засега...

 Повъртяхме, повъртяхме се и пак отначало. Затова да ви припомня
Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #74 -: Април 13, 2011, 15:35:48 »

Аз не знам за какво е целият този плач и скърцане със зъби - четворната лихва се вписва съвсем нормално в 4х по-бързото развитие на икономиката и 4х издръжката на армия, а всичко това си е написано още в първото изречение в правилата на турнира:

- Скорост на развитие - Блиц (х4).

Сега недейте да ми обяснявате, че може би не сте чували, че в играта има банка, защото я въведоха още в Ера 2 и оттогава е неотменна част от пейзажа! Smiley  Останалото си е просто въпрос на сещане, което си е все пак една тънкост в подобен напрегнат турнир. Признавам, че и аз не се бях сетил, но когато приключи това:
   

ще поправя бързо грешката си и ще се възползвам с кеф, както съм сигурен, че много от вас вече правят Wink


Относно излиянията на ахиликс, в стил "ама аз нали им казах к'во ще стане" .... не знам какво толкова е станало?!? И за какво всъщност е драмата?!? "Мноооооого бъгове имАло" - аз играя от 6 месеца в 82, пък не съм забелязал, а когато са се появявали проблеми те се отстраняват навреме от екипа. Другият там, кой беше, не ми се търси - все класиката му е на устата. Егати класиките, егати чудото ... ЕГАТИ ДЪРВОТО! Играл съм ера1, ера2, ера3, след това играх травиан и трибалварс, именно защото ми беше писнало от тъпата класика на ИО! Играх една ера след това в 4-ката в БГ3 и държа да отбележа, че откакто почнах ИО5, ЗА ПРЪВ ПЪТ съм на 95% доволен от империята - и като вид и като геймплей и като раси - всичко е супер! 5% махам заради баланса между расите, но може би съм прекалено взискателен Smiley Това, което искам да кажа, е че за ПРЪВ ПЪТ империята наистина е сериозна игра и при това РОДНА!

Така, че спрете с това мрънкане за "класиките" и "бъговете" и си играйте играта, и четете форума редовно, защото тези 90% които не го правят, няма и да разберат за тънкостта с лихвите и ще изостанат, за разлика от нас Wink
За колко време се изплаща даден заем ако бъде взет? Говоря като часове?
Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!