Imperia Online България  
Април 23, 2024, 01:59:48 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Хареса ли ви решението и изпълнението на турнира "Номадски нашествия" - версия 5?  (Гласуването приключено: Май 12, 2011, 23:40:45 )
Да - 10 (18.5%)
Не - 44 (81.5%)
Общ брой гласове: 42

Страници: [1] 2 3 ... 7   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Номадски Нашествия - версия5 ... да ама не  (Прочетена 21083 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« -: Април 12, 2011, 17:09:46 »

Един наистина интересен турнир, може би гвоздея на всички игри на екипа на ИО , се опита да се състои ...но в този си вид просто незнам как може да се случи това .Проблема е ,че в един платен турнир ,бяха допуснати много неща които да го изкривят .Тук ще посоча проблемите ,които според мен направиха от този турнир нещо като подобие .Ще помоля и други ако са видяли някъде проблеми да ги споделят ,за да може за следващите издания те да бъдат изчистени ,и да се забавляваме на макс.
1.Първия проблем който лъсна още в началото е неравнопоставенноста на всички акаунти по отношение на релефа ,крепостите и гарнизоните на независимите провинций. Имам надблюдение над два акаунта ,единия от които можа да анексира две провинций от втория кръг ,а втория не  .Няма да показвам предимствата от които се възползва първия акаунт,само ще кажа ,че при еднакво развитие на двата втория изостана на средата на ерата с над50К нетни точки.
2.Втория голям проблем според мен е неравнопоставенността на всички акаунти при подаръците получавани ежедневно от храма ...не е все едно дали ще получа 3 милиона камък като подарък или кръгла нула . Няма да пояснявам какво предимство е това за даден акаунт.
3.Третия проблем за мен е това че атаките си тръгват незнайно на къде за всички акаунти  ...без никаква логика  ...в момента към средата на турнира за сефте имам атака отправена към една от провинцийте ми.
4.Следващия проблем за мен е че някои неща в турнира са по версията на блица ,а други останаха така както са за нормалните светове  ....например заемите от банката .... изплащат се за 168 часа ,което автоматично те ограничава от ползването им по време на турнира .

5.Ипоследния проблем за мен е доказания днес проблем з банката  и олихвяването на изхарчено вече злато до следващо релогване в акаунта .Това вече обясни и седенето на авторефреш на дадени акаунти последните дни и наличието им на ресурс ,който нямаше от къде по друг начин да имат.Заекипа това е било напълно нормално,но за мен и за част от приятелите ми това нее нормално ...нормалното е при така стеклите се обстоятелства да напуснем това издание на турнира.Това е от мен засега...
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
Kilgor
Гост
« Отговор #1 -: Април 12, 2011, 17:49:31 »

Еее, нека се порадваме малко на изобилието което ни е дадено. Лично аз мисля да посея доста паладини още утре. С тоя хубав доход който се очертава, няма да си правя труда и в крепостите да ги слагам. Лошото е само че съм с Банка 2, но до утре вечер ще съм поправил тази грешка. С темпото с което нараства силата на атаките и с хубавата лихва, някъде към 47 вълна може да изпитам трудности.

П.П. Ако знаех от самото начало, че лихвата е х4, лимита за лихва е х4 и може да се лихви изхарчено злато, сега щеше с 9ки да се фукам, пълен комплект елитки и... ами то май няма друго какво.
Активен
FeniX
Гост
« Отговор #2 -: Април 12, 2011, 18:35:56 »

Движа се на 7-мо място в класацията и имам добиви около 600-700к.
От банката, ще получавам по 500к на час, което драстично изкривява играта.
Активен
kodji11
Гост
« Отговор #3 -: Април 12, 2011, 18:54:01 »

Движа се на 7-мо място в класацията и имам добиви около 600-700к.
От банката, ще получавам по 500к на час, което драстично изкривява играта.

напълно те подкрепям,при 500 к лихва на час...последните две атаки дори не се замислих дали ще изгубя 200 и 300 нето повече,основната цел и тръпка в номадски нашествия беше да направиш най добрата битка,защото от това ти зависи класирането и егото на елитен играч...след като това го няма...номадите не са същите
да не говорим колко много усилия и организация се искаше  за да можеш да пуснеш необходимите ти сгради...а сега...с 20 стотинки и за 2 часа си построяваш всичко необходимо

номадски нашествия беше адски изтощителен и наистина елитен турнир,изпитание за духа,волята и уменията на всеки...а вие го превърнахте в пародия
Активен
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #4 -: Април 12, 2011, 18:59:47 »

Предлагам да ни дадат възможност да купуваме диаманти със златото.....  Embarrassed
Активен

delenda est!
gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #5 -: Април 12, 2011, 19:01:23 »

...нормалното е при така стеклите се обстоятелства да напуснем това издание на турнира.Това е от мен засега...

Знам, че всеки участник освен времето си инвестира и не малко от личните си средства за да участва и да бъде конкурентно способен. Ужасно гадно е появяването на такива бъгове в едно състезание. Човек се чувства пре.., че не се е възползвал и той. Всички постижения на останалите почват да се обясняват не с техните способности или личните недостатъци, а с несправедливостта на вселената (да се разбира системата  Grin). Това убива едно състезание....Номадските нашествия до сега бяха "топ продукта" на империя онлайн именно заради равнопоставеността на играчите...или поне заради усещането за това. Но сегашният турнир няма нищо общо с онези Номадски Нашествия, които всички обичаме. Каза го и Отон преди старта.
Цитирах те в началото, за да ти кажа, че въпреки че ми се играе ужасно много ще ви подкрепя, ако стигнете до подобно решение. Играя с акаунт black_kn1ght и целта ми е да се класирам максимално напред във всички класации. Но при положение, че се стигне до напускане на турнира от едни от най-добрите участници, аз лично не виждам смисъл да продължавам.
Имам една молба или по-скоро призив - нека доиграем, нека да видим какви неща ще изскочат още...нека стигнем до края и тогава да кажем кое не ни харесва и кое трябва да се махне. Защото като се опитахме да говорим някои неща преди старта никой не ни обърна особено внимание. Накрая може може и някой да ни чуе.

Защото няма по-точно определение за сегашната ситуация:


номадски нашествия беше адски изтощителен и наистина елитен турнир,изпитание за духа,волята и уменията на всеки...а вие го превърнахте в пародия

Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
FeniX
Гост
« Отговор #6 -: Април 12, 2011, 19:04:01 »

Предлагам да ни дадат възможност да купуваме диаманти със златото.....  Embarrassed
Подкрепям, и лихвата да се умножи още по 4. Grin Grin
Активен
Jimmy_the_Hand
Вестоносец
*

Karma: +775/-236
Неактивен Неактивен

Публикации: 1332


ZEALOT


Профил
« Отговор #7 -: Април 12, 2011, 19:13:34 »

Имам една молба или по-скоро призив - нека доиграем, нека да видим какви неща ще изскочат още...нека стигнем до края и тогава да кажем кое не ни харесва и кое трябва да се махне. Защото като се опитахме да говорим някои неща преди старта никой не ни обърна особено внимание. Накрая може може и някой да ни чуе.

Защото няма по-точно определение за сегашната ситуация:

може би си прав и бях малко прибързан и под влианието на емоцийте , но за мен турнира завърши ...може наистина да го доиграем и да видим дали няма и други проблеми върху които да се обърне внимание  ... от днес ще участвам в бета версията на НН - версия5
Активен

"Клиентът е нашият най-важен посетител.Той не зависи от нас.Ние зависим от него.Той не прекъсва нашата работа.Той е целта и.Той не е външен на нашия бизнес.Той е част от него.Ние не му правим услуга,когато го обслужваме.Той ни прави услуга , като ни дава възможност да го обслужим."
                 Махатма Ганди
lord4eto
Гост
« Отговор #8 -: Април 12, 2011, 19:16:28 »

да си призная,Аз лично макар и случайно експлоатирам създалата се ситуация от десетина дни,когато пуснах 10 ниво банка.изтеглих заем от 4 м с вноска 20 000 на час,лихвите които трупам са 60 000 на час.от така стеклите се обстоятелства мога да направя каквато си поискам армия без въобще да ме е грижа дали ще ми стигне ресурса,нали имам злато,и с тая мижава комисионна от 5% на пазара.оказва се златото е в изобилие........
Активен
kodji11
Гост
« Отговор #9 -: Април 12, 2011, 19:32:15 »

може би си прав и бях малко прибързан и под влианието на емоцийте , но за мен турнира завърши ...може наистина да го доиграем и да видим дали няма и други проблеми върху които да се обърне внимание  ... от днес ще участвам в бета версията на НН - версия5

аз за разлика от теб не съм склонен да съм опитно мишле,а и да си плащам...спирам да играя и с двата акаунта който използвам,ако някой от играчите в топ 10 има желание да му дам акаунтите за усилване на атаките,да ми пише на лично и двата акаунта са в топ 20,дори единия ще му пусна след 4 часа 3 8 ци и ще е в топ 10  Grin
Активен
Kilgor
Гост
« Отговор #10 -: Април 12, 2011, 19:49:29 »

Предлагам да ни дадат възможност да купуваме диаманти със златото.....  Embarrassed

Eеее плагиат такъв  Grin Да не видиш нещо . 
Активен
Aryan
Лейтенант
***

Karma: +39/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


Профил
« Отговор #11 -: Април 12, 2011, 20:14:01 »

аз за разлика от теб не съм склонен да съм опитно мишле,а и да си плащам...спирам да играя и с двата акаунта който използвам,ако някой от играчите в топ 10 има желание да му дам акаунтите за усилване на атаките,да ми пише на лично и двата акаунта са в топ 20,дори единия ще му пусна след 4 часа 3 8 ци и ще е в топ 10  Grin

Може ли на мен да ми усилиш атаките?  Wink
Активен
ahilix
SIC TRANSIT GLORIA MUNDI
Генерал
*******

Karma: +1468/-603
Неактивен Неактивен

Публикации: 3837


MEMENTO MORI


Профил
« Отговор #12 -: Април 12, 2011, 20:20:21 »

Грехът беше заложен изначало *pardon* Само , че тогава някои хора едва ли не ме линчуваха и ми обясняваха колко не разбирам/ точният израз беше - тия , които не играят нямат място тук , а тия дето играят са идиоти и не разбират висшия смисъл заложен от гениални мъдреци/ и как не играя версията/ странното е , че два месеца преди това същите тези хора ми обясняваха как това си е чиста проба ИО/..Това , което се състоя/и продължава да тече/ е опит за нещо , който по презумпция нямаше как да е успешен..Турнира , като такъв , беше замислен именно за да могат всички да бъдат поставени при равни условия..Да ама не..И щом играчите не са равнопоставени , всичко нататък е въпрос на късмет или на неговата липса..Което само по себе си не е лошо , стига да не е в ПЛАТЕН турнир.Както казаха някои - тук сме да се забавляваме..Някои се забавляваха , други не..А идеята беше всички да се забавляват..При турнир от такъв вид , класирането има значение..Той и затова е направен..Тук то се определя не от играчите и техните възможности , а от 1000 други фактори , събития и обстоятелства..Екипа , предполагам ще отчете турнира като успешен/там нещата са на база парични потоци/..Само дето в случая не е важно какво ще отчете Екипа...Имам един въпрос - накрая победителя какво трябва да каже - бях най-добрия или имах най-много късмет, или разполагах с най-много средства?!Щото досега неоспоримо можеше да твърди , че е  действащия Император.Едно е сигурно - това е всичко друго , само не и Турнира и духа , който всички знаем. Smiley
« Последна редакция: Април 12, 2011, 20:23:11 от ahilix » Активен

Музо, възпей оня гибелен гняв на Ахила Пелеев,
който донесе безбройни беди на войските ахейски,
прати в подземното царство душите на много герои,
тях пък самите предаде за плячка на стръвните псета, пир за грабливите птици.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #13 -: Април 12, 2011, 20:31:17 »

Smiley К'вото било - било. Жребият е хвърлен. Ще ви влачат до финала , ако и с писъци да е.

Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Boreto
Капитан
****

Karma: +499/-474
Неактивен Неактивен

Публикации: 300


Какво му трябва на човек.................


Профил
« Отговор #14 -: Април 12, 2011, 20:47:57 »

Амин! Лека му пръст..... на турнира де Wink
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 7   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!