Imperia Online България  
Април 19, 2024, 07:09:26 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бе тука направо е като на гробищата ...  (Прочетена 29776 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #90 -: Май 01, 2011, 23:55:54 »

Ако си на минус злато, не можеш да наемаш армия, да строиш и да проучваш. Транспорта си работи. До - 5 млн не съм стигал, но не се сещам каква друга рестрикция може да има. Евентуално и транспорта да се прецака.

Местенето на армия между провинциите с отрицателно злато е невъзможно.

За да изпълните тази задача, наличното Ви злато трябва да е положително.
Активен

gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #91 -: Май 02, 2011, 00:46:53 »

А издръжката с пълни гарнизони вече ми е -1173261 /час, а прихода е едва 750к Sad

 Grin, за какво ти е толкова армия, да не организираш 34-та вълна към номадите




Отпускам бързи заеми срещу ужасяваща лихва... ама какво да ви правя като сте фалирали  Cool
Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
FeniX
Гост
« Отговор #92 -: Май 02, 2011, 08:05:55 »


 Grin Grin
Активен
smehh
Write the future®
Лейтенант
***

Karma: +1294/-581
Неактивен Неактивен

Публикации: 201



Профил WWW
« Отговор #93 -: Май 02, 2011, 08:11:36 »



снимах и добива да не кажете че съм снимал с взет добив  Grin Grin Grin Ако има нещо ... ... няма нищо.
Активен
Aryan
Лейтенант
***

Karma: +39/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


Профил
« Отговор #94 -: Май 02, 2011, 10:15:13 »

Grin, за какво ти е толкова армия, да не организираш 34-та вълна към номадите

Мисля да почвам касите - обърнал ли си внимание на глобалната карта, колко много са?  Grin
Активен
Kilgor
Гост
« Отговор #95 -: Май 02, 2011, 14:53:40 »

Интересно ми е колко хора се сетиха да копаят само камък ? Поне в началото де, после става трудно да се построят кариери за 300+ к население.
Активен
FeniX
Гост
« Отговор #96 -: Май 02, 2011, 14:56:54 »

Интересно ми е колко хора се сетиха да копаят само камък ? Поне в началото де, после става трудно да се построят кариери за 300+ к население.
Не мисля, че копаенето само на камък помага особено.
При 5 % търговска комисионна, да копаеш камък има смисъл само ако има бонус.
Или в провинции с равни характеристики, относно добива.
Активен
Kilgor
Гост
« Отговор #97 -: Май 02, 2011, 15:01:31 »

Не мисля, че копаенето само на камък помага особено.
При 5 % търговска комисионна, да копаеш камък има смисъл само ако има бонус.
Или в провинции с равни характеристики, относно добива.

Зависи...то лесно се пресмята, като се сложат по 1000 работника в мините да се види кой колко копае и после се кръстоса през пазара. В РГ например има 10% бонус на дърво и минус 10% на камък, но като се прибавят 20%, дето всеки имперец има бонус на камъка, става 10% на дърво и 10% на камък. Няма сметка да се кръстосват през пазара, но ако се събира за крепост, може да си се копае камък и в РГ.

Всеки случай в началото на играта, в неутралната, следва да се копае само и единствено камък Smiley
Активен
Aryan
Лейтенант
***

Karma: +39/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


Профил
« Отговор #98 -: Май 02, 2011, 18:30:18 »

Интересно ми е колко хора се сетиха да копаят само камък ? Поне в началото де, после става трудно да се построят кариери за 300+ к население.

Аз се сетих - все пак играя имперец в 82 Wink Но стигнах само до 41лвл кариери - по-нататък прецених, че е твърде много ресурса и времето за строеж, спрямо капацитета. Още повече, че съм с планинска и 2 планинско-гористи, в едната имам даже 25% бонус на камъка Smiley

Приходи
0
15 697
316,2K
244,9K
Разходи
Издръжка на армия на цялата Империя    1,4M

Относно разликите между добив на камък и на друго - 15% ти е сумарния бонус, като се махнат комисионните - с други думи да копаш нещо различно от камък е грешка Smiley
Активен
Fight
Капитан
****

Karma: +230/-66
Неактивен Неактивен

Публикации: 410



Профил
« Отговор #99 -: Май 02, 2011, 18:32:37 »

Интересно ми е колко хора се сетиха да копаят само камък ? Поне в началото де, после става трудно да се построят кариери за 300+ к население.

Бях чел за това някъде в правилата, но като не играя тази версия открих топлата вода 6 дни след започването на играта.  Grin
Използвах точно наемането по 1000 човека на мина за проверката и после през пазара. В тази версия всичко на готово се смята.
Активен

FeniX
Гост
« Отговор #100 -: Май 02, 2011, 19:49:52 »

Хаха, а аз току що го открих.... Grin Grin
Като гледам това е поне 10% върху общия добив.
Активен
Aryan
Лейтенант
***

Karma: +39/-37
Неактивен Неактивен

Публикации: 116


Профил
« Отговор #101 -: Май 02, 2011, 20:20:28 »

Точно 14% отгоре, ако си в неутралната - в планински и пл-гористи става повече Smiley

Аз за тоя пиниз се сетих още при започването, но за банкерството изобщо не се сетих, докато гаргата не писа във форума, а тогава бях изостанал безвъзвратно Sad Е, веднага след като свърши ЦВ10, вдигнах банката на 14 и събрах 30млн, но така си останах без 9-ка тая ера  *pardon*
« Последна редакция: Май 02, 2011, 20:22:31 от Aryan » Активен
enravota
Редник
*

Karma: +410/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 0


MISTRUSTED MEMBER


Профил
« Отговор #102 -: Май 02, 2011, 20:49:31 »

Точно 14% отгоре, ако си в неутралната - в планински и пл-гористи става повече Smiley

Аз за тоя пиниз се сетих още при започването, но за банкерството изобщо не се сетих, докато гаргата не писа във форума, а тогава бях изостанал безвъзвратно Sad Е, веднага след като свърши ЦВ10, вдигнах банката на 14 и събрах 30млн, но така си останах без 9-ка тая ера  *pardon*
;D ;D ;D Аз пък си имам една без да съм правил осмица даже!  Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue Tongue

Да ти я снимам да завиждаш?  Wink
Активен

delenda est!
bobosam
Капитан
****

Karma: +145/-143
Неактивен Неактивен

Публикации: 292



Профил
« Отговор #103 -: Май 02, 2011, 22:54:46 »

        Казах им да си търсят Великденските премии, а Те са ме изтрили...Какво не ми харесаха не знам... *hahaha*Така като видях преди малко минимума от кредити (както имах вътрешно усещане), заради което им теглих една... благословия  Grin и пасувах  вече знам от къде останаха парички за странични дейности...Сигурно са обидени, че не ги включих в наздравиците. Еми добре ХА   *beer* на Екипа и ако ви загорчи не се оплаквайте. Биричка е все пак .... Утре пак ще ме изтрият но и аз съм ги изтрил още преди години когато за един бък Крум взе да ме пита как съм със смятането... Проста алгебра... Сега само поглеждам какво правят приятелчетата, пък и за другите ми е интересно.
  *beer*
Активен

Ти имаш своя позиция, която отстояваш, моля те, остави ме и аз да отстоявам своята, без да се обиждаш - ти, както и всички други, които смятат, че Екипът, аз или някой друг, който е дръзнал да каже нещо, което не ви харесва, са ви длъжни с нещо...
rayh
Майор
*****

Karma: +384/-166
Неактивен Неактивен

Публикации: 859



Профил
« Отговор #104 -: Май 17, 2011, 11:38:11 »

в гробища превърнаха номаската сган земите имперски но има и озиси дето още поливат победата на сганта  >Grin >Grin
 bgflag bgflag bgflag *beer* *beer* *beer*


http://vbox7.com/play:3ff39044
« Последна редакция: Май 17, 2011, 11:44:00 от rayh » Активен

Едно е да искаш друго е да можеш трето и четвърто да го направиш


........http://www.youtube.com/watch?v=THYkJP68ZEE

http://www.youtube.com/watch?v=QYKPDOJ8Pjg&NR=1
http://wc.imperiaonline.org/?section=teams_all&country=bg
Страници: 1 ... 5 6 [7]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!