Imperia Online България  
Април 16, 2024, 15:32:30 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 48 часа максимално щастие = два пъти емиграция  (Прочетена 1066 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« -: Март 24, 2011, 20:12:50 »

Принципно от както започнах да играя версия 5 гледам да държа щастието на максимум.
До скоро си мислех, че след като изчетох почти всичко по темата и след като добих практическа представа съм схванал модела на щастието и неговото влияние върху миграцията.
Обаче от два дни насам става нещо странно - империята ми е на максимално щастие, а население емигрира от нея?
Какво мога да направя за да ги направя по-щастливи....нищо!
Как мога да спра емиграцията.....никак!
Така издиша от всякаква логика! Тъпо е! Нелогично е! Абсурдно е! 
Жителите ми не искат да са по-щастливи при мен, ама при съседа искат. Няма такъв филм просто.
Обяснете ми къде бъркам, че не правя жителите щастливи.
Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
Kilgor
Гост
« Отговор #1 -: Март 24, 2011, 21:51:11 »

Възможно е, макар и малко вероятно, дори и при максимално щастие да бягат селяните. Всичко опира до средното щастие на империята и до това с кой те сравнява.

При формиране на щастието, най-голяма тежест има столицата, тъй като там е и най-високо щастието ( има бонус +20 щастие ). За това е желателно столица, да бъде провинция от втория пръстен. Обичайно това е планината, но при някой тя базово е 102 щастие, при други може и до 108 да достигне. Тъй като столицата има и бонус ферми, 100 000 към капацитета, то тя развива и най-много население, ако играчът е имперец. И като цяло е важно, столицата да е с много население и да е винаги на максимално щастие. Друго, което е от значение, е броят провинции. Всяка следваща анексирана провинция , смъква средното щастие. В началото, докато е с малко население, влиянието е по-малко. Тъй като при миграцията те сравнява с империи, близки по нетни точки и със сходен час на регистрация, то има възможност да попаднеш в група с играчи които са с по-малко провинции от теб, но са на същите нетни точки ( правили са много армия например ). Така тяхното средно щастие може да се окаже по-добро от твоето. Случвало ми се е няколко пъти да ми бяга население, когато съм бил на максимално щастие. Но като цяло, това е рядко срещано явление.
Отделно от тези неща, роля играе и евентуална колония, която повишава лимита на щастието. Такава колония повишава средното щастие на империята, с около 10. А това е много. Един такъв ако ти е попаднал в групата е достатъчен, да повиши средното щастие на цялата група и да се стигне до подобни аномалии.

И накрая, след направените промени, броят мигриращи е доста малък. Тъй че не е толкова фатално, ако няколко дни вместо да идват, бягат.
Активен
gargaran
Black_kn1ght
Вестоносец
*

Karma: +490/-330
Неактивен Неактивен

Публикации: 547


Anger, misery... you'll suffer unto me


Профил
« Отговор #2 -: Март 24, 2011, 22:20:37 »

Възможно е, макар и малко вероятно, дори и при максимално щастие да бягат селяните. Всичко опира до средното щастие на империята и до това с кой те сравнява.

При формиране на щастието, най-голяма тежест има столицата, тъй като там е и най-високо щастието ( има бонус +20 щастие ). За това е желателно столица, да бъде провинция от втория пръстен. Обичайно това е планината, но при някой тя базово е 102 щастие, при други може и до 108 да достигне. Тъй като столицата има и бонус ферми, 100 000 към капацитета, то тя развива и най-много население, ако играчът е имперец. И като цяло е важно, столицата да е с много население и да е винаги на максимално щастие. Друго, което е от значение, е броят провинции. Всяка следваща анексирана провинция , смъква средното щастие. В началото, докато е с малко население, влиянието е по-малко. Тъй като при миграцията те сравнява с империи, близки по нетни точки и със сходен час на регистрация, то има възможност да попаднеш в група с играчи които са с по-малко провинции от теб, но са на същите нетни точки ( правили са много армия например ). Така тяхното средно щастие може да се окаже по-добро от твоето. Случвало ми се е няколко пъти да ми бяга население, когато съм бил на максимално щастие. Но като цяло, това е рядко срещано явление.
Отделно от тези неща, роля играе и евентуална колония, която повишава лимита на щастието. Такава колония повишава средното щастие на империята, с около 10. А това е много. Един такъв ако ти е попаднал в групата е достатъчен, да повиши средното щастие на цялата група и да се стигне до подобни аномалии.

И накрая, след направените промени, броят мигриращи е доста малък. Тъй че не е толкова фатално, ако няколко дни вместо да идват, бягат.

Първо искам да ти благодаря за обширното мнение и конкретно за съветите относно столицата.
Моят случай попада точно в ситуацията с ниските нетни точки. Тъй като започнах ерата с около 3 седмици закъснение в момента в класацията "минавам" покрай играчи с точки от армия и само с една, максимум две провинции. Ясно ми е, че поради причината, че имам няколко провинции, максималното щастие на империята ми е по-ниско от максималното щастие на империите на близките по нетни точки до мен играчи.
Но подобна ситуация се появява на старта на всяка ера. Винаги в челото има играчи само с една добре развита провинция и с много армия, която им вдига точките. В класически свят това продължава няколко седмици. Не виждам защо да не се получава и тук. Доста дразнещо ще да е.
Та въпросът ми беше как да избегнем или по-точно, как да компенсираме подобни ситуации. Защото Провинциите от втория кръг в момента при мен генерират по около 12 щастие на ден, но поради достигане на максимума не генерират нищо Smiley. Абсурдна ситуация, както е абсурден и отговора - стискай зъби и си свиркай.
И разбира се че не е проблем количеството на изгубените селяни - по-малко е от прираста на час. Точно и за това темата ми е във въпроси, а не в докладване на проблеми.
Активен

Животът пред смъртта.
Силата пред слабостта.
Пътят пред целта.
yovanna
Community Manager
*

Karma: +19175/-321
Неактивен Неактивен

Публикации: 2558



Профил
« Отговор #3 -: Март 25, 2011, 10:51:08 »

Та въпросът ми беше как да избегнем или по-точно, как да компенсираме подобни ситуации. Защото Провинциите от втория кръг в момента при мен генерират по около 12 щастие на ден, но поради достигане на максимума не генерират нищо Smiley. Абсурдна ситуация, както е абсурден и отговора - стискай зъби и си свиркай.
И разбира се че не е проблем количеството на изгубените селяни - по-малко е от прираста на час. Точно и за това темата ми е във въпроси, а не в докладване на проблеми.

Няма как да се избегне. Играчите трябва да направят избор кога точно да анексират провинция - дали по-рано, увеличавайки по-рано добива си, но рискувайки да са първите от групата от играчи по нетни точки, в която попадат, и следователно средното им щастие да е по-ниско и да губят по малко население всеки ден, докато не се появят и други с по-ниско от 120 средно щастие; или да поизчакат, за да си осигурят по-голям шанс за емиграция на ден.
Миграцията не е мин-макс модул, не е създаден, за да печелят при всички положения едни, а други не, или някой да печели винаги. Миграцията е модул, който усложнява играта, създавайки още параметри, с които играчите трябва да се съобразяват и да обмислят при стратегията си.
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!